ما را در شبکه های اجتماعی

رفع بوی بد یخچال

رفع بوی بد یخچال | خوشبو کردن داخل یخچال فریزر

رفع بوی بد یخچال ، یکی از دغدغه های خانم ها است. زیرا بسیار ناخوشایند خواهد بود که هنگام باز کردن درب یخچال، با بوی نامطبوعی روبرو شویم. بنابراین یکی از سوال های پر تکرار خانم ها این است که برای رفع بوی بد یخچال و فریزر چه باید کرد ؟ چه کارهایی باعث خشبو شدن داخل یخچال و فریزر می شود؟ در ادامه سعی کرده ایم که به موضوعات مختلفی پیرامون این موضوع بپردازیم و بصورت تک به تک ، راه های رفع بوی بد یخچال و فریزر را شرح دهیم.

به شما پیشنهاد می کنیم اگر در زمینه تعمیر یخچال و فریزر ، نیاز به تعمیرکار ماهر یخچال و فریزر داشتید، حتما با بدادم برس تماس بگیرید تا در اسرع وقت و با کمترین هزینه، تکنسین های تعمیر یخچال و فریزر به آدرس شما اعزام شوند و پس از اتمام کارهای مربوط به تعمیر، خدمات ارائه شده را گارانتی نمایند.

 

انجام هر گونه تعمیر یخچال فریزر ایرانی و خارجی، با اعزام تعمیرکار در اسرع وقت و با کمترین هزینه در بدادم برس

 

چند ترفند برای رفع بوی بد یخچال

در ادامه به برخی از راهای های خانگی رفع بوی بد یخچال اشاره می کنیم :

 

  • رفع بوی بد یخچال با قهوه

همانطور که بالا هم اشاره کردیم،اکثر خانم های خانه دار این سوال را دارند که ” با یخچال بد بو چه کنیم؟ ” اگر با باز کردن یخچال بوی نامطبوعی احساس می کنید، برای رفع بوی بد یخچال می‌توانید یک کاسه پر از قهوه را داخل یخچال قرار دهید. برای اینکه بوی بد یخچال به طور کامل از بین برود، اجازه دهید قهوه به مدت یک الی دو روز داخل یخچال بماند. در واقع قهوه با جذب بوی به خودش باعث رفع بوی بد یخچال می‌ شود.

 

  • رفع بوی بد یخچال با لیمو

لیمو یکی از میوه‌ هایی است که دارای خاصیت اسیدی می باشد و برای رفع بوی بد یخچال استفاده می شود. روش استفاده از لیمو به این شرح است که باید یک لیمو را به صورت ورقه ای برش دهید و در داخل یک بشقاب قرار بدهید. سپس آن را در داخل یخچال بگذارید. لیمو تمام بوهای نامطبوع یخچال را به خود جذب می کند و با رایحه خود هوای داخل یخچال را خوشبو می کند. هر سه روز یکبار باید یک لیموی تازه را برش دهید و جایگزین لیموی قبلی کنید تا اثر خوشبو کنندگی آن حفظ شود.

 

رفع بوی بد فریزر

فاسد شدن گوشت و ماهی، ریختن مایعات، چربی‌ های ناشی از ریختن غذا در فریزر، بسته ماندن یخچال فریزر بیشتر از سه روز، قرار دادن خوراکی های بد بو مثل سیر و پیاز در یخچال فریزر و… باعث ایجاد بوی بد فریزر می شود. یخچال یکی از وسایل پر استفاده در هر خانه است. قسمت های پلاستیکی یخچال فریزر بوی بد مواد غذایی را به خود جذب می کنند.

برای از بین بردن بوی بد فریزر ابتدا آن را خاموش کنید و تمام یخ ها و گوشت و ماهی و… را از داخل کشوها خارج سازید.‌ صبر کنید که دمای محفظه فریزر با دمای محیط یکی شود. سپس کشوها و محفظه های فریزر را که می توان جدا کرد، از داخل آن بیرون بیاورید و با مخلوط آب و مایع ظرفشویی به خوبی بشوید. اجازه دهید که پس از شستشو کاملا خشک شوند. کمی سرکه و آب را باهم مخلوط کنید و داخل بطری اسپری بریزید. سپس تمام قسمت های فریزر را با آن اسپری کنید.

به جای آب و سرکه می‌توانید آب و جوش شیرین را اسپری کنید. پس از پاشیدن مخلوط آب و سرکه یا آب و جوش شیرین اجازه دهید ده دقیقه همانطور بماند تا کثیفی های فریزر نرم شود. سپس با یک فرچه کوچک تمام قسمت های فریزر را پاک کنید تا هیچ اثری از مواد غذایی بد بود داخل آن باقی نماند.‌ در پایان با اسفنج و مخلوط آب گرم و مایع ظرفشویی داخل فریزر را بشویید و آب کشی کنید. با یک پارچه یا حوله نرم داخل فریزر را خشک کنید. کشوها و محفظه ها را در جای اصلی خود قرار دهید. حالا باید مواد غذایی که از داخل فریزر خارج کرده بودید مرتب در جای خود قرار دهید.

تمیز کردن فریزر و یخچال حتما باید دو هفته یکبار تکرار شود تا از بین بردن بوی یخچال شود و دیگر با باز کردن یخچال بوی نامطبوعی احساس نخواهید کرد.

 

از بین بردن بوی پیاز از یخچال

پیاز یکی از خوراکی هایی است که جای آن در یخچال نیست. داخل دمای یخچال پیاز زودتر قهوه ای، نرم و فاسد می شود. دمای اتاق  و بدون تابش نور خورشید بهترین دما برای نگهداری پیاز است. اگر چنانچه پیاز را در داخل یخچال گذاشتید و بوی بد پیاز تمام یخچال را پر کرد، می توانید از بوگیر مخصوص یخچال استفاده کنید. البته با استفاده از مواد طبیعی نیز می تواند برای از بین بردن بوی پیاز از یخچال کمک کند.

یکی از روش‌ ها این است که یک لیوان را پر از جو کنید و در داخل محفظه یخچال قرار دهید تا بوی بد پیاز را به خود جذب کند. استفاده از جوش شیرین نیز روش مناسبی است. برای از بین بردن بوی پیاز از یخچال، جوش شیرین را درون ظرفی بریزید و در داخل آن قرار دهید.

یکی دیگر را از راه های از بین بردن بوی پیاز از یخچال استفاده از زغال فعال شده است. این زغال را از داروخانه یا مغازه حیوانات خانگی خریداری کنید و در داخل یک کاسه بریزید. سپس دمای یخچال را در کمترین درجه آن قرار دهید. کاسه حاوی زغال فعال شده را داخل یخچال بگذارید و اجازه دهید که چند روز باقی بماند. پس از چند روز خواهید که بوی پیاز به طور کامل از یخچال رفته و جذب زغال شده است.

 

از بین بردن بوی گوشت گندیده در یخچال

برای از بین بردن بوی گوشت گندیده از یخچال ابتدا باید همه محتویات داخل آن را خارج نمایید. با خالی شدن یخچال تمیز کردن آن راحت تر می شود. جریان هوای موجود در یخچال بوی بد را به همه بخش‌ های یخچال منتشر می کند و برای از بین بردن بوی فساد گوشت تمام قسمت ها باید به خوبی بو زدایی شود.

برای خراب نشدن محتویات یخچال به طور موقت آن را در یخچال همسایه یا یکی از آشناها قرار دهید.‌ اگر از بین بردن بوی گوشت مانده از یخچال را در فصل زمستان انجام می‌دهید اشکال ندارد که مدت کوتاهی مواد غذایی در بیرون از یخچال باشند.

گوشت‌ های گندیده را خیلی زود به سطل آشغال بیندازید.‌ سپس دو شاخه را از پریز بکشید.‌ از بین بردن بوی گوشت گندیده در یخچال به شستشوی مفصل نیاز دارد. کشوها و طبقه‌ های یخچال نیز باید خارج شوند و با مواد شوینده تمیز شود. در داخل آب گرم چند قطره مایع ظرفشویی بریزید و با اسفنج داخل یخچال را تمیز کنید.

در مرحله بعدی به یک محلول ضدعفونی کننده نیاز دارید.‌ این محلول می تواند مخلوط آب و سرکه سفید،  چهار لیتر آب با نصف لیوان وایتکس، آب و جوش شیرین یا مخلوط آب و چند قطره مایع ظرفشویی با جوش شیرین باشد.

با یک اسفنج محلول ضد عفونی کننده را به تمام یخچال بزنید و سپس با آب تمیز کل یخچال و فریزر را پاکسازی کنید تا محلولی روی سطح داخل یخچال باقی نماند. در پایان با یک پارچه یا حوله تمیز یخچال را خشک کنید. کشوها و طبقات را نیز به همین روش تمیز و خشک کنید. سپس همه قطعات را در جای اصلی خود نصب کنید و دوشاخه را به برق وصل کنید.

باید 24 ساعت بگذرد تا از بین بردن بوی گوشت گندیده در یخچال به خوبی انجام شود تا مواد غذایی را دوباره در داخل آن قرار دهید.‌ اگر احساس کردید که هنوز مقداری بواز یخچال می آید از مواد جذب کننده بود استفاده کنید.

گذاشتن یک کاسه قهوه یا جوش شیرین و مقداری روزنامه مچاله باعث می شود که بوی بد یخچال به طور کامل از بین برود.‌بعد از گذشت 24 ساعت دوباره محتویات یخچال را در داخل آن قرار دهید. گذاشتن یک پرتقال قاچ شده بوی نا مطبوع یخچال را به خود جذب می کند.

استفاده از وانیل نیز به رفع بوی بد یخچال کمک می کند. طرز استفاده از وانیل نیز به این نحو است که مقداری پنبه را به چند گوله تقسیم کرده و در عصاره وانیل بخیسانید. سپس گوله های پنبه را که به وانیل آغشته شده اند، درون محفظه یخچال قرار دهید. پس از مدتی بوی بد به پنبه ها جذب شده و یخچال خوشبو می شود.

 

شماره تماس برای رفع بوی بد و تعمیر یخچال در منزل

شماره تماس برای تعمیر یخچال در منزل
.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>