ما را در شبکه های اجتماعی

طراحی داخلی ادارای

طراحی داخلی اداری در تهران و هزینه بازسازی آن

طراحی داخلی اداری چیست؟ امروزه با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی شرکت‌های کسب و کار زیادی به وجود آمده است که هرکدام برای خود حرفه‌ی خاصی را دارند. به صورت کلی محیط کار در بازدهی کار و روحیه ی کارمندان بسیار موثر می‌باشد. یعنی هرچه محیط جذاب‌تر باشد راندمان کار هم بالاتر می‌رود و در نهایت نتیجه‌ی کار بهتر خواهد بود. از طرفی کارمندان هم از محیط کاری خود راضی‌تر هستند زیرا زمان زیادی از شبانه روز را در محیط کار خود سپری می‌کنند.

به همین دلیل باید برای آن‌ها یک محیط تمیز و شیک و در عین حال مرتبط با حوزه ی کاریشان در نظر بگیرید. از این رو یک شاخه‌ی جدید در حوزه‌ی بازسازی ساختمان بوجود آمد که به صورت تخصصی روی طراحی داخلی اداری فعالیت می‌کند. در ادامه می‌خواهیم نکاتی را درباره‌ی اصول طراحی داخلی اداری ذکر کنیم. با بدادم برس همراه باشید.

 

بایدها و نباید‌ها در طراحی داخلی اداری

به طور کلی طراحی دکوراسیون اداری نسبت به طراحی داخلی منزل بسیار تخصصی‌تر و حرفه‌ای‌تر می باشد. زیرا در طراحی منزل شما سلیقه‌ی شخص را در نظر می‌گیرید اما در طراحی اداری باید نکاتی مانند رسمی بودن محیط، رعایت هنجارها، داشتن نظم و مرتبط بودن با حوزه‌ی کاری را هم در کنار علایق مخاطب خود در نظر بگیرید. همچنین اولویت شما باید توجه به حفظ منافع سازمانی شرکت باشد. زیرا در نهایت منجر به جذب اعتماد مشتری می‌شود. از طرفی همانطور که گفته شد داشتن محیطی آرام و دلنشین باعث افزایش رضایت شغلی می‌شود.

طراحی داخلی اداری چگونه است؟

طبق آمارها به ازای از دست دادن هر کارمند ۱۵ درصد به سرمایه‌ی شرکت‌ها آسیب می‌رسد. پس باید نیروهای کار خود را نیز از محیط کار راضی نگه دارید.

 

 • نکته‌ای که باید در اصول اولیه این طراحی در نظر بگیرید، انتخاب رنگ‌بندی می‌باشد. برای هر صنفی باید مطابق با روانشناسی مخاطبان رنگ آن را انتخاب کنید. در این میان به تناسب رنگ‌بندی با کاربری سازمان و محصولات هم دقت کنید.

نوع اداره ( سازمان‌های دولتی و خصوصی و…) در طراحی فضا نقش موثری دارند. موارد دیگری که باید طراحی را بر اساس آن‌ها انجام دهید، نوع روند کارهای اداری، نوع مخاطبان فضای اداری و مدت زمان حضور افراد می‌باشد. اگر حوزه‌ی کاری طوری باشد که مشتری به صورت حضوری در محل مجبور به منتظر ماندن باشد باید محیط را کاملا براساس راحتی مشتری طراحی کنید تا در این مدت انتظار ناخوشایندی بوجود نیاید.

 

وقتی وارد یک محیط اداری می‌شوید اولین چیزی که به چشم می‌آید زیبایی ظاهری و چیدمان وسایل است. این چیدمان در ارتباطات درون سازمان، روند کار کارکنان و… به طور مستقیم و غیرمستقیم تاثیر زیادی می‌گذارد.

 • در مورد رنگ‌بندی هم اگر قصد دارید فضای کاری را به صورت فضایی مدرن طراحی کنید، باید از رنگ های شاد و روشن و در عین حال ساده استفاده کنید. رنگ نورپردازی هم باعث جذب افراد می‌شود و هم برای راندمان کاری کارکنان ضروری است. نور کافی برای سلامتی نیروهای کاری بسیار مهم است. محیط کاری باید طوری باشد که بتوانید با خیالی آسوده در آن محیط کار کنید. وقتی نور کم باشد ممکن است کارکنان در آن احساس خواب آلودگی کنند! از طرفی بعد از مدتی چشم‌هایشان دچار آسیب شود. به همین خاطر از طراحی نورپردازی‌های کم اجتناب کنید.
 • در طراحی داخلی اداری و حتی رنگ پردازی آن ارتباط با لوگو و برندتان را در محوریت قرار دهید. یعنی تناسب رنگ‌ها براساس نوع رنگ‌بندی و طراحی برند و لوگوی شما باشد. به این ترتیب نظم خاصی در کل فضای کاری شما پدیدار خواهد شد. همچنین با اسم برندتان در بین مشتری‌ها شناخته می‌شوید زیرا چشم در نگاه اول هرچیزی را ببیند در ذهن ثبت می‌کند. 
 • برای تزیین دیوارها می توانید از کاغذدیواری و یا حتی پوستر بجای رنگ استفاده کنید. سعی کنید پوستر و کاغذ دیواری کاملا ساده باشد تا چشم را اذیت نکند و یا از مناظر زیبا و طبیعت استفاده کنید. هماهنگی بین اجزا و وسایل محیط اداری را فراموش نکنید!
 • همچنین محیط‌‌های اداری را برای زیباتر جلوه دادن با گل و گیاهان زیبا و آکواریوم‌ها نیز تزیین می‌کنند. اما مراقب باشید محیط را شلوغ نکنید! داشتن گل و گیاه در محیط های اداری انرژی مثبت را افزایش می‌دهد و همچنین از سندروم نشانگان در ساختمان جلوگیری می‌کند. یعنی کسلی و بیحالی را از بین می‌برد.
 • برای طراحی دکوراسیون اتاق کنفرانس از طراحی های مینیمال کمک بگیرید!

نقش گیاهان در طراحی داخلی اداری

 • استفاده از میزهای شیک ترجیحا با جنس فلز و طول عمر بالا توصیه می‌شود. مبلمان و میزهای اداری باید کاملا عمری باشد یعنی دارای جنسی محکم و خوب باشد. ترجیحا اگر از مبل‌های فلزی استفاده کنید بهتر است اما اگر هم چوبی انتخاب کنید مشکل خاصی پیش نمی‌آید.
 • میز و صندلی کارکنان باید کاملا راحت و طبی باشد. اگر از صندلی های سفت استفاده کنید قطعا سلامتی کارکنان را به خطر می‌اندازید!
 • اگر در محیط کاری از پنجره‌های کمی استفاده شده است نقش تهویه‌ی هوا را دست کم نگیرید! حتما از سیستم تهویه و پینجره‌‌های مناسب استفاده کنید. به این ترتیب هوای تازه به اتاق وارد شده و از کسلی و بیحالی کارکنان هم جلوگیری می‌شود. محیط کاری که بوی نامطبوع بدهد راندمان کار خود را به پایین‌ترین حد ممکن می‌رساند!
 • سبک میز و مبلمان را براساس سبک کلی طراحی انتخاب کنید. توجه داشته باشید که اگر دفترکار و اداره ی شما دارای رفت و آمد زیادی است و همچنین ارباب رجوع زیادی دارید، از تعداد مبلمان کافی و مناسب با سن ارباب رجوع ها استفاده کنید.
 • از پارتیشن و جداکننده در صورت نیاز استفاده کنید. در واقع پارتیشن‌ها یکی از اجزای اصلی طراحی داخلی اداری هستند. زیرا وجود یک فضای خصوصی برای افزایش تمرکز و آرامش کارمندها بسیار ضروری است. مقدار و نوع پارتیشن‌ها براساس نوع کار متفاوت است. اگر محیط و فضای کاری شما کوچک است می‌توانید با کمک پارتیشن‌ها قسمت‌های مختلف کاربردی را به مجموعه اضافه کنید. به این ترتیب به مرور زمان تعامل بین کارمندان و مشتریان بیشتر می‌شود.

 در زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی منزل می‌توانید از تیم بدادم برس مشاوره رایگان دریافت کنید.

 

پارتیشن ها معمولا هم نوع چوبی دارند و هم شیشه ای. اگر به دنبال فضایی صمیمی هستید از جداکننده های شیشه ای استفاده کنید.

نکته ای که در نورپردازی باید به آن توجه داشته باشید این است که سعی کنید میزهای کارکنان را در کنار پنجره‌ها قرار دهید زیرا به این ترتیب می‌توانند از نور طبیعی هم استفاده کنند. نور طبیعی برای داشتن آرامش و حس بهتر بسیار موثر است.

 • انتخاب پرده‌ی مناسب در طراحی بسیار مهم است. همانطور که گفته شد یکی از مهم‌ترین عنصرهای طراحی دکوراسیون داخلی اداری نور است. بنابراین باید پرده‌ای را انتخاب کنید که نور کافی ( نه بیشتر و نه کمتر و کاملا متناسب با محیط کار) را برای شما تنظیم کند. جنس پرده و نحوه‌ی استفاده از آن از اهمیت بالایی برخوردار است. یعنی باید حتما راحت باز و بسته شود. معمولا برای محیط‌های مدرن از پرده‌ی زبرا یا کرکره‌های داخل شیشه هم استفاده می‌کنند.

گاهی در طراحی از آینه هم استفاده می‌شود. آینه محیط‌های کوچک را بزرگتر نشان می‌دهد. همچنین فضای اداری را شیک و زیبا می‌کند. اگر قصد طراحی متفاوت را دارید می‌توانید از آینه کمک بگیرید.

 • استفاده از قفسه و کمدها و شلف‌های زیبا و شیک برای جمع آوری پرونده‌ها و مرتب کردن آن‌ها یکی از اصول طراحی داخلی می‌باشد. اگر می‌خواهید مکانی منظم برای کار داشته باشید حتما چیزهای اضافی را به زیباترین حالت ممکن جمع آوری نمایید. به این ترتیب هم محیط شلوغ نمی‌شود و هم به راحتی می‌توانید اسناد و مدارک را پیدا کنید و به آن‌ها دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید از دیوارهای اداری چوبی و دیوارکوب‌های چوبی برای طراحی استفاده کنید. این موضوع به مقدار هزینه‌ای که برای طراحی کنار گذاشته‌اید بستگی دارد.
 • دکوراسیون و طراحی اتاق مدیریت هم یکی از مهم ترین بخش هایی است که باید با نهایت دقت و سلیقه طراحی شود. در اتاق مدیریت ممکن است جلسات مهمی برگزار شود. علاوه بر آن‌ ممکن است افراد مهمی به این اتاق دعوت شوند بنابراین باید شیک و اداری طراحی شود. این اتاق باید طوری طراحی شود که با روحیات مدیر و حوزه‌ی کاری هم مرتبط باشد. یک مدیر تایم زیادی از شبانه‌روز را در آن اتاق می‌گذراند. در رنگ‌بندی آن تفاوت فاحشی بین اتاق‌های دیگر و این اتاق قائل نشوید زیرا هارمونی و نظم رنگ بندی را از بین می برد.

هزینه طراحی داخلی اداری

به طور کلی طراحی دکوراسیون اداری کاری حرفه‌ای می‌باشد که هر مدیرعاملی برای افزایش راندمان کارمندان و جذب مشتری بیشتر باید از آن استفاده کند. زیرا باید ابتدا محیطی مناسب را فراهم آورد سپس به بقیه ی امور مدیریت خود بپردازد. از آنجایی که گفته شد این کار کاملا حرفه ای و تخصصی می‌باشد. شما می‌توانید طراحی را به متخصص آن بسپارید.

تیم متخصص بدادم برس متشکل از معماران و طراحان خبره و با سابقه‌ای می‌باشد که می‌تواند شما را در طراحی داخلی اداری در تهران کمک کند. 

اگر به دنبال مشاوره رایگان از تیم طراحی بدادم برس هستید همین حالا تماس بگیرید.

بازسازی اتاق خواب

سوالات متداول شما در زمینه بازسازی ساختمان از بدادم برس

۱- هزینه‌ی طراحی داخلی اداری چقدر می‌شود؟

این هزینه کاملا بستگی به نوع متراژ محیط اداری شما و همچنین نوع طراحی ای که مدنظر دارید می‌باشد. به همین دلیل قیمت‌ها را نمی‌توان به صورت دقیق قبل از طراحی به شما عزیزان اعلام نمود.

۲- طراحی داخلی فضاهای کوچک اداری چگونه است؟ 

تیم طراحی بدادم برس راهکارهای زیادی را برای بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک دارند که با توجه به نوع سلیقه و انتخاب شما موارد را در اختیارتان قرار خواهند داد.

۳- از چه رنگی برای مبلمان و میزهای فضای کاری استفاده کنیم؟

باتوجه به نوع طراحی انجام شده و همچنین رنگ‌بندی محیط کار، رنگ مناسب را انتخاب نموده و خریداری کنید.

۴- طراحی دکوراسیون اداری در بدادم برس چقدر زمان می‌برد؟

طراحی‌ها به محض آگاهی از نیازهای شما و داشتن اطلاعات کافی از حوزه‌ی کاری شما عزیزان انجام شده و در اسرع وقت در اختیار شما عزیزان قرار می گیرد.

صفحه اینستاگرام بدادم برس را دنبال کنید

اینستاگرام بدادم برس
.

 

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>