ما را در شبکه های اجتماعی

گرم نشدن شوفاژ

گرم نشدن شوفاژ | چرا شوفاژ گرم نمی شود؟

 

گرم نشدن شوفاژ یکی از مواردی است که مشتریان ما در فصل سرما از آن شکایت دارند. اما چرا شوفاژ گرم نمی شود؟ آیا دلایل گرم نشدن شوفاژ را می دانید؟ اگر برایتان سوال است که چرا شوفاژ گرم نمی شود، ما این مقاله را برای پاسخ به همین سوال ترتیب داده ایم و در آن  7 علت گرم نشدن رادیاتور شوفاژ را بررسی کرده ایم و راه حل هایی برای آن پیشنهاد داده ایم.

در این مقاله سعی ما بر آن بوده است که موضوعات مرتبط با گرم نشدن شوفاژ را جمع آوری کنیم، اگر شما نیاز به تماس با تعمیرکار شوفاژ ، تعمیر شوفاژ در محل و یا اعزام تعمیرکار به محل زندگی خودتان دارید، پس با بدادم برس تماس بگیرید.

به تعمیر شوفاژ نیاز دارید؟ برای تعمیر شوفاژ یا اعزام تعمیرکار شوفاژ به صفحه خدمات ما سر بزنید.

7 دلیل گرم نشدن شوفاژ چیست؟

در ادامه به 7 دلیل اصلی گرم نشدن شوفاژ می پردازیم. با ما همراه باشید.

 

رادیاتور نیاز به هواگیری دارد

هرگاه متوجه شدید که شوفاژ گرم نمی‌شود، در اولین اقدام باید رادیاتورها هواگیری شوند. به سادگی می‌توانید هوا گیری رادیاتورها را انجام دهید. برای هواگیری رادیاتورهای بعضی از شوفاژها از آچار مخصوص آن‌ها استفاده می‌ کنند ولی بعضی دیگر را می‌ توان با پیچ گوشتی هم باز کرد.

هواگیری رادیاتور و پکیج‌ ها یکی از مهمترین اقدامات نگهداری و تعمیر سیستم‌های گرمایشی و شوفاژها می باشد. اگر در هواگیری رادیاتورها مهارت کافی را ندارید بهتر است این کار را به تعمیرکاران مجرب بسپارید.‌

 

 پایین بودن فشار پکیج

اگر پس از انجام هواگیری رادیاتورها هنوز هم شوفاژ گرم نمی شود، باید به دنبال دلیل دیگری باشید. در بعضی مواقع پایین بودن فشار پکیج باعث می‌شود که شوفاژ گرم نشود. فشار پکیج در بهترین حالت معمولا باید روی 1.5 بار تنظیم شده باشد. اگر فشار پکیج از این مقدار کم تر باشد، شوفاژ دیگر نمی‌ تواند به درستی گرم کند.

حتی در بعضی مواقع مشاهده شده که به دلیل کم بودن فشار پکیج یکی از شوفاژها گرما ندارد و بقیه شوفاژها به خوبی گرم می‌کنند. پس از هواگیری کردن رادیاتورها، رایج‌ ترین دلیل گرم نکردن شوفاژها پایین بودن فشار پکیج می باشد. راه حل رفع این مشکل بالا بردن فشار پکیج است. بهتر است از یک متخصص برای این کار کمک بگیرید.

 

 جرم گرفتن لوله‌ های شوفاژ

یکی دیگر از نکاتی که تعمیرکار شوفاژ به آن دقت میکند، جرم گرفتن لوله های شوفاژ است. اگر لوله‌هایی که به شوفاژها متصل شده‌ اند، جرم گرفته و دچار رسوب شوند، فشار آب کم می‌ شود. اگر با هواگیری رادیاتورها و بالا بردن فشار پکیج مشکل گرم نکردن آن حل نشد، باید به لوله‌های شوفاژ سری بزنید و آن ها را چک کنید.

وقتی لوله‌ها بر اثر رسوب مواد معدنی آب های سخت گرفته باشند، شوفاژ به دلیل کاهش فشار آب در لوله ها به خوبی گرم نمی شود. برای حل این مشکل باید لوله را با محلول‌های مخصوص جرم گیری کنید. این کار حتما باید توسط یک متخصص انجام شود زیرا استفاده از محلول‌ های جرم گیری بی کیفیت ممکن است به شوفاژ آسیب جدی وارد کند.

 

 مناسب نبودن شعله پکیج

اگر هنگام گرم نشدن شوفاژ تمام موارد قبلی که گفتیم چک کردید و مشکلی نبود، باید شعله پکیج را مورد بررسی قرار دهید. شاید علت گرم نشدن شوفاژ به دلیل مناسب نبودن شعله پکیج و کم بودن دمای آب باشد. برای برطرف کردن این مشکل باید شعله مشعل پکیج را افزایش دهید تا موقتا مشکل حل شود.

برای اینکه به طور کامل این مسئله را حل کنید بهتر است سرویس کردن مشعل و رفع گرفتگی سوراخ‌ های شعله را به یک فرد باتجربه و ماهر بسپارید. زیرا گاهی اوقات دلیل مناسب نبودن حرارت مشعل گرفتگی آن بر اثر انباشته شدن گرد و غبار است‌.

 

 پایین بودن فشار آب ساختمان

قبل از اقدام به تعمیر شوفاژ خودتان توسط تعمیرکار، فشار آب ساختمان را چک کنید.یکی دیگر از دلایل گرم نشدن شوفاژ، پایین بودن فشار آب ساختمان می باشد. وقتی مطمئن شدید که گرم نشدن شوفاژ به این دلیل است، دیگر نیازی نیست که تعمیر کار خبر کنید، فقط کافیست کمی صبر کنید تا دوباره فشار آب ساختمان افزایش یابد.

البته این نکته را در نظر بگیرید که این راهکار فقط در مواقعی که فشار آب ساختمان به طور موقت پایین آمده باشد، موثر است اما اگر فشار آب ساختمان به دلیل خراب شدن پمپ باشد باید مورد بررسی قرار گیرد و در صورت نیاز پمپ خراب تعویض شود. اگر تعداد طبقات ساختمانی که در آن زندگی می‌کنید کم است و پمپ آبی ندارید، بهتر است یک پمپ تهیه کنید تا فشار آب ساختمان شما تنظیم شود.

 

 خراب شدن شیر آب رادیاتور

خراب شدن شیر آب رادیاتور یکی دیگر از علت‌های گرم نشدن شوفاژ است. زمانی که متوجه شدید شوفاژ گرم نمی‌شود، در کنار دیگر اقدامات و بررسی‌هایتان، شیر آب رادیاتور را هم حتما چک کنید. در صورت خراب شدن شیر رادیاتور، آب به راحتی نمی‌تواند جریان داشته باشد و در نتیجه با رفت و آمد نکردن درست، آب گرم نخواهد شد.

در هنگام تعویض شیر آب خراب رادیاتور نکات ایمنی را رعایت کند زیرا ممکن است با باز شدن واشر آب به اطراف پاشیده شود و باعث خیس شدن دیوار و وسایل اطراف شود. بهترین کار کمک گرفتن از یک تعمیر کار متخصص است.

 

 وجود اشکال در هواگیری رادیاتورها

اگر تمام دلایلی را که عنوان کردیم، به خوبی بررسی کردید و در صورت وجود مشکل آن را حل کردید ولی همچنان شوفاژ گرم نمی‌شود باید بار دیگر هواگیری رادیاتورها را انجام دهید. زیرا ممکن است که این کار در مرحله اول به خوبی انجام نشده باشد. هواگیری رادیاتورها یک کار اصولی است و هر کسی قادر به انجام درست آن نیست.

تماس با یک تعمیرکار ماهر و باتجربه و کمک گرفتن از او برای حل مشکل شوفاژ، بهترین کاری است که باید در چنین مواقعی انجام دهید.

 

همچنین بدانید:

تعمیر پکیج در تهران

 

برخی سوالات متداول در خصوص گرم نشدن شوفاژ

مهمترین اقدام برای نگهداری و تعمیر سیستم‌های گرمایشی و شوفاژها چیست؟

هواگیری رادیاتور و پکیج‌ ها

اگر پس از انجام هواگیری رادیاتورها هنوز هم شوفاژ گرم نمی شود دلیل چیست؟

به دلیل پایین بودن فشار پکیج می باشد.

شماره تماس برای تعمیرکار شوفاژ در تهران

 

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>