ما را در شبکه های اجتماعی

دلایل کار نکردن هود - تعمیر روشن نشدن هود

تعمیر روشن نشدن هود اشپزخانه | چرا هود روشن نمی شود؟

تا به جال پیش آمده که بخواهید از هود آشپزخانه تان استفاده کنید و با مشکل روشن نشدن هود یا کار نکردن هود مواجه شوید؟ کار نکردن هود آشپزخانه، می تواند سبب شود تا فضای خانه شما انباشته از دو شده و تهویه به درستی صورت نگیرد. بنابراین برای اینکه بتوانید مشکل روشن نشدن هود را حل کنید، بهتر است با یک تعمیرکار حرفه ای هود آشپزخانه مشورت کنید.

اگر همین حالا که این متن را می خوانید، با همین مشکل مواجه شده اید و دلیل روشن نشدن هود را نمی دانید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا دلایل کار نکردن هود آشپزخانه و روشن نشدن هود را با هم بررسی کنیم. ما در این مقاله سعی کرده ایم بعد از مشورت گرفتن از تعمیرکار هود آشپزخانه، اصلی ترین دلایل روشن نشدن هود را بررسی کنیم.

در نظر داشته باشید که دانستن این دلایل می تواند به شما کمک کند که از خرابی هود آشپزخانه خود، جلوگیری کنید. تعمیر هود آشپزخانه یک موضوع تخصصی است، اگر برای انجام تعمیر هر نوع هود نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای هود داشتید که بتواند ضمن تعمیر هود شما با کمترین هزینه، خدمات ارائه شده خود را گارانتی هم بکند، در اسرع وقت با بدادم برس تماس بگیرید.

برای تعمیر هود آشپزخانه با بدادم برس تماس بگیرید تا با کمترین هزینه خدمات مورد نیاز شما ارائه شود.

 

چرا هود آشپزخانه روشن نمی شود؟

در ادامه به متدوال ترین دلایل روشن نشدن هود آشپزخانه و موضوعاتی گه خرابی هود را در پی دارند، می پردازیم:

 

1- نرسیدن برق به دلیل قطع بودن دوشاخه یا قطع بودن پریز برق

یکی از دلایل کار نکردن هود نرسیدن برق به دلیل قطع بودن دو شاخه یا قطع بودن پریز برق می باشد. علت قطعی ایجاد اتصال در دو شاخه و نبود برق در فیوز است. برای برطرف کردن این مشکل حتما باید دو شاخه خراب برق را با یک دو شاخه سالم تعویض کنید. برای روشن کردن هود از یک پریز برق دیگر استفاده کنید.

 

2- سوختن فیوز اصلی در مدار هود

یکی دیگر از دلایل روشن نشدن هود، سوختن فیوز اصلی در مدار هود می‌ باشد. با سوختن فیوز اصلی هود از کار می افتد، زیرا دیگر جریان برقی وارد دستگاه نمی شود و با نبود جریان برق مسلما هود روشن نخواهد شد. برای برطرف کردن این مشکل از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا فیوز اصلی سوخته را با فیوز سالم تعویض نماید‌. فیوز سوخته به هیچ وجه قابل تعمیر نیست و حتما باید تعویض شود.

 

3- قطع شدن مدار سیم رابط هود

گاهی اوقات قطع شدن مدار سیم رابط دستگاه علت کار نکردن هود است. وقتی در مدار سیم رابط یا برد الکتریکی هود قطعی ایجاد می‌ شود، روشن شدن دستگاه دچار اختلال شده و هود دیگر کار نمی‌ کند. دلیل قطع شدن مدار سیم رابط پوسیدگی سیم ها و بالا رفتن عمر دستگاه است. برای رفع این مشکل باید در قسمت قطع شده مدار سیم رابط اتصال برقرار کنید. با اتصال مدار سیم رابط مشکل روشن نشدن هود حل خواهد شد. در صورت احتیاج به تعمیرکار با شرکت بدادم برس تماس بگیرید.

 

4- خراب شدن برد الکتریکی هود

برد الکتریکی یکی از قطعات مهم و اصلی در هود آشپزخانه محسوب می‌ شود. معیوب شدن این قطعه مشکلات زیادی را به همراه دارد. خراب شدن برد الکتریکی بیشتر در هودهای هوشمند و لمسی اتفاق می افتد. وقتی دکمه ON لمس شود و هود با وجود روشن شدن کار نمی‌کند، برد سوخته است. روشن و خاموش کردن زیاد هود، افزایش رطوبت هوای آشپزخانه، به هم خوردن تنظیمات دستگاه مهمترین عوامل خراب شدن برد الکتریکی هستند. برای حل این مشکل برد را تعویض کنید.

 

5- نیم سوز شدن موتور هود

نیم سوز شدن موتور نیز باعث کار نکردن هود می شود. در واقع نیم سوز شدن موتور از دلایل اصای روشن نشدن هود به شمار می رود‌. روشن ماندن هود به مدت خیلی زیاد و عدم محافظت از هود در نیم سوز شدن موتور نقش مهمی دارند.‌ تنها راه حل در چنین مواقعی تعویض موتور است. زیرا موتور نیم سوز قابلیت تعمیر ندارد. برای تعویض موتور هود با شرکت بدادم برس تماس بگیرید تا تعمیرکاران ماهر این شرکت با استفاده از نصب موتور فابریک به جای موتور نیم سوز مشکل روشن نشدن هود را حل کنند.

 

6- نوسانات برق

 یکی از دلایل مهمی که در خراب شدن و از کار افتادن هود آشپزخانه نقش دارد، عدم توجه به نوسانات برق است. قطع و وصل شدن پی در پی جریان برق باعث می شود که ولتاژ ورودی به هود مناسب نباشد. کم و زیاد شدن ولتاژ باعث ایجاد اتصالی و سوختن موتور خواهد شد. به همین دلیل هود روشن نمیشود.‌ برای جلوگیری از به وجود آمدن چنین مشکلی حتما از ترانس تایمدار یا محافظ استفاده کنید. محافظ و ترانس بعد از رسیدن ولتاژ به مقدار استاندارد، جریان برق را وارد مدار الکتریکی هود می‌ کنند.

 

7- نصب هود آشپزخانه در ارتفاع نامناسب

وظیفه هود آشپزخانه مکش بو و دود غذاها می باشد. اگردر ارتفاع خیلی بالاتر از اجاق گاز نصب شود، تهویه و مکش خوبی نخواهد داشت و اگر در ارتفاع خیلی نزدیک به اجاق گاز نصب شود، حرارت شعله های گاز باعث ذوب سیم ها و بدنه هود خواهد شد. حرارت زیاد بر روی عملکرد موتور هود و قطعات دیگر تاثیر مخربی دارد. آسیب دیدن موتور نیز  باعث روشن نشدن هود می شود. برای حل این مشکل پس از تعمیر هود آن را در ارتفاع مناسب نصب نمایید.

 

8- روشن نکردن هود آشپزخانه در زمان آشپزی

یکی از اصلی ترین دلایل خراب شدن هود که مانع از به کار افتادن آن می شود، روشن نکردن هود در زمان آشپزی است. زمانی که شعله های اجاق گاز روشن می شوند، حرارت به سمت هود خاموش حرکت می‌کند. این حرارت باعث داغی بیش از اندازه بدنه و سیم های داخلی هود می شود.‌ با آسیب دیدن سیم ها جریان برق در داخل هود از کار می افتد. بنابراین حتما پنج دقیقه قبل از شروع آشپزی هود آشپزخانه را روشن کنید تا تهویه هوا از داغ شدن بیش از حد قطعات، آب شدن روکش سیم ها و آسیب رسیدن به موتور جلوگیری کند.

 

9- تمیز نکردن به موقع فیلتر هوای هود

 در هودهای آشپزخانه دو نوع فیلتر هوای الیافی و فلزی به کار می رود. روی این فیلترها گرد و غبار و ذرات چربی انباشته می شوند.‌ تمیز نکردن به موقع فیلتر هوا سبب می شود که فن یا پروانه‌ و موتور باز زیادی را برای تهویه و مکش هوا متحمل شوند. وارد شدن فشار به فن و موتور در خراب شدن آن ها و کار نکردن هود موثر است. برای جلوگیری از سوختن موتور هر چند وقت یکبار فیلتر هوا را تمیز کنید. در صورت خراب شدن فیلتر حتما آن را با کمک تکنسین‌های شرکت بدادم برس تعویض نمایید.

 

10- توجه نکردن به نظافت اصولی هود آشپزخانه

یکی دیگر از دلایل خرابی و از کار افتادن هود، توجه نکردن به نظافت اصولی هود می‌باشد. قطعات داخلی هود و پوشش ظاهری آن باید هر چند وقت یک بار نظافت شوند. زیرا ذرات چربی و گرد و غبار علاوه بر فیلتر هوا بر روی بخش های دیگر هود نیز تلمبار می شوند و روی عملکرد آن بخش ها تاثیر منفی می گذارند.‌ برای تمیز کردن هود آشپزخانه از شوینده های مناسب استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>