ما را در شبکه های اجتماعی

آب دادن یخچال - آبریزش یخچال

تعمیر آب دادن یخچال | چرا یخچال آب می دهد ؟

آب دادن یخچال مشکلی است که معمولا برای یخچال ها اتفاق می افتد. آبریزش از یخچال نشان دهنده مشکلی در یخچال است با تعمیر یخچال می توان آن را حل کرد. در این پست به دلایل آب دادن یخچال پرداخته ایم. اگر برایتان سوال پیش آمده که چرا یخچال آب می دهد، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

برای تعمیر یخچال در منزل با بدادم برس تماس بگیرید.

چرا یخچال آب می دهد ؟

بسیاری از مشتریان با ما تماس می گیرند و می گویند یخچال شان آب می دهد. . برای شان سوال است که دلیل آبریزش از یخچال چیست ؟ می خواهید بدانید چرا یخچال آب می دهد؟ دلایل آب دادن یخچال را در ادامه می خوانید :

 • وجود مشکل در لاستیک یخچال

در بعضی از مواقع وجود گرد و خاک و مواد غذایی در لاستیک در یخچال، باعث بسته نشدن در می شود. هنگامی که در بسته نمی شود، هوای گرم محیط آشپزخانه وارد فضای داخلی یخچال میشود. با این اتفاق یخچال به طور مداوم کار می‌کند تا بتواند هوای گرم ورودی را خنک کند. با فشار به کویل خنک کننده، قطرات آب در اطراف آن جمع می شود.‌ رطوبت به حالت مایع درآمده و به مرور زمان زیر یخچال سامسونگ، نشتی آب  رخ می دهد.

 • تراز نبودن محل قرار گیری یخچال

سطحی که محل قرار گیری یخچال است باید تراز باشد. زیرا پایه های عقبی یخچال بالاتر از پایه های جلویی باشند، در یخچال بسته نخواهد شد و باز هم رطوبت محیط وارد یخچال شده و همان مشکلی که در قسمت قبل اشاره کردیم، اتفاق خواهد افتاد.

 • گرفتگی در لوله تخلیه یخچال

وظیفه لوله تخلیه یخچال انتقال رطوبت اضافی یخچال به بیرون است. هنگامی که لوله تخلیه با تکه های غذا، کیسه فریزر یا یخ دچار انسداد شود، دیگر راهی برای خروج آب از لوله تخلیه وجود ندارد و داخل یخچال پر از آب می شود.

 • برفک زدن اپراتور یخچال

یکی از علائم برفک زدن اپراتور یخچال، سرد نکردن فریزر و به گوش رسیدن صدای وزوز از یخچال است. وقتی اطراف اپراتور مملو از یخ می شود، هوای سرد دیگر به راحتی از فن عبور نمی کند و هوای یخچال خنک نمی شود. عدم خنک سازی هوای یخچال، باعث آب دادن یخچال می شود.

 • شکستن سینی تخلیه یخچال

همه یخچال ها یک سینی تخلیه آب یخچال دارند که آب یخچال از طریق لوله تخلیه داخل این سینی ریخته و سپس با استفاده از گرمای کمپرسود یخچال بخار می شود. به مرور زمان و جابه جایی های یخچال سینی تخلیه ممکن است دچار شکستگی شده و آب داخل آن قبل از تبخیر به بیرون بریزد.

 • بروز مشکل در آبسردکن یخچال

لوله های موجود در یخساز و آبسردکن یخچال به مرور زمان شل شده و گاهی دچار ترک خوردگی یا سوراخ می شوند. این موضوع باعث نشت آب در زیر یخچال می شود. هنگامی که مشاهده کردید نشت آب از سمت سینی تخلیه نیست، باید لوله متصل به یخساز را که درقسمت خارج یخچال قرار گرفته، چک کنید.

 • تجمع آب در زیر جامیوه ای

در صورت بروز مشکل در یکی از قطعات موجود در سیستم دیفراست مانند سنسور، ترموفیوز، المنت یا هیتر، رطوبت و آب در زیر جامیوه ای جمع می شود. برای حل این نقص فنی باید ابتدا کاور یخچال باز شود. سپس تمام قطعات بررسی شود.

 • بروز مشکل در شیر ورودی آب یخچال

 یکی دیگر از دلایل آب ریختن یخچال وجود نشتی در شیر ورودی آب می باشد. هرگاه دیدید که از پشت یخچال آب نشت میکند، سریع اقدام به بررسی لوله های جریان آب کنید و مطمئن شوید هیچکدام سوراخ نیستند و به درستی در جای خود قرار گرفته اند.

 • نشت کردن مخزن آب یا تنک واتر

منشا بعضی از نشتی های یخچال، مونتاژ مخزن آب است. اگر علت آب دادن یخچال مواردی که قبلا ذکر کردیم نبود باید مخزن آب را چک کنید. مخزن آب درصورت نشتی دیگر قابل تعمیر نمی باشد و حتما باید با یک مخزن نو تعویض گردد.

 • نشتی آب از فریزر

ممکن است دلیل نشتی آب از یخچال، نشتی آب از قسمت فریزر یخچال باشد. فریزر در صورت نصب اشتباه شلنگ تصفیه آب، دچار نشتی می شود. درست کار نکردن گرمکن (هیتر) و رطوبت زیاد محیط از دیگر دلایل نشتی فریزر هستند. برای بررسی  این عوامل و رفع مشکل، کار را به یک تعمیرکار مجرب و با سابقه بسپارید.

آبریزش از پایین یخچال

9 راهکار برای حل مشکل نشتی آب در یخچال

آیا می دانید چگونه می توان مشکل آب دادن یخچال را حل کرد ؟ ما در این قسمت راهکارهایی برای حل مشکل نشتی آب در یخچال آورده ایم که می توان کمک تان کند. اگر این دلایل کفایت نکرد می توانید از یک متخصص کمک بگیرید. متخصصان ما در تمام ساعات روز آماده پاسخگویی به شما و ارائه خدمات تعمیر یخچال در تهران هستند.

 •  تعویض لاستیک در یخچال

برای جلوگیری از ورود هوای گرم و پرشدن آب در یخچال، لاستیک در را تعویض کنید تا در به راحتی بسته شود. زیرا همانطور که قبلا گفتیم خرابی و پارگی در لاستیک یخچال مانع از بسته شدن در می شود.

 • تراز کردن محل قرار گیری یخچال

همانطور که می دانید اگر پایه ای عقب یخچال بالاتر باشد، در یخچال به سمت جلو حرکت کرده و باز می ماند. برای باز نماندن در و  جلوگیری از ورود هوای گرم به داخل یخچال پایه های آن را تراز کنید، به طوری که پایه های جلو مقدار خیلی کمی از پایه های عقب بالاتر باشد تا لاستیک در به خوبی به بدنه یخچال بچسبد و بسته شود.

 • باز کردن لوله تخلیه

چند راه برای رفع مسدودیت لوله تخلیه وجود دارد. راه اول این است که برای باز کردن گرفتگی لوله تخلیه، می توانید از آب گرم استفاده کنید. راه دوم استفاده از یک سیم ضخیم و فرو کردن آن داخل لوله تخلیه است. راه سوم مخلوط کردن یک قاشق جوش شیرین و دولیوان آب است.

به این صورت که با ریختن این مخلوط داخل لوله تخلیه گرفتگی رفع خواهد شد. فراموش نکنید که بهترین کار برای برطرف کردن مشکلات وسایل برقی کمک گرفتن از تعمیرکاران متخصص این کار است. زیرا شخصی که تخصص ندارد ممکن است نه تنها مشکل را رفع نکند بلکه باعث ایجاد مشکل جدیدی شود

 • پاک کردن برفک های روی اپراتور

برای برطرف ساختن مشکل نشتی آب یخچال، باید کمپرسور یخچال مورد بازدید و بررسی قرار بگیرد. اگر روی آن پوشیده از برفک و یخ است، با رعایت نکات ایمنی پاکسازی کنید.  به هیچ عنوان نباید از چاقو برای پاک کردن برفک استفاده شود. یک ظرف آب داغ را در کنار برفک ها قرار دهید تا آب شوند.

 • تعویض سینی تخلیه یخچال

یخچال را به جلو بکشید و محل قرار گرفتن سینی تخلیه آب یخچال را مورد بررسی قرار دهید. در صورت مشاهده ترک، سوراخ یا شکستگی در سینه تخلیه، با یک شرکت خدماتی تماس گرفته و از آن ها بخواهید  تکنسین کاربلد و مطمئن برای تعویض سینی تخلیه یخچالتان بفرستند.

 • تعویض لوله های آسیب دیده آبسردکن

پس از چک کردن لوله های آب سردکن و یخساز و  مشاهده نشتی و رطوبت بلافاصله باید از یک تعمیرکار کمک بگیرید که لوله ها را تعویض و اتصالات را به خوبی محکم کند تا جلو نشتی گرفته شود. لوله های آسیب دیده نقش مهمی در آبریزش یخچال دارند.

 • تعویض قطعه ای که موجب تجمع آب در زیر جامیوه ای می شود

پس از بررسی های لازم روی قطعات سیستم دیفراست و عیب یابی آن ها توسط یک تعمیرکار مجرب، قطعه ای که دلیل آب ریختن از یخچال است، پیدا خواهد شد. این قطعه ممکن است ترموفیوز، المنت، هیتر یا سنسور باشد. پس از تعویض قطعه مشکل دار مشکل نشتی آب در زیر جامیوه ای حل می‌ شود.

 • تعویض مخزن آب یخچال

همانطور که می دانید دلیل نشتی آب یخچال می تواند خرابی مخزن آب  باشد. مخزن آب از آن بخش هایی است که اگر دچار نشتی شود به هیچ عنوان قابل تعمیر نیست. نمی توان سوراخ و ترک ایجاد شده روی آن را با چسب ترمیم کرد. تنها راه برای حل این مشکل تعویض مخزن آب خراب با یک مخزن جدید است. سعی کنید این کار توسط تعمیرکار یخچال انجام گیرد.

 • پیدا کردن دلیل نشتی آب از فریزر توسط تعمیرکار

وقتی متوجه نشت آب از قسمت فریزر یخچال شدید با شرکت خدماتی که در منزل سرویس می دهند تماس بگیرید تا برای تعمیر یخچال به منزل شما بیایند‌. با این کار دیگر زحمت جا به جا کردن یخچال تا تعمیرگاه را نخواهید داشت و در هزینه ها نیز صرفه جویی می شود. تعمیر کار پس از بررسی شلنگ تصفیه، گرمکن یا هیتر یخچال و عوامل دیگر دلیل نشتی آب از فریزر را پیدا کرده و با تعویض شلنگ ها یا هیتر مشکل را حل خواهد کرد.

برای هر گونه تعمیرات یخچال و فریزر با بدادم برس تماس بگیرید. ارائه خدمات تعمیر یخچال در سراسر تهران با ایاب ذهاب رایگان 

26705349                     26705389

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>