ما را در شبکه های اجتماعی

نوسازی آشپزخانه

نوسازی آشپزخانه قدیمی با حداقل هزینه در کمترین زمان

آیا شما هم قصد نوسازی آشپزخانه خود را دارید؟ آیا شما هم میخواهید با کمترین هزینه آشپزخانه خود را نوسازی و زیبا کنید؟ می‌توان گفت آشپزخانه به نوعی بخش اصلی و قلب تپنده خانه است. معمولا آشپزخانه‌ها به دلیل حرارت و  رطوبت بالا زودتر از قسمت‌های دیگر خانه نیاز به بازسازی دارند.

شما اگر قصد نوسازی آشپزخانه خود را دارید، با ایجاد تغییر در دیوارها، کف، سقف، کابینت‌ها و لوله کشی می‌توانید این کار را انجام دهید. البته نوسازی آشپز خانه قدیمی با کمترین هزینه چالش بزرگی برای شما میتواند باشد؛ اما به این معنی هم نیست که شما نتوانید از پس هزینه‌های آن بربیایید. در ادامه مقاله راه ها و پیشنهاداتی را میگوییم که بتوانید با استفاده از آنها با کمترین هزینه در کمترین زمان آشپزخانه قدیمی خود را نوسازی کنید. با بدادم برس همراه باشید.

نوسازی آشپزخانه قدیمی

قبل از نوسازی آشپزخانه چه کارهایی بایستی انجام دهیم؟

  • تعیین بودجه برای نوسازی اشپزخانه قدیمی:

اولین قدم برای شروع هر کاری تعیین بودجه است. اگر  از آن غافل شوید می‌بینید، که در نهایت پروژه با هزینه بالا و با خرید لوازم‌هایی که ضرورت نداشته به پایان می‌رسد. اگر شما قرار است چند سال از آن استفاده نمایید، دغدغه بودجه برای شما کمتر است. اگر می‌خواهید اسباب کشی کنید دغدغه بودجه و هزینه‌ها برای شما بیشتر است. بنابراین، باید خیلی دقیق بودجه مورد نظر خود را برای نوسازی آشپرخانه تعیین کنید.

  • برآورد قیمت مصالح و لوازم مورد نیاز:

برای اطلاع داشتن از هزینه‌ها، به سایت‌های فروشگاهی آنلاین، مغازه‌ها، ابزارفروشی‌ها و نمایشگاها بروید. سپس ببینید چه چیزهایی برای نوسازی آشپزخانه خود نیاز دارید و هزینه‌های کدام دسته از مصالح برای شما قابل پرداخت است. این نکته را فراموش نکنید که مقداری بیشتر از بودجه تعیین شده، در نظر بگیرید. این کار باعث می‌شود تا شما برای شرایط غیر قابل پیش بینی از قبل آمادگی داشته باشید تا پروژه به درستی به پایان برسد.

  • انتخاب پیمانکار مناسب برای نوسازی اشپزخانه:

باید مشخص کنید چه کارهایی را خودتان می‌توانید انجام دهید و چه کارهایی از دست خودتان بر نمی‌آید. برای اینکار قطعا به یک پیمانکار نیاز خواهید داشت تا میزان دقیق بودجه مشخص شود. پس از تعیین بودجه باید به فضایی که در آن زندگی می‌کنید توجه کنید. آیا آشپزخانه سنتی، کلاسیک یا مدرن می‌خواهید. اگر در منطقه‌ای متوسط سکونت دارید، نوسازی آشپزخانه به سبک کلاسیک اتلاف بودجه و وقت هست. زیرا هزینه این نوع بازسازی بسیار بالاتر از بقیه است و اگر فکر می‌کنید ارزش آنچنانی به خانه شما اضافه می‌کند، در واقع اینطور نیست.

برای بازسازی ساختمان خود می‌توانید از تیم بدادم برس مشاوره رایگان دریافت کنید. 

 

نوسازی کابینت آشپزخانه

چگونه آشپزخانه‌های قدیمی را نوسازی کنیم؟

تغییر و تعویض کابینت‌ها

اولین و مهم‌ترین کاری که برای نوسازی آشپزخانه می‌توانید انجام دهید، تغییر کابینت‌ها است. این نکته را موقع تعویض کابینت‌ها فراموش نکنید که زمانی که میخواهید طرح کابینت‌های جدید را انتخاب کنید، مطابق با دیگر فضاهای خانه باشد. امروزه کابینت سفید بسیار پرطرفدار است و برای افرادی که به سبک مدرن علاقه دارند، پیشنهاد می‌شود که حتما از این رنگ در دیزاین خود استفاده کنند.

اگر تعویض کابینت‌ها هزینه زیادی برای شما دارد میتوانید با تغییر دستگیره کابینت، رنگ کردن آنها و یا حتی استفاده از برچسب کابینت این کار را انجام دهید. برای بازسازی آشپزخانه روش‌های متنوعی وجود دارد. بسیاری از افراد ممکن است از آشپزخانه خود راضی باشند اما بخواهند یک آشپزخانه مخفی برای خود ایجاد کنند. از فضاهایی مانند تراس و حیاط خلوت می‌توان برای اینکار به خوبی استفاده کرد.

برای آشنایی با تبدیل تراس به آشپزخانه وارد لینک زیر شوید. 

 

کابینت‌ها سبک‌ها و انواع مختلفی دارند که شما متناسب با نیاز‌های خود می‌توانید آنها را انتخاب و اجرا کنید. یکی از سبک‌های بسیار جذاب برای کابینت‌ها، کابینت به سبک ترکیه‌ای است. در این سبک از کابینت‌های بلند و رنگ روشن استفاده می‌شود که باعث می‌شود محیط شما بزرگ‌تر و دلبازتر به نظر برسد. به خصوص در خانه‌هایی که متراژ بسیار پایینی دارند و دست عوامل بازسازی ساختمان ممکن است چندان باز نباشد. اما نگران نباشید. تیم بدادم برس متخصص در تغییر و بازسازی انواع ساختمان است و تجربه کافی در این زمینه دارد. کافی است با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما استفاده کنید. بازدید و برآورد هزینه در شرکت بدادم برس کاملا رایگان است و شما بابت آن هزینه‌ای پرداخت نخواهید کرد.

برای ایده‌های بازسازی آپارتمان کوچک خود به این صفحه حتما سر بزنید. 

 

رنگ کردن دیوارها

یکی از آسان‌ترین و ارزان‌ترین راه‌ها برای نوسازی آشپزخانه رنگ کردن دیوار‌ها و کاغد دیواری کردن آنها است. اگر قصد رنگ کردن دیوار‌های آشپزخانه را دارید سعی کنید، از رنگ‌های خنثی استفاده کنید. دقت داشته باشید از رنگ‌های چشمگیر و روشن در قسمت‌های دکوری و تزیینات آشپز‌خانه بیشتر استفاده کنید. این روش یکی از ارزانترین روش‌هایی هست که تاثیر زیادی در ظاهر آشپزخانه شما دارد. به همین علت سعی کنید از رنگ‌های با کیفیت استفاده کنید تا پوشش دهی و دوام بهتر و بیشتری داشته باشد.

بازسازی و نوسازی آشپزخانه

تنوع دادن به پنجره‌ها

یکی از دیگر از را‌ه‌های نوسازی آشپزخانه، تغییر و تحول در پنجره‌هاست. اگر در آشپزخانه خود پنجره دارید می‌توانید تنوع و زیبایی خاصی به آشپزخانه خود بدهید. اگر پشت پنجره آشپزخانه شما ویو یا فضایی آرامش‌بخش وجود ندارد، می‌توانید با استفاده از شیشه‌های طرح‌دار، زیبایی خاصی به آشپزخانه خود اضافه کنید. برای تغییرات بیشتر می‌توانید با نصب طاقچه بر روی پنجره، وسایل تزیینی وگل‌های طبیعی قرار بدهید. بدین ترتیب یک منظره خوب برای پنجره آشپزخانه خود ایجاد کرده‌اید.

نصب لوستر

اگر در فضای آشپزخانه خود پنجره ندارید و فضایی زیبا و پرنور می‌خواهید، می‌توانید با نصب لوستر‌های جدید و زیبا که مخصوص آشپزخانه است و باعث نورپردازی محیط می‌شوند، این فضا را ایجاد کنید. نور برای فضای آشپزخانه بسیار مهم و حیاتی است. تقریبا تمامی اعضای خانواده چند ساعتی از روز را در آن سپری می‌کنند و این مسئله باعث می‌شود تا این محیط به نور کافی و فضایی آرامش‌بخش احتیاج داشته باشد.

تعویض شیرآلات آشپزخانه

با تعویض شیرآلات در آشپزخانه مانند شیر آب می‌توان تغییر خوبی در نوسازی آشپزخانه ایجاد کرد. شما می‌توانید تمام آیکون‌های فلزی آشپزخانه را به یک شکل دربیاورید. مثلا رنگ دستگیره کابینت‌ها را همرنگ با شیرآلات انتخاب کنید. شما می‌توانید با کاشی تزیینی بخشی از آشپزخانه خود را تزیین کرده که باعث تغییر و زیبایی خاصی می‌شود.

تعویض وسایل آشپزخانه

وسایل آشپزخانه جز جدایی ناپذیر آشپزخانه هستند. می‌توانید برای تغییر در آشپزخانه خود وسایل آن را عوض کنید. اما اگر هزینه‌های تغییر لوازم باعث افزایش هزینه‌ی شما می‌شود. می‌توانید تغییراتی در ظاهر آنها ایجاد کنید. تغییر دادن رنگ‌ آنها و یا پتینه کاری بر روی آنها و یا حتی تغییر پارچه صندلی‌های میز نهارخوری می‌تواند گزینه‌ی بسیار خوبی باشد. اگر کابینت‌های شما سالم هستند می‌توانید برای ایجاد تغییر، پیشخوان خود را تعویض کنید. اینکار هزینه کمی دارد اما تغییر به سزایی در نوسازی آشپزخانه ایجاد می کند.

 

بازسازی کف آشپزخانه

در اکثر مواقع قدیمی‌ترین قسمت آشپزخانه، کف آن است. برای نو کردن و بازسازی کف آشپزخانه نیازی به کندن کف و در آوردن کابینت‌ها نیست. شما می‌توانید از کفپوش‌های چسبی موجود در بازار خریداری کنید که تنوع زیادی هم دارند. کفپوش و پارکت از شیک‌ترین گزینه‌ها برای بازسازی کف آشپزخانه هستند. این موارد تنوع بسیار زیادی در بازار دارند و شما تقریبا با هر بودجه‌ای می‌توانید از این گزینه‌ها استفاده کنید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه بازسازی کف ساختمان، می‌توانید به صفحه زیر سر بزنید. 

 

نوسازی آشپزخانه ارزان

نوسازی آشپزخانه کوچک

اولین قدم برای نوسازی آشپزخانه‌های کوچک این است که مشخص کنید مستاجر هستید یا صاحب خانه، تا بتوان هزینه کمتری را نسبت به شرایط تعیین کرد. اگر مستاجر هستید باید هر طرح یا تصویری که برای آشپزخانه در نظر گرفته اید با صاحب خانه به اشتراک بزارید تا تایید کند. اگر صاحب‌خانه هستید و ملک برای خودتان هست کافیست تغییر‌اتی که می‌خواهید لیست کنید و به پیمانکار بدهید. در آشپزخانه‌های کوچک باید از کابینت‌های  ال مانند استفاده کرد یعنی آنکه دو دیوار عمود بر هم را کابینت کنید.

یراق آلات کابینت‌ها در آشپزخانه‌های کوچک به این شکل است که اگر متراژ آشپزخانه مورد نظر 4 الی 11 متر مربع است، باید روی مدل کابینت‌ها دقت کنید. کابینت‌های ممبران و وکیوم برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب نیست. زیرا این نوع کابینت‌ها خیلی پرکار هستند و آشپز‌خانه شما را چند برابر کوچک‌تر نشان می‌دهند. در هنگام آشپزی احساس خفگی ممکن است بکنید، در آشپزخانه‌های کوچیک استفاده از کاشی‌های گل دار و شلوغ به هیچ وجه توصیه نمیشود، زیرا حس شلوغی و پریشانی القا می‌کند و پس از مدتی نمیتوانید تحمل کنید.

در نوسازی آشپزخانه‌های کوچک می توانید از کاشی‌های ساده استفاده کنید که حس شلوغی را به شما القا نکنند. دیوار پوش آلمینیومی هم گزینه بسیار مناسبی برای آشپزخانه‌های کوچک هست که قطر 4 میلی‌متری دارد. دیوار پوش کامپوزیتی یا PVC مناسب آشپزخانه‌های کوچک هستند، زیرا خاصیت آنتی باکتریال و ضد آب دارند. البته این دیوارپوش بیشتر برای مکان‌هایی توصیه می‌شود، که رطوبت بالایی دارند مانند حمام و سرویس بهداشتی.

ویژگی‌های دیوارپوش  pvc:

  • متنوع بودن رنگ و طرح
  • عمر طولانی
  • قابلیت شستشو

 

هزینه نوسازی آشپزخانه

هزینه بازسازی آشپزخانه بستگی به ابعاد و طرحی که انتخاب کرده‌اید دارد. اینکه نوسازی کلاسیک انجام شود یا به سبک مدرن. اما به طور کلی هزینه نوسازی آشپزخانه به این بستگی دارد که بخواهید کدام قسمت از آشپزخانه را نوسازی کنید. به عنوان مثال، کابینت ها، کف آشپزخانه،شیر آلات، پنجره یا کل آشپز خانه. می‌توانید این کار را به شرکت‌هایی که بازسازی خانه‌ها  را انجام می‌دهند بسپارید.

شرکت بدادم برس یکی از شرکت‌های باسابقه در زمینه بازسازی انواع ساختمان و همچنین اجرای تزئینات ساختمانی از جمله پتینه کاری روی دیوار و سقف می باشد . این شرکت همچنین مشاوره های رایگان در امر پتینه کاری را نیز در دستور کار دارد.

در شرکت بدادم برس سالها تلاش باعث شده تا تیمی متخصص در کنار یکدیگر قرار بگیرند و بتوانند حداکثر رضایت مشتریان را کسب نمایند. شما می‌توانید از تیم ما مشاوره کاملا رایگان دریافت کرده و نسبت به برآورد‌ هزینه‌ها خیالتان راحت باشد. همین حالا با ما تماس بگیرید.

تماس با بدادم برس

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>