ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیرات ماشین ظرفشویی

چرا آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود؟

چرا آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود؟ شاید این سوال را زیاد شنیده باشید که البته با عبارات دیگر هم این مشکل را بعضا بیان میکنند. مثلا اعلام میکنند که در بعضی مواقع آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود ، یا با عبارت ماشین ظرفشویی آب‌گیری نمی‌کند  سعی در بیان این موضوع دارند.

در این حالت با چند تکنیک شما می توانید ظرفشویی خودتان را تعمیر کنید. در این مطلب دلایل رایج عدم ورود آب به ماشین ظرفشویی را برای شما بیان خواهیم کرد.

اگر بعد از مطالعه این مطلب، باز هم نیاز به اعزام تعمیرکار ماشین ظرفشویی ، تعمیر ماشین ظرفشویی در محل و یا انجام هر گونه امور تعمیرات ماشین ظرفشویی داشتید، حتما با بدادم برس تماس بگیرید.

به تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز دارید؟ برای اطلاع از خدمات تعمیر ظرفشویی بدادم برس کلیک کنید.

چرا آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود ؟

اگر آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود، این چند مورد را بررسی کنید.در صورتی که موفق به عیب یابی نشدید از یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی برای تعمیر ماشین ظرفشویی تان کمک بگیرید.

 

خراب شدن شیر ورودی

شیر ورودی باعث ورود آب به داخل ظرفشویی می‌ شود. اگر دریچه شیر ورودی خراب یا دچار گرفتگی شده باشد، آب وارد ماشین ظرفشویی نمی شود‌. کثیف شدن فیلتر ورودی آب هم اجازه ورود آب به داخل طرفشویی را نمی‌ دهد.

 

وجود مشکل در آب‌ رسانی

پس از مدتی مواد معدنی موجود در آب در شیر ورودی آب رسوب می‌ کنند و باعث گرفتگی آن می‌ شوند‌. در این حالت مسیر ورود آب به داخل ظرفشویی گرفته می شود.

 

وجود اتصالی در ظرفشویی

وجود هرگونه اتصالی در مدار ماشین ظرفشویی باعث اختلال در کار دستگاه می شود. یکی از این اختلالات عدم ورود آب به داخل لباسشویی است. برای رفع این مشکل پس از خاموش و روشن کرد ماشین، اتصالی دستگاه را بررسی و رفع نمایید.

 

وجود شکستگی در شیرهای ورودی آب

شکستن شیرهای ورودی آب یکی از دلایل وارد نشدن آب به داخل ظرفشویی است و باید شیرهای شکسته تعویض شوند. همچنین باید شلنگ هایی را که به دریچه ورودی آب وصل هستند چک کنید. درصورتی گرفتگی شلنگ ها آب وارد دستگاه نمی شود.

 

خراب شدن سنسور سطح آب

درون ماشین های ظرفشویی شناوری وجود دارد که مانع از ریختن بیش از حد آب در داخل دستگاه می شود‌. به این شناور سنسور می گویند. پس از این که سطح آب به میزان مناسبی رسید، سنسور باعث بسته شدن شیر ورودی آب می شود. با خراب شدن سنسور شیر ورودی آب نیز به درستی عمل نمی کند و آب را داخل ظرفشویی نمی ریزد. برای رفع این مشکل سنسور را تعویض نمایید.

 

خراب شدن سوئیچ درب ظرفشویی

اگر سوئیچ درب دچار مشکل شود عملکرد ظرفشویی دچار اختلال می شود. بسته نشدن در از روشن شدن دستگاه جلوگیری می کند و با کار نکردن دستگاه آب نیز وارد ظرفشویی نخواهد شد.

 

خراب شدن سوئیچ شناور

محل قرار گیری سوئیچ شناور، در زیر شناور ظرفشویی در قسمت محفظه شکلی به نام وان است. اگر سوئیچ شناور بشکند و یا متصل به شناور نباشد، عملکرد شناور دچار مشکل شده و آب به داخل ظرفشویی وارد نخواهد شد. برای حل این مشکل پس از خاموش کردن ماشین ظرفشویی سوئیچ شناور را تعمیر کنید.

انتشار در شبکه های اجتماعی:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

عیب یابی و تعمیر

تعمیر یونیت دندانپزشکی

قلب تپنده و مرکز اصلی هر مطب دندانپزشکی، یونیت است که شباهت زیادی به صندلی دارد. حتی برخی صندلی و یونیت را با همدیگر اشتباه

بیشتر بدانید>>
هواکش صنعتی و خانگی

تعمیر و سرویس هواکش صنعتی

سیستم تهویه صنعتی برای برای کارگاه‌ها، کارخانه‌ها، رستوران و سایر فضاهای وسیع کاربرد دارد. این هواکش صنعتی مکنده به جابجا کردن هوای آلوده داخل ساختمان

بیشتر بدانید>>