ما را در شبکه های اجتماعی

پکیج چیست و چگونه کار می کند؟

پکیج چیست و چگونه کار میکند؟ آنچه باید درباره پکیج بدانید

پکیج چیست و چگونه کار می کند ؟ سوخت پکیج چیست؟ انواع پکیج کدام اند؟ این ها سوالاتی است که در این مقاله به آنها پرداخته ایم تا شما بعد از مطالعه این مطلب تا حدود زیادی، آشنایی خوبی با پکیج و انواع آن پیدا کنید. بعد از پیدا کردن پاسخ سوال پکیج چیست و چگونه کار می کند، باید به این نکته هم توجه داشته باشید که برای انتخاب پکیج مناسب، نکاتی برای دقت کردن وجود دارند که ما در این مطلب به نکات لازم برای انتخاب پکیج هم اشاره ای داشته ایم.

در ضمن خوب است اشاره کنیم که مجموعه بدادم برس، در زمینه تعمیر پکیج بسیار باتجربه است با بهره گیری از تعمیرکاران پکیج مجرب، می تواند تعمیر انواع پکیج را در محل شما با کمترین هزینه و در اسرع وقت انجام دهد.

برای تعمیر انواع پکیج در تهران و اعزام تعمیرکار در اسرع وقت و با کمترین هزینه، با بدادم برس تماس بگیرید.

 

پکیج چیست؟

پکیج نوعی سیستم گرمایشی جدید و پرطرفدار است که جایگزین موتورخانه‌ های قدیمی شده و تامین آب گرم مورد احتیاج خانه را بر عهده دارد. در گذشته موتورخانه‌ ها علاوه بر نیاز به یک مکان مخصوص و اشغال محیطی بزرگ، هزینه‌ های زیادی در بر داشتند. به جای استفاده از آبگرمکن‌ های دیواری و ایستاده می‌ توان از دستگاه پکیج‌ استفاده کرد.

مصرف سوخت در پکیج نسبت به بقیه سیستم‌ های گرمایشی پایین‌ تر است و همین امر باعث شده که اکثر ارگان‌ها و ساختمان‌ های تجاری و مسکونی ترغیب به استفاده از این دستگاه شوند. پکیج از طریق رادیاتور، فن کوئل و گرمایش از کف زمین ساختمان‌ های تجاری یا منازل مسکونی را گرم می‌کند.‌

هر واحد برای گرمایش مفیدتر و تامین آب گرم مستقل است. برخلاف موتورخانه، فضای کمی برای نصب و راه‌اندازی پکیج نیاز است. به خاطر داشتن حسگر دارای امنیت و راندمان بالایی است. در زمان استفاده سر و صدایی تولید نمی‌کند و دمای آن را می‌ توان به میزان دلخواه تنظیم کرد.

 

سوخت پکیج چیست؟

پس از پاسخ به این سوال که پکیج چیست ، حالا در این بخش به سوخت مورد نیاز پکیج میپردازیم.سیستم گرمایشی پکیج نیز مثل تمام سیستم ها باید از سوخت برای گرم کردن آب کمک بگیرد. از نظر نوع سوخت پکیج ها به چهار دسته ی گاز سوز، گازوئیل سوز، دوگانه سوز و برقی تقسیم می شوند:

  • گازوئیل سوز
  • گاز سوز
  • دوگانه سوز
  • برقی

از پکیج های گازوئیل سوز بیشتر در ساختمان‌ های دارای حیاط و ویلاها مورد استفاده قرار می گیرند و همانطور که از نام آن ها مشخص است سوخت این نوع پکیج از گازوئیل تامین می شود. پکیج های گازسوز به صورت زمینی و دیواری هستند و در موقع کار کردن هیچ سر و صدای بلندی تولید نمی کنند.

پکیج گاز سوز دارای مدل های تک مبدل بدون فن، دو مبدل بدون فن، تک مدل فن دار و دو مبدل فن دار می باشد.‌ گاز نسبت به سوخت‌ های دیگر ارزانتر است. پکیج های دوگانه سوز را از جنس چدن ساخته‌اند و بیشتر در آپارتمان‌ ها، ویلاها، مهد کودک ها و کارگاه‌ ها به صورت زمینی مورد استفاده قرار می گیرند.‌

در پکیج های برقی به جای استفاده از سوخت های فسیلی از برق سه فاز یا تک فاز استفاده می شود. نصب این پکیج ها خیلی راحت است و به صورت زمینی و دیواری می توان آن را در بین کابینت ها تعبیه کرد. پکیج های جدیدتر بیشتر به صورت گازی و برقی کار می کنند. پکیج ها در مقایسه با کولرهای گازی، بخاری ها و داکت اسپیلت ها  و با توجه به کاربردشان مصرف انرژی کمتری دارند.‌

 

آیا طرز کار پکیج را می دانید؟

تمام پکیج ها بدون در نظر گرفتن نوع سوختی که مصرف می کنند دارای ساختاری شبیه به هم هستند و عملکرد مشابهی دارند. با روشن شدن پکیج مصرف سوخت شروع شده و شعله مشعل دستگاه روشن می شود. بر روی شعله پکیج یک مبدل حرارتی قرار گرفته که آب سرد در داخل آن جریان دارد. مبدل ها معمولا از جنس مس ساخته شده اند. آلیاژ مس ضریب انتقال حرارت بالایی دارد و به سرعت باعث انتقال گرما به آب سرد می شود.

آب داخل مبدل پس از گرم شدن به مدار خروجی وارد می گردد. پکیج به صورت همزمان مسئول گرم کردن آب مورد استفاده در سرویس  بهداشتی، آشپزخانه، حمام و مدار گرمایشی است. زمانی که مصرف کننده شیر آب را برای استفاده باز می کند، سنسوری که در پکیج وجود دارد، ایجاد جریان آب در داخل پکیج را تشخیص داده و باعث روشن شدن جرقه زن مشعل می شود. شعله به سرعت مبدل حرارتی و آب داخل آن را گرم می‌کند.

پکیج ها دارای دو مدل تک مبدله و دو مبدله در بازار عرضه شده اند. در پکیج های دو مبدله آب در مبدل ثانویه پیش گرم شده و به سمت مبدل اولیه به جریان می افتد. برای جلوگیری از داغ شدن زیاد از حد مبدل ها و کنترل میزان گاز مشعل در پکیج ها از ترموستات استفاده شده است‌.

 

 

با انواع پکیج آشنا شوید

در ادامه به معرفی انواع پکیج های موجود در بازار میپردازیم:

پکیج دیواری

پکیج های دیواری از لحاظ ظاهری زیبا و دارای اندازه کوچکی هستند و بیشتر بر روی دیوار آشپزخانه نصب می شوند. این نوع پکیج طرفداران بسیار زیادی دارد. در طراحی این پکیج اولویت با گرم کردن آب مصرفی ساختمان است زیرا به خاطر کوچکی و نبود منبع ذخیره آب در پکیج دیواری گرم کردن آب سیستم گرمایشی و آب مصرفی به طور همزمان از عهده این دستگاه خارج است.

وقتی شیر آب گرم مصرفی باز می شود، پکیج دیواری همه قدرت و انرژی خود را برای گرم کردن آب مصرفی صرف می کند.‌ در صورت باز ماندن آب گرم مصرفی به مدت طولانی رادیاتورهای خانه سرد خواهند شد. به همین دلیل بهتر است در فصل زمستان از مصرف بی رویه آب گرم خودداری نمایید. برای حل مشکل کمبود منبع ذخیره آب می توانید پکیج دیواری دو مبدل تهیه کنید. با وجود دو مبدل در راندمان پکیج افزایش می یابد.‌

پکیج دیواری توانایی گرم کردن آب در ساختمان هایی تا متراژ 300 متر را دارد. پکیج های دیواری به دودکش های دو جداره مجهزند. یکی از جداره ها برای خروج دود و یکی دیگر به منظور مکش گاز اکسیژن برای احتراق می باشد. دودی که از سوختن گاز ناشی شده از طریق فن یا دودکش به بیرون از ساختمان هدایت می شود.

پکیج دیواری

پکیج زمینی

در ساختمان‌ ها و ویلاهایی که دارای متراژ بالایی هستند، از پکیج زمینی استفاده می کنند. این نوع پکیج فضای زیادی را به خود اختصاص می دهد و آب بیشتری نیز در دیگ چدنی خود ذخیره می کنند. به دلیل کاربردی بودن و توان حرارتی بالا برای گرم کردن حجم زیاد آب، بیشتر مناسب مکان های پر جمعیت هستند. پکیج های زمینی دارای مخزن مخصوص ذخیره آب می باشند.‌ زمانی که برق ساختمان قطع می شود، ساکنین می‌توانند برای مدت کوتاهی از آب گرم ذخیره شده پکیج زمینی استفاده کنند.

این نوع پکیج در هنگام کار کردن سروصدای بسیار زیادی تولید می کند. به همین دلیل در تراس یا واحدهای کوچک آپارتمانی نصب نمی شود بلکه در زیرزمین یا پارکینگ ساختمان های بزرگ نصب می شود. دودکش مخصوص پکیج زمینی دارای 15 سانتی قطر است. پکیج های زمینی دو نوع هستند که عبارتند از: پکیج زمینی مشعل‌ دار و پکیج زمینی بدون مشعل.

پکیج زمینی

پکیج زمینی ایستاده

 پکیج زمینی ایستاده ترکیبی از پکیج زمینی و دیواری محسوب می شود. این پکیج مناسب برای استفاده در ساختمان های دو طبقه، ساختمان های بزرگ دوبلکس و ویلایی است‌. دو خروجی مجزا برای سیستم گرمایشی و توان گرمادهی بسیار بالا از ویژگی های پکیج زمینی ایستاده می باشند.

تصور کنید در یک ساختمان با متراژ بالا در بخشی از ساختمان از سیستم گرمایش رادیاتور و در بخش دیگر از گرمایش کف استفاده شده است. در این دو سیستم دمای مورد نیاز متفاوت است و پکیج زمینی ایستاده قادر است آب گرم هر دو مدار رادیاتور و گرمایش از کف را تامین کند.

همچنین بخوانید:

راهنمای خرید پکیج

 

صفحه اینستاگرام بدادم برس را دنبال کنید

اینستاگرام بدادم برس

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>