ما را در شبکه های اجتماعی

سخت باز شدن در یخچال

تعمیر سخت باز شدن در یخچال | دلایل سخت باز شدن درب یخچال

سخت باز شدن در یخچال ، یکی دیگر از مشکلاتی است که بعضا هنگام استفاده از یخچال در منزل ممکن است با آن روبرو شویم. تعمیرکاران حرفه ای یخچال، دلایلی را برای بروز این مشکل، ذکر میکنند که در ادامه به بعضی از مهمترین ها و پرتکرارترین های آنها اشاره خواهیم داشت.

نیازی به تاکید نیست که تعمیر یخچال فریزر و هر مشکلی که برای آن پیش میاید، یک موضوع تخصصی به حساب آمده و نیازمند این است که شما برای تعمیر یخچال خود به تعمیرکار متخصص یخچال مراجعه کنید. مطالبی که ما در این مطلب گردآوری کرده ایم برای این منظور است که شما با دلایل سخت باز شدن در یخچال آشنا شوید تا شاید برخی از آنها که به راحتی قابل مرتفع کردن هستند را خودتان انجام داده و برخی دیگر که تخصصی محسوب میشوند را به تعمیرکار مجرب یخچال فریزر بسپارید.

بدادم برس با در اختیار داشتن تعمیرکاران متخصص یخچال فریزر، آمادگی دارد تا همه روزه، حتی روزهای تعطیل هم خدمات تعمیراتی یخچال را ارائه کند و هر زمان که شما تماس بگیرید، در اسرع وقت ، تعمیرکار یخچال را به محل شما اعزام نماید تا با کمترین هزینه و گارانتی کردن خدمات خود، خیال شما را از هر جهت راحت نماید.

 

انجام هر گونه تعمیر یخچال فریزر ایرانی و خارجی، با اعزام تعمیرکار در اسرع وقت و با کمترین هزینه در بدادم برس

 

چرا در یخچال سفت باز می شود؟

همانطور که در بالا هم اشاره شد، در ادامه با برخی از مهمترین دلایل سخت باز شدن در یخچال آشنا خواهید شد:

 

  • باز و بسته کردن یخچال با فاصله کم

وقتی درب یخچال پس از چند ساعت باز می شود، هوای سرد با سرعت به سمت بیرون پرتاب شده و هوای محیط آشپزخانه جای آن را می‌گیرد. ترکیب هوای سرد و گرم یک خلا ایجاد می کند و باعث چسبندگی در یخچال می شود.‌ زمانی که باز کردن مجدد درب یخچال با فاصله کوتاهی انجام شود، خلا ایجاد شده موجب چسبندگی شدید لاستیک یخچال به بدنه می شود.

برای جلوگیری از ایجاد این مشکل قبل از باز کردن یخچال مقداری از لاستیک درب را با انگشت فشار دهید تا هوای اضافی خارج شود. با این کار مشکل چسبندگی درب یخچال حل خواهد شد.

 

  • ایجاد افتادگی درب یخچال

پر کردن بیش از حد درب یخچال با بطری‌ها، ظرف‌ها و وسایل دیگر باعث می شود که درب یخچال سنگین شده و به مرور زمان باعث خورده شدن لولا و افتادگی درب یخچال شود. افتادگی درب یکی دیگر از دلایل سخت باز شدن درب یخچال می‌باشد. برای جلوگیری از سنگین شدن و افتادگی درب یخچال، از پر کردن بیش از ظرفیت آن و گذاشتن بطری‌های بزرگ و سنگین در این قسمت جدا خودداری نمایید.

 

  • خارج شدن یخچال از حالت تراز

گاهی اوقات هنگام تمیز کردن آشپزخانه ممکن است یخچال جا به جا شود و مثل سابق تراز نباشد. نکته بسیار مهمی که هنگام قرار دادن مجدد یخچال در جای اصلی آن باید مورد توجه قرار گیرد، تراز کردن یخچال است. یکی از دلایل سخت باز شدن در یخچال ، تراز نبودن آن می‌باشد.‌ ارتفاع بیش از حد پایه‌های جلویی یخچال مانع از راحت باز شدن درب یخچال می‌شود‌. برای تنظیم مجدد تراز یخچال، پایه‌های آن را با استفاده از ابزار تراز تنظیم کنید.

 

  • کثیفی و چسبندگی لاستیک دور درب یخچال

برای باز و بسته شدن راحت، لاستیک دور درب یخچال همواره باید تمیز باشد. جمع شدن گرد و غبارات و ذرات دیگر بر سطح لاستیک باعث چسبندگی در یخچال شده و مانع از باز شدن درب یخچال می شود.

برای برطرف کردن این مشکل با استفاده از اسنفج و مخلوط آب گرم و مایع شوینده لاستیک های دور درب را به خوبی تمیز کنید و سپس با یه پارچه تمیز و نرم خشک نمایید. استفاده از مالیدن یک لایه وازلین یا موم پارافین بر روی لاستیک تمیز شده، کمک بسیار زیادی برای رفع مشکل سخت باز شدت در یخچال می‌کند.

 

  • بروز مشکل در لولاهای درب یخچال

یکی از دیگر از دلایل سفت باز شدن در یخچال خراب شدن لولاهای درب و خشک شدن روغن روان کننده می باشد. حرکت درب یخچال به کمک لولاها انجام می شود. در واقع لولاها مانند یک یاتاقان عمل می‌ کنند و تمام وزن درب را تحمل می‌کنند. پس از مدتی روغن روان کننده درب خشک شده و باعث ساییده شدن لولاها می شود.

به همین دلیل هنگام باز و بسته کردن درب صدای آزار دهنده‌ ای به گوش می رسد. برای پیشگیری و برطرف کردن این مشکل هر چند وقت یکبار باید به لولاها روغن روان کننده بزنید و در صورت خراب شدن لولاها، از تعمیرکاران مجرب بخواهید تا آنها را تعویض نمایند.

 

  • خراب شدن استوپور

استوپور یکی دیگر از قطعات یخچال است که در قسمت پایین آن قرار گفته است. این قطعه موظف است که باعث آرام بسته شدن درب یخچال شود. با خراب شدن استوپور درب یخچال بعد از بسته شدن به آن گیر کرده و به سختی باز می شود.

در چنین مواقعی برای برطرف کردن علت سفت باز شدن در یخچال، لازم است که استوپور معیوب تعویض شود. برای انجام این کار از تعمیرکاران ماهر یخچال شرکت بدادم برس کمک بگیرید.

 

  • خرابی وکیوم های یخچال فریزر

خراب شدن وکیوم و به دنبال آن سخت باز شدن درب یخچال فقط در یخچال‌ های فریزر اتفاق می افتد. وقتی وکیوم ها دچار ایراد می شوند، چسبندگی درب یخچال اتفاق می افتد. این چسبندگی به حدی است که انسان احساس می کند هنگام باز کردن درب، کل یخچال به همراه درب به سمت جلو در حال حرکت است. برای برطرف کردن علت چسبندگی در یخچال فریزر با یک تعمیرکار متخصص یخچال فریزر تماس بگیرید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>