ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر صدای زیاد هود آشپزخانه

 چرا هود صدا می دهد | تعمیر صدای زیاد هود

صدای زیاد هود آشپزخانه، قطعا جزو مواردی است که استفاده از آن را دچار چالش می کند. زیرا بسیار طبیعی است که وجود صدای زیاد، اصلا خوشایند نیست. بروز این ایراد در هود سبب می شود تا علاوه بر اینکه صدای بسیار آزار دهنده ای در فضا منتشر می شود، عملکرد دستگاه نیز کیفیت قابل قبولی نداشته باشد.

در این مقاله ابتدا دلایلی را که ممکن است باعث صدای زیاد هود آشپزخانه شوند را بررسی میکنیم و در ادامه به ارائه راهکارهایی برای حل این مشکل خواهیم پرداخت. در نظر داشته باشید که تعمیرات هود آشپزخانه جزو موارد تخصصی به حساب می آید که در زمان به وجود آمدن مشکل، بسیار منطقی است که با تعمیرکار ماهر هود تماس گرفته شود.

مجموعه بدادم برس از تعمیرکاران هود مجرب سود میبرد که آمادگی دارند در اسرع وقت و با صرف کمترین هزینه از سوی شما، تعمیر هود آشپزخانه شما را در محل انجام داده و خدمات ارائه شده خودشان را گارانتی کنند.

 

برای تعمیرات هود آشپزخانه خود از هر برندی، با بدادم برس تماس بگیرید.

 

آیا می دانید چرا هود صدا می دهد؟

در این بخش از مقاله، به اصلی ترین دلایل ایجاد صدای زیاد هود میپردازیم:

1- شل بودن قطعات هود

یکی از مهم ترین دلایل سر و صدای زیاد هود آشپزخانه، شل بودن قطعات داخلی دستگاه می باشد‌. شنیدن صدایی آرام و متناوب هنگام کار کردن هود یک موضوع طبیعی است. اما هنگامی که این صدا همراه با لرزش و به صورت غیر عادی زیاد می‌ شود، باید در اولین فرصت به بررسی اجزای داخلی هود پرداخت.

زمانی که قطعات به خوبی سفت نشده باشند، در حین کار کردن تکان خورده و در نتیجه از خود صدایی گوش خراش و آزار دهنده تولید می کنند. شل بودن فن، شل بودن دکمه های هود و قطعات دیگر باید مورد بررسی قرار گیرد. پس از پیدا کردن منشا اصلی صدا باید آن را سفت کنید. در بسیاری از مواقع مشکل سر و صدای زیاد هود آشپزخانه با یک اقدام ساده مانند سفت کردن تک تک قطعات به راحتی حل می‌ شود.

2- وجود ایراد فنی در پروانه هود

از دیگر دلایلی که باید می‌شود هود صدا بدهد، وجود ایراد فنی در پروانه هود است. می‌توان گفت بعد از موتور هود، قطعه پروانه یا فن جزء مهم ترین بخش های این دستگاه به شمار می رود.‌ خراب شدن پروانه، لق زدن، شل شدن یا گیر کردن جسم خارجی در داخل پره‌ های فن همگی در چرخش آن اختلال ایجاد کرده و موجب ایجاد سر و صدا در هود می شوند.

در چنین مواقعی باید به بررسی فن یا پروانه هود بپردازید. اگر فن شل بود آن را به خوبی در جای خود قرار داده و سفت کنید. اگر جسم خارجی به آن گیر کرده بود، جسم را خارج سازید. در پایان اگر مشکل فن یا پروانه با سفت کردن یا خروج جسم خارجی حل نشد، مجبورید آن را با یک پروانه یا فن جدید تعویض نمایید.‌

3- کثیف بودن فیلتر هود آشپزخانه

یکی دیگر از علت های صدای زیاد هود آشپزخانه کثیف بودن بیش از اندازه فیلتر هوای هود می باشد. زمانی که گرد و غبار و ذرات چربی روی فیلتر رسوب می کنند، موتور هود برای مکش بیشتر و عبور دادن هوا از بین چربی‌ها و ذرات گرد و غبار انباشته شده روی فیلتر هوا، به قدرت زیادی نیاز دارد. به همین دلیل با افزایش کارکرد موتور، طبیعی است که صدای هود نیز بیشتر شود.

4- خراب شدن موتور هود

از دیگر دلایل سر و صدای هود می توان به خراب شدن موتور اشاره کرد. زمانی که موتور هنگام کار کردن دچار لرزش‌های شدید شده و سر و صداهای غیر طبیعی از خود تولید می کند، نشان دهنده این است که شاید موتور هود با خرابی مواجه شده است. وقتی موتور هود با نقص فنی روبرو می شود نیروی بسیار زیادی لازم دارد تا بتواند پروانه یا فن را به راه بیندازد.

با فشار زیاد روی موتور صدای زیادی به گوش خواهد رسید. در چنین حالتی حتی گاهی موتور هود به دلیل تحمل فشار بیش از حد ظرفیت خود، ممکن است بسوزد. برای برطرف کردن این مشکل باید با یک شرکت خدماتی تماس بگیرید تا موتور هود را عیب یابی کنند. گاهی اوقات مشکل با تعمیر موتور هود حل می شود و گاهی اوقات نیز موتور قابل تعمیر نیست و حتما باید با یک موتور جدید تعویض گردد.

5- خرابی گیرپاژ موتور

یکی دیگر از مواردی که در ایجاد صدای زیاد و عجیب و غریب هود آشپزخانه نثش دارد، خرابی گیرپاژ موتور می باشد.  خرابی گیرپاژ حتما باید توسط یک تعمیر کار ماهر هود آشپزخانه که از طرف نمایندگی برای شما ارسال می شود، مورد بررسی قرار گیرد. تعمیر کار هود پس از عیب یابی هود، گیرپاژ خراب موتور را با یک گیرپاژ جدید تعویض می‌ نماید.

6- کوچک بودن مساحت آشپزخانه

وظیفه اصلی هود تهویه هوای آشپزخانه است. اندازه هود به اندازه و ابعاد آشپزخانه بستگی دارد. طبیعی است که هر چقدر آشپزخانه بزرگتر باشد، به هود بزرگتری نیاز دارد.‌ زمانی که شما برای آشپزخانه کوچک خود هود بزرگ تهیه می‌ کنید، با مشکل صدای زیاد هود روبرو خواهید شد. زیرا صدای موتور هنگام مکش هوا در داخل آشپزخانه کوچک به نظر غیر عادی می آید. در حالی که صدای همان هود در یک آشپزخانه بزرگ بخش شده گاهی اصلا به گوش نمی رسد.

7- خراب شدن لامپ و حسگر هود آشپزخانه

خراب بودن لامپ و حسگر هود آشپزخانه نیز در ایجاد سر و صدای زیاد نقش دارند. هنگام عیب یابی و بررسی هود این قسمت‌ ها را نیز چک کنید. هم چنین کلیدی که دور موتور را تنظیم می کند باید موتور بررسی قرار گیرد. زیاد بودن دور موتور هم باعث ایجاد صدای زیاد و آزار دهنده خواهد شد.

 

پیشنهاد ما برای کاهش صدای زیاد هود آشپزخانه

حالا که در بخش قبلی با دلایل ایجاد صدای زیاد هود آشنا شدیم، در این بخش راهکارهایی ارائه میکنیم تا باعث کم شدن صدای هود آشپزخانه شود.

1- سفت کردن اجزای داخلی هود

یکی از راهکارهای کاهش صدای هود سفت کردن قطعات شل شده دستگاه است. برای اینکار باید ابتدا درپوش را بردارید و سپس فن و بقیه قسمت ها را چک کنید. با استفاده از یک پیچ گوشتی قطعاتی که شل شده اند به خوبی سفت کنید.

2- تعویض پروانه یا فن

همانطور که گفتیم دفرمه شدن، شکستن، گیر کردن جسم خارجی در فن یا پروانه همگی باعث صدای زیاد هود هستند. راهکار کاهش صدای هود در چنین مواقعی، تعویض پروانه یا فن توسط یک تعمیرکار ماهر است.

3-  تعویض فیلتر هوا

به مرور زمان رسوب کردن و انباشته شدن گرد و غبار روی فیلتر هوای هود کارایی آن را کاهش داده و صدای زیاد ایجاد می‌کند. راهکار این مشکل تعویض فیلتر هوای فرسوده با یک فیلتر هوای جدید است.

4- تعمیر یا تعویض موتور هود

وقتی تعمیرکار بعد از بررسی‌های لازم و عیب یابی متوجه می شود که دلیل اصلی صدای زیاد کولر خرابی موتور است باید اقدام به تعمیر و تعویض موتور کند. این کار بسیار تخصصی است و حتما باید توسط یک تکنسین ماهر انجام گیرد.

5- تهیه هود مناسب با مساحت آشپزخانه

همواره هنگام خرید هود ابعاد و مساحت آشپزخانه را در نظر داشته باشید‌ و هودی خریداری کنید که متناسب با اندازه آشپزخانه شما باشد. از خرید هودهای بزرگ برای آشپزخانه‌ های کوچک خودداری کنید.

6- تعویض گیرپاژ، لامپ و حسگر معیوب هود

یکی دیگر از راهکارهای کاهش صدای هود تعویض قطعات معیوبی مثل گیرپاژ،  لامپ و حسگر هود می باشد.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>