ما را در شبکه های اجتماعی

دکوراسیون اداری لاکچری

دکوراسیون اداری لاکچری | طراحی دفتر کار لاکچری

دلیل اهمیت داشتن دکوراسیون اداری لاکچری چیست؟ دکوراسیون اداری لاکچری چه تاثیری بر افراد می‌گذارد؟ همان‌طور که می‌دانید امروزه مدیران مجموعه‌های اداری به دکوراسیون محیط کار خود اهمیت زیادی می‌دهند. علاوه بر آن افراد بیش از هشت ساعت از زمان خود را در محیط کار خود می‌گذارند. کار کردن در محیطی با یک دکوراسیون اداری لاکچری تاثیر بسیار مثبتی در روحیه‌ی افراد گذاشته و بر اساس نظر روانشناسان محیط و نوع دکوراسیون محل کار بر روی تمرکز، احساسات و همچنین روابط افرادی که در آنجا مشغول به کار هستند بسیار تاثیرگذار است.

دکوراسیون اداری لاکچری به شما در جذب مشتری نیز کمک می‌کند. در نتیجه طراحی دکوراسیون برای محیط کار و اداره نیاز به زمان بیشتری دارد. چرا که در طراحی دکوراسیون اداری لاکچری باید توجه داشت که علاوه بر شیک و زیبا بودن و همچنین فراهم کردن یک محیط دوستانه و آرامش بخش برای کارکنان، به گونه‌ای طراحی شود که مشتری و افراد را نیز به خود جذب کند.

در طراحی دکوراسیون اداری لاکچری فاکتورهای متعددی بر زیبایی و شیک بودن آن تاثیر می‌گذارند مانند: مبلمان و طریقه‌ی چیدمان آن، استفاده از رنگ‌های مناسب، نحوه‌ی نورپردازی و …. تا انتهای این مقاله با بدادم برس همراه باشید تا با بهترین شیوه‌های دکوراسیون اداری آشنا شوید.

دکوراسیون اداری لاکچری اتاق مدیریت

شاید از نظر بسیاری از افراد طراحی دکوراسیون اتاق مدیریت به دلیل رفت و آمد کم در آن، اهمیت چندانی نداشته باشد. اما باید گفت اتاق مدیریت قلب یک اداره محسوب می‌شود و بیشترین اهمیت را دارد.

نکاتی که باید در طراحی دکوراسیون اداری اتاق مدیریت به آن‌ها توجه کنید شامل موارد زیر است:

1- سبک دکوراسیون:

انتخاب سبک مناسب برای داشتن دکوراسیون اداری لاکچری بیشترین تاثیر را در نتیجه‌ی کار شما خواهد گذاشت. انتخاب سبک دکوراسیون به عواملی مانند ابعاد فضا، نوع کسب و کار، نورپردازی و… بستگی دارد. مثلا انتخاب سبک کلاسیک برای محیط‌های اداری کوچک گزینه‌ی مناسبی نخواهد بود. سبک دکوراسیون اداری لاکچری و مدرن بهترین انتخاب برای فضاهای کوچک است و علاوه بر کارایی زیاد این سبک، باعث بالا رفتن تعامل و همکاری بین کارکنان می‌شود.

دکوراسیون اتاق مدیریت

2- رنگ‌ها:

معمولا فضای اتاق مدیریت باید رسمی باشد. در نتیجه بهتر است هنگام انتخاب رنگ مبلمان، کف‌پوش، پرده و … رنگ‌های تیره‌ و خنثی را انتخاب کنید. با توجه به اینکه رنگ‌ها تاثیر بسزایی بر ذهن مخاطب می‌گذارد با انتخاب رنگ مناسب می‌توان حس خوبی به پرسنل اداره و یا ارباب رجوع انتقال داد و علاوه بر جذب ارباب رجوع، اعتماد او را جلب کرده و با القای حس آرامش به او جلسه‌ای پر بازده را برگزار کرد و بهترین تصمیم‌ها را گرفت.

3- کتابخانه و قفسه:

یکی دیگر از موارد مهم در طراحی دکوراسیون اداری لاکچری به ویژه اتاق مدیریت، طراحی کتابخانه می‌باشد. شما می‌توانید با توجه به ابعاد فضایی که در اختیار دارید در گوشه‌ای از فضای اتاق خود کتابخانه‌ یا قفسه‌ای شیک و کوچک برای کتاب‌ها و یا فایل‌ها و پرونده‌های خود طراحی کنید. استفاده از کتابخانه و قفسه برای چیدمان فایل‌ها باعث دسترسی راحت‌تر به مدارک می‌شود. توصیه می‌شود جنس کتابخانه یا قفسه‌ها با جنس میز مدیریت یکسان باشد.

4- نورپردازی:

نورپردازی اتاق مدیریت باید اصولی و دقیق طراحی بوده و ترجیح بر آن است که از نور‌های طبیعی استفاده شود. در صورت استفاده از نور مصنوعی باید به گونه‌ای از آن استفاده کرد که قابل تنظیم باشد و بتوان آن را کم یا زیاد کرد.

دکوراسیون کلاسیک

5- مبلمان:

یکی از مواردی که باید به آن دقت زیادی داشته باشید و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است انتخاب مبلمان و صندلی ریاست است. زیرا مدیر یک اداره یا شرکت ساعت‌های طولانی روی صندلی می‌نشیند و مشغول به کار است. پس باید صندلی و میز مدیریت راحت باشد تا خستگی کار بعد از چند ساعت کمتر احساس شود.

علاوه بر صندلی و میز مدیریت باید فضایی را برای نشستن مشتری و مراجعین در نظر بگیرید. برای این فضا بهتر است از مبلمان راحتی استفاده کنید تا هم محیط اتاق مدیریت کمی از حالت رسمی خارج شود و ارباب رجوع احساس راحتی کند و هم زیبایی محیط را چند برابر کنید.

در طراحی دکوراسیون اداری لاکچری، چیدمان مبلمان اتاق مدیریت بسیار مهم است. اگر اتاق مدیریت شما فضای بزرگی دارد می‌توانید آن را تقسیم کرده و قسمتی را به جلسات مهم و جدی اختصاص داده و قسمت دیگر را با مبلمان راحتی دوستانه‌ و صمیمی‌تر دیزاین کنید.

6- میز مدیریت:

با توجه به تنوع میز‌های اداری باید بر اساس ابعاد فضای خود مناسب‌ترین و بهترین میز را انتخاب کنید. معمولا میز مدیریت باید نسبت به سایر میز‌ها بزرگ‌تر باشد و جزئیات بیشتری را دربر بگیرد. همچنین میز مدیریت باید فایل و کشوهای زیادی داشته باشد زیرا قرار است وسایل و پرونده‌های زیادی در آن قرار بگیرد!

7- وسایل دکوری:

بهتر است در اتاق مدیریت از تابلوهای نقاشی و هنری یا انواع دیگری از لوازم هنری استفاده کنید تا محیط اتاق را کمی از حالت رسمی بودن خارج کند و به زیبایی و جذابیت اتاق بیفزاید.

دکوراسیون اداری کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک یکی از طراحی‌های دکوراسیون اداری لاکچری محسوب می‌شود و برای فضاهای بزرگ انتخاب مناسبی است. دکوراسیون اداری کلاسیک سبکی پرطرفدار در بین طراحان داخلی و مدیران است. این سبک، یک سبک با اصالت است و استفاده از آن باعث شکوه و عظمت محیط کاری شما می‌شود. استفاده از دکوراسیون کلاسیک باعث رسمی‌تر شدن محیط می‌شود و تفاوت چشمگیر با دیگران ایجاد می‌کند.

دکوراسیون اداری کلاسیک

برای طراحی دکوراسیون اداری لاکچری با سبک کلاسیک، معمولا از رنگ‌های قهوه‌ای، کرم، سفید و نظیر آن‌ها استفاده می‌شود. استفاده از این رنگ‌ها صمیمت و گرمای خاصی در محیط ایجاد می‌کند.

متریال مورد استفاده در دکوراسیون اداری کلاسیک معمولا چوب و شیشه است که جلوه و شکوه خاصی به محیط می‌بخشند و جذابیت آن را چندین برابر می‌کنند. اگر محیط اداره‌ی شما پنجره دارد بهتر است از پرده‌های کلاسیک و سلطنتی برای پوشاندن پنجره‌ها استفاده کنید و فضایی منحصربه‌فرد خلق کنید.

در صورتی که از سبک کلاسیک در طراحی داخلی اداری استفاده می‌کنید برای نورپردازی بهتر است از لوسترها و مشعل‌های کلاسیک برای نورپردازی محیط خود استفاده کرده و محیط را مجلل‌تر کنید. استفاده از نورهای گرم باعث ایجاد فضای گرم و صمیمی شده و سبب می‌شود در محیط اداره آرامش بیشتری برقرار شود.

دکوراسیون کلاسیک اتاق مدیریت

مبلمانی که در سبک کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرد اغلب از جنس چوب و رویه‌ی چرمی هستند. مبلمان اداری سبک کلاسیک بیشتر به رنگ چوب هستند. بارزترین ویژگی این مبلمان، مجلل و سلطنتی بودن آن‌هاست که شکوه و جلوه‌ی خاصی به محیط شما می‌بخشد. همچنین از مهم‌ترین خصوصیات این مبلمان ظرافت به کار رفته در آن‌ها می‌باشد. در مبلمان کلاسیک از چوب‌های ظریف و منبت‌کاری شده استفاده می‌شود. به همین دلیل مبلمان اداری کلاسیک از ظریف‌ترین و شیک‌ترین وسایل دکوراسیون اداری لاکچری به شمار می‌رود.

اگر قصد دارید از لوازم دکوری برای تزیین محیط خود استفاده کنید نصب یک ساعت دیواری شکیل و تابلوهای نقاشی بزرگ که در معرض دید همه قرار گیرند بهترین انتخاب برای شماست. همچنین می‌توانید از گل و گیاه طبیعی و لوکس استفاده کنید و جذابیت محیط را افزایش دهید.

دکوراسیون اداری کوچک

اگر اداره‌ی شما کوچک است و فضای کافی برای مانور دادن روی دکوراسیون اداری لاکچری ندارید لازم است که موارد زیر را در نظر گرفته و به آن‌ها توجه کنید.

1- در طراحی دکوراسیون اداره‌های کوچک نباید از مبلمان بزرگ استفاده کنید.

بهتر است از مبلمانی که فضای کمتری اشغال می‌کنند و یا از مبلمان چند منظوره استفاده نمایید. بعلاوه آن‌ها را به گونه‌ای بچینید که کارمندان بتوانند به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. همچنین مبلمانی که برای ارباب رجوع انتخاب می‌شود باید فضای بسیار کمی را به خود اختصاص دهد.

دکوراسیون مدرن اتاق مدیریت

2- در محیط‌های اداری کوچک میز‌ کار باید طوری طراحی شود که باعث به وجود آمدن فضای پرت نشود.

برای اینکه یک دکوراسیون اداری لاکچری در محیط محدود و کوچک داشته باشیم می‌توانید میزهایی را به کار گیرید که به صورت ترکیبی و با مدل خاص خود و همچنین با عرض و ارتفاع کم طراحی شده‌اند.

3- در طراحی دکوراسیون اداری لاکچری برای فضاهای کوچک بهتر است از رنگ‌های تیره استفاده نکنید

رنگ‌های تیره باعث کوچک‌تر نشان دادن فضا می‌شوند. علاوه بر آن تنها از یک رنگ استفاده نکنید؛ بلکه رنگ‌های روشن و متنوع را در کنار یکدیگر به کار ببرید. همچنین بهتر است برای دیوارها رنگ‌های روشن را انتخاب کنید تا فضا بزرگتر به چشم آید.

دکوراسیون مدرن برای اداره کوچک

در انتخاب رنگ مبلمان، هرچه رنگ مبلمان تیره‌تر باشد بهتر است. زیرا اندازه و حجم واقعی مبلمان با رنگ تیره کوچک‌تر دیده می‌شود. همچنین قرار گرفتن مبلمان تیره در کنار دیوارهای با رنگ روشن و تضادی که بین آن‌ها وجود دارد باعث زیبایی و بزرگ‌تر دیده شدن فضا می‌شود.

4- برای نورپردازی فضاهای کوچک تا حد امکان باید از نور طبیعی استفاده شود

از دیگر نکات مهم در طراحی دکوراسیون اداری لاکچری و کوچک نورپردازی آن‌هاست.  در زمان تاریکی نیز باید از نورهای ترکیبی و غیرمستقیم استفاده شود.

5- سبک مناسب برای فضاهای اداری کوچک سبک مدرن می‌باشد.

زیرا میز و صندلی‌های ساده و با خطوط صاف، نظم بیشتری به محیط می‌دهند و باعث می‌شود محیط بزرگ‌تر دیده شود.

دکوراسیون مدرن اداری کوچک

6- استفاده از قفسه‌ها و کمدهای دیواری

قفسه‌ها در اداره‌های کوچک کارایی بسیار زیادی دارند. زیرا بسیاری از مدارک، پرونده‌ها و اشیا درون آن‌ها جای می‌گیرند.

7- استفاده از گل و گیاه

در محیط‌های اداری کوچک از گل و گیاه استفاده کنید. قرار دادن گل و گیاه در محیط کوچک اداره علاوه بر زیبایی و افزایش آرامش و روحیه کارمندان سبب تهویه هوا می‌شود.

8- استفاده از دیوارهای شیشه‌ای برای جداسازی

اگر نیاز به جداسازی فضا دارید بهتر است به جای استفاده از پارتیشن از دیوارهای شیشه‌ای که از زمین تا سقف کشیده می‌شوند استفاده کنید. با این کار هم از تداخل صوتی جلوگیری می‌کنید و هم از لحاظ بصری محصوریت ایجاد نمی کنید.

دکوراسیون اداری کوچک

9- استفاده از آینه

از آینه در طراحی دکوراسیون اداری لاکچری خود استفاده کنید. انعکاس فضا در سطح آینه به شکل مجازی فضا را دو برابر نشان می‌دهد.

دکوراسیون اداری ارزان

اگر شما قصد بازسازی ساختمان اداره و همچنین دکوراسیون داخلی منزل خود را دارید و یا تنها به فکر تغییر دکوراسیون آن هستید و می‌خواهید هزینه‌ی کمی صرف آن کنید می‌توانید با استفاده از نکات زیر دکوراسیون اداری لاکچری و همچنین ارزانی را برای اداره‌ی خود طراحی کنید.

  • استفاده از قالیچه هماهنگ با مبلمان اداری
  • استفاده از نور‌های مناسب
  • استفاده از نقاشی و عکس‌های دکوراتیو ارزان قیمت اما شیک
  • استفاده از تابلوی اعلانات
  • استفاده از گل و گیاه در محل کار

اگر می‌خواهید دکوراسیون اداری محل کار خود را در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه انجام دهید می‌توانید از مشاوره‌ی رایگان بدادم برس در زمینه‌ی طراحی و دکوراسیون داخلی بهره‌مند شوید و طراحی و اجرای دکوراسیون اداره و شرکت خود به کادر مجرب بدادم برس بسپارید.

برای ارتباط و تماس با مشاورین بدادم برس همین حالا تماس بگیرید.

تماس با بدادم برس

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>