ما را در شبکه های اجتماعی

تنظیم فشار پکیج

تنظیم فشار پکیج

تنظیم فشار پکیج، یکی از مواردی است که برای هر خانه ای که از این سیستم گرمایشی استفاده میکند، لازم است تا حدودی آشنایی داشته باشد.هر چند که معمولا متخصصین بر این باور هستند که برای تعمیر پکیج یا تعمیرات وسایل گرمایشی از این قبیل، بهتر است با تعمیر کار پکیج که در این زمنیه تخصص دارند، تماس گرفته شود.

آیا پکیج تان نیاز به تعمیر دارد ؟ به صفحه خدمات تعمیر پکیج ما سر بزنید.

 

چگونه فشار پکیج را تنظیم کنیم؟

فرض کنید در یک روز زیبای پاییزی، درحالی‌که شدیداً سرگرم انجام دادن کارهای روزمره خود هستید، ناگهان نگاهتان به‌طرف پکیج دیواری ایران رادیاتور منزلتان می رود و متوجه می شوید که عقربه فشار پکیج دیواری از حالت تنظیم خارج‌شده است و پیچ ایران رادیاتور شما خطایی روی هیئت‌ رئیسه خود نشان می‌دهد.

پیش‌ از این در مورد خطرات عدم تنظیم فشار پیچ و همچنین ضرورت اقدامی‌ سریع به‌ منظور تنظیم فشار پکیج زیاد شنیده‌اید، ولی ممکن است ندانید که چگونه باید فشار پکیج را تنظیم کنید.

ازآنجایی‌که پکیج های دیواری ایران رادیاتور و بوتان از محبوب ترین پکیج های موجود در بازار هستند، لذا در این متن دلایل بالا رفتن و پایین رفتن فشار پکیج دیواری و همچنین خطرات و عواقب آن توضیح داده‌ شده است. در ضمن نحوه تنظیم فشار پکیج ایران رادیاتور و بوتان را نیز مطرح کرده‌ایم. پس با ما در ادامه همراه باشید.

در همین ابتدای مطلب پرسش روی شما بزرگواران متذکر می‌شوم که نیاز به تنظیم فشار پکیج با پایین آوردن فشار پکیج و یا بالا آوردن فشار پکیج نیاز بسیار کمی هست. شما نباید تنظیم فشار پکیج را مرتباً انجام دهید.

در صورتی‌ که مرتبا فشار پکیج را زیاد و یا کم کنید آب داخل مدار گرمایش نیز به‌طور مرتب تعویض می‌شود و این امر منجر به بالا رفتن ریسک و احتمال رسوب گرفتن مدار گرمایش شما می‌شود به‌خصوص در صورتی‌ که آب منطقه سکونت شما از نوع آب سخت نیز باشد این ریسک بیشتر می شود.

 

تنظیم فشار پکیج دیواری ایران رادیاتور

درصورتی‌که فشار پکیج شما بالاتر و یا پایین تر از ۱٫۵ بار شد به‌منظور پایین آوردن و یا بالا بردن فشار پکیج از یکی از روش‌های مذکور در این مطلب استفاده کنید تا فشار پکیج را بر روی ۱٫۵ تنظیم کنید.
شایان‌ ذکر است که وقتی‌ که پکیج دیواری ایران رادیاتور سرد و خاموش است، بهترین موقع برای تنظیم فشار پکیج دیواری ایران رادیاتور از طریق شیر پرکن است.

 

چگونه فشار پکیج ایران رادیاتور را کم کنیم ؟

به‌منظور تنظیم کردن فشار پکیج دیواری ایران رادیاتور می بایست مراحل زیر را به ترتیب و گام‌ به‌ گام انجام دهید:

1. در اولین مرحله شیر ورودی آب پکیج دیواری ایران رادیاتور را ببندید تا مانع از ورود آب به پکیج دیواری ایران رادیاتور شوید.

2. سپس شیر پرکن پکیج دیواری ایران رادیاتور را به‌آرامی‌ بازکنید.

3. در مرحله بعدی می بایست یکی از شیرهای آب گرم ساختمان را بازکنید. متوجه خواهید شد که به‌تدریج فشار نانومتر پکیج دیواری ایران رادیاتور با تخلیه آب گرم از شیر تخلیه، پایین می‌آید.

4. حالا شیر آب گرم مصرفی ساختمان که بازکرده بودید را ببندید.

5. شیر پرکن پکیج دیواری ایران رادیاتور را نیز ببندید.

6. در آخر ورودی آب سرد پکیج دیواری ایران رادیاتور را بازکنید و دومرتبه فشار نانومتر پکیج دیواری ایران رادیاتور را تنظیم کنید.

 

تنظیم فشار پکیج بوتان

به‌منظور تنظیم فشار پکیج دیواری بوتان باید به‌خوبی به عقربه نانومتر پکیج دیواری بوتان نگاه کنید تا هنگامی‌که عقربه نانومتر آن به ۱٫۵ بار رسید سریعاً شیر را ببندید. درصورتی‌که نیاز به تنظیم فشار پکیج دیواری بوتان خوددارید ادامه این مطلب را مطالعه فرمایید.

 

بالا بردن فشار پکیج بوتان

به‌منظور تنظیم کردن و بالا بردن فشار پکیج دیواری بوتان ، می‌توانید شیر کوچکی که در زیر پکیج دیواری بوتان است را در جهت خلاف عقربه‌های ساعت بپیچانید. بعد از آن مشاهده خواهید کرد که عقربه پکیج دیواری بوتان به سمت بالای عدد ۱ حرکت خواهد کرد.

لازم به ذکر است که این اتفاق در صورتی رخ می دهد که فشار آب شهری محل سکونت شما زیاد باشد. در غیر این صورت می بایست این تنظیم فشار پکیج دیواری بوتان را در ساعات غیر اوج مصرف آب، یعنی بعد از نیمه‌شب انجام دهید.

به‌محض این‌که عقربه نانومتر پکیج دیواری بوتان روی خط ۱٫۵ رسید، شیر پرکن پکیج دیواری بوتان را سریعاً در جهت عقربه‌های ساعت ببندید. و حتماً از بسته شدن کامل شیر پکیج دیواری بوتان در پایان کار اطمینان حاصل نمایید.

 

پایین آوردن فشار پکیج بوتان

شما به‌آسانی می توانید با بازنمودن پیچ هواگیری یکی از رادیاتورهایی که به پکیج دیواری بوتان متصل است فشار پکیج را تا حد توصیه‌ شده آن کم کنید و مشکل بالا بودن فشار پکیج دیواری بوتان را حل کنید. دقت نمایید که بعد از اتمام این کار حتماً شیر هواگیری آن رادیاتوری که بازکرده بودید را ببندید.

بعضا دیده‌ شده است که برخی از مشتریان به توصیه سرویسکاران، شیر اطمینان پکیج دیواری بوتان را جهت پایین آوردن فشار پکیج دیواری بوتان باز می‌کنند. اما باید بدانید که این کار کاملا اشتباه است.

دلیل آن‌هم این است که شیرهای اطمینان پکیج دیواری بوتان حتی اگر بهترین کیفیت را هم داشته باشند ممکن است بعد از باز شدن دچار مشکل چکه کردن بشوند و آنگاه دائماً فشار پکیج دیواری بوتان شما کم خواهد شد.

در صورتی‌ که با انجام اقدامات مذکور مشکل پکیج دیواری بوتان شما حل نشد می توانید از یک متخصص جهت بررسی و رفع مشکل تنظیم فشار پکیج دیواری بوتان به وجود آمده کمک بگیرید.

 

تنظیم فشار مناسب پکیج

فشار مناسب پکیج

پکیج‌های زمینی و دیواری ایران رادیاتور و بوتان با کاربردها و انواع مختلفی تولید می‌شوند. یکی از رایج‌ترین و متداول ترین مشکلاتی که برای این پکیج‌ های دیواری رخ می دهد، عدم تنظیم فشار پکیج دیواری است.

میزان فشار و یا بار مناسب پکیج دیواری بوتان و ایران رادیاتور، عاملی است که منجر می‌شود پکیج دیواری کار خود را به‌درستی انجام بدهد. فشار مناسب پکیج دیواری بوتان و ایران رادیاتور به‌وسیله عقربه‌ای که بر روی هیئت‌رئیسه نانومتر یا فشارسنج پکیج دیواری قرار دارد مشخص می‌شود و غالبا باید بین ۱ تا ۲ بار ‌باشد.

اما برخی مواقع بنا به دلایلی تنظیم فشار پکیج دیواری تغییر می‌کند و کم یا زیاد می‌شود. شما باید به‌طور مداوم فشار پکیج دیواری نمایش داده‌شده بر روی پکیج دیواری بوتان و ایران رادیاتور را چک کنید.

چون در صورتی‌ که درجه فشار برای مدت‌ زمان طولانی پایین باشد و یا فشار پکیج دیواری از حد طبیعی بیشتر باشد و پکیج دیواری کار کند، آسیب شدیدی به پمپ و قطعات دیگر پکیج دیواری بوتان و ایران رادیاتور می‌رسد.

 

دلیل تغییر فشار پکیج چیست ؟

به دلایل مختلفی ممکن است پکیج شما دچار تغییر فشار شود. در ادامه علت های بالارفتن فشار و پایین رفتن فشار را بررسی خواهیم کرد. تنظیم فشار پکیج برای بالانس کردن همین تغییر فشار پکیج است.

 

علت پایین آمدن فشار پکیج دیواری و عواقب آن

افت فشار پکیج دیواری منجر به گرم نشدن شوفاژ و همچنین گرم نشدن آب مصرفی می‌شود. افت پیدا کردن فشار در پکیج‌های دیواری جدید، درصورتی‌که هر دو یا سه هفته یک‌بار باشد امری طبیعی است.

برای پکیج‌ دیواری های کارکرده و قدیمی نیز این بازه زمانی، هر هفته نیز طبیعی خواهد بود. ولی تداوم افت پیدا کردن در فشار پکیج‌های دیواری ممکن است به علت یکی از دلایل زیر باشد:

 • وجود داشتن نشتی در مداربسته پکیج دیواری و رادیاتور
 • باز گذاشتن شیر پرکن تعبیه‌شده در پکیج دیواری
 • نشتی داشتن آب از لوله‌هایی که از کف ساختمان رد شده
 • باد نداشتن یا سوراخ بودن منبع انبساط پکیج دیواری
 • خراب بودن شیر پرکن پکیج دیواری
 • از درون سوراخ بودن مبدل حرارتی پکیج دیواری
 • نشتی داشتن در مداربسته رادیاتور و پکیج دیواری
 •  بازماندن شیر پر کن پکیج دیواری
 •  زیاد بودن ارتفاع شعله پکیج دیواری
 •  خراب شدن شیر سه راهه پکیج دیواری
 •  کم بودن فشار آب در محل سکونت شما
 •  وجود داشتن هوا در سیستم حرارتی

 

علت بالا رفتن فشار پکیج و عواقب آن

لازم است بدانید که بالا رفتن فشار پکیج، عواقبی از قبیل خراب شدن منبع انبساط پکیج، ترکیدن لوله‌های گرمایش و آب دادن پکیج را در پی دارد. بالا رفتن فشار پیچ دیواری می‌تواند به دلایل زیر رخ دهد:

1. خراب شدن منبع انبساط پکیج دیواری

2. گرفته شدن لوله رابط منبع انبساط پکیج دیواری

3. گرفتن رسوب در مدارها و یا ایجاد گرفتگی یکی از مدارهای منبع انبساط پکیج دیواری

4. خراب شدن شیر به ای پاس پکیج دیواری

5. فنر سوپاپ به ای پاس ضعیف شده است و یا ایجاد شدن رسوب در دریچه آب

6. خراب شدن کلید حرارتی پکیج دیواری

7. خراب شدن شیر پرکن پکیج دیواری

8. خراب شدن شیر اطمینان پکیج دیواری

9. خراب شدن برد کنترل پکیج دیواری

10. خراب شدن پمپ سیرکولاتور و یا ایجاد مشکل در پمپ پکیج دیواری (از قبیل: پایین بودن دور، کم بودن دبی، شکسته شدن پروانه پمپ و یا وجود داشتن شن و ماسه در پمپ)

11. عدم تنظیم فشار آب ورودی پکیج دیواری

12. عدم تناسب بین منبع انبساط با حجم آب مدار گرمایش

13. خالی بودن باد منبع انبساط پکیج دیواری

14. کوتاه بودن ارتفاع شعله پکیج دیواری (به دلیل تنظیم نبودن شیر گاز و یا کم بودن فشار گاز ساختمان)

15. وجود داشتن هوا در مدار

16. نامناسب بودن لوله کشی مدار گرمایش (از قبیل سایز نامناسب و پیچ و خم‌های بسیار)

 

در صورتی که پکیج تان با مشکل مواجه است می توانید با تاسیسات بدادم برس تماس بگیرید تا در اسرع وقت یکی از نزدیک ترین تعمیرکاران را به محل شما اعزام کنیم.

 

همچنین بدانید:

علل جوش آوردن پکیج چیست؟

خدمات نصب ، سرویس و تعمیر پکیج در سراسر تهران با گارانتی و ایاب و ذهاب رایگان

با ما تماس بگیرید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>