ما را در شبکه های اجتماعی

انواع کاشی کاری منزل و ساختمان

انواع کاشی کاری منزل و ساختمان چگونه انجام میشود؟

 

کاشی یکی از مصالح مهم ساختمان است که نصب آن در کف و دیوارهای ساختمان امکان شستشو و نظافت در آن مکان ها را فراهم می کند و باعث بالا رفتن استحکام ساختمان می شود. نصب کاشی ها باید توسط یک کاشی کار ماهر صورت بگیرد‌. برای کاشی کاری منزل و ساختمان می توانید با خدمات کاشی کاری بدادم  برس تماس بگیرید.

خدمات ارائه شده توسط بدادم برس شامل کاشی کاری سرویس بهداشتی، کاشی کاری کف خانه، کاشی کاری آشپزخانه، سرامیک کاری استخر و سرامیک کاری دیوار و کف حیاط می باشد.‌ گاهی اوقات کاشی ها و سرامیک هایی که مدت ها پیش نصب شده اند، دچار آسیب و شکستگی می شوند.

کاشی کاران ماهر شرکت بدادم برس می توانند نسبت به نصب مجدد و تعمیر کاشی ها به شما کمک کنند. خدمات آنلاین بدادم برس در زمینه بازسازی ساختمان و آپارتمان این امکان را برای تمام کاربران فراهم کرده که به صورت آنلاین اقدام به پشتیبانی و ارائه خدمات بازسازی ساختمان و آپارتمان با هزینه مناسب بپردازد. با خدمات آنلاین بدادم برس، در قیمت کاشی کاری خود صرفه جویی کنید و کار را به کاردان بسپارید.ضمن اینکه بدادم برس در سایر زمینه های تعمیر و نگهداری بخش های مختلف ساختمان، انجام تعمیرات در محل، اعزام تعمیرکار ماهر و … هم میتواند بصورت 24 ساعته خدمات ارائه کند.

برای هر گونه کاشی کاری منزل و ساختمان ، بازسازی ساختمان و آپارتمان خود با بدادم برس تماس بگیرید.

 

کاشی کاری چیست؟

یکی از پرکاربرد ترین روش‌ های پوشش دیوار و کف ساختمان‌ ها کاشی کاری نام دارد. کاشی جز مصالحی است که برای تزئین داخل و خارج ساختمان استفاده می شود و توسط ملات و چسب مخصوص به دیوار و کف چسبانده می شوند. کاشی های استفاده شده در داخل ساختمان از جنس مقاوم و ضد آب هستند و برای کف و دیوار سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه به کار برده می شوند.

کاشی کاری منزل عمل ساده ای نیست و باید به وسیله کاشی کار حرفه ای و با مهارت انجام بگیرد. کاشی ها در اندازه ها و رنگ های متنوعی موجود هستند و با توجه به سلیقه صاحب خانه انتخاب می شوند. قیمت کاشی کاری به جنس کاشی و مصالح به کار برده شده و همچنین دستمزد کاشی کار بستگی دارد. کاشی کاری ساده، کاشی کاری مدرن و کاشی کاری سنتی انواع مختلف کاشی کاری هستند.

کاشی کاری چیست؟

کاشی کاری آشپزخانه

یکی از جلوه‌های زیبا که نشان‌ دهنده هنر  و مهارت پیمانکارها در ساختمان است، کاشی کاری آشپزخانه می باشد. استفاده از کاشی های شیک و جدید در رنگ ها و طرح های مختلف برای کاشی کاری آشپزخانه، در زیبایی دکوراسیون منزل تاثیر بسیار زیادی دارد. برای این کار باید حتما از یک کاشی کار باتجربه و ماهر بخواهید که با هنرنمایی خود آشپزخانه را به یک فضای دلنشین تبدیل کند. پس از تمام شدن بنایی و ساخت و ساز ساختمان، یعنی بعد از ایزولاسیون، بهترین وقت برای کاشی کاری آشپزخانه می باشد.

در حقیقت زمانی که هنوز گچ کاری دیوارها و سقف را شروع نکرده‌ اید، نوبت کاشی کاری آشپزخانه است. این کار در سه مرحله انجام می شود:

  • مرحله اول کاشی کاری دیوار.
  • مرحله دوم کاشی کاری کف.
  • مرحله سوم کاشی کاری بین کابینت ها.

کاشی کار ماهر برای کاشی کاری دیوار آشپزخانه ابتدا باید دیوارها را از وجود هر گونه وسیله مانند گردو خاک، پریز و… پاک کند. سپس با استفاده از نخ هایی که به رنگ پودری آغشته شده اند، روی دیوار آشپزخانه خطوط عمودی و افقی ایجاد کند. این کار برای تراز شدن کاشی ها انجام می شود. در مرحله بعد کاشی ها با ملات به دیوار چسبانده می شوند.

برای کاشی کاری کف آشپزخانه از کاشی‌ ها و سرامیک های مقاوم با سطح صاف استفاده می شود. کف آشپزخانه معمولا از دیوار آن زودتر کثیف می شود به همین دلیل در انتخاب کاشی باید نوعی را انتخاب کرد که به راحتی قابل تمیز کردن باشد. چسباندن کاشی های کف نیز با ملات انجام می شود‌. در پایان کار از دوغ آب برای پر کردن درزهای بین کاشی ها استفاده می کنند. کاشی کاری بین کابینت ها نیز پس از اتمام نصب کابینت ها انجام می شود.

 

بازسازی ساختمان کاشی کاری

کاشی کاری سرویس بهداشتی

یکی از بخش های مهم هر خانه سرویس بهداشتی می‌ باشد‌. کاش کاری سرویس بهداشتی را نیز می توان جزء دکوراسیون داخلی خانه در نظر گرفت. برای زیبا کردن این مکان‌ ها بنا به سلیقه صاحب خانه، از کاشی های مدرن یا سنتی استفاده می شود‌. کاشی کاری سرویس بهداشتی باعث کوچکتر شدن فضا نمی شود بنابراین حتی اگر دستشویی و حمام خیلی کوچک باشد می توان در آن کاشی کاری کرد. نکته مهمی که در کاشی کاری ساختمان باید به آن توجه زیادی کرد، جنس کاشی و کیفیت آن می باشد.

استفاده از کاشی های درجه یک با رنگ ای متنوع به زیبا شدن سرویس بهداشتی کمک زیادی می کند. رنگ کاشی های سرویس بهداشتی معمولا طوری انتخاب می شود که با رنگ کاشی آشپزخانه متفاوت باشد. رنگ‌های آبی، سبز، خاکستری، زرد، قرمز و سفید جزء رنگ های پرکاربرد در کاشی کاری سرویس بهداشتی هستند.اما در بین تمام رنگ ها سفید از محبوبیت ویژه ای برخوردار است و هیچ گاه از مد نمی افتد‌.

هر گونه کثیفی و آلودگی در کاشی کاری سفید رنگ قابل مشاهده است.‌ ست کردن رنگ لوازم دیگر با کاشی‌ های سفید نیز خیلی راحت است. مراحل چسباندن کاشی‌ها در سرویس بهداشتی شبیه به آشپزخانه است. به طوری که کاشی کار ماهر اول کاشی‌ های دیوار و سپس کاشی های کف را در جای خود می چسباند.

تعمیر و بازسازی ساختمان

کاشی کاری شکسته

کاشی کاری شکسته یکی از ایده های خلاقانه و متحصر به فردی است که از آن برای زیبا کردن دیوارها، استفاده می شود‌. این هنر فقط مختص دیوارهای داخلی ساختمان نمی باشد و می‌توان در محیط های بیرون ساختمان نیز این هنر زیبا استفاده کرد. در حقیقت هیچگونه محدودیتی برای کاشی کاری شکسته وجود ندارد.

هنر کاشی کاری شکسته با کمترین هزینه ها قابل اجرا می باشد زیرا از کاشی ها و سرامیک های شکسته شده و بی مصرف در آن استفاده می شود‌  دیوارها یکی از مهم ترین بخش های زیباسازی شهرها هستند. چسباندن کاشی های شکسته علاوه بر بخشیدن جلوه زیبا باعث افزایش مقاومت دیوارها می شود. قابلیت شستشوی دیوار نیز یکی دیگر از ویژگی های مثبت کاشی کاری شکسته است.

این سبک از کاشی کاری را می توان بر روی دیوارهای سرویس بهداشتی، آشپزخانه، دیوار نمایشگاه ها، دیوارهای زیر پل و… اجرا کرد. برای چسباندن کاشی‌ های شکسته روی دیوار به چسب کاشی، چاقوی تیز یا کاتر، قیچی، براق کننده و کاشی ها و سرامیک های شکسته نیاز است. انتخاب رنگ کاشی های شکسته به خلاقیت و سلیقه افراد بستگی دارد. اصول کاشی کاری در چسباندن کاشی های شکسته روی دیوار را می توان به چیدن قطعات پازل کنار هم تشبیه کرد.

بازسازی ساختمان

کاشی کاری مدرن

کاشی کاری مدرن جدیدترین نوع کاشی کاری ساختمان است و برخلاف نوع سنتی، کاشی‌ های استفاده شده در این سبک، دارای رنگ های گرم و هیجان انگیز هستند. در کاشی کاری سنتی بیشتر از رنگ های سرد استفاده می شود ولی کاشی کاری مدرن بیشتر به دنبال خودنمایی و جلب توجه است. لذت بصری، تاثیرگذاری، ایجاد هیجان از ویژگی های مهم کاشی کاری مدرن می باشد.

استفاده از متریال هایی مانند تخته سنک یا سنگ آهک در طرح های کاشی کاری مدرن در داخل ساختمان کاربرد دارد. نوع دیگری از کاشی کاری مدرن استفاده از موزائیک های براق است. این متریال به فضای آشپزخانه و سرویس بهداشتی جلوه زیبایی می دهد و باعث بازتاب نور می شود. کاشی کاری موازی نیز با سرامیک، سنگ طبیعی و کاشی های با کیفیت در رنگ ها و اندازه های بزرگ به شکل مستطیل و مربع انجام می شود.

استفاده طرح های هندسی در کاشی کاری مدرن باعث کلاسیک دیده شدن فضای داخلی ساختمان می شود. در طرح های هندسی از شکل‌های انتزاعی جالبی استفاده می شود. جدیدترین نوع کاشی کاری مدرن استفاده از طرح حصیری می باشد. چیدن کاشی ها کنار هم به شکل حصیر را فقط یک کاشی کار حرفه‌ ای می‌تواند انجام دهد‌.

کاشی کاری مدرن

 

کاشی کاری سنتی ایرانی

پیشینه هنر کاشی کاری سنتی ایرانی به دوران پیش از اسلام بر میگردد. ابتدا در این هنر زیبا از آجرهای لعاب دار استفاده می شد و با رواج یافتن آن دچار تغییرات و تحولات زیادی شد. کاشی کاری سنتی ایرانی جزء صنایعی بود که به معماری سنتی وابسته می شد و بیشتر برای مکان هایی مانند مساجد، امامزاده ها و آرامگاه مشاهیر استفاده می شد و امروزه در ساختمان های مدرن نیز کاربرد دارد.‌

انواع مختلف کاشی کاری سنتی عبارتند از: کاشی کاری معرق، کاشی کاری معقلی، کاشی کاری هفت رنگ، کاشی کاری مقرنس و کاشی کاری مشبک.‌ کاشی کاری معرق به کاشی کاری گل و بته نیز معروف است و از قرن هفت هجری در سازه های مذهبی مورد استفاده قرار گرفت. استحکام این نوع کاشی کاری زیاد بود و کاشی ها طبق نقشه کنار هم چیده می شد‌. در پایان درز و منافذ بین کاشی ها با دوغاب پر می شد.‌

در کاشی کاری معقلی از کاشی های رنگارنگ با حالت شطرنجی استفاده می شد و بیشتر در تزئین معماری های اسلامی کاربرد داشت.‌با چیدن کاشی‌ ها کنار هم یک نوع خوشنویسی شکل نی گرفت. در کاشی کاری هفت رنگ نیز خشت کاشی ها پس از طراحی، نقاشی و رفتن به کوزه، در ابعاد مختلف طوری کنار هم چیده می شد که نقش های سنتی، خطوط مذهبی و هنری شکل پیدا کند.

کاشی کاری مقرنس نیز تاثیر بسیار زیادی در زیبایی معماری سنتی ایران به ویژه مقبره ها و مسجدها داشت. مقرنس به لانه زنبور شبیه است و اشکال هندسی کاشی ها در کنار هم به شکل گیری گنبدها منجر می شد. از کاشی کاری مشبک نیز برای تزئین محراب مساجد و پنجره های دیوارهای مشرف استفاده می شد.

در این سبک کاشی های لعابی طبق طرح از پیش تعیین شده، برش داده می شدند و با قرار گرفتن در کنار هم طرح زیبایی می ساختند. پنجره مشبک مسجد شیخ لطف الله و آرامگاه جعفر اصفهانی و شیخ صفی الدین اردبیلی نمونه‌هایی از کاشی کاری مشبک می باشند.

کاشی سرامیک چیست ؟

به کاشی‌ هایی که برای پوشش کف استفاده می شوند، سرامیک می‌گویند. اکثر مردم هنگام خرید و انتخاب سرامیک به طرح و رنگ آن توجه می کنند. اما معمولا به جنس آن اهمیت زیادی نمی دهند. سرامیک ها به دلیل استفاده در کف ساختمان باید دارای استحکام و مقاومت بالایی باشند. سرامیک های درجه یک و دو جز با کیفیت ترین نوع کاشی هاط سرامیکی هستند.

هر چه این عدد بیشتر شود درجه کیفیت سرامیک پایین می آید. درجه ساییدگی سرامیک را با PEI نشان داده می شود و برای سرامیک های براق کاربرد دارد. درجه جذب آب سرامیک ها نیز با W.A مشخص می شود. عدد COF نیز نشان دهنده میزان لیزی یک سرامیک است. هر چه این عدد کمتر باشد کاشی سرامیک لیزتر خواهد بود.‌

در سرویس بهداشتی بهتر است که COF  سرامیک بالا باشد و احتمال لیز خوردن پایین بیاید.‌ سرامیک باید در برابر عواملی مانند سرمای شدید مقاوم باشد. انتخاب رنگ سرامیک ها نیز به سلیقه شخصی افراد بستگی دارد.

 

کاشی سرامیک

 

صفحه رسمی اینستاگرام بدادم برس را دنبال کنید

اینستاگرام بدادم برس
.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>