ما را در شبکه های اجتماعی

بازسازی مطب و کلینیک

بازسازی مطب و کلینیک چگونه انجام می‌شود؟

بازسازی انواع مطب ها

امروزه یکی از مهم ترین مسائل کسب و کار های سلامت، وجهه بصری و نمای دیداری مطب هاست.کسب و کار های بسیاری از جمله گروه تخصصی معماری بدادم برس، به مشاوره، طراحی و با سازی مطب ها و مراکز درمانی می پردازند. در بین این مراکز کلینیک ها، مطب های دندان پزشکی و مطب های دندان پزشکی کودکان از اهمیت بصری بالایی برخوردارند.

برای مثال، زمینه باز سازی مطب های دندان پزشکی، تنها تابع قواعد بازسازی ساختمانی نیست. بلکه به علت احاطه بر مسائلی از قبیل استانداردهای طراحی مطب دندانپزشکی، محیط درمانی در مطب های دندانپزشکی، طراحی دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی، رنگ و نور پردازی دکوراسیون داخلی مطب و اینکه اصلا چرا باید بازسازی مطب دندانپزشکی صورت بگیرد، حیطه ای کاملا تخصصیست که در مقاله بازسازی مطب های دندانپزشکی به آن پرداخته ایم.در این مقاله قصد داریم به کلیت باز سازی مطب بپردازیم.

بازسازی مطب یکی از مهم‌ترین بخش‌های بازسازی ساختمان می‌باشد. در این بازسازی نیز موارد مختلف زیادی وجود دارد که با توجه به درخواست کارفرمایان تغییرات انجام می‌شود. اما در هر نوع از بازسازی یک سری نکات را باید رعایت کنید. بسیاری از پزشکان به دلیل پرکاری و مشغله‌ی کاری به این مسئله اهمیت نمی‌دهند تا زمانیکه یک نم زدگی و یا خرابی در دیوارها و دکوراسیون مطب بو بگیرد. مطب باید طوری باشد که یک  محیط آرام  و جذاب را ایجاد کند.

تاسیسات قدیمی در مطب‌ها و کلینیک‌ها یکی از عوامل بسیار مهم در بازسازی این فضاها می‌باشد. برخی از پزشکان برای مرمت مطب خود تنها نگران مدت زمان به طول انجامیدن آن هستند. بازسازی و مرمت مطب‌ها و یا کلینیک‌ها بسیار اهمیت دارد به این دلیل که اگر بیماران فضا و محیط خوبی را مشاهده نکنند، قطعا دیگر به این مکان هم نمی‌آیند. در حالی که لازم است بدانید طراحی جذاب و تغییر در دکوراسیون می‌تواند برای جذب افراد مراجعه کننده بسیار موثر واقع شود.

همه چیز درمورد بازسازی مطب

در این قسمت می‌خواهیم توضیح دهیم که چگونه بازسازی مطب در بدادم برس انجام می‌شود؟ تا انتها با ما همراه باشید.

 

همه چیز در مورد بازسازی مطب

امروزه به دلیل مصرف زیاد فست فود، گرانی گوشت و مرغ، آلودگی هوا، تصادفات که نسبت به گذشته بیشتر شده است، نخوردن میوه و سبزیجات، استفاده نکردن از لبنیات و …. آمار مراجعه مردم به مطب‌های پزشکی، نسبت به گذشته چندین برابر شده است. علاوه بر این‌ها عمل‌های زیبایی هم بسیار زیاد و مرسوم  است. بنابراین افراد سالم هم صرفا جهت زیباتر شدن به مطب‌ها مراجعه می‌کنند.

اولین چیزی که در مطب مهم است و در واقع اصلی‌ترین مورد می‌باشد رعایت نکات ایمنی و بهداشت است. اگر مطب کثیف و شلوغ به نظر بیاید قطعا تعداد مراجعه کنندگان خود را از دست می‌دهد. همچنین عدم رعایت نکات ایمنی ممکن است خسارات جبران ناپذیری را به شما بزند. بنابراین دقت کنید که قبل از بازسازی به این موارد اهمیت بدهید.

بعد از ایمنی و بهداشت دومین موضوعی که مورد اهمیت می‌باشد زیبایی طراحی داخلی مطب می‌باشد. زیبا بودن و استفاده از رنگ‌های مناسب و آرامبخش نقش بسزایی در جذب بیماران و بهبود سلامت آن‌ها دارد. به طور کلی محیط مطب یک محیط استرس زا و همراه با انرژی منفی می‌باشد. همچنین افراد زیادی هستند که در مطب‌های دکتر مجبور به منتظر ماندن هستند. به همین دلیل محیط مطب و کلینیک باید همیشه زیبا و تمیز باشد.

داشتن ویترین هم در مطب می‌تواند یک جلوه‌ی زیبایی به آن بدهد و برای جذب بیماران گزینه‌ی مناسبی باشد.

برای انتخاب سرامیک و یا پارکت و سنگ‌های کلینیک هم باید نهایت سلیقه و دقت را به کار ببرید. اگر شما پزشک و یا دندانپزشک اطفال هستید قطعا باید از رنگ‌های شاد و زیبا برای کودکان استفاده کنید. این رنگ‌های شاد نباید خیلی جیغ باشند یعنی ترجیحا ملایم باشد بهتر است.

در مورد بازسازی مطب هم ممکن است فقط در مورد تعمیر نم زدگی و خرابی لوله و … باشد که طراحی و زیبایی در این قسمت مطرح نیست.

 

بازسازی مطب و کلینیک پوست و مو

در کلینیک‌های پوست از عوامل مهمی که بسیاری از مراجعه کنندگان به ادامه درمان خود به آن توجه دارند، محیطی است که در آن رفت و آمد دارند. زیرا از آنجایی که پوست و زیبایی هر فرد برایش بسیار اهمیت دارد، دیدن کلینیکی که برخوردار از زیبایی بسیاری می‌باشد می‌تواند افراد را ترغیب به ادامه درمان خود نماید. معمولا در این محیط ها، دکوراسیون باید براساس مد روز دائما در حال تغییر باشد و همیشه به روز بودن در این محیط‌ها احساس گردد. پس در مورد طراحی کلینیک پوست حتما زیبایی را در اولویت قرار دهید.

اگر نیاز به مشاوره در مورد طراحی مطب و کلینیک پوست و مو دارید می‌توانید با کارشناسان بدادم برس تماس بگیرید.

تماس با بدادم برس
.

بازسازی مطب و کلینیک دندان پزشکی

بازسازی کلینیک دندانپزشکی با توجه به این که مکانی بسیار بهداشتی و مهم برای بیماران است، باید به درستی انجام شود. به همین دلیل دندانپزشکان هم از وسواس بیشتری در این زمینه برخوردار هستند. با توجه به نوع فضا طراحی‌های ساده بسیار پرطرفدارتر از طراحی‌های شلوغ است.

چرا که این فضاها در جذب بیماران بسیار پر اهمیت است. در این فضاها، طراحی‌های ساده بیشتر از طراحی های شلوغ مورد پسند می‌باشد. معمولا خرابی و یا فرسودگی‌های ظاهری در این نوع مطب‌ها باید در اسرع وقت برطرف گردد. زیرا سالم و مرتب بودن فضا و دکوراسیون، بر روی تمیزی هم بسیار موثر می‌باشد.

بازسازی کلینیک چشم پزشکی

بازسازی کلینیک چشم پزشکی برای بسیاری از پزشکان از اهمیت بالایی برخوردار است.  چرا که در طراحی مکانی که قابل مراجعه برای تمام گروه سنین و از هر قشری می‌باشد، سخت تر است. علت این امر نیز آن است که شما باید برای طراحی این نوع کلینیک‌ها هر نوع سلیقه‌ای را در نظر گرفته و یک طراحی همه پسند و خاص داشته باشید. به عنوان مثال، استفاده از چوب برای هر مدل مطبی منجر به زیبایی و انرژی مثبت می‌شود اما هزینه‌های چوب یک مقداری بالا است.

در مورد رنگ‌بندی هم با توجه به اینکه کلینیک‌های بسیاری از قبیل کلینیک دندانپزشکی، کلینیک چشم پزشکی و … وجود دارند، رنگ‌بندی و ایده‌هایی که در این مورد برای این مکان‌ها در نظر گرفته می‌شود از اهمیت بالایی برخوردار است. استفاده از توناژهای گرم در رنگ‌بندی‌ها می‌تواند آرامش و آسایش خاصی را به بیماران بدهد. همچنین گاهی اوقات به کار بردن برخی از رنگ‌های تند و یا با توناژ سرد از قبیل قرمز و نارنجی، می‌تواند باعث افزایش روحیه و شادابی بیماران شود.

در مورد طراحی دکور هم یکی دیگر از موارد بسیار قابل توجه و مهم در بازسازی مطب و کلینیک‌ها طراحی‌های منحصر به فرد آن‌ها به سبک‌های مدرن و امروزی می‌باشد. بنابر سلیقه شخصی هر پزشکی که مطب و ساختمان برای خودش باشد، دکور فضای هر مطب و کلینیک می‌تواند متفاوت باشد. در نتیجه برخی از پزشکان علاوه بر استفاده از طرح‌های کلاسیک و یا مدرن به صورت مجزا، اقدام به طراحی‌هایی در محیط خود می‌کنند که تلفیقی از  ایده‌هایی سنتی یا مدرن هستند. در نتیجه مطابق با برترین مدل‌های روز دنیا که به کارگیری آن‌ها می‌تواند روحیه بیماران را تغییر دهد.

استفاده از وسایلی از قبیل میز و صندلی برای مطب و کلینیک بسیار مهم است. هماهنگ کردن رنگ این وسایل با رنگ دیوارها و کل دکور مطب می‌تواند نکته بسیار قابل اهمیت دیگری باشد که باید توجه زیادی به آن کرد.

همچنین بخوانید:

مهمترین نکات بازسازی و طراحی مطب کودکان

 

نکات ایمنی که باید در هنگام بازسازی رعایت شود

بهداشت و درمان به طور مستقیم یا غیرمستقیم با ارائه خدمات درمانی به افراد درگیر می‌شود، این خدمات در انواع مختلف فعالیت‌های پزشکی در بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، مطب‌های دندانپزشکی، مراکز جراحی و اتاق عمل، مراکز زایمان، مراقبت‌های اضطراری پزشکی و … رخ می‌دهد.

برخی عوامل بیماری زا که از طریق هوا، نبود دیوارهای عایق، نزدیک بودن اتاق‌های عمل و بیهوشی به سالن انتظار و … که تمامی این موارد در اثر بازسازی نادرست و غیر اصولی ممکن است رخ دهد عبارت‌اند از:

  • خون و خطرات بیولوژیکی
  • قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و داروهای احتمالی
  • قرار گرفتن مردم عادی در معرض گازهای بی حسی
  • مخاطرات تنفسی
  • خطرات لیزر
  • خطرات مرتبط با آزمایشگاه‌ها و مواد رادیو اکتیو و خطرات اشعه ایکس

بازسازی مطب دندان پزشکی

یکی از نکات مهم در بازسازی مطب‌های پزشکی چک کردن سیستم گرمایش و سرمایشی است. زیرا در فصول مختلف با آب و هوای مختص هر فرد، ممکن است محیط مطب کوچک باشد و افراد به دلیل بیماری‌های متعدد نزدیک به هم بایستند، به همین دلیل حتما نواقص این مورد بایستی برطرف شود.

 

توجه: اولویت‌بندی و برنامه‌ریزی بر اساس بودجه 

هر نقصی در مطب یا کلینیک باید رفع شود. بعد از رفع کردن این ایرادات، طراحی و ایده‌ها را می‌توان اجرا کرد. در این راستا میزان بودجه اهمیت زیادی دارد. درواقع میزان بودجه، تعیین‌کننده نوع خدمات بازسازی مطب خواهد بود. استفاده از مصالحی مانند چوب و یا شیشه در سالن‌های انتظار مطب و کلینیک‌ها باعث ایجاد محیطی گرم و سرزنده می‌شود. همه این اقدامات بستگی به میزان بودجه در اجرای دکوراسیون دارد. به همین دلیل پیشنهاد می‌دهیم کار بازسازی را باید به عهده‌ی افراد خبره و باتجربه و همچنین مطلع از قیمت‌ها بسپارید تا در وقت شما هم صرفه‌جویی شود.

 

یکی دیگر از نکاتی که باید در طراحی مطب دقت کنید این است که فضای پرت ایجاد نکنید و سعی کنید از فضاهای پرت موجود یک فضای قابل استفاده درست کنید. زیرا مطب‌ها به اندازه‌ی یک خانه بزرگ نیستند.

تیم بازسازی بدادم برس به صورت ۲۴ ساعته به همراه بهترین طراحان و معمارها در خدمت شما عزیزان برای خدمات طراحی و بازسازی مطب و کلینیک شما شما می‌باشد. شما برای هرگونه اقدامات بازسازی در شهرهای تهران، کرج، اصفهان و مشهد می‌توانید با ما تماس بگیرید. 

اینستاگرام بدادم برس

اینستاگرام بدادم برس
.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>