ما را در شبکه های اجتماعی

آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی بوش

آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی بوش

در این مقاله میخواهیم درموضوع مهم و کاربردی آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی بوش ، مطالبی را برای شما بازگو کنیم. اکثر ماشین های لباسشویی جدید دارای ویژگی ای هستند که به شما امکان می دهد پس از تجربه دیدن یک کد خطا یا کار نکردن دستگاه، دوباره لباسشویی خود را راه اندازی کنید تا مشکل لباسشویی تان برطرف شود.آموزش نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی بوش می تواند بسیار برای شما مفید باشد تا خودتان به تنهایی این کار را انجام دهید.

اغلب ماشین های لباسشویی برای ریست کردن دارای یک دکمه هستند و به این ترتیب می توانید برخی از مشکلات بوجود آمده برای لباسشویی را برطرف نمایید. حالا شاید با این سوال روبرو شوید که دکمه ریست ماشین لباسشویی چیست و چگونه کار می کند؟ در این مقاله کامل به این موضوع هم پرداخته ایم.

در لباسشویی های بدون دکمه ریست، باید راهکار های دیگری را تست کرد که دراین مقاله به آن اشاره کرده ایم.معمولاً ماشین‌های لباسشویی قابل برنامه ریزی قابلیت ریست برای پاک کردن برنامه ای که مشکل پیدا کرده است را دارند.

توجه کنید که برخی از مشکلات ماشین لباسشویی مانند مواقعی که قطعه ای سوخته یا معیوب شده باشد، با ریست ماشین لباسشویی برطرف نمی شود. در چنین مواقعی نیاز است از خدمات تکنسین های حرفه ای و با تجربه تعمیر ماشین لباسشویی بوش  استفاده کنید که در این صورت حتما با بدادم برس تماس بگیرید تا یک تعمیرکار لباسشویی بوش به مجل شما اعزام کند.

برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش خودتان با بدادم برس تماس بگیرید.

ریست کردن ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی یکی از وسایل خانگی مهم است که امروز در اکثر خانه‌ها استفاده می‌شود. شستن لباس‌ها با دست  کار آسانی نیست و در اکثر مواقع لباس‌ها آن‌طور که باید تمیز نمی‌شوند. همچنین با گسترش زندگی آپارتمان نشینی برای خشک کردن لباس‌هایی که با دست شسته می‌شوند، حیاطی وجود ندارد که بتوان لباس‌ها را روی بند لباس آویزان کرد تا خشک شود. بنابراین ماشین لباسشویی نقش بسیار مهمی در راحت شدن سبک زندگی دارد.

ماشین‌های لباسشویی در برندهای مختلف در بازار وجود دارند. یکی از برندهای پرطرفدار و محبوب برای لباسشویی برند بوش است. شاید برایتان اتفاق افتاده که در حین کار کردن لباسشویی بوش، دستگاه به صورت ناگهانی از کار بیفتد یا تنظیمات را به درستی انجام ندهد. برای رفع این مشکل بهترین کار ریست لباسشویی بوش است. در ادامه شما را با روش‌های ریست لباسشوی بوش آشنا خواهیم کرد.

در چه مواقعی باید ماشین لباسشویی بوش را ریست کرد؟

ممکن است لباسشویی بوش در اواسط مراحل شستشو ناگهان بایستد و گاهی استارت برنامه شستشو علیرغم انجام تنظیمات شروع نشود، همچنین ممکن است درام لباسشویی نچرخد و یا به طور ناگهانی برق لباسشویی قطع شود.

در صورت بروز هر یک از این مشکلات لازم است که ماشین لباسشویی خود را ریست کنید. مهمترین کاربرد ریست کردن لباس شویی بوش از بین بردن کد های خطایی است که توسط ال ای دی و یا چراغهای چشمک زن نمایش داده می شود. لازم به ذکر است که اگر یکی از قطعات ماشین لباسشویی خراب شده شده باشد، با انجام ریست دستگاه مشکل حل نخواهد شد و حتما باید آن قطعه توسط تعمیرکار تعویض شود.

روش‌ های ریست کردن ماشین لباسشویی بوش

به دلیل تنوع زیاد محصولات کارخانه بوش، ماشین‌های لباسشویی این کارخانه در چهار سری تولید شده است‌. نحوه ریست هر کدام از این مدل‌ها با هم فرق دارند. در این مقاله سه روش برای ریست لباسشویی بوش را به شما آموزش می‌دهیم.

اگر مراحل ریست به خوبی و بادقت انجام نگیرد، نه تنها مشکلات ارور لباسشویی حل نخواهد شد بلکه حتی در مواقعی مشکلات جدیدی به لباسشویی اضافه خواهد شد. در صورتی که پس از ریست کردن باز هم لباسشویی دچار مشکل بود بهترین کار این است که با نمایندگی‌های شرکت بوش تماس بگیرید تا تعمیران مجرب خود را برای تعمیر لباسشویی شما ارسال کنند.

ساده‌ ترین روش ریست لباسشویی بوش

راحت‌ترین روش ریست کردن لباسشویی این است که ابتدا دو شاخه لباسشویی را از پریز برق بکشید. پنج دقیقه صبر کرده و سپس دکمه استارت را به مدت پنج ثانیه فشار دهید و دوباره دوشاخه را به پریز وصل کنید. در نهایت ماشین لباسشویی را روشن نمایید. برای اینکه بدانید مشکل حل شده یا نه، با انتخاب یک برنامه لباس‌ها را داخل لباسشویی ریخته و آن را امتحان کنید. این روش برای ریست بعضی از مدل‌ های لباسشویی کاربرد دارد.

نحوه ریست کردن لباسشویی بوش دارای دکمه

برای ریست کردن اولین و مهمترین مرحله اطمینان از خاموش بودن ماشین لباسشویی بوش می باشد، زیرا درصورت روشن بودن دستگاه هیچ اتفاقی رخ نمی دهد، پس از اطمینان از خاموشی دستگاه لباسشویی تنظیمات دستگاه را بر روی cotton قرار داده و آن را روشن کنید. بعد از شروع به کار دستگاه سریعا دکمه temp یا speed spin را فشار داده و بعد از آن دکمه ی level water یا function را بزنید.

اگر تمام اعمال به درستی و مرحله به مرحله پیش رفته باشد، کدt01 را بروی صفحه نمایش مشاهده خواهید کرد. بعد از این که کمی صبر کردید و کد t02 روی صفحه مشاهده شد، سریعا دکمه start را بزنید، اگر تمام اعمال به درستی انجام گردیده باشد کد ELT روی نمایشگر دستگاه نمایان می شود،

پس از مشاهده کد دکمه ری استارت را فشار داده تا روی صفحه ارور دستگاه به نمایش در بیاید و بعد از آن برای از بین بردن کد ارور دکمه temp را به مدت پنج ثانیه نگه داشته تا کد EOD در صفحه نمایشگر مشاهده شود. بدین ترتیب ماشین لباسشویی ریست شده و تعداد زیادی از مشکلات فنی آن برطرف می گردد.

نحوه ریست کردن لباسشویی بوش بدون دکمه

در سری جدید ماشین های لباسشویی که شرکت بوش تولید می کند دکمه ریست وجود دارد، به همین علت امکان ریست کردن دستگاه های لباسشویی امری آسان برای کاربران می باشد، اما گاهی افراد برای ریست کردن لباسشویی های قدیمی که دکمه ریست در آنها تعبیه و جایگذاری نشده به مشکلاتی بر خواهند خورد.

لازم به ذکر است که این مسئله به آسانی قابل حل بوده و برای این کاری کافیست برق ماشین لباسشویی بوش را با توجه به توضیحات درج شده در دفترچه راهنمای دستگاه قطع کنید، میانگین این زمان معمولا بین سی ثانیه تا یک دقیقه می باشد که با توجه به نوع و مدل دستگاه متفاوت است.

بعد از ریست لباسشویی بوش اکثر مشکلات ارور و نمایش کد خطای دستگاه حل می‌شود.‌ اما هرگز فکر نکنید که اگر با فواصل زمانی کم و در صورت بروز هر مشکلی اگر ریست کنید تمام مشکلات لباسشویی حل می‌شود. همانطور که قبلا گفتیم بعضی از مشکلات دستگاه لباسشویی خراب شدن قطعات است و تا وقتی که توسط تعمیرکار ماهر ریشه یابی نشود،

با ریست حل نخواهد شد. به همین دلیل بهترین کار این است که اول به بررسی دفترچه راهنمای لباسشویی بپردازید و پی ببرید ایراد از چیست. سپس از یک متخصص فنی کمک بخواهید تا مشکلات فنی ماشین لباسشویی را حل کند.‌

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>