با ما همراه باشید

گرم نکردن و خنک نکردن فن کویل

علت خنک نکردن فن کویل و گرم نکردن فن کویل

از مشکلات رایجی که برای کاربران فن کویل به وجود می اید گرم نکردن و خنک نکردن فن کویل است. در این مطلب می خواهیم به دلایل خنک نکردن فن کویل و گرم نکردن فن کویل بپردازیم.

ما در این مطلب دو سوال پر تکرار شما عزیزان را جواب خواهیم داد. اینکه چرا فن کویل خنک نمی کند؟ و دیگر اینکه چرا فن کویل گرم نمی کند؟ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. اطلاعات مفیدی برایتان گرداوری کرده ایم.

 

اگر فن کویل تان با مشکل مواجه شده است با تعمیرکاران ما جهت تعمیر فن کویل در تهران تماس بگیرید.

علت خنک نکردن فن کویل

خنک نکردن فن کویل مشکلی است که مشتریان در روزهای گرم سال با آن مواجه هستند و از کارشناسان ما می پرسند که چرا فن کویل ما هوا را خنک نمی کند. در این قسمت دو دلیل برای خنک نکردن فن کویل اورده ایم. اگر با بررسی و رفع این دو مورد مشکل حل نشد، حتما از یک کارشناس در حوزه تعمیر و سرویس فن کویل کمک بگیرید.

کثیف شدن فیلتر هوا

لازم است بگوییم اگر جریان هوای سردی که فن کویل تولید می کند، کاهش یافته است، باید برای تعمیر فن کویل و رفع این مشکل اقدام کرد. یکی از دلایل کندی هوا و علت خنک نکردن فن کویل، کثیفی بیش از اندازه ی فیلتر های دستگاه است.

برای رفع این مشکل باید هر چه سریعتر فیلتر ها را تمیز کرده و در صورت نیاز اقدام به تعویض آنها نمایید. استفاده از یک فیلتر قابل شستشو و قابل تعویض با بازده 35 درصد از مسدود شدن مسیر جریان هوای کویل با خاک و گردو غبار جلوگیری می کند و از موتور باد زن نیز محافظت می شود.

چرخش نامناسب فن دستگاه

علت دیگر کند شدن جریان هوا چرخش نامناسب فن دستگاه است. برای برطرف ساختن مشکل فن، پس از بررسی وضعیت موتور و فن مشکل را شناسایی و حل کنید. مسدود شدن یکی از خروجی های هوای دستگاه فن کویل نیز یکی دیگر از عوامل کمبود سرعت تولید هوای خنک توسط فن کویل می باشد. در صورت گرفتگی خروجی هوا آن را باز کنید تا مشکل حل شود.

 

علت گرم نکردن فن کویل

هنگامی که متوجه شدید فن کویل گرم نمی کند و یا جریان هوای گرم تولید شده توسط فن کویل کاهش یافته، باید هر چه زودتر دستگاه را عیب یابی کرده و اقدام به برطرف کردن مشکل نمایید. دلایلی برای اینکه فن کویل هوا را گرم نمی کند، می تواند موارد زیر باشد :

  • یکی از دلایل گرم نکردن فن کویل ممکن است غیرفعال شدن دیگ بخار (بویلر) باشد.
  • عدم وجود آب گرم داخل کویل های دستگاه نیز یکی دیگر از عوامل تولید نشدن هوای گرم است.
  • تنطیمات دمای نامناسب برای ترموستات نیز از دیگر عوامل گرم نکردن فن کویل است. وجود خطا در تایمر نیز باید بررسی شود.
  • وجود مشکل در پمپ فن کویل و حبس هوا داخل دستگاه از علت های دیگری هستند که مانع تولید هوای گرم توسط فن کویل می شوند.

از آن جا که تعمیر و سرویس فن کویل یک کار تخصصی است لازم است برای برطرف کردن مشکل از یک تعمیرکار کمک بگیرید. هدف از نوشتن این مطلب ارائه اطلاعاتی کلی در زمینه مشکل شما بوده است. امیدواریم که پاسخ سوال خود را دریافت کرده باشید.

 

چقدر این مطلب برایتان مفید بود ؟ به همان میزان به ما امتیاز بدهید.

انتشار در شبکه های اجتماعی:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :