ارتباط از طریق واتس اپ

تنظیم سرمایش و گرمایش داکت اسپلیت

تنظیمات داکت اسپلیت

آیا از کارکرد داکت اسپلیت خود راضی هستید ؟ اگر داکت اسپلیت شما به تعمیر نیاز دارد به مقاله تعمیر داکت اسپلیت سر بزنید تا با خدمت تعمیرات داکت اسپلیت بدادم برس آشنا شوید.

چگونه داکت اسپلیت را برای زمستان و تابستان تنظیم کنیم ؟

قبل از آنکه درباره تنظیم داکت اسپلیت توضیح دهیم، کمی شما را با ساختمان داکت اسپلیت ها آشنا خواهیم کرد تا آشنایی با طرز کار آن ها، شما را در تنظیمات داکت اسپلیت یاری کند.

داکت اسپلیت (اسپليت کانالي) يکي از رايج‌ترين سيستم‌هاي تهويه مطبوع در سطح جهان است، اين سيستم همانند کولر گازی از يک واحد داخلي (هواساز) و يک واحد خارجي (کندانسور) تشکيل شده است که توسط لوله‌هاي مسي به يکديگر متصل مي‌گردد.

استفاده از هواي برگشت جهت بالا بردن راندمان کاري دستگاه و مصرف سوخت کم‌تر و همچنين هواي تازه جهت نياز مبرم هر واحد آپارتماني که چه در تابستان و چه در زمستان اکسيژن کافي جهت سلامت جسمي افراد را تأمين نمايد از مزاياي ديگر اين سيستم مي‌باشد. سرمايش و گرمايش در اين سيستم توسط هواساز با مکش هواي داخلي انجام مي‌پذيرد.

تفاوت سيستم داکت اسپليت با سيستم ترکيبي اسپليت ديواري و رادياتور، به جاي استفاده از چندين پنل ديواري در يک واحد مسکوني يا اداري، از يک هواساز مرکزي در پشت سقف کاذب استفاده مي‌گردد که به وسيله کانال، تمامي اتاق‌ها و فضاهاي مورد نياز تهويه مي‌شوند.

سيستم گرمايش بسيار قوي: براي گرمايش از کويل آب گرم استفاده مي‌شود که از پکیج يا موتورخانه تامين مي‌شود و سيستم رادياتور حذف مي‌شود و همچنين 20 درصد تا 30 درصد در مصرف گاز صرفه جويي خواهد شد. همچنين سرعت گرمايش فضا در مقايسه با رادیاتوربسیاربالا است.

 

تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان |سرمایش داکت اسپلیت

ابتدا، برای تنظیم سرمایش داکت اسپلیت یا همان تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان از روش زیر استفاده می کنیم:

• قبل از استفاده از سیستم تهویه هوا در هر مکان و زمانی، لطفا اطمینان حاصل کنید که تمام درهای خارجی بسته شده و پرده پنجره ها کشیده شده است. این به کاهش بار حرارتی و بهبود بهره وری در انرژی کمک می کند.

• اگر اتاق هایی دارید که نیازی به تهویه ندارند، درب آن اتاق را ببندید.با این کار مساحت تحت پوشش دستگاه برای خنک کنندگی را کاهش می دهید و سیستم داکت اسپلیت عملیات سرد کردن را بهتر انجام می دهد و هزینه های سرما و گرما را کاهش می دهد.

• برای دستیابی به بهترین نتیجه دستگاه های اینونتردار مناسب بایستی استفاده شود .

• حالت “COOL” را روی ترموستات انتخاب کنید (Snowflake)

• کنترل دمای ترموستات را روی ” دمای دلخواه ” تنظیم کنید (درجه حرارت پیشنهاد شده بین ۲۴ تا ۲۶ درجه سانتی گراد).

• سرعت فن را در بالاترین حالت تنظیم کنید.

 

تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان | گرمایش داکت اسپلیت

مورد بعدی تنظیمات گرمایش داکت اسپلیت یا تنظیمات داکت اسپلیت برای زمستان است.

در زمستان و در حالت استفاده از گرمادهی ، سیستم تهویه مطبوع بر روی HEATING کار می کند .دستگاه شروع به گرمادهی می کند تا زمانی که ترموستات در محل عبور هوا به دمای تنظیم شده روی ریموت کنترل برسد. هنگامی که دما به میزان لازم برسد، هم HEATING و FAN کار خود را متوقف خواهند کرد.

این زمانی که درجه حرارت در ترموستات شروع به شکست می کند ، ادامه پیده می کند. FAN نیز از سیکل کار خارج می شود تا از گردش دادن هوا جلوگیری شود ، هوایی که گرم نیست و ممکن است هوای سرد باعث ناراحتی شود.

در ماه های زمستانی زمانی که درجه حرارت در خارج به زیر ۷ درجه سانتیگراد برود، دستگاه ممکن است به یک سیکل یخ زدگی وارد شود. در طی یخ زدگی، سیستم برای چندین دقیقه حرارت را متوقف می کند. این کار با چشمک زن روی پنل دیواری نشان داده می شود. برای به حداقل رساندن یخ زدگی، از این روش ها استفاده کنید:

• دمای ترموستات خود را به طور صحیح برای شرایط اقتصادی و راحت تنظیم کنید. ما پیشنهاد می کنیم که دمای ۲۱ تا ۲۴ درجه سانتیگراد مناسب است.

• با تنظیم روی دمای بیش از حد بالا، شما اجازه نمی دهید که سیستم سیکل خود را درست انجام دهد و این باعث افزایش احتمال تشکیل یخ روی کندانسور بیرون می شود.

• بستن درب های اتاق های اضافی. این باعث خواهد شد که ترموستات تحت تأثیر هوای سرد از اتاق های اضافی قرار نگیرد.

• اجازه دهید سیستم بصورت کامل چرخه یخ زدایی خود را انجام دهد و آن را خاموش نکنید.

 

تنظیم درجه داکت اسپلیت

مورد آخری که به آن می پردازیم تنظیمات درجه داکت اسپلیت است که اهمیت فراوانی دارد.

نقطه تبدیل سیستم سرمایش ، به درجه حرارت هوای خارجی اطاق می شود که پایین تر از آن دیگر در هیچ یک از زون ها نیازی به آب سرد به منظور حذف گرما نیست.

نقطه تبدیل سیستم گرمایش به دمای هوای خارجی اطاق می شود که بالاتر از آن دیگر به آب گرم به منظور گرمایش اتاق نیازی نیست .

درصورتی که وضعیت زیرحاکم باشد فضای مورد نظر نیاز به آب سرد به منظور سرمایش ندارد.

حرارت انتقالی خارج شده از اتاق + سرمای ورودی به اتاق از طریق سیستم های سرما زای دیگر = گرمای داخلی + گرمای ناشی از تابش خورشید

محاسبات بالا تقریبی است زیرا پارامترهای موجود در معادله با گذشت زمان تغییرمی کنند . چنانچه بیشترین مقدار گرمای ناشی از تابش خورشید برای زمانی از سال در نظر گرفته شود ، که احتمال می رود در آن زمان به وقوع بپیوندد . کمترین دمای هوای خارج که در آن نیاز به سرمایش است بدست می آید.

پس چنانچه کمترین مقدار بارهای داخلی و بارهای ناشی از تابش خورشید در معادله قرار داده شود ، بالاترین دمای هوای خارج که در آن نیاز به گرمایش است بدست می آید. گستره دو دمای فوق حیطه ای است که در آن هم به گرمایش و هم به سرمایش نیاز است.

چنانچه این گستره وسیع باشد ، مثلا برای اتاقی رو به جنوب که بارهای داخلی بالا ولی متغیری دارد ، سیستم دو لوله ای مناسب نیست . در مورد چنین اتاقی باید از سیستم دو لوله ای همراه با گرمایش به توسط المان حرارتی و یا از سیستم چهار لوله ای استفاده کرد .

تمام نکاتی که در باره تنظیم سرمایش داکت اسپلیت، تنظیم گرمایش داکت اسپلیت، تنظیم داکت اسپلیت برای تابستان، تنظیم داکت اسپلیت برای زمستان، تنظیم درجه داکت اسپلیت و … دارای اهمیت است در مقاله ی فوق ذکر شده است. امید است مطالب ذکر شده برایتان مفید بوده باشد و بتوانید به راحتی تنظیمات داکت اسپلیتی که در منزل، اداره، مدرسه، محیط کار و … از آن استفاده می کنید را انجام دهید.

 

نصب، سرویس و تعمیر داکت اسپلیت در سراسر تهران با ایاب و ذهاب رایگان به صورت 24 ساعته ، باگارانتی و اجرت کم در بدادم برس انجام می شود. 

26705349                   26705389

انتشار در شبکه های اجتماعی:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

تعمیر پکیج
پکیج

تعمیر پکیج

در این مقاله در خصوص چگونگی تعمیر پکیج، کلیت و تقسیم بندی دستگاه های حرارتی صحبت می کنیم. نکاتی از قبیل انواع پکیج، ساختار آن

بیشتر بدانید>>
نقاشی ساختمان در بدادم برس
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان

در نقاشی ساختمان استفاده از جادوی رنگ ها کمک بزرگی به ما می کند تا فضای پیرامون مان جانی تازه به خود بگیرند. شاید باید

بیشتر بدانید>>
نقاشی ساختمان چگونه انجام می شود
تاسیسات خانگی و اداری

هزینه نقاشی ساختمان

به طور کل هر بنای ساخت دست بشر، دارای دو ساختار درونی و بیرونیست. از آنجا که انسان در ذات خود پیوسته به دنبال زیبایی

بیشتر بدانید>>