ما را در شبکه های اجتماعی

علت قرمز سوختن شعله اجاق گاز چیست ؟

 

قرمز سوختن شعله اجاق گاز نشان دهنده مشکلی در نحوه سوختن شعله است. چرا که در حالت عادی شعله اجاق گاز باید به رنگ آبی بسوزد. پس چرا شعله اجاق گاز قرمز می سوزد ؟ علت قرمز سوختن شعله اجاق گاز چیست؟  در این جا به علت قرمز سوختن شعله اجاق گاز پرداخته ایم. تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا به این سوال که چرا شعله اجاق گاز قرمز می سوزد، پاسخ دهیم.

اگر بعد از مطالعه این مطلب، باز هم احساس کردید که نیاز به اعزام تعمیرکار بجهت تعمیر اجاق گاز تان و یا انجام هر گونه تعمیرات در زمینه اجاق گاز دارید، حتما با بدادم برس تماس بگیرید تا در اسرع وقت و با کمترین هزینه تعمیر اجاق گاز تان به انجام برسد.

 

اجاق گازتان به خوبی کار نمی کند ؟ برای تعمیر اجاق گاز در محل و اعزام تعمیرکار با بدادم برس تماس بگیرید.

 

علت قرمز سوختن شعله اجاق گاز

 علت قرمز شدن شعله اجاق گاز این است که در مسیری که گاز می سوزد، ناخالصی هایی وجود دارد. این ناخالصی ها ذرات گرد و غبار موجود در محیط و یا سر رفتگی شیر یا غذا روی شعله می باشند. وقتی اجاق گاز در کارخانه ساخته می شود، هنگام ساخت از روغن هایی در مشعل و  لوله اشتعال استفاده می کنند. با گذر زمان گرد و غبار روی این روغن ها تلمبار شده و باعث انسداد مشعل می شود. گرفتگی مشعل اجازه عبور جریان هوا داخل مشعل را نداده و در نهایت موجب تغییر رنگ شعله از رنگ آبی به قرمز به قرمز می شود.

 

تغییر رنگ شعله اجاق گاز به زنگ زرد یا نارنجی نیز نشان دهنده مشکل فنی در گاز است. علت زرد سوختن شعله اجاق گاز را نیز بخوانید.

 

با قرمز سوختن شعله اجاق گاز چه کنیم ؟

برای رفع این مشکل نیاز است که مشعل و لوله های اجاق گاز را تمیز کنید. حتی ممکن است مجبور شوید نازلی را که درون مشعل قرار گرفته، تعویض نمایید. به طور کلی برای جلوگیری از قرمز شدن شعله اجاق گاز هر چند وقت یکبار باید شعله ها را مورد بررسی قرار دهید و در صورت کثیفی و انباشته شدن گردو غبار آن را با استفاده از برس و آب گرم تمیز کنید.

سعی کنید از سر رفتن غذا روی شعله جلوگیری کنید. زیرا ذرات موجود در غذا منافذ شعله را مسدود می کند. در صورت سر رفتگی غذا بلافاصله قبل از خشک شدن، اقدام به پاک کردن شعله نمایید. حتی الامکان پس از هر بار آشپزی اجاق گاز خود را تمیز کنید. زیرا هنگام پخت غذاهای سرخ کردنی ذرات روغن به داخل شعله ها رفته و باعث گرفتگی آن ها می شوند. هر چه شعله تمیزتر باشد، رنگ آن آبی تر خواهد شد.

لازم به ذکر است که بعضی از افراد به اشتباه علت قرمز شدن شعله اجاق را با علت زرد شدن آن یکی می دانند اما باید توجه داشته باشید که قرمز شدن شعله گاز هیچ ربطی به این موضوع ندارد. علت زرد شدن شعله اجاق گاز، نبود اکسیژن کافی در محیط و وجود مونوکسید کربن است.

تغییر رنگ شعله از آبی به زرد نشان دهنده احتراق ناقص می باشد. مونوکسید کربن گازی سمی است و اگر به مقدار زیاد در محیط پخش شود، انسان را دچار خفگی می کند. علت زرد شدن شعله نبود اکسیژن کافی و بروز مشکل در احتراق گاز است. در حالی که علت قرمز شدن شعله وجود گرد و غبار و رسوب و ناخالصی در شعله است.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>