با ما همراه باشید

نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری روی دیوار جایگزین بسیار خوبی برای نقاشی و رنگ آمیزی ساختمان‌‌ها شده است. ماندگاری کاغذ دیواری از رنگ بیشتر است. در عین حال می‌توانید طرح های متنوع‌تری را نسبت به رنگ‌ها برای محل مورد نظر خود انتخاب کنید.

نکته‌ای که باید در مورد نصب کاغذ دیواری در نظر داشت این است که جدای از طرح و شیوه‌ی نصب، نصاب کاغذ دیواری ماهر میتواند در زمینه انتخاب کاغذ دیواری مناسب مشورت‌های گران بهایی را ارائه کند. بنابراین اگر هنگام بازسازی ساختمان خود تصمیم به داشتن کاغذ دیواری گرفتید، حتما با مجموعه بدادم برس تماس بگیرید تا با کمترین هزینه و در اسرع وقت، خواسته ی شما به انجام برسد.

 

برای هر گونه عملیات نصب کاغذ دیواری خود با بدادم برس تماس بگیرید.

نصب کاغذ دیواری روی گچ به چه صورت می باشد؟

برای نصب کاغذ دیواری روی گچ باید یک زیر سازی تخصصی روی دیوارهایی که دارای ترک و شکستگی هستند، انجام گیرد. آماده کردن دیوار گچی برای چسباندن کاغذ دیواری شامل برطرف کردن خرابی‌‌های گچ و سوراخ‌ها روی دیوار است. قبل از نصب باید سطح دیوار کاملا یکدست و صاف شود. سطح دیوار را با محلولی رقیق از مخلوط سریش و چسب کاغذ دیواری پوشش می‌دهند. این کار را یک نصاب ماهر قبل از شروع نصب انجام می‌دهد.

این کار باعث خشک شدن گرد و غبار روی دیوار و محکم چسبیدن کاغذ می‌‌شود.‌ سپس کاغذ را به سطح دیوار می‌‌چسبانند. اگر دیوار گچی تا به حال رنگ آمیزی نشده است، باید قبل از نصب هرگونه کاغذی مقداری روغن الیف یا پرایمر به سطح دیوار ها مالیده شود. به طور کلی نصب کاغذ روی گچ نسبت به سطوح دیگر راحت‌تر است. در هنگام خرید کاغذ دیواری به جنس و کیفیت آن دقت کنید. با سپردن نصب هرگونه کاغذ دیواری به تکنسین‌های ماهر شرکت بدادم برس خیال خود را راحت کنید.

 

نصاب کاغذ دیواری

 

نصب کاغذ دیواری روی کاشی

زمانی که دیوار های ساختمان با کاشی پوشانده شده باشند. تغییر دکوراسیون منزل و تعویض کاشی‌‌ها کار سخت و پر هزینه‌‌ای به نظر می‌‌رسد. برای کم کردن هزینه‌‌ها و راحتی کار می‌‌توانید با کاغذ دیواری روی کاشی‌های آشپزخانه و قسمت‌های دیگر، جلوه زیبایی به خانه خود بدهید. این یکی از ترفندهایی است که برای بازسازی ساختمان می‌توانید از آن استفاده کنید و به این ترتیب در وقت و هزینه ی خود صرفه جویی بیشتری نمایید. هزینه نصب کاغذ روی کاشی مانند هزینه نصب آن روی دیوار های معمولی می‌‌باشد فقط در این بین هزینه‌ای بابت کندن کاشی‌ها و سپس مسطح کردن سطح دیوارها و آماده سازی آن برای نصب پرداخت نخواهید کرد. به طور کلی قیمت نصب کاغذ به عواملی مانند تعداد نیروی کار، مقدار دستمزد، مصالح ساختمانی استفاده شده، هزینه زیرسازی، خدمات جانبی و قیمت کاغذ دیواری انتخاب شده توسط شما بستگی دارد. شما می‌‌توانید برای چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی از خدمات بدادم برس استفاده کنید و کار را به متخصصان ماهر و حرفه‌‌ای این شرکت بسپارید.

نصب کاغذ دیواری روی بلکا

پوشش سلولزی بلکا روی دیوار، در یک بازه‌ زمانی خاص، طرفداران زیادی پیدا کرد و مورد استقبال مردم قرار گرفت. بعد از مدتی ممکن است دیوارهایی که با بلکا پوشیده شده مانند سابق جذابیت لازم را نداشته باشد و شما بخواهید با کاغذ دیواری، دکوراسیون داخلی منزل خود را تغییر دهید‌. قبل از چسباندن کاغذ دیواری روی بلکا، باید بلکا را از سطح دیوار پاک کنید. این نکته را فراموش نکنید که کاغذ دیواری هیچگاه قدیمی و کهنه نمی‌شود و همچنین از مد هم نمی‌رود. بنابراین با خیالی آسوده برای دیوارهای خود آن را انتخاب نمایید.

کاغذ دیواری ها قابلیت این را دارند که به راحتی و با یک دستمال تمیز شوند و این خود یکی از بزرگترین امتیازهایی است که نسبت به رنگ دارند.

برای این کار کافی است که با کمک آبپاش سطح دیوار را خیس کنید و اجازه دهید که پنج دقیقه زمان بگذرد. سپس بلکاهای خیس شده را به راحتی با کاردک از روی دیوار جدا نمایید. بعد از اینکه بلکا از روی دیوار جدا شد، صبر کنید تا سطح دیوار خشک شود. سپس اقدام به زیرسازی دیوار کنید و سوراخ‌ها، ترک‌ ها و خرابی های‌دیوار را ترمیم نمایید. بعد از پایان زیرسازی نوبت به نصب کاغذ می‌رسد. برای این کار بهتر است از خدمات شرکت بدادم برس کمک بگیرید. تکنسین‌های این شرکت با مهارت زیاد کاغذ دیواری‌ها را به دیوار منزل شما نصب می‌کنند.

 

نصب کاغذ دیواری روی بلکا

 

 کاغذ دیواری روی رنگ روغن

اگر از یکنواخت شدن رنگ روغن دیوارهای منزل خود خسته هستید، می‌‌توانید با نصب کاغذ دیواری بر روی رنگ روغن، تغییرات اساسی در دکوراسیون داخلی ایجاد کنید و باعث زیباتر شدن فضای منزل خود شوید. رنگ روغن هم در یک بازه زمانی مد شد و بعد از مدتی مجددا از مد رفت و کاربرد زیادی بین بقیه‌ی موارد ندارد.

برای چسباندن کاغذ دیواری روی رنگ روغن دو راه وجود دارد. اولین راه این است که همه دیوارها را با کمک سمباده از حالت لیزی درآورید. وقتی سطح دیوار زبر شود، چسبندگی کاغذ دیواری روی آن بیشتر می‌شود.

راه حل دوم این است که تمام سطح دیوار را با چسب پرایمر بپوشانید. پس از خشک شدن چسب شروع به نصب کاغذ دیواری کنید. چسباندن کاغذ دیواری روی رنگ روغن نیز به زیرسازی نیاز دارد. اگر روی دیوار فرو رفتگی، برآمدگی، سوراخ و ترک وجود داشته باشد، باید اصلاح شود تا نصب کاغذ به خوبی انجام شود. قیمت نصب کاغذ به نوع کاغذ دیواری، مقدار چسب و مقدار روغن پرایمر استفاده شده بستگی دارد. برای نصب بهتر کاغذ دیواری روی دیوار منزل خود از خدمات شرکت بدادم برس استفاده کنید.

این نکته را فراموش نکنید که این نصب قلق دارد و نیاز به دقت و تجربه ی فراوان هم دارد. اگر یکی از قسمت‌ها را اشتباه نصب کنید قطعا به مشکل می‌خورید و نمی‌توانید آن را دوباره بچسبانید. به عبارتی یکی از رول های شما از بین می رود.

 

نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن

 

 کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک

به دلیل ارزان بودن رنگ پلاستیک اکثر خانه‌های قدیمی را با رنگ پلاستیکی رنگ‌آمیزی می‌‌کردند. دیوارهایی که با رنگ پلاستیک پوشانده شده‌اند اصلا برای چسباندن کاغذ دیواری مناسب نیستند. پس از نصب کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک، شاهد جدا شدن کاغذ از دیوار خواهید بود. برای برطرف کردن این مشکل باید زیرسازی‌های لازم را انجام دهید و از کاغذ دیواری‌های سبک استفاده کنید. پس هنگام خرید کاغذ دیواری به رنگی که روی دیوارهای شما شده است دقت کنید و خرید را براساس آن انجام دهید.

هر چه وزن کاغذ دیواری بیشتر باشد، احتمال کنده شدن آن از روی رنگ پلاستیک بیشتر است. دیوارها را قبل از نصب کاغذ به طور کامل بررسی کنید. سپس با استفاده از سریش و چسب چوب یک لایه نازک روی دیوار بپوشانید و یک روز صبر کنید تا چسب خشک شود. برای بالا بردن سرعت خشک شدن چسب، دمای خانه را افزایش دهید. پس از خشک شدن زیر سازی نوبت به چسباندن کاغذ دیواری می‌رسد. اگر قسمتی از کاغذ دیواری جدا شد، با چسب چوب غلیظ آن را مجدد بچسبانید. اگر از نصابان حرفه‌‌ای شرکت بدادم برس کمک بگیرید، نصب کاغذ دیواری روی رنگ پلاستیک با هیچ مشکلی مواجه نخواهد شد. نصابان ماهر علاوه بر نصب خوب به شما کمک می‌کنند که زیباترین و بهترین کاغذ دیواری را انتخاب کنید.

کاغذ دیواری فقط مخصوص خانه ها نیست بلکه در شرکت ها و محل های اداری هم می تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. زیرا به صورت کلی دست شما در انتخاب طرح و رنگ بسیار بازتر است و می‌توانید مدل های متفاوتی را برای خود انتخاب کنید. فقط سعی کنید همیشه طرح های ترکیبی را بردارید. یعنی در آن هم از شلوغ استفاده شده باشد و هم خلوت. یکی از کاربردهای کاغذ دیواری در طراحی داخلی اداری می‌باشد.

اگر در زمینه ی کاغذ دیواری نیاز به مشاوره دارید با ما تماس بگیرید.

انتشار در شبکه های اجتماعی:
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در reddit
اشتراک گذاری در email

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :