ما را در شبکه های اجتماعی

روشن نشدن یخچال

تعمیر روشن نشدن یخچال | چرا یخچال روشن نمی شود؟

روشن نشدن یخچال دلایل متعددی دارد که در این مطلب به همین موضوع پرداخته ایم که چرا یخچال روشن نمی شود؟ اگر شما هم با مشکل روشن نشدن یخچال مواجه هستید و می خواهید دلایل روشن نشدن یخچال را بدانید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

برای تعمیر یخچال در منزل با بدادم برس تماس بگیرید.

چرا یخچال روشن نمی شود ؟

دلایل روشن نشدن یخچال را در ادامه خواهید خواند.

ایجاد مشکل در جریان برق ورودی به یخچال

در بعضی از مواقع علت روشن نشدن یخچال، بروز مشکل در جریان برق ورودی است که توسط دوشاخه از پریز دریافت می‌ شود. برای اینکه خیالتان از این مورد راحت شود ابتدا کنتور و فیوز برق ساختمان را مورد بررسی قرار دهید که قطع نباشند یا فیوز نپریده باشد. سپس از سلامت پریز اطمینان پیدا کنید.

برای اینکه بدانید پریز سالم است یا نه، با یک وسیله برقی دیگر آن را امتحان کنید.  سیم دو شاخه یخچال را نیز چک کنید که سالم باشد. زیرا خیلی از اوقات سیم دو شاخه از قسمتی که به یخچال وصل شده دچار آسیب و قطعی می شود. با برطرف کردن مشکلات جریان برق ورودی، مشکل روشن نشدن یخچال نیز حل خواهد شد.

خراب شدن موتور و کمپرسور یخچال

علت روشن نشدن یخچال گاهی بروز مشکل در کمپرسور یا موتور یخچال است. در واقع دلیل متدوال روشن نشدن یخچال‌ های ساید بای ساید و فریزر همین مورد است. برای اینکه بدانید موتور یا کمپرسور خراب شده است باید ابتدا درب یخچال را باز کنید اگر دیدید که لامپ کوچک داخل یخچال روشن می شود اما صدایی به گوش نمی رسد، مشخص خواهد شد که موتور یخچال از کار افتاده است.

بعضی از یخچال‌ ها دارای نمایشگر هستند. با خرابی موتور و کمپرسور این نمایشگر نیز از کار می افتد. در بعضی از مواقع هم ممکن است  موتور ایرادی نداشته باشد ولی قطعه رله استارت و قطعه اور لود خراب شده باشد. خرابی این قطعات جریان برق کمپرسور را تحت تاثیر قرار می‌ دهد. با کار نکردن کمپرسور، موتور یخچال روشت نخواهد شد. برای برطرف کردن این مشکلات از تکنسین کمک بگیرید تا در صورت نیاز موتور و کمپرسور یا قطعات دیگر را تعویض کند.

خراب شدن برد الکتریکی یخچال

خراب شدن برد الکتریکی یکی دیگر از دلایل شایع روشن نشدن یخچال است. برد الکتریکی یخچال به منزله قلب یخچال است و هر گونه مشکل و خرابی در آن منجر به از کار افتادن دیگر بخش های یخچال خواهد شد. امکان تعمیر برد یخچال در صورت خراب شدن وجود دارد و اگر تعمیر برد نتیجه بخش نباشد مجبورید آن را با برد جدید تعویض کنید. برای تعویض برد الکتریکی حتما باید از یک تعمیرکار ماهر کمک بگیرید.

هیچ وقت سعی نکنید خودتان این کار را انجام دهید زیرا تعویض برد یک کار تخصصی است و نیاز به مهارت و دقت بالایی دارد.

خراب شدن ترموستات یخچال

ترموستات قطعه‌ای است که در داخل یخچال قرار گرفته و وظیفه تنظیم دمای یخچال را بر عهده دارد.  ترموستات پس از بررسی دمای یخچال دستور روشن یا خاموش شدن را به موتور صادر می‌کند. اگر دمای یخچال گرم باشد موتور با فرمان ترموستات شروع به کار می‌کند و اگر دمای یخچال خیلی پایین باشد موتور موقتا کار نخواهد کرد. هر گاه ترموستات یخچال خراب شده باشد یخچال دیگر روشن نخواهد شد. برای حل این مشکل ترموستات معیوب باید تعمیر یا تعویض شود.

بروز مشکل در اتصالات سیم‌ کشی داخلی یخچال

ممکن است تمام مواردی که در بالا ذکر کردیم سالم باشند ولی هنوز علت روشن نشدن یخچال خود را پیدا نکرده باشید. یکی از علت‌های روشن نشدن یخچال  ایجاد مشکل و قطعی در سیستم سیم کشی داخلی یخچال است و به این سادگی ها قابل تشخیص نیست. بررسی  اتصالات داخلی یخچال باید توسط یک تکنسین کار کشته و ماهر انجام شود.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>