ما را در شبکه های اجتماعی

آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

علت آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی چیست ؟

مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی را قصد داریم در این مقاله بررسی کنیم.علت آبگیری نکردن می تواند به خاطر خرابی در قطعاتی مانند شیر ورودی آب و یا شناور و سوئیچ شناور و همچنین برد الکترونیکی باشد. توضیحاتی که ما در قالب این مطلب ارائه می دهیم ممکن است برای شما راهگشا باشد. اما در نشر داشته باشید که برطرف کردن مشکلات ماشین ظرفشویی کار بسیار تخصصی است باید توسط تعمیرکار ماشین شرفشویی مجرب انجام شود.

مسلما اگر کار تعمیر ماشین ظرفشویی درست و دقیق انجام شود و خدمات ارائه شده،گارانتی هم شوند، خیال ما از هر جهت آسوده خواهد بود و دیگران نگران مشکلات جانبی که ممکن است بوجود بیاید نیستیم.

تعمیر ماشین ظرفشویی خود را با هر برندی، به بدادم برس بسپارید تا با کمترین هزینه و در اسرع وقت انجام شود.

 

دلایل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی

در اینجا، میخواهیم به مهمترین دلایل به وجود آمدن این مشکل بپردازیم و بیان کنیم که چه چیزی باعث آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی می شود:

1- روشن نشدن ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات کاربر بعد از قرار دادن ظرف‌ ها داخل محفظه ماشین ظرفشویی، فراموش می کند که دستگاه را روشن کند. در این حالت مسلما ظرفشویی آبگیری نمی شود. گاهی اوقات نیز دلیل روشن نشدن ماشین ظرفشویی فراموشی کاربر نیست، بلکه پریز برق دچار ایراد شده و یا کابل برق ماشین لباسشویی قطع شده است.

در چنین حالتی با برطرف کردن قطعی و تعویض پریز مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی حل خواهد شد. بسیاری از مواقع نیز کاربران هنگام انتخاب برنامه شستشو ناخواسته و باعجله گزینه time delay را انتخاب می کنند. با انتخاب این گزینه ماشین ظرفشویی با تاخیر شروع به کار خواهد کرد. در نتیجه آبگیری نیز انجام نخواهد شد.

برای برطرف کردن این مشکل به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی مراجعه کرده و تنظیمات را ریست کنید و با انتخاب برنامه جدید شستشو دستگاه را ری استارت نمایید.

2- بروز مشکل در شیر تامین آب و شیلنگ ماشین ظرفشویی

به محض اینکه متوجه آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی شدید، در اولین اقدام از درستی شیر تامین آب و شیلنگ ماشین ظرفشویی اطمینان حاصل کنید. در زیر سینک و اطراف آن یک شیلنگ آب تعبیه شده است که به قسمت پایینی دستگاه متصل است. یک شیر تامین کننده کنترل آب ورودی توسط این شلنگ به داخل ماشین ظرفشویی را به عهده دارد.

در واقع این شیر و شیلنگ وظیفه دارند که آب را از طریق سیستم لوله کشی آب ساختمان به داخل دستگاه انتقال دهند. تا خوردن شیلنگ یا مسدود شدن آن مانع از آبگیری ماشین ظرفشویی می شود. تا خوردن شلنگ آب بیشتر به دلیل جا به جایی دستگاه رخ می‌ دهد. گاهی اوقات نیز وجود شکاف و پارگی در شلنگ باعث نشتی و کاهش فشار آب شده و باعث می شود که  ظرفشویی آبگیری نکند. شیر تامین کننده برای عملکرد درست و وارد کردن آب به داخل ماشین طرفشویی به یک فشار حداقلی نیاز دارد.

3- خراب شدن شیر آب ورودی یا شیر برقی ماشین ظرفشویی

پس از چک کردن شیر تامین آب و شلنگ ماشین لباسشویی نوبت به بررسی شیر آب ورودی یا شیر برقی دستگاه می رسد.  معمولا محل قرار گیری شیر ورودی آب یا شیر برقی در پشت ماشین ظرفشویی و در قسمت پایین می باشد. بررسی این شیر باید توسط یک تکنسین ماهر انجام گیرد.

تعمیرکار ماشین ظرفشویی ابتدا پنل جلوی ماشین ظرفشویی را باز کرده و سپس پنل شیر ورودی آب یا شیر برقی را نیز باز می‌کند. سپس شیلنگ ها و سیم های برق شیر ورودی را بررسی می کند. یکی از شیلنگ ها آب را از لوله کشی ساختمان به شیر برقی وصل می کند و شیلنگ دیگر وظیفه دارد که آب را به داخل محفظه هدایت کند.

شیلنگ را از قسمتی که به شیر متصل شده باز کرده و فیلتر داخل آن را بررسی کنید و در صورت گرفتگی آن را باز کنید. شیر برقی توسط برد الکتریکی یا تایمر و شناور کنترل می‌ شود. در صورت قطع بودن سیم‌های برق نیز آن را اصلاح می کند. تعمیرکار برای بررسی سیم های برق از مولتی متر استفاده می کند.

4- وجود ایراد در شناور و سوئیچ شناور ماشین طرفشویی

محل قرار گیری قطعه پلاستیکی شناور در کف ماشین ظرفشویی است. شناور موظف است که میزان سطح آب در داخل محفظه ماشین ظرفشویی را تعیین کند. با ورود آب به ظرفشویی شناور همراه با آب به سطح آب می آید. وقتی آب به حد لازم رسید، سوئیچ شناور درگیر شده و دستور قطع جریان آب ورودی به دستگاه را صادر می کند.

بعضی وقت ها شناور به خاطر وجود مواد غذایی و املاح سخت آب در سطح آب باقی می ماند و مدام دستور آبگیری را صادر می کند. با ایجاد  مشکل خشک نکردن ماشین ظرفشویی و عدم آبگیری حتما با یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی تماس بگیرید تا در حین عیب یابی دستگاه، شناور و سوئیچ شناور را نیز مورد بررسی قرار دهد.

5- بروز مشکل در سوئیچ قفل درب ماشین ظرفشویی

درب ماشین ظرفشویی نیز دقیقا مانند ماشین لباسشویی دارای سوئیچ قفل است. این سوئیچ به منظور تشخیص باز ماندن درب ماشین ظرفشویی کاربرد دارد. هنگامی که درب دستگاه به خوبی بسته نشود، عملکرد آن متوقف شده و کار نخواهد کرد. در نتیجه آبگیری نیز انجام نخواهد شد.

خراب شدن سوئیچ قفل درب باعث می شود که حتی هنگامی که درب ظرفشویی بسته است، فرمان شروع به کار دستگاه صادر نشود. برای بررسی سالم بودن یا معیوب بودن سوئیچ درب پنل داخلی را باز کنید و با استفاده از یک مولتی متر جریان سوئیچ را مورد بررسی قرار دهید. در صورت خراب بودن سوئیچ درب، این قطعه  باید بلافاصله توسط یک تکنسین ماهر ماشین ظرفشویی تعویض گردد. با تعویض سوئیچ درب مشکل آبگیری نکردن ماشین ظرفشویی نیز حل خواهد شد.

6- خراب شدن تایمر یا برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی

وظیفه تایمر یا برد الکتریکی در ماشین ظرفشویی صادر کردن فرمان شروع به کار بخش های مختلف دستگاه است. برد باعث می شود که هر قطعه وظیفه مخصوص به خود را انجام دهد. با خراب شدن تایمر یا برد الکتریکی عملکرد شیر برقی، سوئیچ قفل درب، سوئیچ شناور نیز دچار اختلال می شود. بنابراین آبگیری ماشین لباسشویی نیز انجام نخواهد شد.

البته خراب شدن برد زیاد شایع نیست. گاهی اوقات خراب شدن بازوهای آب پاش و مسدود شدن پمپ ها نیز از آبگیری جلوگیری می کند. تکنسین ابتدا باید مواردی را که در بخش های قبل اشاره کردیم، به خوبی مورد بررسی قرار دهد و چنانچه اگر ایرادی در آن بخش ها پیدا نشد، در مرحله آخر به سراغ تایمر و برد الکتریکی برود. با تعویض برد الکتریکی خراب توسط یک تعمیرکار ماهر، مشکل خشک نکردن ماشین ظرفشویی حل خواهد شد.

برای برطرف کردن مشکلات و تعمیر ماشین ظرفشویی خود می توانید با شرکت خدماتی بدادم برس تماس بگیرید. تعمیرکاران با تجربه این شرکت در اولین فرصت دستگاه شما را به بهترین نحو تعمیر خواهند کرد.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>