ما را در شبکه های اجتماعی

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه و ایده های نوسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه به شما این امکان را می دهد تا دکوراسیون آشپزخانه را به شکل دلخواه تان تغییر دهید. به عنوان مثال با پوشاندن اپن آشپزخانه، پوشاندن کاشی های قدیمی آشپزخانه، بازسازی آشپزخانه قدیمی بدون کابینت و طراحی کابینت آشپزخانه برای آن،

شرکت بدادم برس توسط تیمی حرفه ای به بازسازی ساختمان می پردازد. جهت مشاوره با کارشناسان و اطلاع از هزینه بازسازی آشپزخانه می توانید با ما تماس بگیرید.

آشپزخانه قلب هر خانه و قطب اصلی فضای داخلی در تمام منازل است. به روز بودن معماری و دکوراسیون آشپزخانه از موضوعات مهمی است که باعث می شود افراد هر چند سال یکبار اقدام به بازسازی ساختار آشپزخانه و وسایل داخل آن می کنند.

در این مقاله به نحوه تعویض در کابینت فلزی آشپزخانه، پوشاندن کاشی های قدیمی، بازسازی آشپزخانه قدیمی بدون کابینت، اختلاف سطح آشپزخانه با پذیرایی و هم چنین هزینه بازسازی و نکات کاربردی در بازسازی آشپزخانه به طور مفصل پرداخته ایم.

بازسازی آشپزخانه که زیر مجموعه بازسازی ساختمان است، جزو اموری حرفه ای است که شما میتوانید برای هر گونه تعمیرات ساختمان ، بازسازی آپارتمان و … با بدادم برس تماس بگیرید تا در اسرع وقت ، تیم مجرب جهت هر گونه بازسازی ساختمان به محل زندگی شما اعزام شوند.

برای هر گونه بازسازی ساختمان و تعمیرات ساختمان در هر نقطه که زندگی میکنید، کافی است با بدادم برس تماس بگیرید.

 

در این مطلب چه می خوانید ؟

 • خدمات بازسازی آشپزخانه توسط تیم بازسازی بدادم برس
 • 4 ایده کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپرخانه
  • بازسازی آشپزخانه قدیمی بدون کابینت
  • تعویض در کابینت فلزی
  • پوشاندن کاشیهای قدیمی آشپزخانه
  • اختلاف سطح آشپزخانه با بذیرایی
  • بازسازی آشپزخانه بدون پیشخوان
  • هزینه بازسازی آشپزخانه 

 

4 ایده کاربردی در بازسازی آشپزخانه

در این قسمت 4 ایده کاربردی برای بازسازی آشپزخانه آورده ایم. اگر شما هم به دنبال بازسازی آشپزخانه تان هستید می توانید این تغییرات را اعمال کنید. بازسازی آشپزخانه قدیمی بدون کابینت، تعویض در کابینت فلزی و پوشاندن کاشیهای قدیمی آشپزخانه از جمله مواردی است که در بازسازی آشپزخانه به کار می آید و می تواند تا حد زیادی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه شما موثر باشد.

 

بازسازی آشپزخانه قدیمی بدون کابینت

در گذشته آشپزخانه ها مثل بقیه اتاق های خانه ساخته میشد و چیزی به اسم کابینت در آن نصب نمی کردند. برای بازسازی آشپزخانه های قدیمی بدون کابینت چند روش وجود دارد. برای کف آشپزخانه نیازی به کندن کاشی های قدیمی نیست و به راحتی با چسباندن کاشی های جدید با استفاده از چسب مخصوص کاشی این کار را انجام دهید. برای کاشی های دیوار آشپزخانه نیز همین روش پیشنهاد می شود.

بر روی دیوارهای آشپزخانه قدیمی بدون کابینت می توانید کابینت هایی که به سلیقه خودتان انتخاب کرده اید نصب کنید. برای نور پردازی نصب لوستر مخصوص آشپزخانه جلوه زیبایی به آشپزخانه شما می دهد. اگر آشپزخانه قدیمی شما دارای پنجره می باشد با نصب پرده به مدرن شدن آشپزخانه کمک کنید. تعویض وسایل قدیمی با  وسایل جدید و  مدرن  مثل مارکروفر، چرخ گوشت، آبمیوه گیری، یخچال، سماور و میز غذاخوری … هم فراموش نشود.

همانطور که گفتیم آشپزخانه های قدیمی دقیقا ساختاری مانند دیگر اتاق های خانه داشتند و دارای در ورودی بودند. برای بازسازی آشپزخانه های قدیمی شما می توانید در را حذف کنید و دیوار ورودی آشپزخانه را به پیشخوان یا اوپن تبدیل کنید. اوپن کردن یکی از دیوارها باعث می شود آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد و همچنین زیبایی آشپزخانه از همه جای خانه در معرض دید باشد.

 

خدمات بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه بدون پیشخوان

بازسازی آشپزخانه بدون پیشخوان یکی از پیشنهاداتی است که تیم بازسازی ما به مشتریان ارائه می دهد. اشپزخانه هایی که اپن نیستند و پیشخوان ندارند، ما توصیه می کنیم جهت تغییر دکوراسیون آشپزخانه بدون پیشخوان، پیشخوانی برای آشپزخانه طراحی شود.

بازسازی اشپزخانه بدون پیشخوان یکی از موارد محبوب در بین مشتریان ماست. آشپزخانه های قدیمی معمولا بدون پیشخوان هستند و بازسازی آشپزخانه بدون پیشخوان این امکان را به مشتریان می دهد تا اپن و پیشخوانی زیبا برای آشپزخانه طراحی کنند.

 

تعویض در کابینت فلزی

در خانه های قدیمی کابینت های فلزی پر کاربرد بودند. برای اینکه دکوراسیون آشپزخانه مدرن شود نیازی نیست کل کابینت ها عوض شود، شما می توانید اقدام به تعویض در کابینت فلزی کرده و آن را با در ام دی اف تعویض کنید. با این کار در هزینه تعویض کامل کابینت ها صرفه جویی می شود.

برای تعویض در کابینت فلزی سه مرحله را باید انجام دهید. مرحله اول آماده سازی کابینت ها برای تعویض و نصب در جدید است. در مرحله دوم باید لولاهای در فلزی را بردارید و لولا را روی کلاف ام دی اف قرار دهید. در مرحله آخر در جدید را با پیچ به لولاها یی که به بدنه فلزی کابینت وصل است، ببندید. سپس دستگیره جدید نصب کنید و هم چنین پاخورهای کابینت و تاج نما را هم باید با ام دی اف بپوشانید. این کار نمای زیبایی به آشپزخانه شما می دهد.

 

پوشاندن کاشیهای قدیمی آشپزخانه

یکی از ایده هایی که در تغییر دکوراسیون آشپزخانه های قدیمی می توان داد، پوشاندن کاشیهای قدیمی آشپزخانه است که نمای جدید برای محیط ایجاد می کند.

یکی از پرتنوع ترین مصالحی که در ساختمان ها استفاده می شوند کاشی ها هستند. کاشی ها در طرح ها و رنگ های متنوعی وجود دارند. به مرور زمان کاشی های آشپزخانه جذابیت خود را از دست داده و یا آسیب دیده و از مد میفتند. شما می توانید بدون نیاز به کندن کاشی های قدیمی و به راحتی تغییرات جدیدی به کاشی های آشپزخانه قدیمی سنتی بدهید.

یکی از روش های پوشاندن کاشیهای قدیمی آشپزخانه استفاده از دیوار پوش آشپزخانه چسبی و کاشی های فلزی است. لازمه این کار کسب اطمینان از سالم بودن کاشی ها قدیمی و استحکام دیوار است. همچنین باید بررسی کنید که کاشی های جدید قابلیت چسبندگی روی دیوار را داشته باشند. برای چسباندن کاشی ها از چسب کاشی خمیری استفاده می شود.

از این چسب می توان برای سطوح گچی، سیمانی، دیوارهای قدیمی و… استفاده کرد. با هزینه و زمان کم و  بدون احتیاج به بنایی به سادگی می توانید کاشی های جدیدی به دیوار آشپز خانه بچسبانید. یک روش دیگر برای پوشاندن کاشی های قدیمی رنگ آمیزی سطح کاشی ها با رنگ مخصوص کاشی است.

باید از رنگ های اپوکسی و آکریلیک مقاوم در برابر رطوبت برای رنگ کردن استفاده کنید و اجازه دهید یک روز کامل برای خشک شدن رنگ سپری شود. روش آخر پوشاندن کاشی های قدیمی استفاده از استیکرهایی با طرح ها و رنگ های متنوع است. به این ترتیب به راحتی می توانید با پوشاندن کاشیهای قدیمی آشپزخانه دکوراسیون آشپزخانه راذ تغییر دهید.

 

اختلاف سطح آشپزخانه با پذیرایی

اختلاف سطح آشپزخانه با پذیرایی جلوه خاص و زیبایی به بازسازی آشپزخانه و دکوراسیون داخلی ساختمان می بخشد. اختلاف سطح یک المان معماری تاثیر گذار است که به بولد شدن و تفکیک فضای آشپزخانه از پذیرایی کمک می کند.

معمولا سطح آشپزخانه مقداری بالاتر از سطح پذیرایی ساخته می شود. در گذشته خانه های بزرگ را به صورت دوبلکس و اختلاف سطح می ساختند اما امروزه دکوراتورها برای خانه هایی با متراژ کم نیز از این سبک ساختاری استفاده می کنند و محیط خانه را شیک و زیبا می سازند. در اختلاف سطح آشپزخانه با پذیرایی باید ارتفاع سقف، نقشه داخلی ساختمان و هزینه های تغییر را در نظر بگیرید.

 

هزینه بازسازی آشپزخانه چگونه محاسبه می شود ؟

برای همه افرادی که قصد بازسازی آشپزخانه قدیمی سنتی منزل خود را  دارند، برقراری هماهنگی بین هزینه بازسازی با میزان بودجه ای که در اختیار دارند یکی از دغدغه های مهم است. با داشتن بودجه کم فقط می توان دستی به سر روی فضای آشپزخانه کشید. زیرا تعمیرات اساسی مثل لوله کشی هزینه بالایی در بر دارد.

تغییر کفش پوش و رنگ دیوارها و نورپردازی هزینه خیلی زیادی لازم ندارد. اگر بودجه کمی دارید برای صرفه جویی در هزینه ها به جای تعویض کلی کابینت ها می توانید فقط اقدام به تعویض درب آنها کنید. استفاده از متریال هایی با قیمت مناسب از بالا رفتن هزینه ها جلوگیری می کند. تعویض شیر آلات فرسوده و قدیمی با شیرآلات نو، سینک و پرده هزینه خیلی بالایی ندارد اما در دکوراسیون آشپزخانه تاثیرات زیادی و مثبتی ایجاد می کند.

هزینه بازسازی در بدادم برس مانند هزینه خدمات دیگر ، معمولا در کمترین حالت ممکن است. برای مشاوره و بازدید از محل قبل از انجام بازسازی هزینه ای از شما دریافت نمی شود.

 

نکات کاربردی در بازسازی آشپزخانه

برای بازسازی آشپزخانه لازم است یک سری نکات مهم را رعایت کنید.

1_ اختصاص منابع مالی: بودجه ای که قرار است صرف خرید تجهیرات و مصالح و تعویض وسایل آشپزخانه شود به همراه دستمزد کارگران باید محاسبه کنید.

2_یادداشت برداری از اولویت های بازسازی: اولویت شما برای نوسازی آشپزخانه ممکن است تعویض کابینت و یا تعویض کاشی ها، پرده و … باشد. باید مشخص کنید اولین تغییر و اولویت شما از بازسازی کدام مورد است.

3_  مشخص کردن اهداف: باید لیستی تهیه کنید که در آن کارهایی که اول میخواهید انجام دهید یادداشت کنید و به پیمانکار بدهید.

4_انجام تحقیق: برای خرید وسایل جدید مثلا گاز یا ساماندهی کابینت آشپزخانه و… به فروشگاه ها سر بزنید و پس از تحقیق گزینه های بهتر را انتخاب کنید.

5_ تهیه پلان آشپزخانه: نقشه یا پلان آشپزخانه ایده آل خود را طراحی کنید و موقعیت لوله کشی، پنجره ها، کابینت ها و … مشخص کنید.

6_ انتخاب بهترین طرح: مثلا برای آشپزخانه بزرگ طرحی مثل جزیره و برای آشپزخانه های کوچک بدون اوپن طرح شبه جزیره مناسب است. برای انتخاب بهترین طرح از پلان آشپزخانه که کشیده اید، استفاده کنید.

7_ نهایی کردن رنگ دیوارها و تجهیزات:  تجهیزات شامل سبک کابینت ها، سینک، وسایل دکوری، جنس کانتر، جنس و رنگ کاشی ها و غیره می باشد.

8_بررسی دوباره آشپزخانه: یک بار دیگر کابینت ها و تجهیزات را بادقت نگاه کنید. مطمئن شوید که آیا واقعا نیاز به تعویض دارند و یا با تعمیر و تغییر رنگ هنوز هم می توان از آنها استفاده کرد. با بررسی نهایی در هزینه ها صرفه جویی می شود.

9_ تماس با متخصصان: پیدا کردن کسی که به بهترین شکل کار بازسازی آشپزخانه را انجام دهد آخرین نکته ای است که باید مورد توجه قرار گیرد. متخصص و پیمانکاری انتخاب کنید که سابقه خوبی دارد و با قیمت مناسب بازسازی را بهترین نحو انجام دهد.

 

همچنین بدانید:

آشپزخانه اپن یا بسته کدام بهتر است؟

 

چرا بازسازی ساختمان را به ما بسپارید ؟

دارای پروژه های موفق در زمینه بازسازی ساختمان از جمله بازسازی آشپزخانه

بهره مندی از کارشناسان با تحربه و کاربلد در زمینه بازسازی ساختمان

برآورد هزینه بازسازی آپارتمان های قدیمی به صورت رایگان

بازدید از محل قبل از بازسازی، به صورت رایگان

ارائه مشاوره در راستای بازسازی آشپزخانه توسط تیم حرفه ای بدادم برس به صورت رایگان

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>