ما را در شبکه های اجتماعی

دلایل سخت بسته شدن درب یخچال کدامند - سفت باز شدن در یخچال

تعمیر بسته نشدن در یخچال و سخت بسته شدن آن

بسته نشدن در یخچال و یا سخت بسته شدن در یخچال موضوعی است که برای بسیاری از افراد پیش می آید. احتمالا شما هم که در حال خواندن این مطلب هستید با مشکل سخت بسته شدن درب یخچال مواجه شده اید.

با بدادم برس همراه باشید تا با هم دلایل بسته نشدن درب یخچال و سخت بسته شدن در یخچال را بررسی کنیم. امیدواریم که پس از آشنایی با این موارد بتوانید یخچال تان را تعمیر کنید. اگر به هر دلیل مشکل برطرف نشد، می توانید از تعمیرکاران یخچال بدادم برس برای تعمیر یخچال در سراسر تهران کمک بگیرید.

برای تعمیرات یخچال با ما تماس بگیرید. تعمیر یخچال در محل با گارانتی و اجرت مناسب

 

وجود یک شیء داخل یخچال

 هنگامی که با مشکل بسته نشدن در یخچال مواجه می‌شوید، اولین اقدامی که باید انجام دهید این است که از نبود یک شیء بزرگ در داخل یخچال مطمئن شوید. گاهی اوقات یک شیء از داخل کابین یخچال بیرون می زند و مانع از بسته شدن درب یخچال می‌ شود. بیرون بودن قفسه‌ها، جا میوه ای و طبقات یخچال نیز از بسته نشدن درب یخچال جلوگیری می کنند.

 

پر بودن و سنگینی درب یخچال

بسیاری از تعمیرکاران یخچال فریزر معتقدند که سنگینی درب یخچال و پر کردن بیش از ظرفیت طبقات داخلی آن، هم باعث سخت باز شدن و هم باعث سخت بسته شدن یخچال می شود. از گذاشتن بطری های بزرگ، قوطی های سنگین و گالن نوشیدنی در قفسه های درب یخچال خودداری کنید. پر بودن بیش از ظرفیت نه تنها مانع بسته شدن در می شود،

بلکه از دلایل ایجاد بوی بد در یخچال نیز می باشد. لولاهای درب بر اثر سنگینی درب دچار مشکل می شوند. شل شدن لولاها بستن درب را با اختلال مواجه می کند. برای رفع این مشکل می توانید با استفاده از پیچ گوشتی مناسب اقدام به سفت کردن پیچ‌ های لولا کنید.

 

بسته نشدن در یخچال

تراز نبودن یخچال در آشپزخانه

به مروز زمان، به دلیل عواملی مانند تمیزی کردن آشپزخانه، نشست زمین، شل شدن پایه ها و… یخچال تراز بودن خود را از دست می دهد. وقتی یخچال تراز نباشد و پایه های عقب از پایه های جلو، بالاتر باشند، وزن یخچال به جای پایه‌ ها بر روی درب یخچال وارد می شود. در نتیجه باعث بسته نشدن درب یخچال می شود.

در حالت عادی برای راحت تر بسته شدن درب یخچال پایه‌های جلویی باید چند میلی‌ متر بالاتر از پایه های عقب باشند. برای سنجش تراز یخچال از ابزار تراز کمک بگیرید. بعضی از نرم‌افزارهای نصب شده روی گوشی هوشمند نیز دقیقا مانند تراز عمل می کنند. زمانی که تراز را روی یکی از طبقات یخچال قرار می دهید باید حباب داخل مایع آن دقیقا در وسط قرار بگیرد.‌ در غیر اینصورت با تنظیم پایه‌ ها یخچال را تراز کنید.

آیا با نحوه تراز کردن یخچال و اهمیت آن آشنایی دارید؟ در این مطلب تراز کردن یخچال را بخوانید.

 

خراب شدن لاستیک درب یخچال

لاستیک درب یخچال به مرور زمان دچار فرسایش شده و خاصیت چسبندگی خود را از دست می دهد. پارگی لاستیک، کیپ نشدن لاستیک، کثیفی و جدا شدن آن از درب باعث بسته نشدن درب یخچال می شود. زمانی که یخچال بسته نمی شود ابتدا وجود شیء و پر بودن طبقات و سنگینی درب را مورد بررسی قرار دهید. سپس به سراغ چک کردن لاستیک درب بروید.

با مشاهده مشکل لاستیک مربوط به در یخچال تان، با یک شرکت خدماتی مانند بدادم برس تماس بگیرید تا تعمیرکاران یخچال ماهر این شرکت در اسرع وقت لاستیک درب یخچال شما را تعویض کنند. اگر مشکل بسته نشدن درب یخچال به سرعت حل نشود مواد غذایی داخل آن به دلیل ورود هوای گرم به داخل یخچال دچار فساد می شوند. همچنین به موتور و قطعات دیگر یخچال نیز آسیب می رسد.

 

بسته نشدن در یخچال

 معیوب شدن یخ ساز یخچال

بر اساس تجربه تعمیرکاران یخچال که در زمینه تعمیر یخچال فریزر تخصص دارند،یکی دیگر از علل بسته نشدن درب  یخچال ممکن است بروز ایراد در یخ ساز باشد. برای عیب یابی یخ ساز تمام قطعات آن را باز کنید و به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. اگر چنانچه قطعه ای به تعمیر یا تعویض نیاز داشت، آن را تعمیر یا تعویض کرده و دوباره قطعات را در جای اصلی خود مونتاژ کنید.

 

خرابی کیت دندانه‌ای لولای درب یخچال

در قسمت لولای درب یخچال فریزرهای ساید بای ساید، قطعه ای پلاستیکی به نام کیت دندانه ای وجود دارد. این قطعه شدت باز یا بسته شدن درب یخچال را تنظیم می کند. وقتی درب یخچال بسته می شود، کیت دندانه ای چفت می شود و باز شدن درب باعث جدایی دندانه ها از هم خواهد شد. خرابی، شکستگی و خمیدگی این دندانه ها باعث سخت بسته شدن درب می شود. برای تعمیر یخچال و برطرف کردن مشکل بسته نشدن درب می‌ توانید با شرکت خدماتی بدادم برس تماس بگیرید تا تعمیرکاران متخصص این شرکت در اسرع وقت به محل شما اعزام شوند و به مشکل شما رسیدگی کنند.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>