ما را در شبکه های اجتماعی

روشن نشدن پکیج

تعمیر روشن نشدن پکیج | چرا پکیج روشن نمی شود؟

روشن نشدن پکیج به چه دلیلی اتفاق می افتد؟ برای تعمیر روشن نشدن پکیج چه باید کرد؟ در این مطلب به این سوال که چرا پکیج روشن نمی شود پاسخ داده ایم. این مطلب به شما کمک می کند با دلایل روشن نشدن پکیج آشنا شوید و به هدف تعمیر پکیج نوشته نشده است.

در صورتی که نیاز به تعمیرات تخصصی پکیج بود، از یک تعمیرکار پکیج کمک بگیرید. تعمیرکاران پکیج بدادم برس در سراسر تهران آماده پاسخگویی و انجام تعمیرات پکیج هستند. تنها کافی است با ما تماس بگیرید.

 

تعمیر پکیج در منزل با کمترین هزینه توسط تعمیرکار پکیج بدادم برس 

 

علت روشن نشدن پکیج چیست ؟

یکی از مشکلاتی که برای بیشتر کاربران پکیج اتفاق می افتد، روشن نشدن پکیج آن ها است. اگر شما هم برای سیستم گرمایش منزل یا محل کارتان از پکیج ها استفاده می کنید، حتما با مشکل روشن نشدن پکیج مواجه شده اید.

مشکلاتی از قبیل روشن نشدن مشعل پکیج، روشن نشدن شمعک پکیج و نیز روشن نشدن شعله مشعل باعث شده، کاربران پکیج با مشکل مواجه شوند و برای حل آن از یک تعمیرکار و متخصص کمک بگیرند. اگر شما نیز قصد دارید برای حل این مشکل از یک متخصص کمک بگیرید ، با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

در این مطلب قصد داریم بررسی کنیم که چرا پکیج روشن نمی شود ؟ تا انتهای این پست با ما باشید.

زمانی که پکیج روشن نمی شود، این سوال به ذهن می رسد که علت روشن نشدن پکیج چیست ؟ اگر از پکیج بوتان یا ایران رادیاتور استفاده می کنید حتما روشن نشدن پکیج بوتان یا روشن نشدن پکیج ایران رادیاتور شما را به دردسر انداخته است.

پاسخ به اینکه چرا پکیج روشن نمی شود، به وضعیت آب ، گار و برق ساختمان نیز مربوط می شود. یعنی ابتدا بهتر است وضعیت فشار آب، گاز و برق ساختمان را بررسی کنید. اگر هیچ یک مشکلی نداشت، علت را باید در خود دستگاه بررسی کرد.

معمولا وقتی دستگاه با مشکلی مواجه شود، آن را به شکل یک کد خطا نشان می دهد. که هر کد خطا نشان دهنده مشکل خاصی است. گاهی نیز روشن شدن چراغ قرمز در پکیج نشان می دهد که کارکرد پکیج با اختلال مواجه شده است.

اگر چراغ قرمز پکیج تان روشن شد، ممکن است با یکبار ریست کردن و راه اندازی مجدد دستگاه این موضوع برطرف شود. اگر حل نشد، از یک متخصص برای تشخیص آن کمک بگیرید.

 

چرا پکیج روشن نمی شود ؟

برای این سوال که چرا پکیج روشن نمی شود، چند پاسخ وجود  دارد که هر یک را در ادامه بررسی می کنیم :

 

نبودن آب کافی در لوله های پکیج

یکی از اصلی ترین مسائلی که می تواند باعث شود پپکیج روشن نشود، میزان فشار آب است. پکیج ها یک سیستم خاموش کردن خودکار دارند. در صورتی که فشار آب از 0.5 کمتر باشد، این خاموش کننده پکیج فعال می شود.

به بیان بهتر  فشار آب باید از حدی بیشتر باشد که بتواند بر این سیستم غلبه کند و مانع فعال شدن آن شود. می تواند نتیجه گرفت اگر فشار آب کم باشد، پکیج روشن نمی شود.

برای اینکه پکیج روشن شود، باید فشاری که روی مخزن نشان داده می شود، عددی بین 1 و 2 باشد. برای اینکه فشار را چک کنید، به نشانگر عقربه ای زیر پکیج توجه کنید.

 

وجود هوا در لوله های پکیج و شوفاژها

پیش می آید که درون لوله های پکیج به قدر هوا مسدود شده باشد که راهی برای انتقال آب گرم وجود نداشته باشد. بر خلاف مواردی که با ریست کردن مشکل حل می شود، در این حالت با ریست کردن، درست نمی شود.

ابتدا همه شوفاژ ها را هواگیری کنید. اگر پس از هواگیری کامل مشکل روشن نشدن پکیج برطرف نشد، امکان دارد که پمپ دستگاه ایراد پیدا کرده باشد. پمپ دستگاه وظیفه دارد آب  را به درون دستگاه پمپاژ کند.

اما در این شرایط ممکن است با اشکال مواجه شده باشد و به جای آب، هوا را به درون دستگاه پمپاژ کند. همین موضوع باعث می شود، پکیج روشن نشود.

برای آشنایی با هواگیری پکیج ، مقاله ای که در این زمینه ترتیب داده ایم را مطاللعه کنید. شما را هواگیری پکیج آشنا می کند.

 

بسته شدن لوله های پکیج و شوفاژ ها با رسوب

سختی آب و املاح موجود در آن باعث می شود، آب درون پکیج، از خودش رسوب هایی به جای بگذارد. البته برای جلوگیری رسوب بستن پکیج ها، درون مدارهای پکیج سختی گیری نصب می شود.

اما ممکن است برخی پکیج ها سختی گیر نداشته باشند. اگر پکیج شما هم سختیگیر ندارد و بیشتر از یک سال است که از پکیج تان استفاده می کنید، به احتمال زیاد روشن نشدن پکیج به دلیل رسوب درون لوله هاست. و این رسوب مانع انتقال آب می شود. برای رسوب گیری پکیج لازم است از یک تعمیرکار پکیج کمک بگیرید.

 

اختلال در کارکرد الکترود تشخیص شعله پکیج

در ساختمان پکیج یک الکترود قرار دارد گه گاز مصرفی برای سوخت پکیج را بررسی می کند. الکترود وظیفه دارد سوختن گاز ورودی پکیج را بررسی کند و ببیند این پدیده به درستی اتفاق می افتد یا خیر.

در صورتی که الکترود تشخیص شعله پکیج در اثر خرابی، وظیفه خود را به خوبی انجام ندهد، یا در بخاطر گرما از شعله آتش فاصله گرفته باشد، پکیج خاموش می شود. و تا زمانی که این مشکل برطرف نشود، پکیج روشن نمی شود.

در صورتی که الکترود از شعله فاصله گرفته باشد، می توانید با انبردست الکترود را به شعله نزدیک کنید. اگر مشکل برطرف نشد از یک متخصص کمک بگیرید.

 

وجود اختلال در برد پکیج

اگر دلیل روشن نشدن پکیج تان، رسوب درون لوله ها، وجود هوا درون لوله ها، کمبود فشار آب و گار و مشکلات برق نبود، یک مورد دیگری که می توانید بررسی کنید، کارکرد برد آن است. اگر پکیج تان روشن نمی شود، احتمال دارد برد دستگاه مختل شده باشد.

خرابی پکیج مشکلی رایج در بین پکیج ها است کهباید توسط تعمیرکار پکیج این مورد بررسی و رفع گردد.

 

بیش از حد گرم شدن پکیج

سیستم کارکرد پکیج به گونه ای است که تا حد معینی گرم شود. در صورتی که پکیج بیش از حد گرم شود، خود به خود خاموش می شود. در پکیج های دیجیتال این مشکل توسط بوق ممتد یا منقطع و نشان دادن خطای مربوطه، مشخص می شود.

اگر دلیلاینکه پکیج روشن نمی شود، گرم شدن بیش از حد پکیج است، باید با یک متخصص در این مورد مشورت کنید. گرم شدن بیش از حد پکیج، موضوعی تخصصی و پیچیده است که به دلایل مختلف اتفاق می افتد.

 

اختلال در عملکرد دودکش پکیج

دودکش پکیج وظیف خارج کردن دود از پکیج را دارد. در صورتی که کارکرد آن با مشکل شود و به هر دلیلی نتواند دود را تخلیه کند، دود در دستگاه جمع می شود. در این زمان سیستم خودکار پکیج و سنسور هایی که درون آن تعبیه شده اند، پکیج را خاموش می کنند.

اگر به این دلیل پکیج خاموش شود، در صورتی که دوباره آن را روشن کنید، روشن نخواهد ماند و دوباره خاموش می شود. در نتیجه یکی دیگر از دلایل روشن نشدن پکیج کار نکردن مطلوب دودکش و تجمع دود درون دستگاه است.

 

همچنین بدانید:

چگونه پکیج را رسوب زدایی کنیم؟

 

علت روشن نشدن پکیج ها با هم متفاوت است

بسته به اینکه از چه نوع پکیجی استفاده می کنید، اینکه پکیج شما چرا روشن نمی شود، جواب متفاوتی می تواند داشته باشد. به عنوان مثال روشن نشدن مشعل پکیج ایران رادیاتور با علت روشن نشدن پکیج بوتان یا پکیج ایساتیس متفاوت است.

اینکه چرا پکیج روشن نمی شود، باید توسط یک متخصص پاسخ داده شود. یک تعمیرکار پکیج می تواند به خوبی مشکل روشن نشدن پکیج را تشخیص دهد. گاهی این مشکل با تعمیرات جزئی برطرف می شودو زمان هایی نیز ممکن است تعمیرات اساسی پکیج لازم باشد.

در صورت نیاز به تعمیر پکیج با شماره تلفن های ما تماس بگیرید تا در 24 ساعت شبانه روز از خدمات به همراه کیفیت با کمترین اجرت در سراسر تهران بهره مند شوید. 

شماره تماس تعمیرکار پکیج
.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>