ما را در شبکه های اجتماعی

مدل کابینت آشپزخانه ترکیه‌ای

مدل کابینت آشپزخانه ترکیه ای

مدل کابینت آشپزخانه ترکیه چه سبکی دارد؟ جدیدترین مدل کابینت آشپزخانه چیست؟ در طراحی داخلی وقتی نوبت به دکوراسیون آشپزخانه می‌رسد، گزینه‌های بسیار زیادی از استایل و طراحی کابینت پیش روی ما قرار می‌گیرد تا حدی که انتخاب یکی از آنها سخت می‌شود. به طور کلی کابینت به سبک کلاسیک یا مدرن است. امروزه استفاده از سبک کلاسیک در طراحی آشپزخانه ایرانی کمتر دیده می‌شود و اکثر افراد سبک مدرن را می‌پسندند چرا که فضای سنگین کابینت کلاسیک را از بین می‌برد.

در اغلب دکوراسیون خانه‌های ترکیه‌ای، رنگ و طرح وسایل به گونه‌ای انتخاب می‌شود که با یکدیگر مطابقت و همخوانی بیشتری داشته باشند. سالن پذیرایی از مهم‌ترین بخش‌ها در هر خانه‌ای محسوب می‌شود. بنابراین بهتر است در هنگام طراحی این قسمت از منزل حساسیت لازم را به خرج دهید. برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی ترکیه‌ای می‌توانید از انواع دکوراسیون‌های مدرن و کلاسیک استفاده نمایید.

بهتر است قبل از هر چیزی سبک مورد نظر خود را انتخاب نمایید. سپس با توجه به دکوراسیون انتخابی‌تان طرح و رنگ وسایل اتاق پذیرایی را انتخاب کنید. در دکوراسیون‌های ترکیه‌ای تزیین منزل از اهمیت زیادی برخوردار است و شما می‌توانید سالن پذیرایی‌تان را به کمک مبلمان و پرده‌های زیبا و شیک، وسایل دکوری و آثار هنری تزیین نمایید.

یکی ازجدیدترین مدل های کابینت مدرن، مدل کابینت آشپزخانه ترکیه‌‌ای است. ترکیه کشوری است که مردمانش همواره به دکوراسیون منزل و آشپزخانه اهمیت زیادی می‌دهند و مشابهت‌های فرهنگی زیادی با ما دارند. به همین دلیل طرح‌های کابینت آشپزخانه آن‌ها یک الگوی زیبا برای ما می‌باشد. امروز ما در بدادم برس قصد داریم شما را با انواع ویژگی‌های مدل کابینت آشپزخانه ترکیه‌ای آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

جهت بازسازی ساختمان و یا آشپزخانه از تیم بدادم برس مشاوره رایگان دریافت کنید

کابینت آشپزخانه به سبک ترکیه

شاید شما هم به فکر بازسازی ساختمان خود باشید. یکی از قسمت‌های مهم هر خانه‌ای قطعا آشپزخانه آن است. مدل کابینت آشپزخانه ترکیه‌ای، زیبایی و جذابیت زیادی دارد که می‌تواند در تمامی سبک‌های معماری، به خوبی مورد استفاده قرار گیرد، این مدل کابینت آشپزخانه ترکیه در طرح‌های متنوع، رنگ‌های گوناگون و اندازه‌های بسیار مختلفی برای استفاده در هر آشپزخانه طراحی و ساخته می‌شود.

در کشور ترکیه به رنگ سفید اهمیت زیادی داده و به نوعی آن را نشانه‌ی تمیزی و سادگی می‌دانند. دکوراسیون آشپزخانه به رنگ سفید دارای ظاهری آرام و شیک است. برای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه‌های کوچک از رنگ‌های روشن استفاده می‌شود؛ زیرا رنگ‌های روشن باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا می‌شوند.

برای ایجاد تاثیری خوشایند و زیبا در طراحی داخلی، لازم است حتما از تلفیق رنگی سفید با رنگ‌های تیره‌تر استفاده کرد. اگر چه رنگ اصلی سفید انتخاب می‌شود اما رنگ سفید را هم به تنهایی می‌توان در دکوراسیون آشپزخانه استفاده کرد. ترکیب سفید قهوه ای، سفید مرمری، سفید مشکی و سفید با رنگ‌های دیگر هم در این نوع کابینت‌ کاربرد زیادی دارد. در واقع این طراحی برای کسانی مناسب است که نمی‌خواهند فضا به صورت کامل سفید کار شود.

فضای قابل توجهی از آشپزخانه در سبک دکوراسیون‌های ترکیه‌ای به کابینت‌های دیواری بلند اختصاص داده می‌شود. این مدل کابینت‌ها قابلیت نگهداری وسایل زیادی را دارند و با نصب آن‌ها در آشپزخانه می‌توانید از شلوغ شدن فضای آشپزخانه جلوگیری کنید. برای زیبایی بیشتر دکوراسیون آشپزخانه، بخصوص اگر فضای محدودی دارید، می‌توانید ترکیبی از کابینت‌های مدرن در کنار قفسه و شلف‌های باز داشته باشید. بطوریکه لوازم چیده شده در آن کاملا در دید باشند. با این کار اولا فضای آشپزخانه جادار و بزرگ بنظر خواهد رسید و دوما با استفاده از ظروف رنگارنگ می‌توانید رنگ‌های جدید و گرمی را به دکوراسیون آشپزخانه اضافه کنید. به طور مثال یک آشپزخانه کوچک حتی زمانی که به رنگ مشکی باشد، به وسیله شلف‌های باز می‌تواند شیک و دلباز بنظر بیاید.

استفاده از این شیوه در کنار استفاده از مدل کابینت آشپزخانه ترکیه می‌تواند ظاهر و دکوراسیون آشپزخانه را از آن حالت گرفتگی و تنگ بودن خارج کرده و زیبایی بیشتری به آن هدیه کند. از این شیوه و ترفند در سایر بخش‌های خانه نیز استفاده می‌شود. مثلاً زمانی که خانه‌ای با مساحت پایین در اختیار داریم و قرار است از ال ای دی بزرگ و میز تلویزیون مناسب استفاده کنیم. در چنین شرایطی بهترین گزینه، نصب ال ای دی بر روی دیوار و استفاده از شلف باکس و طبقاتی در زیر تلویزیون و بر روی دیوار است. استفاده از طبقات چوبی و شلف در خانه و آشپزخانه می‌تواند نجات‌دهنده دکوراسیون، معماری و چیدمان خانه و آشپزخانه باشد.

کابینت آشپزخانه ترکیه

یکی از بخش‌های مهم بعدی دکوراسیون خانه‌های لوکس ترکیه‌ای که در طراحی آن باید توجه‌ای ویژه داشت آشپزخانه است، طراحی دکوراسیون آشپزخانه ترکیه‌ای یکی از انواع سبک‌های پرطرفدار دکوراسیون داخلی در کشور ایران است. توجه داشته باشید که برای طراحی داخلی آشپزخانه، ابتدا باید به سایر دکوراسیون منزل‌تان توجه کنید. سپس دکوراسیون آشپزخانه را با توجه به سبک دکوراسیون کلی منزل، طراحی نمایید. در فضای آشپزخانه، کابینت‌ها از مهم‌ترین عناصر هستند. بنابراین باید در هنگام انتخاب طرح و رنگ کابینت‌های آشپزخانه، وسواس لازم را به خرج دهید. در اغلب دکوراسیون‌های ترکیه‌ای از میز بار نیز در فضای آشپزخانه استفاده می‌شود که وجود میز بار به دکوراسیون آشپزخانه جذابیت زیادی می‌بخشد.

کابینت آشپزخانه مدرن

آشپزخانه‌های مدرن ترکیه

فرقی نمی‌کند که آشپزخانه شما کوچک و یا بزرگ باشد. چیدمان و طراحی دکور آن باید به صورتی انجام گیرد که تمام فضا استفاده کاربردی داشته باشد. همراه با دکوری مدرن و زیبا که بتوانید به راحتی وسایل مورد نیاز خود را در دسترس داشته باشید. دنیای طراحی آشپزخانه‌های مدرن پر از تنوع و ایده‌های تازه است که هر کشوری با توجه به سبک و روش خود، طراحی دکوراسیون انجام می‌دهد. شما هم زمانی که به فکر بازسازی آشپزخانه‌تان هستید، حتما ایده‌های متنوعی را پیدا می‌کنید.

در کشور ترکیه برای طراحی دکور آشپزخانه از دکوراسیون‌های مدرن و لوکس استفاده می‌کنند. در این کشور به نورپردازی اهمیت زیادی می‌دهند. رنگ‌بندی در آشپزخانه‌های ترکی بسیار روشن است و بیشتر از رنگ‌های سفید، کرمی، صورتی، صدفی، آبی روشن و … استفاده می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید کابینت‌ها یکی از اجزای اصلی هر آشپزخانه می‌باشند. بنابراین در این کشور به طرح و مدل کابینت‌ها بسیار توجه می‌کنند. در آشپزخانه‌ها فضای قابل توجهی را به کابینت‌های دیواری بلند اختصاص می‌دهند. زیرا کابینت ها تمام وسایل مورد نیاز را در خود جای داده و از شلوغ شدن نمای آشپزخانه جلوگیری می کنند.

فراموش نکنید که اگر آشپزخانه شما از فضای زیادی برخوردار نیست و فضای کمی دارید حتما از رنگ‌های روشن استفاده کنید. زیرا رنگ‌های روشن به شما کمک می‌کند تا آشپزخانه را بزرگ‌تر نشان دهد.

در مدل کابینت‌های آشپزخانه ترکیه که سبک مدرن هستند معمولا از هایگلاس استفاده می‌شود. براقیت و کیفیت سطوح درب‌های این نوع کابینت سبب زیباتر شدن و جلوه بیشتر کابینت می‌شود. از ارکان اصلی رعایت کردن یک کار مدرن در اجرای کابینت، استفاده حداقل یک ردیف رنگ از درب‌های هایگلاس است. از ویژگی‌های کابینت هایگلاس می‌توان به همان براقیت جنس درب‌ها اشاره نمود که تاثیر زیادی در افزایش نور و پراکندگی آن در محیط آشپزخانه دارد و سبب پرنورتر شدن آشپزخانه می شود. این موضوع برای افرادی که وقت زیادی را داخل آشپزخانه سپری می‌نمایند، می‌تواند تاثیرات خوبی بر روحیات و خلقیات آنها برجای بگذارد.

از آنجایی که این آشپزخانه‌ها به سبک مدرن طراحی شده‌اند، استفاده از شکست و خطوط نامتعارف در طراحی و ساخت این کابینت‌ها خودداری می‌شود. بطور مثال در کابینت‌های هایگلاس از دستگیره استفاده نمی‌شود و همه درب ها و کشوها بوسیله مکانیزم‌های پیشرفته بلوم و مگنت باز و بسته می‌شوند. کار کردن با آنها بسیار راحت و لذت‌بخش است و تجربه خوبی می‌توان داشت اما هم‌زمان ممکن است کمی هزینه‌های شما را بالا ببرد.

مدل کابینت ترکیه‌ای

هزینه مدل کابینت آشپزخانه به سبک ترکیه

در بازار معمولاً قیمت انواع کابینت را به متر طول محاسبه می‌کنند؛ اما «قیمتِ متری» اصلاً روش دقیقی برای محاسبه قیمت هیچ نوع کابینت و کمدی نیست و فقط حدودی از قیمت را برای شما روشن می‌کند. زیرا مفهوم متر طول با متر مربع کاملا متفاوت است! 

توجه داشته باشید برآورد نهایی قیمت کابینت آشپزخانه، جزئیات زیادی دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

  • ابتدا تصویر طرح کابینت مورد نظر را از اینترنت تهیه کنید.
  • نوع کابینت و سپس برند متریال ورق‌ها و متریال‌های اصلی‌ای که با آن کابینت را می‌سازند، مشخص کنید. (ام دی اف یا هایگلاس؟ ممبران (وکیوم) یا چوب؟ چه رنگ و طرحی؟ از چه کارخانه و برندی؟)
  • نوع یراق‌ها را معین کنید. (لولاها، دستگیره‌ها و اکسسوری‌ها)
  • در مورد جزئیات مهم اجرایی مثل نحوه آب‌بندی سینک، جانمایی دقیق اجزای کابینت و غیره مذاکره کنید
  • با کابینت‌سازهای حرفه‌ای مشورت کنید. مثلا درباره جزئیات اجرایی از آنها بپرسید و نهایتاً قیمت تمام شده‌ی کل کار را از آنها استعلام کنید.
  • از بین نجارها و کابینت‌سازهایی که با آنها درباره یک طرح با جزئیات یکسان مذاکره کردید، چند نفر را با تعهد زمان‌بندی کار انتخاب کنید. در این مرحله نمونه کار آنها را ببینید. اگر قیمت‌ها نزدیک به هم بودند، پیشنهاد ما این است که با فردی که حرفه‌ای‌تر و منظم‌تر است قرارداد ببندید.

چند نمونه مدل کابینت آشپزخانه ترکیه‌ای

کابینت به سبک اروپایی

مدل کابینت مدرن ترکیه‌ای

کابینت لوکس آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه ترکیه‌ای

سبک کابینت ترکیه‌ای

مدل کابینت آشپزخانه جدید

کابینت آشپزخانه

دکوراسیون آشپزخانه

کابینت به سبک مدرن

کابینت اروپایی

آشپزخانه مدرن ترکی

کابینت لوکس ترکیه‌ای

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>