ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر برق داشتن بدنه یخچال

چرا بدنه یخچال برق دارد؟

منظور از برق داشتن بدنه یخچال چیست؟ شاید برای شما هم پیش آمده باشد که وقتی قصد داشته اید که چیزی از داخل یخچال بردارید، یا بدنه یخچال خود را تمییز کنید، متوجه شده اید که دست شما بصورت ضعیفی، دچار برق گرفتگی شده است.یخچال ها برق زیادی دریافت کرده و به نوعی سیم کشی آنها بسیار حساس است. اگر یخچال شما مدل قدیمی تر باشد به محض اینکه درب آن را لمس کنید و یا دستتان به بدنه آن اثابت نماید، شوک خفیفی به شما دست می دهد.

همانطور که اشاره شد، این شوک یا حس گزیدگی خفیف است، اما به هر حال آزاردهنده می باشد. بنابراین بهتر است برای رفع مشکل با تعمیرکار یخچال تماس بگیرید تا با تعمیر برق داشتن بدنه یخچال، این حس ناخوش آیند را دیگر تجربه نکنید.مجموعه بدادم برس با در اختیار داشتن تعمیرکاران مجرب یخچال، آمادگی دارد تا در اسرع وقت تعمیر یخچال شما را به بهترین نحو و با کمترین هزینه به انجام برساند.ضمن اینکه بعد از پایان تعمیر یخچال فریزر، خدمات ارائه شده را گارانتی می نماید.

برای تعمیر یخچال خود در هر نقطه از تهران، با بدادم برس تماس بگیرید.

 

  • وجود مشکلات فنی در یخچال

علت برق داشتن بدنه یخچال در خیلی از مواقع وجود مشکلات فنی در یخچال می‌باشد. بروز مشکل فنی در بخش موتور یا آسیب دیدن سیم‌ های رابط هر یک می‌ تواند  باعث برق دار شدن بدنه شود. برای عیب یابی موتور ابتدا یخچال را از برق بکشید و اورلود و رله استارت  را از موتور جدا سازید. دوباره یخچال را به برق متصل کنید. با یک فازمتر یا ولت متر بدنه را تست کنید. اگر همچنان بدنه دارای برق بود، مشکل از موتور است و باید تعمیر شود. تعمیر موتور را حتما باید به یک تعمیر کار با تجربه و ماهر بسپارید. تعمیرکاران شرکت بدادم برس به خوبی می توانند موتور یخچال را تعمیر کنند.

  • اتصال ترموستات یخچال

اتصال ترموستات نیز یک دیگر از علت‌های برق داشتن بدنه یخچال می باشد. ترموستات قطعه ای مهم است که باعث تنظیم خودکار دما در داخل یخچال می شود. این قطعه به مرور زمان کارایی خود را از دست می‌ دهد. هر گاه توموستات دچار اتصال شود، برق به بدنه یخچال منتقل شود. بررسی ترموستات و برطرف کردن مشکل اتصالی آن کاری تخصصی است و افراد عادی نباید به تعمیر ترموستات بپردازند. با برطرف کردن مشکل اتصال ترموستات، مشکل برق داشتن بدنه یخچال نیز حل خواهد شد.

  • کمبود رطوبت در هوای آشپزخانه

عامل دیگری که در برق داشتن بدنه یخچال نقش دارد، کمبود رطوبت در هوای آشپزخانه می باشد.‌ در شهرهای که آب و هوای خشک دارند، مردم بیشتر از برق دار شدن بدنه یخچال شکایت می کنند. وقتی هوا رطوبت کافی ندارد، الکتریسته ساکن افزایش یافته و با دست زدن به بدنه یخچال احساس برق گرفتگی به شما دست می دهد. با استفاده از مرطوب کننده های هوا می توانید این مشکل را حل کنید.‌

  • ایجاد الکتریسته به دلیل تغییر فصل

بعضی از مردم بیشتر در فصل زمستان از برق داشتن بدنه یخچال خود شاکی هستند. آن ها می گویند که در سایر فصل ها با این مشکل روبرو نیستند. اگر الکتریسته ساکن ایجاد شده در بدنه یخچال به خاطر تغییرات فصلی باشد، با تنظیم رطوبت هوای منزل مشکل برق دار شدن بدنه یخچال حل خواهد شد.

  • خراب شدن سیم های یخچال

خراب شدن سیم های یخچال  و فرسوده شدن عایق سیم کشی، یکی از علت های برق داشتن بدنه یخچال است.‌ به مرور زمان روکش سیم های یخچال از بین می روند و سیم‌ های لخت با برخورد به بدنه برق را به آن انتقال می دهند. برای حل این مشکل باید حتما از یک تعمیرکار متخصص بخواهید تا بررسی های لازم را انجام دهد و سیم کشی داخلی یخچال را با سیم های جدید تعویض نماید. تعمیر یخچال توسط افراد غیر حرفه ای نه تنها مشکل را حل نمی کند بلکه باعث ایجاد مشکلات دیگر نیز خواهد شد.

  • بروز مشکل در سرپیچ لامپ یخچال

گاهی اوقات علت برق داشتن بدنه یخچال، بروز مشکل در سر پیچ لامپ یخچال می باشد. در چنین مواقعی ابتدا باید یخچال را با کشیدن دو شاخه از برق خاموش کنید. سپس وضعیت سر پیچ لامپ را با استفاده از اهم متر بررسی نمایید.‌ جدا کردن سر پیچ لامپ و تعمیر آن کار سختی نیست. اما بهترین کار این است که با یک شرکت خدماتی تماس بگیرید و از افراد ماهر برای تعمیر و برطرف کردن مشکلات یخچال کمک بگیرید.

  • اتصال بدنه موتور یخچال

در بسیاری از موارد علت برق داشتن بدنه یخچال اتصال بدنه موتور یخچال است. برای برطرف کردن این ایراد باید اقدام به ارت کردن یخچال کنید. احتمال این که در زمان بستن ارت، فیوز قطع شود، وجود دارد. در صورت قطع شدن فیوز باید اقدام به تعویض سیم‌ پیچی‌ موتور کنید. اگر مشکل حل نشد، راه آخر تعمیر موتور است. این کار باید توسط یک تعمیرکار مجرب انجام شود. زیرا در صورت رسیدگی نکردن به این مشکل موتور یا می سوزد یا به طور کامل خراب خواهد شد.

  • بروز مشکل در سیستم برق کشی ساختمان

 در بعضی از موارد برق داشتن بدنه یخچال، یک مشکل مقطعی و گذراست. علت بروز این مشکل وجود اتصال در سیستم برق کشی ساختمان است. برای اطمینان از این مورد ابتدا باید با یک تعمیر کار یخچال تماس بگیرید تا ترموستات، سیم کشی داخلی یخچال، روکش سیم های رابط، موتور و سرپیچ لامپ یخچال را به خوبی بررسی کند. چنانچه تعمیر کار تشخیص دهد که هیچ مشکلی در یخچال  وجود ندارد، باید با یک برقکار ماهر تماس بگیرید تا سیستم برق کشی ساختمان شما را مورد ارزیابی قرار دهد.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>