ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر برد یخچال

تعمیر برد یخچال | دلایل و علائم خرابی برد یخچال

تعمیر برد یخچال ، جزو کارهای تخصصی است که بسیار بهتر است توسط یک تعمیرکار یخچال فریزر حرفه ای و متبحر انجام شود.ما در این مقاله سعی کرده ایم تا علاوه بر بررسی موضوع تعمیر برد یخچال ، به دلایل خرابی برد یخچال و علائم خرابی برد یخچال نیز بپردازیم.

به شما این مژده را میدهیم که تعمیرکاران متخصص در مجموعه بدادم برس آمادگی دارند تا هر گونه تعمیر یخچال فریزر را در محل زندگی خود شما با اعزام تعمیرکار در اسرع وقت انجام دهند و بعد از اتمام کار تعمیر با کمترین هزینه ، خدمات ارائه شده خودشان را گارانتی نمایند تا خیال شما از هر بابت آسوده باشد.

 

انجام هر گونه تعمیر یخچال فریزر ایرانی و خارجی، با اعزام تعمیرکار در اسرع وقت و با کمترین هزینه در بدادم برس

برد یخچال چیست؟

قبل از اینکه درمورد تعمیر برد یخچال ، مطالبی را ارائه کنیم، خوب است در مورد ماهیت برد یخچال صحبت کنیم.با پیشرفت علم و تکنولوژی، لوازم خانگی مانند یخچال نیز تحت تاثیر نوآوری‌ ها قرار گرفته و قطعات جدیدتر جای قطعات قبلی را گرفتند. قطعات قدیمی مانند کنترل کننده های مکانیکی، ترموستات و تایمر دیفراست جای خود را به برد الکتریکی دادند.

برد یخچال در واقع مغز این دستگاه محسوب می شود و موظف است که فن یخچال، کمپرسور، المنت، یخساز، سنسورها، درهای یخچال و… را کنترل کند. در واقع همه چیزهایی که روی عملکرد سیستم برودتی یخچال اثر می‌گذارد، ابتدا به برد ارسال شده و با تایید برد، دستور اجرای آن به قطعات دیگر صادر می شود‌.

خراب شدن برد یخچال به عنوان فرمانده سیستم سرمایشی یخچال بر روی عملکرد همه قطعات این سیستم تاثیر منفی می‌گذارد. وجود ایراد و خرابی در برد اصلی ممکن است باعث اختلال در عملکرد کمپرسور شود و یا رله استارت و فن ها را از کا بیندازد. همچنین از کار افتادن پنل روی یخچال و روشن نشدن چراغ ها نیز ناشی از خراب شدن برد یخچال است که قطعا به ما اعلام می کند که برای تعمیر یخچال باید حتما اقدامی صورت گیرد.

 

چرا برد بخچال خراب می شود؟

در ادامه به دلایل خراب شدن برد یخچال خواهیم پرداخت و برخی از آنها را توضیح خواهیم داد:

  • نوسانات برق

به وجود آمدن نوسانات برق یکی از مهمترین دلایل خرابی برد یخچال است. برای جلوگیری از این مشکل همواره توصیه می شود که برای وسایل برقی مانند یخچال از یک محافظ برق استفاده کنید. نکته مهم هنگام استفاده از محافظ برق برای یخچال و هر وسیله الکترونیکی دیگر این است که نباید همزمان دو یا چند وسیله برقی را به یک محافظ متصل کرد. هر وسیله برقی به یک محافظ برق مستقل احتیاج دارد.

 

  • برخورد آب با برد اصلی

یکی دیگر از دلایل خراب شدن برد یخچال برخورد آب با برد اصلی می‌ باشد. بعضی از خانم های خانه دار برای نظافت یخچال اقدام به شستشوی آن می کنند. هنگام شستشو مراقب نیستند که آب با قطعات الکتریکی برخورد نداشته باشد. با کوچکترین بی دقتی و تماس آب به برد یخچال، این قطعه الکتریکی دچار مشکل می شود. تماس مستقیم آب گاهی اوقات باعث سوختن برد یخچال خواهد شد.

 

  • اختلال و اتصال در دیگر قطعات

به وجود آمدن اختلال و اتصال در دیگر قطعات یکی دیگر از دلایلی است که موجب خراب شدن برد یخچال می‌شود. به همین خاطر است که همواره باید به ارورهای یخچال اهمیت دهید و قطعه آسیب دیده آن را هر چه سریعتر تعمیر یا تعویض نمایید. در صورت سهل انگاری و عدم توجه به ارورها و خرابی قطعات یخچال، برد اصلی این دستگاه به زودی از کار خواهد افتاد و قطعا شما مجبور خواهید شد که برای تعمیر برد یخچال تان ، هزینه کنید.

 

از کجا بفهمیم برد بخچال خراب شده است؟

بعد از بررسی دلایل خرابی برد یخچال، در این مرحله به علائم خرابی برد یخچال میپردازیم. به این معنی که با دیدن این علائم، متوجه خرابی برد خواهیم شد و باید برای تعمیر برد یخچال، اقدام لازم را انجام دهیم:

 

  • نمایش کد خطا روی یخچال

اولین علامتی که نشان می دهد برد یخچال خراب شده است، نمایش کد خطا روی یخچال می باشد. برندهای مختلف برای اینکه خرابی برد یخچال را نشان دهند کد خاصی را به نمایش می گذارند. به عنوان مثال در یخچال جنرال استیل خرابی برد اصلی با کد ارور HSR  به نمایش در می‌آید.

در یخچال سامسونگ کد ارور F10 g و کد F1C  نشان دهنده خرابی برد است. در یخچال ال جی نیز خرابی برد با کد ER FR  به نمایش گذاشته می شود. با مشاهده این کدهای ارور هر چه سریعتر باید اقدام به تعمیر برد یخچال کنید‌.

 

  • روشن نشدن یخچال

روشن نشدن یخچال یکی دیگر از علائم خرابی برد یخچال می باشد. هر زمان متوجه شدید که یخچال اصلا به هیچ عنوان روشن نمی شود، ابتدا پریز و سیم برق یخچال و قطع نبودن برق ساختمان را بررسی کنید. اگر در این بخش ها مشکلی وجود نداشت، احتمالا برد یخچال دچار مشکل شده است. دلیل اینکه روشن نشدن یخچال را به خرابی برد یخچال ارتباط می‌دهیم این است که در صورت خرابی موتور، یخچال تا مرحله استارت جلو می رود و سپس خاموش می شود‌. اما با خرابی برد اصلی یخچال کلا روشن نمی شود‌.

گاهی اوقات با وجود اینکه قطعه معیوب یخچال را تعویض می کنید، مشکل به وجود آمده در یخچال همچنان وجود دارد. در این موارد دلیل عملکرد نادرست آن قطعه خراب شدن برد یخچال است. احتمالا چیپ مختص به آن قطعه روی برد دچار آسیب شده و با تعمیر برد یخچال ، اختلال در عملکرد آن قطعه نیز درست خواهد شد‌.

 

  • روشن و خاموش شدت خودکار یخچال

یکی دیگر از علائمی که مستقیما نشان می‌دهد که برد یخچال با ایراد و خرابی مواجه شده است، روشن و خاموش شدت خودکار یخچال می باشد. با مشاهده چنین حالتی با یک تعمیر کار مجرب تماس بگیرید و در اولین فرصت از او بخواهید به تعمیر برد یخچال را انجام دهد. اگر سریع اقدام نکنید به موتور یخچال آسیب جدی وارد خواهد شد.

علائم دیگری مانند خنک نکردن یخچال، ایجاد برفک زیاد در یخچال، اتومات نکردن و کار کردن بدون وقفه یخچال، تنظیم نبودن دمای یخچال، اختلال در عملکرد کمپرسور و… همگی نشان دهنده خراب بودن برد یخچال هستند.

 

از کجا بفهمیم برد یخچال خراب شده است؟

برای عیب یابی برد یخچال ابتدا باید سیستم سرمایشی یخچال به طور کامل آشنا شوید. برای همین بهترین کار این است که عیب یابی را به یک تعمیرکار ماهر و باتجربه بسپارید. تعمیرکار برد یخچال باید دفترچه راهنمای یخچال را به خوبی مطالعه کند تا متوجه شود که برد اصلی در کدام قسمت یخچال قرار دارد، زیرا محل قرار گیری برد در مدل‌های مختلف با هم فرق دارد.

در مرحله اول برق دستگاه باید قطع شود و با جا به جایی یخچال به برد دسترسی پیدا کند. سپس پوشش روی برد یخچال را بردارد. با برداشتن پوشش برد، به راحتی همه قسمت‌ های این قطعه را مشاهده می شود. حالا باید سیم هایی را که به برد متصل شده با دقت زیاد جدا شوند. یک فشار کوچک می تواند به سوکت اتصال سیم ها آسیب بزند. قبل از جداسازی سیم های برد تصویر دیحیتالی آن ها باید استفاده شود، تا پس از پایان کار به درستی در جای اصلی خود وصل شوند.

پس از جدا شدن برد از یخچال صفحه کنترل اکترونیکی معیوب آن با صفحه جدید تعویض می شود. سپس برد در جای خود درون یخچال قرار گرفته و سیم های آن دوباره با دقت و آرامش در جای خود نصب می شوند و در مرحله آخر پوشش برد دوباره در جای خود قرار می گیرد.

عیب یابی برد یخچال یک کار فوق العاده تخصصی می باشد و هیچکس جز یک تعمیرکار ماهر یخچال قادر نیست که این کار را انجام دهد‌. کوچکترین اشتباهی باعث وارد شدن خسارات زیادی به یخچال می شود‌. پیشنهاد ما این است که تعمیر برد یخچال خود را به تعمیرکاران مجرب شرکت بدادم برس بسپارید.

 

هزینه تعمیر برد یخچال چقدر است؟

هزینه تعمیر برد یخچال به عواملی مانند مدل یخچال، نوع خرابی برد، تعمیر یا تعویض آن بستگی دارد. اگر تکنیسن بتواند برد اصلی یخچال را تعمیر کند، هزینه تعمیر برد یخچال کمتر از زمانی است که برد سوخته و نیاز به تعویض دارد. قیمت برد الکترونیکی یخچال در مدل های مختلف فرق دارد.

دستمزد تعمیر برد یخچال نیز بستگی به شرکتی دارد که برای اعزام تعمیرکار با آن تماس می گیرید. هزینه تعمیرات لوازم برقی از جمله یخچال در شرکت بدادم برس دارای قیمت مناسبی است و تمام مشتریان از خدمات ارائه شده در این شرکت رضایت کامل دارند.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

2 پاسخ

  1. من اومدم اینجا قیمت رو ببینم نه اینکه چهار صفحه مطلب بنویسی و تهشم بگی به نوع یخچال بستگی داره! یه قیمت تخمینی بده حداقل!

  2. بریا اطلاع از قیمت ها تماس بگیرید تا کارشناس فنی راهنمایی تون کنند و قیمت دقیق بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>