ما را در شبکه های اجتماعی

بازسازی داروخانه

بازسازی داروخانه چگونه انجام می‌شود؟

بازسازی داروخانه چگونه انجام می‌شود؟ بازسازی و طراحی دکوراسیون داروخانه یکی از زیرشاخه‌های بازسازی ساختمان می‌باشد. دکوراسیون‌های بازسازی داروخانه باید از چه نکاتی تبعیت کنند؟ آیا این بازسازی زمان‌بر است؟ در این قسمت از بدادم برس قصد داریم به نکاتی در مورد بازسازی و تغییر دکوراسیون داروخانه اشاره کرده و هزینه‌های آن را برآورد کنیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

 

صفر تا صد بازسازی داروخانه

بازسازی داروخانه را باید بسیار جدی بگیرید. یکی از مهم‌ترین قسمت‌های بازسازی ساختمان مراکز درمانی می‌باشد. زیرا این حوزه با مریضی و سلامت مردم در ارتباط می‌باشد. بنابراین برای دکوراسیون و بازسازی آن باید نهایت دقت را به کار ببرید. نخسین داروخانه‌هایی که وجود داشته است به شکل ابتدایی و عطاری مانند بوده است اما با پیشرفت علم و تکنولوژی داروهای شیمیایی هم اضافه شده است و کم کم فرم داروخانه‌های امروزی را شکل داده است. معمولا بیشتر داروخانه‌ها در کنار بیمارستان‌ها و مطلب‌های پزشکی قرار دارند. زیرا بعد از مراجعه به پزشک ممکن است نیاز به دارو باشد به همین دلیل در نزدیک‌ترین جای ممکن داروخانه‌ها را قرار می‌دهند.

 

در مورد ظاهر داروخانه باید این نکته را بدانید که روی روحیه و بیماری افراد بسیار موثر می‌باشد. طراحانی که مخصوص این حوزه هستند باید این را بدانند که اکثر مشتری‌ها بیمار و یا همراهان آنها هستند. پس محیط داروخانه‌ها را باید بر اساس مراجعه کنندگان طراحی کنند.

نکته‌ی بعدی این است که محیطی که باید در نظر بگیرید باید کاملا آرامش‌بخش باشد. از طرفی باید آن را طوری طراحی کنید که کمتر نیاز به منتظر ماندن در صف باشد. زیرا همانطور که گفته شد مراجعه کنندگان معمولا بیمار هستند و توانایی ماندن طولانی در صف را ندارند.

 

داشتن فضای شیک و در عین حال ساده را در طراحی خود باید جزو اولویت‌ها قرار دهید.

به وجود نور کافی در هنگام بازسازی داروخانه بسیار دقت کنید. سعی کنید پنجره‌ها و درب‌ها طوری باشد که نور کافی را به فضای داخل داروخانه برساند. برای انتخاب رنگ بندی‌ها باید از انتخاب رنگ‌های شلوغ کاملا پرهیز کنید. رنگ‌ها معمولا باید لایت و آرامش‌بخش باشند و چشم را خسته نکند.

نحوه خدمات‌دهی مطلوب زمانی میسر است که بتوان فضا را به‌گونه‌ای دور از کسالت و روزمرگی تعریف کرد. بدین منظور داروساز می‌تواند به کادر فنی طراحی دکوراسیون و یا بازسازی داروخانه و مطب مراجعه نماید و توقعات خود را برای ایجاد فضای داخلی جدید با آنان در میان بگذارد. تیم طراحی دکوراسیون بدادم برس نیز ضمن مشاوره، جدیدترین متدهای طراحی و بازسازی داروخانه و معماری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

رعایت بهداشت یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که باید در بازسازی داروخانه حتما به‌ آن توجه کنید. زیرا به اندازه‌ی کافی این محیط مملو از انواع بیماری‌های واگیردار و غیرواگیر می‌باشد. بنابراین برای حفظ سلامت مراجعه کنندگان و همچنین کارکنان داروخانه باید نکات بهداشتی و ایمنی کاملا رعایت شود. به طور مثال فاصله‌ی کارکنان و مراجعه کنندگان با باجه‌ی اخذ نسخه باید کاملا استاندارد باشد.

به المان‌های ضروری که باید در هر داروخانه‌ای وجود داشته باشد کاملا دقت کنید.

چیدمان مدرن با رنگ بندی‌های شاد مانند رنگ‌های آبی، سبز از جمله رنگ‌هایی هستند که مناسب برای بازسازی داروخانه و مطب‌ها می‌باشند و یک چیدمان خالی از زرق و برق و بدون شلوغی اضافه، نگاه بیننده را به خود جلب می‌کند.

بازسازی داروخانه و مطب شما و چیدمان مدرن در واقع به‌نوعی فضای دکوراسیون داروخانه شما را هدف می‌گیرد. می‌توانید از پانل‌های مختلف چوبی یا فلزی در دکوراسیون داروخانه خودتان استفاده کنید. می‌توانید کانترهای زیبا بارنگ بندی‌های قهوه‌ای و یا سفید بسازید. اثرات درمانی این دو رنگ در بازسازی و طراحی مطب یا داروخانه شما غیرقابل‌انکار است.

سالن انتظار را می‌توانید به یک ردیف مبلمان روبروی هم تبدیل کنید که رنگ‌بندی آنها بایستی متناسب با رنگ دیوار و قفسه‌ها و متناسب با دکوراسیون داروخانه باشد. البته داروهای شیمیایی به‌خصوص در دراگ استورها لزومی ندارد تا در معرض نور مستقیم آفتاب قرار گیرد. در مواردی حتی باید در قفسه‌های پوشیده نگه‌داری شوند. این قضیه در مورد سایر فراورده‌های بهداشتی چندان قابل‌توجه نبوده و اتفاقاً این مواد باید در بازسازی و طراحی مطب و دکوراسیون داروخانه باید موردنظر قرارگرفته و در دید عموم قرار بگیرد.

ردیف داروها باید کاملا منظم باشد. یعنی داروهای تقویتی و ویتامینه باید با داروهای مخصوص بیماران سرطانی و غیره کاملا متفاوت باشد تا کارکنان بتوانند به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشند و به این ترتیب صف طولانی را برای انتظار دریافت دارو تولید نکنند.

در داروخانه‌ها معمولا یک قسمت را مخصوص لوازم آرایشی و بهداشتی قرار می‌دهند. این قسمت چون مربوط به زیبایی و پوست می‌باشد باید خیلی روی فرم و چیدمان آن دقت شود تا بتواند مشتری را جدب کند. استفاده از المان‌های مناسب هم برای این قسمت توصیه می‌شود. المان‌ها معمولا باید مربوط به پوست و مو زیبایی باشد.

 

باید دقت داشته باشید که همیشه محیط داروخانه بوی مطبوعی بدهد. زیرا این قسمت کاملا بهداشتی است. 

ویترین‌های شیشه‌ای معمولا از مد افتاده و قدیمی شده است. سعی کنید از ویترین‌هایی استفاده کنید که طبقه‌بندی شده است و طرح چوبی دارد. این ویترین‌ها نمای زیباتری دارد و محیط را شیک‌تر نشان می‌دهد.

مورد دیگری که باید در طراحی و بازسازی داروخانه حتما به آن توجه کنید این است که با نصب درب‌های اتوماتیک و ایجاد راه مخصوصی برای رفت و آمد افرادی که ویلچر دارند و افراد معلول که برای خرید دارو به داروخانه مراجعه می‌کنند، این مسئله را تسهیل کنید.

صفر تا صد بازسازی داروخانه
.

بخش تحویل نسخه باید در دیدترین جایی باشد که فرد در لحظات اول جایگاه آن را تشخیص دهد و برای چند دقیقه سرگردان نشود. این موضوع بسیار مهم است زیرا افراد زیادی بوده‌اند که با پیدا کردن محل پرداخت مشکل داشته‌اند و از آن ناراضی بوده‌اند.

قسمتی از داروخانه که معمولا تحت عنوان انباری مورد استفاده قرار می‌گیرد از نظر بهداشت اهمیت ویژه‌ای دارد زیرا قرار است داروهای انبار شده برای مدتی در آنجا نگهداری شوند و در صورت عدم رعایت بهداشت منجر به ضرر و زیان‌های فراوانی می‌شود.

 

همچنین بخوانید:

همه چیز درباره بازسازی آپارتمان های قدیمی

 

در مورد دکوراسیون بیرون هم باید دقت کنید که طوری داروخانه را طراحی کنید که در نگاه اول مشخص باشد آن مکان داروخانه است و بزرگ و واضح باشد.

برای رعایت سیستم امنیتی هم باید از درب‌های محکم و دزدگیر استفاده کنید زیرا ممکن است از داروخانه دزدی شود.

قرار دادن مبلمان راحتی یا صندلی‌هایی با پشتی‌های راحت در داروخانه، به زمانی که افراد برای انتظار صبر می‌کنند، کمک می‌کند تا بدون سختی و خستگی از ایستادن این زمان انتظار سپری شود. 

در مورد کف داروخانه باید دقت داشته باشید که کف سالن داروخانه نباید سر باشد. معمولا استفاده از سرامیک‌های روشن و پارکت‌های روشن گزینه‌ی مناسبی می‌باشد. زیرا سرامیک وقتی تیره است تمیزی آن دقیق مشخص نمی‌شود. این مکان هم باید همیشه تمیز و پاکیزه باشد. وقتی کف سالن روشن باشد قطعا مجبور می‌شوید به صورت روزانه کف را شستشو دهید.

 

در مورد دیوارهای داروخانه‌ها هم باید این نکته‌ را رعایت کنید که دیوارها باید رنگ روشن داشته باشد. حال می‌توانید از رنگ استفاده کنید و یا از کاغذ دیواری. کاغذ دیواری رنگ‌های متنوعی دارد شما می‌توانید رنگ‌های لایت هارمونی را روی آن به کار ببرید. به کیفیت و متریال هم دقت کنید. زیرا مکانی است که بسیار رفت و آمد در آن انجام می‌شود.

در مورد هوای داخل داروخانه هم باید گفت که هوا همیشه باید حالت اعتدال داشته باشد. از طرفی برای جلوگیری از خراب نشدن داروها باید محیطی خشک و خنک محیا باشد. بنابراین دقت کنید در مورد سیستم گرمایشی و سرمایشی خراب نشدن داروها را در اولویت قرار دهید.

در این میان محیطی را باید برای استراحت کارکنان داروخانه محیا نمایید. زیرا بعضی از داروخانه‌ها به صورت ۲۴ ساعته می‌باشند. بنابراین برای تغییر شیفت و استراحت کارکنان باید محلی آرام و به دور از سر و صدا را در نظر بگیرید.

 

.

هزینه بازسازی داروخانه چقدر می‌شود؟

در مورد هزینه‌های بازسازی داروخانه این را بدانید که به صورت دقیق نمی‌توان قیمت آن را مشخص کرد. طراحان معمولا با توجه به نیاز افراد و اولویت‌ها و هزینه‌ای که برای بازسازی مدنظر دارند طراحی‌ها را انجام می‌دهند. متریال و تمامی اجناس باید اندازه گیری شده و مقدار آن مشخص شود. به این ترتیب می‌توان هزینه‌ی تقریبی را مشخص نمود. از آنجایی که اجناس روز به روز در حال افزایش و تغییر می‌باشند ممکن است در برآرود نهایی تغییراتی ایجاد شود که این موضوع کاملا طبیعی می‌باشد.

اگر در مورد هزینه‌های بازسازی نیاز به مشاوره رایگان دارید با کارشناسان بدادم برس تماس بگیرید.

چه مدت زمان می‌برد که بازسازی داروخانه انجام شود؟

در مورد مدت زمان بازسازی هم نمی‌توان به صورت دقیق و قطعی چیزی گفت. زیرا این بازسازی کاملا به نوع و میزان بازسازی‌ای که شما قصد دارید انجام دهید بستگی دارد. اگر فقط در حد تغییر دکوراسیون باشد زمان کمتری را نسبت به تغییرات دیگر به خود اختصاص می‌دهد. تیم بدادم برس با بررسی نیازهای شما و هزینه‌ای که قرار است برای بازسازی داروخانه بکنید مدت زمان مورد نیاز را هم به شما اطلاع می‌دهد و تمام تلاش خود را در راستای به موقع تحویل دادن داروخانه می‌کند.

کار بازسازی را نباید تحت هیچ شرایطی عقب بیاندازید. زیرا هم هزینه‌ها رو به افزایش می‌باشد و هم ممکن است مجبور شوید زمان بیشتری را برای این نوع بازسازی‌ها صرف کنید.

 

سوالات متداول در خصوص بازسازی دکوراسیون داروخانه

آیا در بدادم برس مشاوره نوسازی و بازسازی داروخانه دارید؟

بله شما با شماره تلفن 02126705349 می توانید با کارشناسان ما در این خصوص مشاوره داشته باشید.

مهمترین بخش نوسازی داروخانه کدام قسمت می باشد؟

در بخش دکوراسیون داخلی و همچنین قفسه های موجود در داروخانه، با رعایت نکات بهداشتی چرا که بعنوان یکی از اصلی ترین فاکتورهای در نوسازی مراکز درمانی لحاظ می گردد

 

 

 

اینستاگرام بدادم برس

اینستاگرام بدادم برس

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>