ما را در شبکه های اجتماعی

تنظیم شناور کولر آبی

تنظیم شناور کولر آبی

جهت نصب و تنظیم شناور کولر آبی با ما تماس بگیرید. ارائه خدمات نصب، تعمیر و سرویس کولر آبی با ایاب و ذهاب رایگان در بدادم برس

26705349               26705389

شناور کولر آبی چیست؟

شناور کولر آبی یکی از اجزای اصلی کولر آبی است که آب درون مخزن را ثابت نگه می دارد. وظیفه این قطعه، آبرسانی به مخزن و تنظیم آب را دارد. با وجود این قطعه باعث می شود، آب از سطح مخزن خارج نمی شود یا مخزن پر از آب نشود.

در این مطلب موضوعات زیر مورد بحث قرار گرفته اند:

 •  نصب شناور کولر آبی
 • تنظیم شناور کولر آبی

برای آشنایی با نصب، تعمیر و تنظیم شناور کولر ابی تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

تنظیم شناور یکی از موارد مهم سرویس کولر آبی است. برای کسب اطلاعات بیشتر، به مقاله سرویس کولر آبی مراجعه کنید.

 

شناور کولر آبی چه وظیفه ای دارد ؟

کولر های آبی یک سینی دارند که آب مورد نمیاز کولر آبی درون آن قرار دارد. آبی که برای خیس کردن پوشال ها و کارکرد کولر لازم است، از طریق همین سینی تامین می شود. آب مصرفی کولر که درون سینی قرار دارد توسط همین شیر شناور کولر آبی به قسمت های مختلف کولر پمپاژ می شود. می رسد.

از آن جهت به این شیر، شناور می گویند که با تغییر سطح آب جابجا می شود و به وسیله حبابی که دارد روی آب شناور می ماند. وجود این شیر شناور و نصب شناور کولر آبی باعث می شود، میزان ابی که به کولر می رسد کنترل شده آب بیش از اندازه مورد نیاز به کولر وارد نشود.

شناور های قدیمی به این شکل بودند که دو قطعه پلاستیکی زانویی شکل توسط یک پیچ بهم متصل می شدند. در انتها یک حباب پلاستیکی بود. اما شناور های جدیدی که به بازار ارائه شده اند، با شناور های قدیمی متفاوت اند و می توان گقت بهتر از شناور های قدیمی هستند.

شناور کولر آبی که امروز در بازار وجود دارد، روی حباب پلاستیکی شان اعداد از 1 تا 8 درج شده تا اب کولر با گرداندن این حباب تنظیم شود. برای تنظیم شناور کولر آبی به گونه ای که میزان آب داخل کولر تنظیم شود، از این اعداد استفاده می شود. از این رو گفته می شود، شناور های جدید، راخت تر از شناور های قدیمی هستند و دردسرهای آن را ندارند.

نصب و تنظیم شناور کولر آبی یکی از مواردی است که در سرویس کولر آبی انجام می شود. تنظیم شناور کولر آبی و تعمیر شناور کولر آبی در صورت نیاز از مشکلات احتمالی در آینده برای کولر آبی شما جلوگیری می کند و در کارکرد مطلوب و خنک کردن کولر تاثیر بسزایی دارد.

به دلیل اهمیت زیاد تنظیم شناور کولر آبی ، هنگام نصب کولر آبی از متخصص بخواهید که این موضوع را بررسی کند.

 

چقدر با نحوه نصب کولر آبی آشنایی دارید ؟ برای کسب اطلاعات درباره نصب کولر آبی به مقاله ما مراجعه کنید.

 

شناور کولر آبی

نصب شناور کولر آبی

برای نصب شناور کولر آبی لازم است با قطعات آن آشنایی کامل داشته باشید. یک شناور کولر آبی شامل طقعات زیر است :

• مهره
• شیر بدنه
• پین
• واشر آب بندی
• مهره برنجی
• گوی شناور / توپی
• سپر شناور
• اهرم / بازو / میله

در بیشتر مواقع این قطعات به هم متصل هستند اما بعضی از این قطعات لازم است باز شوند تا نصب شناور کولر آبی ممکن شود.

قسمت هایی مانند مهره، گلویی و مهره برنجی یا چهارم که پیشتر نام بردیم به همراه یک واشر پلاستیکی، در انتهای شناور کولر آبی قرار دارد. برای نصب شناور کولر آبی به این موضوع دقت کنید که این اجزا به شناور متصل هستند یا خیر. در صورتی که متصل هستند، آن ها را از هم جدا کنید. سپس شیر شناور به بدنه کولر آبی ، در پایین صفحه پشتی نزدیک تشتک کولر نصب می شود.

لوله شناور را باید بعد از عبور دادن از مهره یک چهارم و گلویی مخصوص به پشت کولر متصل کنید. برای این کار لازم است لوله پس از عبور از گلویی حدودا 2 یا 3 میلیمتر بیرون باشد.
در مرحله بعد باید مهره، پشت کولر محکم شود. به این ترتیب لوله به پشت سپر شناور وصل می شود.

 

نکات مهم هنگام نصب شناور کولر آبی

1- بهتر است قبل از اینکه به نصب شناور کولر آبی اقدام کنید، کف تشتک کولر به خوبی تمیز شود و بعد از آن شیر تنظیم را وصل کنید. پس از این کار، برای نصب شناور کولر آبی اقدام کنید.

2- شناور کولر باید به گونه ای متصل شود که میله ای که فلوتر به آن وصل است، در حالت افتاده قرار بگیرد.

3- پس از محکم کردن مهره پلاستیکی شناور با واشر آب بندی، باید دقت کنید که میزان ورودی آب به کولر بیش از حد قطع کردن کردن شناور نباشد.

تا اینجای کار اگر ما با پیش آمده باشید، توانسته این نصب شناور کولر آبی را به خوبی انجام دهید. در ادامه کار لازم است تنظیم شناور کولر آبی را یاد بگیرید. در ادامه مطلب به نحوه تنظیم شناور کولر آبی می پردازیم.

شیر شناور کولر آبی

نحوه تنظیم شناور کولر آبی

تنظیم شناور کولر آبی به این منظور انجام می شود که آب از کولر سرریز نشود. برای جلوگیری از سرریز شدن آب از کولر و کنترل میزان آب، علاوه بر تنظیم شناور کولر ابی باید از سالم بودن شناور مطمئن شوید. یکی از مواردی که قبل از تنظیم کردن شناور کولر ابی باید به آن توجه شود، تراز بودن خود کولر است.

با هم به مراحل تنظیم شناور کولر ابی می پردازیم :

1- در مرحله اول، شیر آب کولر را باز می کنیم.

2- آب باید تا یک سانتی متری زیر سر ریز وارد کولر شود.

3- اگر آب تشتک کولر تا یک سانتی متری سرریز رسید و آب توسط شناور قطع شد، یعنی شناور تنظیم است و کارش را به درستی انجام می دهد. در غیر این صورت لازم است فلوتر کمی تنظیم شود. تنظیم فلوتر ها بسته به نوع شان متفاوت است. در برخی مدل ها با پیچ شان تنظیم می شوند. بعضی مدل ها را باید با خم کردن میله نگهدارنده یا اهرم شناور تنظیم کرد.

 

تنظیم شناور کولر آبی را به بدادم برس بسپارید

از آنجا که کارهای سرویس، نصب و تعمیر کولر آبی و به طور کلی کار کردن با قطعات نیاز به دانش خاص خودش را دارد، توصیه می کنیم تنظیم شناور کولر آبی را به متخصصانی واگذار کنید که از دانش و تجربه کافی در این زمینه برخوردارند.
در مجموعه بدادم برس تعمیرکاران و سرویسکارانی ماهر برای خدمت رسانی به شما عزیزان در سراسر تهران وجود دارند. که شما می توانید با خیال راحت کار نصب و سرویس کولر آبی و تنظیم شناور کولر آبی را به آن ها بسپارید.

 

چرا از بدادم برس کمک بگیریم ؟

 • دریافت کمترین اجرت ممکن از مشتریان بابت خدمت رسانی
 • ایاب و ذهاب رایگان تعمیرکار و سرویس کار به محل شما
 • بررسی رضایتمندی مشتریان پس از سرویس دهی
 • ارائه مشاوره رایگان در ارتباط با مشکل شما
 • اعزام سرویسکار در 24 ساعت شبانه روز
 • اعزام تعمیرکار در اسرع وقت
 • ارائه خدمات 24 ساعته

 

در صورت نیاز به یک نیروی متخصص برای نصب، تعمیر با نصب شناور کولر آبی می توانید با ما تماس بگیرید.

خدمات 24 ساعته با گارانتی و اجرت کم و ایاب ذهاب رایکان در سراسر تهران

26705349               26705389

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

یک پاسخ

 1. شما پدر مردم را در نیارید نمیخاد بداد کسی برسید
  شناور کولر با چرخاندن و نهایتا یک پیچ تنظیم میشه،شما این را هم دریغ میکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>