ما را در شبکه های اجتماعی

کم شدن مکش هود - تعمیر ضعیف شدن مکش هود

علت کم شدن مکش هود چیست | تعمیر ضعیف شدن مکش هود

علت کم شدن مکش هود چیست؟ تعمیر ضعیف بودن مکش هود چگونه انجام می شود ؟ چه زمانی نیاز به تماس با تعمیرکار حرفه ای هود آشپزخانه خواهیم داشت؟  اینها سوالاتی است که در مورد مشکل در میزان مکش هود، ممک است به ذهن افراد برسد.

همانطور که به احتمال فراوان مطلع هستید، وظیفه اصلی هود آشپزخانه، تهویه هوای آشپزخانه و به بیرون فرستادن بوی غذا و چربی ها و … است. اما گاهی کارایی هود آشپزخانه دچار مشکل می شود و با ضعیف شدن مکش هود، کار تهویه و … بدرستی انجام نمی گیرد. مسلما وتی تهویه آشپزخانه بدرستی صورت نگیرد، ذرات معلق و چربی ها روی کابینت ها و وسایل دیگر تجمع می کنند. این اتفاق باعث می شود که بعد از چند هفته محیط آشپزخانه  چرب و کثیف و غیر بهداشتی شود.

در این مقاله به مهمترین دلایل کم شدن مکش هود آشپزخانه پرداخته ایم که با برطرف کردن آنها به احتمال زیاد مشکل مرتفع خواهد شد. البته توجه داشته باشید که تعمیر هود آشپزخانه، بهتر است توسط تعمیرکار حرفه ای و مجرب انجام شود. زیرا اگر در تشخیص اشکال و برطرف کردن آن اشتباهی رخ دهد، ممکن است هزینه های بیشتری برای تعمیر هود، به دنبال داشته باشد.

 

برای تعمیر هر نوع هود آشپزخانه با کمترین هزینه و در اسرع وقت با بدادم برس تماس بگیرید.

 

  • کثیف شدن فیلتر هود

یکی از دلایل ضعیف شدن مکش هود آشپزخانه، کثیف شدن فیلتر هود و تجمع چربی در آن است.‌ هود آشپزخانه به مرور زمان با رسوب چربی‌ها و انباشته شدن ذرات گرد و غبار دیگر مانند روزهای اول مکش نخواهد داشت. در این حالت به موتور هود برای عبور دادن هوا از بین قسمت‌های خالی فیلتر، فشار بیشتری را تحمل می کند. کثیف شدن فیلتر هود می تواند یکی از دلایل کم شدن مکش هود آشپزخانه باشد.

برای حل این مشکل باید فیلتر کثیف هود را شستشو داده یا تعویض کنید. تعویض فیلتر هر چند ماه یکبار باید انجام شود. بازه زمانی تعویض فیلتر هود در دفترچه راهنمای دستگاه نوشته شده است.

 

  • مسدود شدن خروجی هوای هود

یکی دیگر از دلایل مکش نداشتن هود آشپزخانه، مسدود شدن خروجی هوای هود است. با ایجاد هر انسدادی در بخش تهویه هوای هود، بار زیادی به موتور دستگاه وارد می شود. با گرفتگی مسیر خروجی هوا در هود، هوا دیگر در لوله‌ ها جا به جا نمی شود و تمام نیرویی که موتور هود برای مکش هوا انجام می‌دهد، بی فایده است.

برای برطرف کردن این مشکل مسیر خروجی هوای هود را به خوبی تمیز کنید تا گرفتگی آن برطرف شود. با انجام این کار دیگر با مشکل کم شدن مکش هود آشپرخانه مواجه نخواهید شد. گاهی اوقات پیچ خوردن لوله تهویه نیز از عبور هوا جلوگیری می‌کند. در چنین مواقعی با رفع پیچ خوردگی مشکل ضعیف شدن مکش هود حل خواهد شد. هر چند وقت یکبار مسیری خروجی هوا و دودکش هود آشپزخانه را مورد بررسی قرار دهید و از باز بودن آن مطمئن شوید.

 

  • بد فرم شدن، هرز شدن یا شکستگی پروانه هود

گاهی اوقات با روشن کردن هود آشپزخانه بعد از چند دقیقه متوجه می‌شوید که هود مکش ندارد. دلیل کم شدن مکش هود ممکن است هرز شدن، بد فرمی یا شکستگی پروانه هود باشد‌. وقتی پروانه از حالت استاندارد و عادی خود خارج شود، به درستی نمی‌ چرخد و مکش هود را دچار اختلال می‌کند‌.

در بعضی از مواقع پره های پروانه دچار شکستگی می شود، در این حالت نیز هوا به خوبی جا به جا نشده و هود مکش خود را از دست می دهد. برای برطرف کردن این مشکل حتما با یک شرکت خدماتی تماس بگیرید تا تعمیرکار های هود آن شرکت پروانه معیوب هود را با یک پروانه جدید و سالم تعویض کنند. در هنگام خرید پروانه جدید حتما باید بهترین و مرغوب‌ ترین قطعه پروانه اورجینال را خریداری کنید. زیرا در صورت نصب پروانه نامرغوب بار دیگر با مشکل شکستگی یا هرز شدن پروانه هود مواجه خواهید شد‌.

 

  • کم بودن دور موتور هود

 یک علت دیگر که می‌تواند باعث ضعیف شدن مکش هود آشپزخانه شود، کم بودن دور موتور و معیوب شدن آن می باشد‌. نیم سوز شدن و کم بودن دور موتور هود، روی مکش آن تاثیر بسزایی دارد‌. برای تهویه مناسب هوا و عملکرد خوب هود آشپزخانه، باید دور موتور آن به خوبی تنظیم باشد. در غیر اینصورت مکش هوا دچار اشکال خواهد شد.

با کاهش دور موتور، کارایی آن پایین می آید و دیگر نمی‌تواند پروانه را به درستی بچرخاند‌. در نتیجه مکش هود نیز به طور چشمگیری کاهش می یابد.‌ انباشته شدن گرد و غبار و چربی روی موتور نیز بر عملکرد آن تاثیر منفی گذاشته و دور موتور را کم می کند. وجود مشکل در داخل موتور نیز در ایجاد این مشکل بی تاثیر نیست.

برای رفع ضعیف بودن مکش هود، باید دور موتور را تنظیم کنید و یا به طور کامل موتور معیوب را تعویض نمایید. عیب یابی و تعویض موتور هود کار هر کسی نیست. این کار حتما باید توسط یک تعمیرکار مجرب و ماهر هود انجام شود. اگر یک فرد غیر متخصص و بی تجربه اقدام به تعمیر هود آشپزخانه کند، نه تنها مشکل اصلی حل نخواهد شد بلکه ممکن مشکلات جدید دیگری نیز ایجاد شود.

گاهی اوقات میزان خرابی هود به حدی است که هود به طور کلی قابل تعمیر نیست و باید یک هود جدید خریداری کنید. بنابراین حتما کار را به کاردان بسپارید و با شرکت بدادم برس تماس بگیرید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>