ما را در شبکه های اجتماعی

علت سوختن فیوز پکیج - تعمیر انواع فیوز پکیج

دلایل سوختن فیوز پکیج چیست و چگونه به آن پی ببریم ؟

سوختن فیوز پکیج چه زمانی اتفاق می افتد ؟ چگونه متوجه شویم که فیوز پکیج سوخته است؟ برای تعمیر فیوز پکیج بهترین راه حل چیست ؟ در این مطلب قصد داریم تا به موضوع تعمیر سوختن فیوز پیکج بپردازیم. بسیار واضح است که اگر فیوز پکیج بسوزد یا بنا به هر دلیلی دچار مشکل شود، کارایی پکیج هم مختل خواهد شد.

با توجه به افزایش چشمگیر استفاده از پکیج در منازل، ضروری بنظر می رسد که درباره این وسیله هر چه بیشتر اطلاعات خود را افزایش دهیم، مثلا اینکه با تحقیق زیاد انتخاب کنیم اصلا چه پکیجی بخریم، بهتر است. یا برای اینکه بدانیم آیا سیستم پکیج برای منزل ما یا محل کار ما مناسب هست و جوابگو خواهد بود یا نه، باید بدانیم که پکیج چیست و چگونه کار می کند. خلاصه اینکه هر چه بیشتر در زمینه اطلاعات داشته باشیم، بهتر تصمیم خواهیم گرفت.

یکی از اصلی ترین مباحث پیرامون پکیج هم این است که برای تعمیرات پکیج چه باید کرد؟ مسلما انتخاب یک تعمیرکار ماهر پکیج، می تواند هم در وقت ما صرفه جویی کند و هم در هزینه های تعمیر پکیج باعث صرفه جویی خواهد شد.مجموعه بدادم برس با در اختیار داشتن تعمیرکاران پکیج بسیار مجرب، تعمیر انواع پکیج را با کمترین هزینه و در اسرع وقت انجام می دهد، ضمن اینکه خدمات ارائه شده ی خود را گارانتی هم می کند.

برای تعمیر پکیج از هر برندی و هر نوعی، با بدادم برس تماس بگیرید تا تعمیرکاران پکیج ما، در اسرع وقت به محل شما اعزام شوند.

 

دلایل سوختن فیوز‌ پکیج

در این بخش، اصلی ترین و معمول ترین دلایل سوختن فیوز پکیج را بررسی می کنیم:

  • خرابی و اتصالی در پمپ سیرکولاسیون پکیج

قطعه ای به نام پمپ سیرکولاسیون در پکیج باعث می شود سیالات در لوله‌ ها به جریان بیفتند. محل قرارگیری پمپ سیرکولاسیون در مسیر حرکت آب در لوله های پکیج می باشد. این قطعه باعث می شود که آب با  فشار مناسبی از داخل لوله ها عبور کند‌.‌ یکی از مهم‌ ترین وظایف دستگاه سیرکولاسیون این است که از اسراف آب جلوگیری نماید. خرابی و  اتصالی در پمپ سیرکولاسیون یکی از دلایل سوختن فیوز پکیج می باشد.

  • خرابی و اتصالی در شیر موتوری فیوز پکیج

یکی دیگر از علائم سوختن فیوز پکیج، خرابی و اتصالی در شیر موتوری فیوز پکیج است. شیر موتوری وظیفه کنترل مقدار جریان آب در پکیج را برعهده دارد.‌ این قطعه نیز در صورت خراب شدن و ایجاد اتصال عملکرد درستی نخواهند داشت و در نتیجه باعث سوختن فیوز خواهد شد.‌

  • خرابی و سوختن فن دستگاه پکیج

فن پکیج از قطعاتی است که باعث خنک سازی قطعات اصلی و اجزای داخلی پکیج می شود. به همین دلیل سالم بودن این قطعه اهمیت زیادی دارد. با وجود خرابی و سوختن فن پکیج، قطعات خنک نخواهند شد و حرارت ایجاده شده به همه آن ها آسیب وارد می کند. بنابراین سوختن خرابی و سوختن فن دستگاه نیز می تواند علت سوختن فن پکیج  باشد.

  • وجود اختلال در عملکرد محافظ برق پکیج

یکی دیگر از علل سوختن فیوز پکیج، وجود اختلال در عملکرد محافظ برق پکیج می باشد. محافظ برق موظف است مانع از ورود برق با ولتاژهای بالا یا پایین به داخل دستگاه شود‌. در حقیقت محافظت از دستگاه پکیج در برابر نوسانات برق به عهده محافظ برق است و طول عمر آن را افزایش می دهد. با وجود اختلال در عملکرد محافظ پکیج و خراب شدن آن، نوسانات برق فیوز را نیز دچار مشکل کرده و باعث سوختن آن می شود.

  • خرابی و یکسره شدن رله برد پکیج

رله برد پکیج کلید الکتریکی متصل به یک مدار الکتریکی است که باعث ورود جریان برق بیشتری به پکیج می شود. در واقع رله برد پکیج به نوعی در پکیج نقش تقویت کننده جریان برق را ایفا می کند. در صورت خرابی و یکسره شدن رله برد پکیج، فیوز دچار اختلال شده و در بعضی مواقع می سوزد.

  • خرابی و سوختن بوبین در شیر کنترل گاز پکیج

بوبین قطعه ای است که وظیفه دارد مانند آهنربای مغناطیسی باعث کنترل جریان آب در داخل لوله ها شود. یکی دیگر از وظایف دیگر بوبین در شیر کنترل پکیج، قطع و وصل کردن جریان آب می باشد.‌ در صورت مشاهده اتصالی یا سوختن فیوز پکیج حتما سری به بوبین ها بزنید و آن ها را بررسی کنید. زیرا خرابی و سوختن بوبین نیز ممکن است یکی از دلایل سوختن فیوز باشد.

 

چگونه می توان به علت اصلی سوختن فیوز پکیج پی برد؟

برای پی بردن به علت اصلی سوختن فیوز پکیج ابتدا باید سالم بودن تمام قطعاتی که در بخش قبلی نام بردیم، به ترتیب مورد بررسی قرار دهید. در مرحله اول باز کردن محافظ برق پکیج اولویت دارد. خرابی محافظ برق نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری در سوختن فیوز پکیج دارد. محافظ برق را از فیوز بکشید و دو شاخه پکیج را به طور مستقیم به پریز متصل کنید. پکیج را روشن کنید. اگر دستگاه بدون مشکل به کار خود ادامه داد مشخص می‌شود که فیوز پکیج نسوخته و علت خرابی و وجود اتصالی در محافظ برق است. در چنین مواقعی محافظ خراب را با محافظ سالم و جدید تعویض کنید. اگر با انجام این کار فیوز پکیج همچنان دچار مشکل بود باید قطعات دیگر را به دقت بررسی کنید تا بالاخره دلیل اصلی سوختن فیوز پیدا شود.

بررسی قطعات مهم پکیج و پیدا کردن دلیل اصلی کار هر کسی نیست. انجام این کار توسط افراد غیر متخصص می تواند آسیب های جدی به دستگاه وارد کند و باعث به وجود آمدن هزینه های بیشتری شود. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای پیدا کردن علت اصلی سوختن فیوز حتما از تعمیرکارهای ماهر و با تجربه پکیج کمک بگیرید تا آن ها به راحتی با بررسی قطعات پکیج دلیل اصلی سوختن فیوز پکیج را پیدا کنند و اقدام به تعمیر و تعویض این قطعه نمایند.

 

علت برق دار شدن بدنه پکیج چیست؟

گاهی اوقات ممکن است با تماس دست به بدنه پکیج احساس گزگز و برق گرفتگی به شما دست بدهد. برق دار شدن بدنه پکیج به چند دلیل ممکن است اتفاق بیفتد. یکی از متدوال ترین دلایل برق دار شدن بدنه پکیج سوختن فیوز می باشد. همانطور که می دانید فیوز قطعه کوچکی است که در مسیر مدارهای الکتریکی قرار داده می شود و با ورود جریان برق زیاد می سوزد تا مانع از رسیدن آسیب به قطعات دیگر مدار الکتریکی پکیج شود. با سوختن فیوز جریان برق به بدنه پکیج منتقل می شود. وجود اختلال، نیم سوز زدن و خرابی قطعات دیگر نیز ممکن است باعث برق دار شدن بدنه پکیج شود‌.

برای برطرف کردن این مشکل حتما باید فیوز سوخته را با یک فیوز سالم تعویض کنید. قبل از این اقدام حتما باید دلیل اصلی سوختن فیوز نیز پیدا و برطرف شود. چنانچه بدون پیدا کردن دلیل اصلی سوختن فیوز آن را تعویض کنید دوباره با مشکل سوختن فیوز روبرو خواهید شد. باز هم تاکید می کنیم که تعمیرات پکیج باید توسط افرادی انجام شود که در انجام این کار تخصص و سررشته کافی را دارند. در صورت بروز مشکل و برق دار شدن بدنه پکیج با شرکت بدادم برس تماس بگیرید. این شرکت با ارائه خدمات عالی در زمینه نصب و تعمیرات انواع پکیج کمک شایانی به شما خواهد کرد.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>