ما را در شبکه های اجتماعی

کولر گازی باد گرم میزند

چرا کولر گازی (اسپلیت) خنک نمی کند ؟ بررسی دلایل خنک نکردن کولر گازی

 

در این مقاله سعی ما بر آن بوده است که علل خنک نکردن کولر گازی را به صورت کامل بررسی نماییم تا شاید شما بعنوان مخاطب، با مطالعه این مطلب، بتوانید مشکل کولر گازی خودتان را بر طرف نمایید. البته بهتر است که تعمیر کولر گازی توسط متخصص و تعمیرکار ماهر انجام شود تا خیال تان راحت باشد که همه چیز درست و حرفه ای به انجام رسیده است. بنابراین اگر بعد از مطالعه این مطلب، باز هم خواستید با تعمیرکار کولر گازی تماس بگیرید تا تعمیرات کولر گازی در محل خودتان انجام شود، حتما بدابدم برس را در ذهن خودتان داشته باشید.

هم اکنون برای دریافت خدمات سرویس و تعمیر کولر گازی با ما تماس بگیرید. 

 

چرا کولر گازی خنک نمی کند؟

خنک نکردن کولر گازی در فصول گرما سال یک مشکل است که بسیاری از کاربران را درگیر می کند. وقتی کولر گازی خنک نمی کند، دغدغه مردم این موضوعذ است که چرا کولر گازی خنک نمی کند و به دنبال دلایل خنک نکردن کولر گازی می گردند.

ما در این مطلب دلایل خنک نکردن کولر گازی را برایتان توضیح داده ایم و به این سوال شما که ” چرا کولر گازی خنک نمی کند؟ ” 8 پاسخ ارائه داده ایم که می تواند در حل مشکل خنک نکردن کولر گازی شما را کمک کند. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید با دلایل خنک نکردن کولر گازی در فصل گرم سال.

 

خنک نکردن کولر گازی، زمانی که لازم داریم هوای پیرامونش را خنک کند، مشکلی است که قابل چشم پوشی نیست. چرا که بر خلاف نیاز ما، کولر گازی باد گرم می زند. چرا کولر گازی خنک نمیکند ؟ در این پست کامل به این موضوع می پردازیم و دلایل خنک نکردن کولر گازی یا اسپلیت را مورد بررسی قرار می دهیم. برای رفع مشکل خنک نکردن اسپلیت باید بدانید که چرا کولر گازی خنک نمیکند ، سپس با استفاده از دلایل خنک نکردن اسپلیت مشکل را برطرف نمایید.

 

نامناسب بودن اندازه کولر انتخابی مخصوص ساختمان

اگر کولر گازی خنک نمی کند، شاید اسپلیتی که انتخاب کرده اید با محیطی که در آن نصب شده، تناسب ندارد. اگر اسپیلیت انتخابی مناسب با متراژ خانه نباشد دستگاه نمی تواند محیط را خنک کند. گاهی اوقات مردم فکر می کنند علت خنک نکردن کولر گازی معیوب شدن سیستم داخلی دستگاه می باشد. در حالی که کولر سالم است فقط قدرت خنک کردن حجم بالای هوای محیط بزرگ را ندارد. برای یک اتاق بزرگ کولر گازی کوچک پاسخگو نیست.

پس اگر برایتان سوال پیش آمده که چرا کولر گازی خنک نمی کند ، قبل از اینکه به نقص فنی کولر گازی شک کنید، مطابقت و مناسب بودن اسپلیت را برای فضایی که در نظر گرفته اید بررسی کنید. شاید دلیل اینکه کولر گازی خنک نمی کند، فقط مناسب نبودن اندازه اسپلیت باشد. اگر از مناسب بودن اندازه اسپلیت مطمئن هستید، دلایل دیگر را با هم بررسی می کنیم.

 

بالا بودن بیش از اندازه دمای محیط

گاهی اوقات نه کولر ایراد فنی دارد و نه مساحت محیط نامناسب است. دلیل اصلی خنک نکردن کولر گازی در همچین مواقعی دمای بیش از حد بالای هوا در مناطق جنوبی کشور در وسط تابستان است. راهکار این است که کولر جدیدی خریداری کنید. زیرا استفاده مداوم از کولر قدیمی در آن دمای بسیار بالا باعث سوختن موتور کولر گازی می شود.

به طور کلی با فرا رسیدن فصل تابستان، کولر های گازی برای رساندن دمای محیط به نقطه مطلوب و خنک، باید بدون هیچ ایرادی کار کنند. تعمیر دوره ای و سالانه کولر گازی از مهم ترین اقداماتی است که باید قبل از نصب مجدد کولر به آن توجه شود. با سپردن تعمیر و سرویس سالیانه اسپیلیت میتوانید به راحتی  عیب یابی و برطرف کردن آن را انجام دهید.

 

خراب شدن فن کولر گازی

یکی از دلایلی که برای خنک نکردن کولر گازی می توان گفت ، خراب شدن فن اسپلیت است. به وجود آمدن مشکل در فن کولر از دلایلی است که موجب تولید باد گرم توسط کولر گازی می شود. وظیفه فن کولر به جریان انداختن هوای خنک در محیط است. پایان یافتن عمر مفید فن و تاب برداشتن پره های داخلی آن به دلیل ورود حشرات، دلایل کندی حرکت فن هستند. چرخش کند از جریان درست هوای خنک در محیط جلوگیری می کند.  برای برطرف کردن این مشکل فن اسپیلت را تعویض کنید.

 

کثیف شدن فیلتر هوای کولر

کثیف بودن فیلتر هوا  اصلی ترین دلیل خنک نکردن کولر گازی است. هر جا احساس کردید کولر گازی شما در تابستان باد گرم میوزد، در قدم اول به بررسی میزان تمیزی فیلتر هوا بپردازید. با ورود هوا به داخل کولر ذرات گردو غبار موجود در هوا توسط فیلتر تصفیه می شود. با انباشته شدن حجم این آلودگی ها و ذرات هوا درون کولر مسدود میشود.  در نتیجه به جای باد خنک، باد گرم میوزد.

 

ایجاد مشکل در ترموستات یا دما سنج کولر گازی

خراب شدن دما سنج کولر از دیگر علت های خنک نکردن اسپیلیت است. باید قبل از شروع به کار کولر دمای مورد نظر را برایش تنظیم کنید. با این کار با افزایش دما کولر به طور اتوماتیک روشن میشود. ارسال سیگنال به کمپرسور و تشخیص دمای محیط وظیفه دماسنج است. با خراب شدن دما سنج تشخیص دمای کولر دچار اختلال شده و در نتیجه کولر گازی خنک نمیکند.

 

خراب شدن برد الکترونیکی کولر گازی

در کولر گازی برد و دماسنج عملکرد مکملی دارند. برد الکترونیکی با کمک دماسنج ، تشخیص دمای محیط و ارسال سیگنال به کمپرسور، دستور روشن شدن کولر را صادر می کند. با خراب شدن برد الکترونیکی، اسپیلیت دیگر خنک نمی کند. در صورت تشخیص خرابی برد سریع باید کولر را خاموش کنید. با خاموشی کولر در واقع از سوختن موتور آن جلوگیری می کنید.

 

اختلال در خازن کولر

دلیل درست کار نکردن کمپرسور کولر گازی آسیب دیدن خازن کولر است. برای تست سالم بودن خازن باید آن را با ولتاژ مستقیم تست کنید. دلیل عمده خرابی کولر تغییر ولتاژ برق کل ساختمان است. برای جلوگیری از آسیب به خازن کول برق باید به محافظ وصل شود.

 

معیوب شدن مقاومت گرمایی کولر

وظیفه تنظیم دما و ارسال سیگنال به کمپرسور در کولر های گازی به عهده قطعه مقاومت گرمایی است. اگر هیچ یک از موارد ذکر شده دلیل خنک نکردن کولر گازی نبود، احتمالا دلیل این که کولر گازی خنک نمی کند به دلیل معیوب شدن مقاوت گرمایی کولر گازی است.

 

به نظر شما چقدر این مطلب مفید بود ؟ به اندازه رضایت تان به ما امتیاز دهید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>