ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر فن کویل - سرویس فن کویل

تعمیر فن کویل | نگهداری فن کویل

آیا شما هم نیاز به تعمیر فن کویل دارید؟ بسیاری از ما امروزه از فن کویل به منظور خنک سازی و یا گرم کردن محیط و فضای زندگی‌مان استفاده می‌کنیم. عیب یابی و تعمیر فن کویل و همینطور سرویس و نگهداری آن نیاز به مهارت و تخصص دارد. تعمیرکاران فن کویل پس از گذراندن دوره‌های آموزشی مخصوص، سرویس و تعمیر فن کویل را انجام می‌دهند و این کار یک کار کاملا تخصصی است. مجموعه بدادم برس یکی از مجموعه‌های موفق در تهران است که خدمات تعمیر و نگهداری فن کویل را انجام می‌دهد.

تعمیر فن کویل، سرویس فن کویل و اسیدشویی فن کویل را به ما بسپارید. گارانتی کیفیت خدمات با ایاب و ذهاب رایگان در تهران

تماس با بدادم برس

 

سرویس و تعمیر فن کویل شامل تعمیر ترموستات فن کویل، تست موتور فن کویل، شستشوی فن کویل، تعمیر دینام فن کویل، تعمیر خازن فن کویل و دیگر قطعات فن کویل است. دراین مجموعه اسیدشویی فن کویل نیز در صورت نیاز انجام می شود. فن کویل ها انواع مختلفی دارند که عبارت‌اند از: فن کویل سقفی، فن کویل دیواری و فن کویل زمینی. در صورتی که نیاز به تعمیر فن کویل دارید تنها کافی است با ما تماس بگیرید. تا یکی از بهترین تعمیرکاران فن کویل را به محل شما اعزام کنیم.

 

عیب یابی و تعمیر فن کویل

عیب یابی فن کویل قبل از تعمیر

عیب یابی فن کویل قدم اصلی برای تعمیر فن کویل است. قبل از اینکه سرویس و تعمیر فن کویل انجام شود، لازم است با کارایی دستگاه آشنایی داشته باشید. یک تعمیرکار فن کویل پس از گذراندن دوره های آموزش سرویس فن کویل  با شناختی که از فن کویل ها به دست آورده می تواند به تعمیر فن کویل بپردازد.

عیب یابی فن کویل باید به درستی اتفاق بیفتد تا نحوه برطرف کردن آن نیز به درستی تعیین شود. در این قسمت تعدادی از موارد رایج که در فن کویل‌ها اتفاق می افتد را عنوان کرده‌ایم. وقتی که در زمستان فن کوئل باد گرم نمی‌زند و سرد می‌شود دلایل مختلف و متنوعی دارد. مهم‌ترین دلیل این مسئله عبارت‌اند از:

 • اشکال در سیستم مولد گرما
 • اشکال در لوله ها و سیستم انتقال گرما به فن کویل
 • اشکال در هوای حبس شده داخل کویل
 • اشکال در رسوب های باقی مانده در داخل کویل
 • عدم دمش و فعالیت مناسب فن

در خصوص مورد یک و دو بهتر است سری به موتورخانه بزنیم و یا نگاهی به پکیج بیندازیم. لازم است مطمئن شویم که دیگ مولد آب گرم روشن و مشغول گرم کردن است. همچنین بهتر است با دقت لوله های ورودی آبگرم به طبقه یا آپارتمان را کنترل نماییم و از باز بودن آن ها اطمینان حاصل کنیم. در صورت وجود مشکل در این مرحله بهتر است که لوله های خروجی آب گرم را نیز کنترل نماییم تا از جریان داشتن آبگرم در تمام ساختمان اطمینان حاصل کنیم. در صورت مشکل در مرحله اول و دوم بهتر است با تعمیرکار متخصص جهت تعمیر سیستم دیگ و یا پکیج تماس بگیرید.

در صورت کنترل مرحله یک و دو به نظر می‌رسد که مشکل در داخل فن کویل می‌باشد و بهتر است با دقت مراحل زیر را کنترل و به سوالات آن پاسخ دهیم.

 • آیا فن سیستم کار می کند؟
 • آیا لوله های رفت و برگشت از فن کویل گرم‌تر است؟

اگر فن سیستم کار می کند به مرحله دوم می‌رویم که بیشترین مشکلات در فن کویل مربوط به همین مورد است. در این مرحله اگر لوله های رفت و برگشت هر دو سرد هستند ابتدا هواگیری سیستم را انجام می‌دهیم. در صورتی که هواگیری سیستم انجام شد و آبگرم جاری گردید، نشان دهنده این است که لوله های رفت باز است و مشکل جریان آب گرم در لوله های رفت نداریم.

گاهی اتفاق می افتد که پس از هواگیری و پس از گذشت مدتی دوباره لوله ها سرد می شود و جریان آبگرم متوقف می‌گردد. در چنین شرایطی بهتر است شیر برگشت آبگرم از فن کویل را چک کنیم. البته قبل از این کنترل، اکیدا توصیه می‌شود که شیر اصلی آبگرم و شیر رفت آن روی فن کویل بسته شود تا آب کثیف داخل فن کويل فضای داخل منزل یا اداره را آلوده نکند.

برای کنترل لوله برگشت بهتر است شلنگ آن باز شده تا اگر تکه های رسوب یا آشغال وجود دارند از مجرای خروجی خارج شود. در همان زمان دقت شود که آیا میزان آب خروجی مناسب است؟ اگر میزان آب خروجی کم و به صورت باریکه ای از آب باشد، نشان دهنده وجود رسوب زیاد در سیستم است که باید با اسید شویی رفع گردد.

هواگیری و اسید شویی فن کویل

همان طور که گفته شد، زمانی که رسوب در سیستم بیش از حد شود لازم است با اسید شویی فن کویل این مشکل برطرف شود. برخی اوقات مشکل فن کویل ها نداشتن سرما و یا گرمای مورد نظر است.

علاوه بر گرفتگی لوله های فن کویل ممکن است یکی از دلایل عدم سرما و یا گرمای فن کویل به خاطر وجود هوا در داخل کویل‌های فن کویل باشد که بسیاری از افراد احساس می‌کنند که کویل‌ها احتیاج به اسید شویی دارد. این مسئله بایستی در تعمیر و سرویس فن کویل مورد توجه قرار بگیرد. در بعضی مواقع این نظریه اشتباه می باشد و شما با یک هواگیری ساده می توانید هوای داخل کویل را تخلیه کرده و باعث جریان سیال در آن شوید.

نحوه هواگیری فن کویل زمینی با نحوه هواگیری فن کویل سقفی تفاوت هایی دارد و این کار از یک کارشناس در این زمینه بر می‌آید. افرادی که آموزش سرویس فن کویل و تعمیرات فن کویل را دیده باشند.

نکته دیگر که قابل توجه می‌باشد این است که برای عیب یابی و تعمیر فن کویل باید در نظر داشته باشید که اسید شویی کویل یک کار بسیار حساس بوده و زمانی که فردی به دلیل نا آگاهی از اسید غلیظ استفاده کند، با این کار گرفتگی لوله برطرف می شود ولی محفظه هایی که به وسیله رسوب گرفته شده‌اند و مانع نشتی کویل می‌شوند، باز شده و کویل شما به تدریج شروع به آب دادن می‌کند و عملا کویل و لوله‌های مسی شما خورده می‌شوند.

مجموعه ما برای اسیدشویی کویل راه‌های بسیار مناسبی را برای این منظور در پیش می‌گیرد. برای برطرف کردن گرفتگی کویل ابتدا به وسیله فشار بالای آب گرفتگی لوله‌‌ها تست می‌شوند. در صورتی که فشار آب بتواند گرفتگی کویل ها را باز کند نیازی به اسید نیست. در صورتی که با فشار آب گرفتگی لوله ها باز نشد طی یک مرحله با اسید خیلی ضعیف امتحان می شود تا حداقل آسیبی به کویل های فن کویل وارد نشود.

سرویس و تعمیر فن کويل های ساراول

از جمله فن کویل هایی که مجموعه ما در سالیان اخیر سرویس و تعمیر آن را انجام می دهد، فن کویل ساراول است. این فن کویل در چندین سال اخیر یکی از بهترین فن کویل های موجود در بازار است. یکی از دلایل خوب بودن این فن کویل ها داشتن موتورهای ایتالیایی است که از لحاظ دور موتور و صدای موتور کارکردی بسیار عالی دارند.

همچنین این فن کویل‌ها به دلیل محاسبات مهندسی در ساختار چیدمان بدنه، در عین داشتن کارایی بالا دارای چیدمان ساده ای بوده که قابلیت دسترسی و تعمیر فن کویل را بسیار آسان می‌کند. فن کویل ساراول دارای لوازم یدکی فراوان در بازار با قیمت بسیار مناسب است و به همین دلیل یکی از پر فروش ترین فن کویل های موجود در بازار می‌باشد.

در حال حاضر با وجود جلوگیری از ورود موتورهای ایتالیایی به کشور، عملا وجود موتور فن کویل ایتالیایی بر روی فن کویل‌ها به موضوعی باورنکردنی تبدیل شده است. اغلب از الکتروموتورهای کم کیفیت چینی استفاده می‌شود که به هیچ عنوان ضمانت و خدمات پس از فروش ندارند. البته این نکته نیز حائز اهمیت است که الکتروموتورهای تایلندی دارای کیفیت بالاتری نسبت به چینی ها می باشند.

از مشخصات فن کویل های ساراول می توان به پروانه‌های این فن کویل اشاره کرد که مدل 400 فن کویل دارای پروانه‌هایی به اندازه 17/5*14/5 هستند و همچنین طول شافت موتور این فن کویل‌ها به ازای هر شافت 14 سانتی‌متر است. مدل 600 این فن کویل ها دارای پروانه هایی به ابعاد 22/5*14/5 می باشند و طول هر شافت این فن کویل ها 22 سانتی متر است. سایز های 200 این فن کویل ها دارای موتور تک شافت به طول شافت 14 سانتی متر است و همچنین جهت چپ گرد می باشند.

 

تعمیر فن کویل ساراول

سرویس و تعمیر فن کويل های کریر (سرمایشی)

این فن کویل‌ها بعد از فن کویل‌های ساراول جایگاه دوم را در کیفیت و سادگی و راندمان بالا دارند. در گذشته فن کویل های کریر ساخت آمریکا بود که رقیب شرکت ساراول محسوب میشد. وجود دینام‌های متفاوت و البته آمریکایی در فن کویل های کریر باعث شد کمی ثبات خود را در بازار از دست بدهد.

مشکل بعضی از موتورهای فن کویل کریر این بود که شافت موتورهای آن کوچک بود و عملا امکان تعمیر تخصصی این فن کویل ها در ایران وجود نداشت. سیم پیچ این موتورها سالیان سال بدون مشکل کار می کرد.خرابی ناشی از بوش و شافت این موتورها و همچنین غیر قابل تعمیر بودنشان در ایران (البته تعمیر تخصصی) باعث این میشد که غیر قابل استفاده شوند و جای خود را به موتورهای دیگر دهند.

فن کویل کریر از لحاظ سرویس و تعمیر فن کویل نیز جایگاه دوم را دارند. این فن کویل‌ها کمی پیچیده‌تر از فن کویل‌های ساراول هستند ولی باز هم مشکل خاصی هنگام سرویس فن کویل برای سرویس‌کاران به وجود نخواهند آورد.

یکی دیگر از ضعف های فن کویل کریر کمبود لوازم یدکی است. قطعات این فن کویل مانند پروانه ها و قاب و کویل ها بسیار کمیاب‌اند و در صورت وجود، قیمت بالایی دارند. اندازه پروانه فن کویل 400 کریر 16/5*14/5 و برای سایز 600 ابعاد 20*14/5 می باشد.

یکی از تفاوت های بارز این فن کویل ها نسبت به فن کویل های ساراول در سایز 200 آن است که دارای موتورهای تک شافت می باشند. این موتور‌ها طول شافت بلندتری نسبت به موتور فن کویل ساراول دارند و همچنین جهت این موتورها برعکس ساراول راستگرد هستند.

 

سرویس و تعمیر فن کويل های تهویه

این فن کویل‌ها بدنه‌ای از جنس کائوچو دارند که محل خروج هوای آن قابل تنظیم است. فن کویل های تهویه دارای کاور محافظ پروانه می باشند که به صورت پلاستیک دو تیکه هستند. یکی از اساسی ترین مشکلات این فن کویل ها شکستگی این کاورها است که باعث ایجاد صدا در فن کویل می شود اما به دلیل ظاهر نسبتا خوبی که دارند مورد استفاده قرار می گیرند.

الکتروموتورهای فن کویل های تهویه sisme خازن‌دار می باشد که در بیشتر مواقع سرویس فن کویل این خازن‌ها تعویض می‌گردد تا قدرت الکتروموتورها تجدید شود. یکی از مزایای این موتورها داشتن ترمینالی بر روی بدنه است که رنج دور الکتروموتور را با استفاده از این ترمینال کم و زیاد می‌کند. این فن کویل‌ها اغلب دارای پروانه‌های پلاستیکی سبکی هستند که به مراتب از پروانه‌های آلومینیومی بهتر هستند.

این فن کویل‌ها از نظر سرویس و یا تعمیر در جایگاه سوم قرار دارند. یکی از مورد‌هایی که باید به آن اشاره کرد این است که موتور این فن کویل‌ها سایز 400 ندارند و در دو مدل 600 و 300 هستند. مدل 300 آن یک طرف و جهت چب گرد است. سایز پروانه های آن 20*14/5، و سایز 600 دارای پروانه‌های 17/5*13/5 است.

 

تعمیر فن کویل تهویه

سرویس و تعمیر فن کويل اتمسفر

یکی از قدیمی ترین فن کویل های موجود در بازار، فن کویل های اتمسفر می‌باشد. سرویس این فن کویل ها نسبتا سخت‌تر از فن کویل های ذکر شده در بالا است. برای سرویس این فن کویل ها نیاز به فرد متخصص است که در ادامه دلایل آن ذکر می شود.

اولین مرحله سرویس فن کویل‌های اتمسفر، تمیزکردن فیلتر آن است. این فن کویل ها اغلب دو فیلتر دارند. مانند فن کویل های زاگرس که یکی از فیلتر ها زیر سینی فن کویل و موقع ورود هوا به پروانه ها است تا از ورود گرد و خاک به فن کویل جلوگیری کند و دیگری در مسیر راه خروج هوا از فن کویل قرار دارد.

باید به این موضوع اشاره کرد که زمانی که هردو فیلتر دچار گرفتگی خاک شوند فشار خیلی زیادی به موتورهای این فن کویل ها آورده می شود. در نتیجه باعث بروز خرابی موتور و همچنین پروانه ها خواهد شد.

یکی از مشکلات فن کویل های اتمسفر وجود پیچ های نگه دارنده سینی موتور فن کوئل است. این پیچ ها انقدر به کویل ها نزدیک هستند که اگر سرویسکار و متخصص از آن اطلاع نداشته باشد می تواند با اشتباه بستن پیچ ها باعث سوراخ شدن کویل شود. موضوع بعدی که باید به آن اشاره نمود پایه‌های موتور فن کویل است.

پایه‌های موتور فن کویل اتمسفر و زاگرس بزرگتر از دیگر فن کویل‌ها می‌باشد. لذا زمانی که برای تعویض الکتروموتورها موتور جدیدی می‌خواهیم نصب کنیم دچار مشکل می‌شویم. سرویسکاران شرکت بدادم برس با تنظیم تخصصی این پایه‌ها از هرگونه ایجاد سرو صدا در داخل فن کویل جلوگیری می‌کنند.

در سرویس و تعمیر فن کويل باید به این موضوع دقت داشت که پروانه های این فن کویل ها اغلب با مشکل و سختی باز می‌شوند. لذا افراد غیر متخصص بدون در نظر گرفتن جنس آلومینیومی بودن پروانه و با فشار بر روی آن باعث شل شدن پروانه‌ها می شوند.

در لحظه راه اندازی فن کویل این موضوع شاید به چشم نیاید ولی در مدت زمان کمتر از یک سال الکتروموتورهای فن کویل در اثر شل شدن پروانه‌ها دچار لقی شده و شافت و بوش الکتروموتورها خراب می‌شوند که باعث برجا گذاشتن هزینه سنگینی ب شما خواهند شد.

 

سرویس و تعمیر فن کويل اتمسفر

هزینه تعمیر فن کویل در بدادم برس

هزینه تعمیر فن کویل پس از عیب‌یابی و بازدید کارشناس مشخص می‌شود. بسته به این که فن کویل شما چه مشکلی دارد، نوع تعمیرات فن کویل و به دنبال آن هزینه تعمیر فن کویل مشخص می شود. سرویس فن کویل اگر به صورت دوره ای و منظم انجام شود، می تواند تا حدی زیادی از هزینه تعمیر فن کویل کم کند.

برای تخمین هزینه تعمیر فن کویل لازم است مشکل آن مشخص باشد. شما می توانید با شماره تلفن های 24 ساعته بدادم برس تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی کنند. پس از مشخص شدن مشکل، قیمت تقریبی تعمیر فن کویل شما معلوم می‌شود.

در مجموعه بدادم برس تمام خدمات با کمترین اجرت انجام می شود به علاوه اینکه هزینه ای برای رفت و آمد تعمیرکاران از مشتریان اخذ نمی شود. شما می توانید از بهترین خدمات با کمترین هزینه بهره مند شوید.

                                                                   شماره تلفن تعمیرکار

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

8 پاسخ

 1. سلام و روز بخیر، مقالتون و خوندم، اطلاعات کلی مناسبی در خصوص فن کویل بود، اما پیشنهاد می کنم یه سری مقالات کوتاه راجع به مشکلات رایج در فن کویل ها و روش حلشونم برای مخاطبین تون تهیه کنید.
  ممنون و متشکر

 2. با سلام. مطلبتون بسیار مفید و آموزنده بود. ممنون میشوم در مورد آبگرمکن نیز مطالب آموزنده قرار بدید

 3. سلام
  سپاس از لطف شما و همچنین پیشنهاد خوبتون

 4. ممنون از مطلب خوبتون. لطفا در مورد انواع فن کویل هم مطلب بگذارید

 5. ممنون از نظرتون . چشم حتما به زودی مطالب خوبی راجع به انواع فن کویل در سایت قرار میدیم.

 6. سلام جسارتا کجا میتونم به طور تخصصی تعمیرو نصب یاد بگیرم

 7. باسلام.
  در خصوص آموزش اطلاعی نداریم. اما معمولا دوره های فنی حرفه ای گزینه خوب و معتبری برای آموزش تعمیر فن کویل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>