ما را در شبکه های اجتماعی

تصویر نداشتن دوربین مدار بسته

تصویر نداشتن دوربین مدار بسته

 

تصویر نداشتن دوربین مدار بسته ، موضوعی است که در قالب یک مطلب سعی کرده ایم تا به آن بپردازیم و مشکلات احتمالی را اشاره کنیم. مشکلات تصویر دوربین مدار بسته میتواند علل مختلفی داشته باشد. برای عده ی زیادی از کاربران ، جدای از تصویر نداشتن دوربین مدار بسته، سوالات دیگری مثل علت پرش تصویر دوربین مداربسته نیز گاهی به وجود می اید.

اگر با مطالعه این مطلب ، باز هم احساس کردید که در زمینه های : تعمیر دوربین مدار بسته ، تعمیرات دوربین مدار بسته در محل ، اعزام تعمیرکار دوربین مدار بسته در اسرع وقت و … نیاز به کمک دارید، حتما با بدادم برس تماس بگیرید تا در اسرع وقت در زمینه ی تعمیر دوربین مدار بسته شما ، هر کمکی که لازم باشد را ارائه دهیم.

برای تعمیر دوربین مدار بسته و انجام امور تعمیرات در محل، با بدادم برس تماس بگیرید.

 

تصویر نداشتن دوربین مدار بسته

تصویر نداشتن دوربین مدار بسته یکی از مشکلاتی است که استفاده کنندگان از این دستگاه ها با آن مواجه هستند و بسیار پیش می آید که برای عدم نمایش تصویر دوربین مدار بسته شکایت کنند. تصویر نداشتن دوربین مدار بسته نشان دهنده مشکلی در دوربین شما است که لازم است دلایل اینکه چرا دوربین مدار بسته تصویر ندارد را بررسی و آن ها را برطرف کنید.

در این مطلب، در نظر داریم دلایل تصویر نداشتن دوربین مدار بسته را شرح دهیم تا به این سوال که چرا دوربین مدار بسته تصویر ندارد، پاسخی داده باشیم و بتوانبد مشکل عدم نمایش تصویر در دوربین مدار بسته را برطرف کنید. بدادم برس در حوزه تعمیر و نصب دوربین مدار بسته آماده خدمت رسانی به شما مشتریان عزیز در سراسر تهران و حومه است.

چرا دوربین مدار بسته تصویر ندارد ؟

نمایش ندادن تصویر در دوربین مدار بسته دلایلف مختلفی دارد که در ادامه با توجه به تجربه تعمیرکاران دوربین مدار بسته،دلایل نمایش ندادن تصویر در دوربین مدار بسته را با هم  بررسی خواهیم کرد.

 

دوربین قبلا تصویر داشته و تصویر نداشتن دوربین مدار بسته جدیدا اتفاق افتاده است

اگر دوربین مدار بسته شما قبلا به درستی کار می کرده ولی حالا با مشکل مواجه شده است، باید به بررسی چند مورد از قسمت های دوربین بپردازید. ابتدا باید منبع تغذیه آزمایش شود. سپس باید فیوزهای منبع تغذیه را بررسی کنید. وصل کردن دوربین مداربسته به پورت DVR دیگر اقدام بعدی است. مرحله بعدی استفاده از مانیتور تست می باشد. برای این کار باید از منبع تغذیه و کابل تست یدک استفاده شود.

 

مشکل تصویر نداشتن دوربین مدار بسته در دوربین تازه خریداری شده

اگر دوربین مداربسته خود را به تازگی خریداری کرده اید و با مشکل عدم نمایش تصویر مواجه شدید، باید اطمینان داشته باشید که DVR و دوربین شما سازگار هستند. باز هم باید منبع تغذیه را مورد آزمایش قرار دهید. اینکار برای این است که درصورت اشکال در منبع تغذیه، دیگر هزینه اضافی برای خرید کابل و مانیتور تست یدک متحمل نشوید.

دوربین های مدار بسته دو نوع منبع تغذیه دارند. DC 12 ولت و 23 VAC نام های منبع تعذیه هستند که برای اغلب دوربین ها از نوع DC 12ولت استفاده شده است. منبع تغذیه را از کابل جدا کرده و منبع تغذیه یدک را به آن متصل کنید. سپس امتحان کنید که دوربین مداربسته شما به درستی تصویر را نشان می دهد یا نه؟

 

بررسی پاور سوپلای برای رفع نمایش ندادن تصویر دوربین مدار بسته

بررسی پاور سپلای باکس یا همان “فیوزهای جعبه منبع تغذیه” مرحله بعدی برای عیب یابی دوربین مداربسته ای است که تصویری نشان نمی دهد. ابتدا از روشن بودن چراغ های وضعیت LED و سوئیچ برق مطمئن باشید. اگر در جعبه منبع تغذیه فیوزهای قدیمی به کار رفته اند، چک کنید که فیوزها نسوخته باشند.

با سوختن یکی از فیوزها چراغ LED خاموش می شود‌. بنابراین باید فیوز تعویض شود. در بعضی جعبه های منبع تغذیه از PTC به جای فیوز استفاده می شود. اگر مشاهده کردید که چراغ LED در همه کانال ها روشن نیست، نشان دهنده این است که در قسمتی اتصال کوتاه وجود دارد.

تک به تک دوربین ها باید جدا و بررسی شوند تا مشخص شود مشکل در کدام دوربین است. دقت داشته باشید که سیم های اتصال شل یا قطع نباشند و به طور مطلوبی در جای خود قرار گرفته باشند.

 

نمایش ندادن تصویر در دوربین مدار بسته به دلیل خرابی یکی از پورت های ورودی

خراب شدن یکی از پورت های ورودی ویدئویی BNC موجود در DVR هم می تواند یکی دیگر از دلایل نداشتن تصویر دوربین باشد. در این حالت باید دوربین را با یک پورت DVR جدید تست کنید. این کار وقت زیادی نمیگیرد. فقط باید رابط های BNC ویدئویی دوربین مداربسته را از پشت ضبط کننده ویدئویی دیجیتال دوربین جدا کنید.

سپس رابط را به پورت های که به دوربین های سالم وصل شده اند، متصل کنید. اگر دوربین مشکل دار شما با انجام این کار به درستی کار کرد مشخص می شود که علت خرابی و عدم نمایش تصویر همان خرابی پورت ورودی DVR بوده است.

 

با استفاده از مانیتور تست دلیل تصویر نداشتن دوربین مداربسته را پیدا کنید

استفاده از مانیتور تست را به شیوه ای که توضیح میدهیم باید انجام دهید‌. البته ناگفته نماند این کار بهتر است توسط فنی کار ماهر انجام شود. ابتدا کابل ویدئو را از دوربین مدار بسته خود جدا کنید. حالا باید از یک کابل جامپر کوتاه RUM95 یا BNC استفاده نمایید.

با این کار می توانید خروجی ویدئوی دوربین مدار بسته خود را به ورودی BNC مانیتور تست متصل کنید. توصیه می شود اگر دوربین از قبل به منبع تغذیه وصل شده است، کابل ویدئویی دوربین را به ورودی مانیتور تست وصل نمایید. با دریافت نکردن سیگنال ویدئویی باید کابل برق از دوربین جدا شود.

اگر پس از عوض کردن منبع تغذیه، کابل ویدئویی و کابل برق باز هم سیگنال تصویری دریافت نشد، به احتمال قوی دوربین شما دچار مشکل است. اگر دوربین یدکی دارید باید با وصل کردن آن به مانیتور تست از سالم بودن مانیتور تست مطمئن شوید و آن را با کابل و منبع تغذیه دوربین مد نظرتان وصل کنید.

برای جایگزین کردن دوربین جدید به جای دوربین خراب، باید مطمئن باشید که دوربین جدید هم از منبع تغذیه دوربین قبلی استفاده می کند. در غیر اینصورت برد مدار می سوزد و دوربین شما خراب می شود.

 

برای حل قطع تصویر دوربین مدار بسته از منبع تغذیه و کابل تست استفاده کنید

استفاده از منبع تغذیه و کابل تست یدکی هم می تواند به رفع مشکل تصویر نداشتن دوربین کمک کند. برای استفاده از کابل یدکی اول مطمئن شوید که به اندازه کافی طولانی است و می توان با کابل یدکی دوربین را به مانیتور یا DVR متصل کرد.

کابل تصویری BNC باید از دوربین جدا و کابل یدکی به آن وصل شود. انتهای دیگر کابل ویدئویی را نیز از DVR جدا کنید و کابل یدکی را وصل نمایید. سپس نگاه کنید که آیا تصاویر و فیلم توسط دوربین نمایش داده می شود یا نه؟
اگر همچنان تصویری مشاهده نشد، از برق کابل یدکی برای رساندن برق استفاده شود. اگر باز هم تصویری وجود نداشت، منبع تغذیه را خاموش کنید. در نهایت با عدم نمایش دوباره تصویر مشخص خواهد شد که دوربین شما به احتمال بالا دچار مشکل شده است.

عدم یکسان بودن فرمت های ویدئویی DVR با دوربین مدار بسته جدید می توان باعث بوجود آمدن مشکل در نمایش تصویر شود. به عنوان مثال کسی که دوربین 1080 یا 720 پیکسلی برای DVR 960H خود خرید کرده، دچار اشتباه شده است و باید فقط از دوربینی استفاده کند که از ویدئوی آنالوگ 960H پشتیبانی می نماید. البته بسیاری از دوربین های جدید از نوع هیبریدی اند، یعنی امکان پشتیبانی فرمت های ویدئویی چندگانه را دارند.

در صورتی که دوربین مداربسته مشکل سخت افزاری نداشته باشد، تغییر منوی موجود روی کابل و عدم ساپورت آن توسط دستگاه دوربین، قطع شدن سیم کشی، مطابق نبودن رزولوشن مانیتور با DVR نیز می تواند از علائم عدم نمایش صویر دوربین مدار بسته باشد.

 

نصب و تعمیر دوربین مدار بسته رابه ما بسپارید. خدمات باکیفیت با ایاب و ذهاب رایگان در سراسر تهران 

26705349             26705389

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

یک پاسخ

  1. با سلام دوبین مدار بسته من یهویی می زند no signal علت چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>