ما را در شبکه های اجتماعی

بازسازی خانه های 50 متری

نمونه بازسازی خانه های 50 متری

مزایای بازسازی خانه های 50 متری چیست؟ آیا شما هم به دنبال بازسازی خانه 50 متری خود هستید؟ خانه‌های 50 متری یا حتی کوچک‌تر بسیار گرم و دلنشین هستند. اگر این متراژ به خوبی دیزاین و طراحی شود می‌تواند تبدیل به یک خانه آرامش‌بخش و زیبا شود. یک نقشه‌کشی بد ساختمان و یا چیدمان نامناسب می‌تواند بر فضای خانه موثر باشد و خانه را کوچکتر از متراژ واقعی نشان دهد. بازسازی خانه‌های کوچک، برای بهره‌وری بیشتر فضای موجود و افزایش کارایی بیشتر خانه انجام می‌شود. یکی از عوامل موثر در دلباز کردن خانه‌های کوچک، نور آن است؛ هرچقدر نور بیشتری وارد خانه شود، خانه بزرگ‌تر به نظر می‌رسد.

خانه‌های قدیمی کوچک، معمولا دارای دیوارهای سیمانی و موکت‌های تیره می‌باشند. برای استفاده بهینه از فضای این خانه‌ها میتوان آنها را بازسازی کرد و دکوراسیون مناسب با تغییرات حاصل شده برای آن‌ها چید تا شاهد فضای دلنشین و جدیدی باشیم. امروز در بدادم برس قصد داریم تمام نکات مربوط به بازسازی خانه‌های ۵۰ متری را توضیح دهیم.

بازسازی و دکوراسیون ساختمان

اصول بازسازی خانه های 50 متری

آپارتمان‌های امروزی، معمولا نسبت به قبل کوچک‌تر ساخته می‌شوند. برای بزرگتر جلوه دادن فضای خانه، بهتر است از رنگ‌های روشن در دکوراسیون استفاده کنیم. اصولی که برای بازسازی خانه‌های کوچک باید رعایت شود در زیر آمده است.

1- استفاده از نور کافی و مناسب

نورپردازی مناسب یکی از عوامل مهم در بازسازی خانه‌ های ۵۰ متری است. نورپردازی باعث بزرگنمایی خانه می‌شود. هر چقدر نور اطراف بیشتر باشد خانه‌ای دلنشین‌تر خواهید داشت. از ارکان اصلی بزرگنمایی فضا، نورپردازی به صورت طبیعی یا مصنوعی است. اگر امکان استفاده از نور طبیعی خورشید را ندارید، از نورپردازی مصنوعی در سالن‌ها و اتاق‌ها غافل نشوید. به تنوع رنگی و ترکیب رنگی هالوژن‌ها و لامپ‌ها دقت کنید.

2- کم کردن دیوارهای اضافی

اصل دوم در بازسازی خانه های 50 متری، برداشتن دیوارهای بلااستفاده است. با برداشتن دیوارها و یکپارچه کردن فضا، گوشه‌های تاریک و بدون استفاده کمتر شده و چیدمان مبلمان بسیار راحتر می‌شود و همین‌طور روشنایی محیط افزایش می‌یابد.

3- خرید مبلمان راحتی

با توجه به اینکه مبلمان‌های کلاسیک و استیل ابعاد بزرگی دارند، در خانه‌های کوچک بهتر است از مبلمان‌های مدرن و راحتی استفاده کنید. می‌توان برای بهره‌وری بیشتر از فضا، از نیم‌ست یا مبل ال کمک بگیرید. در انتخاب رنگ و طرح پارچه مبلمان، کوسن و حتی پرده سالن دقت کنید و حداکثر از دو الی سه رنگ بدون طرح استفاده کنید؛ تنوع رنگ و طرح سبب شلوغ دیده شدن فضا می‌شود.

4- کاربرد رنگ های روشن

جهت بزرگتر دیده شدن فضا در ساختمان‌های نقلی حدود 50 متری از رنگ‌های روشن در دیزاین یا بازسازی استفاده کنید. شما می‌توانید رنگهای روشن یا خنثی را برای دیوارها، کفپوش و وسایل خانه بکار بگیرید.

بازسازی آپارتمان‌های کوچک

بازسازی خانه های کوچک

بزرگترین مشکل خانه‌ها و آپارتمان‌های کوچک، نور ناکافی است. نور ناکافی به دلیل وجود تعداد زیادی دیوار آجری و کاربرد رنگ‌های تیره در دکوراسیون می‌باشد. با برداشتن دیوارهای آجری و ساخت یک فضای یکپارچه و استفاده از المان‌های دکوراتیو بزرگ مانند کانتر آشپزخانه، مبل، پارتیشن و کمد که جلوی نور را کم‌تر می‌گیرند، می‌توان یک آپارتمان نقلی با نور مناسب داشت.

پله‌دار کردن بعضی از فضاها: گاهی می‌توان در خانه‌های کوچک با حذف دیوار اتاق خواب و ایجاد یک نیم طبقه به جای آن، فضای خواب را به نیم‌طبقه بالا منتقل کرد و از فضای زیر آن برای نشیمن، آشپزخانه، اتاق کار و … استفاده نمود.

حذف دیوار آشپزخانه و جایگزینی آن با یک کانتر: که هم به عنوان پیشخوان آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم به عنوان میز غذاخوری. با این روش می‌توانید فضا را کمی بزرگ‌تر کرده تا نور بیشتری به سایر فضاها وارد شود.

کوتاه کردن سقف ورودی آپارتمان: با این کار یک فضا برای جا دادن اشیاء و وسایلی که کمتر از آن‌ها استفاده می‌کنیم، تهیه می‌شود.

تجمیع سرویس‌های بهداشتی: مانند استفاده از سرویس بهداشتی فرنگی و کابین دوش در یک مکان، هر چند این گزینه ممکن است برای بعضی افراد مورد پسند نباشد.

در طراحی دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های کوچک بهتر است از حداقل اکسسوری و سبک‌های دکوراسیون ساده مانند مینیمال، معاصر، مدرن، صنعتی و روستیک به جای کلاسیک و ساحلی استفاده کنید. زیرا در این سبک‌های دکوراسیون داخلی از رنگ‌های روشن‌تر استفاده می‌شود و فضا بزرگ‌تر به نظر می‌رسد. از طرفی اکسسوری کمتر و بی‌آلایش‌تر باعث نمی‌شود فضا از آنچه که هست کوچک‌تر به نظر بیاید.

مراحل بازسازی خانه های 50 متری

  • توجه به نورپردازی فضا: با نورپردازی استاندارد می‌توان بخش‌های مختلف خانه‌های کوچک را روشن نموده و فضا را بزرگتر نشان داد.
  • انتخاب نوع پوشش دیوارها، سقف و کفپوش: برای پوشش دیوارها می‌توان از کاغذ دیواری‌های زیبا و مدرن با تصاویر سه بعدی و انواع دیوارکوب و جهت بازسازی سقف از رنگ آمیزی، کناف‌های مخصوص و سقف کاذب و در کف‌سازی ساختمان از کفپوش لمینت، سنگ و سرامیک استفاده کرد.
  • تفکیک فضا و پارتیشن‌بندی: با پارتیشن‌های ام دی اف، شیشه‌ای و آلومینیومی به بهترین شکل نسبت به تقسیم بندی فضاهای خانه و کارآمد نمودن آنها اقدام کنید.
  • بازسازی آشپزخانه: با تعویض کابینت‌های آشپزخانه و بهره‌گیری از کابینت‌های شیک و امروزی و همین‌طور تعویض کفپوش و دیوار آشپزخانه با استفاده از انواع کاشی، سرامیک و سنگ انجام می‌گیرد.
  • بازسازی سرویس بهداشتی و حمام: عایق‌بندی دیوار و کف‌ها , تعمیر لوله‌کشی‌ها و تاسیسات ، نقاشی دیوارها و تعویض کاشی‌ها ، تعویض شیر‌آلات، بازسازی تهویه این مکان‌ها ، جابه‌جایی کاسه توالت با فرنگی و طراحی قفسه‌ها و…. می‌باشد.
  • بازسازی اتاق‌ها و پذیرایی: در فرایند بازسازی اتاق خواب، محل قرارگیری و ابعاد کمد دیواری و تخت باید ابتدا مشخص شود و بر اساس آن طراحی انجام شود. برای رنگ آمیزی حال و پذیرایی خانه‌های کوچک از رنگ‌های روشن برای بزرگتر دیده شدن فضا استفاده کنید.
  • طراحی و چیدمان وسایل: نحوه چیدمان و طراحی داخلی منزل باید با توجه به طراحی‌های متنوع و سبک‌های مختلف نسبت به فضا سنجیده شود تا هارمونی و  زیبایی را با هم داشته باشند.

بازسازی به سبک مدرن

در طراحی و بازسازی به سبک مدرن، بازسازی باید به صورت باز و با رعایت حریم خصوصی انجام گیرد. از ویژگی‌های سبک مدرن کاربردی بودن آن است. یعنی هر المانی که در یک فضا گذاشته می‌شود حداقل یک عملکرد مطلوب دارد. این سبک برای بهینه شدن فضا بسیار مناسب است.

استفاده از رنگ در کاغذهای دیواری و دیگر وسایل خانه بستگی به نظر طراح و سلیقه صاحب‌خانه دارد. اما توصیه می‌شود در اتاق خواب از رنگ‌های آرامش‌بخش و در سرویس‌بهداشتی و آشپزخانه از رنگ‌های خنثی استفاده کنید.

نورپردازی در طراحی و بازسازی خانه‌ های 50 متری از مهمترین نکات است که باید توجه بسیار زیادی به آن کرد. به این منظور پنجره‌ها را طوری طراحی کنید که نور محیط از خورشید تامین شود.

در طراحی به سبک مدرن در قسمت پذیرایی، قسمتی به عنوان کانون در نظر گرفته می‌شود که توجه بیشتری را به خود جلب می‌کند. در اتاق خواب‌ها، طوری از کمد دیواری و تخت استفاده کنید که دکوراسیون آن، فضای دلنشینی داشته باشد. نکته قابل توجه در طراحی و بازسازی اتاق خواب به سبک مدرن این است که ابتدا وسایل بزرگ چیده شود و سپس وسایل کوچک در جای خود قرار گیرند. بدین ترتیب وسایل، راحت در فضای محدود جا می‌شوند و همچنین وسایل کوچک که دارای زیبایی ظاهری بیشتری هستند، بیشتر در کانون توجه قرار می‌گیرند‌.

یک ویژگی بسیار مهم که در طراحی و بازسازی به سبک مدرن وجود دارد، سادگی در فضاهای مختلف ساختمان است. یعنی هیچ‌گونه وسیله تزیینی اضافی در آن وجود ندارد و از منحنی‌های غیر‌ضروری صرف‌نظر می‌شود. به زبان ساده می‌توان گفت طراحی و بازسازی به سبک مدرن، استفاده از فناوری همراه با سادگی است.

 

بازسازی آپارتمان‌های ۵۰ متری

بازسازی به سبک کلاسیک

طراحی کلاسیک یک سبک اشرافی و لوکس می‌باشد. سبک کلاسیک در بازسازی ساختمان بسیار پر‌طرفدار است. این سبک تاکید زیادی بر روی خطوط و فضاهای منحنی دارد. عناصر استفاده شده در این سبک معمولا چوبی و کار شده هستند. در سبک کلاسیک سادگی هیچ جایی ندارد و تزئینات زیاد نماد سبک کلاسیک است.

سبک کلاسیک را بیشتر در کلیساها می توان دید. در این سبک ستون‌های عظیم و بلند با سر‌ستون‌ها و پایه‌ستون‌های کار شده به وفور دیده می‌شود. جزئیات و دیتیل‌های فراوانی دارد. دیوارها معمولا با گچبری قاب‌بندی می‌شوند و در داخل قاب‌ها از طرح‌های شلوغ کاغذ دیواری استفاده می‌شود. همچنین پرده‌ها در این سبک بسیار پر‌کار و باشکوه هستند و از تابلوهای نقاشی فاخر بر روی دیوار استفاده می‌شود.

با توجه به موارد فوق به راحتی می‌توان نتیجه گرفت که این سبک برای فضاهای بزرگ و با ارتفاع بلند مناسب است و در آپارتمان‌های کوچک از سبک کلاسیک استفاده نمی‌شود.

معرفی شرکت بازسازی منزل

طراحی دکوراسیون و بازسازی ساختمان‌ها و خانه‌ها دارای سبک‌ها و انواع مختلف است. سبک‌های بازسازی ساختمان عبارتند از: کلاسیک، نئوکلاسیک، مدرن، روستیک، مونوکروم، ساحلی و … . ما در اینجا به بررسی نکات و اصول طراحی و بازسازی خانه های 50 متری به سبک مدرن که یکی از مهمترین و پرکاربردترین سبک های بازسازی است، پرداخته ایم.

بازسازی به سبک مدرن یکی از سخت ترین طراحی ها است. به همین دلیل باید توسط متخصصان حرفه ای و با تجربه صورت گیرد. شما می‌توانید با مراجعه به شرکت بازسازی و طراحی دکوراسیون بدادم برس، با کیفیت‌ترین خدمات را در تمامی سبک‌ها دریافت کنید.

تیم‌های تخصصی ما در تمامی مراحل عملیات‌های ساختمانی تبهر دارند و آماده انجام سفارشات بازسازی، نوسازی و انجام امور دکوراسیون داخلی هستند. برای اطلاع از نحوه کار و مشاوره با کارشناسان با ما تماس بگیرید.

دریافت مشاوره رایگان در زمینه بازسازی ساختمان با تیم بدادم برس تنها با یک تماس

تماس با بدادم برس

نمونه‌های قبل و بعد از بازسازی خانه های ۵۰ متری

بازسازی و دکوراسیون خانه های 50 متری

بازسازی ساختمان‌های کوچک

بازسازی خانه‌های کوچک

نمونه بازسازی خانه های 50 متری

مراحل بازسازی خانه های 50 متری

اصول بازسازی خانه های 50 متری

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>