ما را در شبکه های اجتماعی

چرا آیفون تصویری درب را باز نمی کند ؟

علت باز نکردن آیفون تصویری | چرا آیفون تصویری درب را باز نمی کند ؟

 

باز نکردن آیفون تصویری به دلایل مختلف پیش می آید و نشان دهنده اختلالی در کارکرد آیفون تصویری است. اگر برایتان شوال پیش آمده که چرا آیفون تصویری درب را باز نمی کند ؟ یا دلایل باز نکردن آیفون تصویری چیست؟ با ما همراه باشید تا با هم علت باز نکردن آیفون تصویری را بررسی کنیم.

اگر بعد از مطالعه این مطلب، باز هم مشکل شما مرتفع نشد و احساس کردید نیاز به تعمیرکار آیفون تصویری دارید تا توسط یک متخصص، امور مربوط به تعمیرات آیفون تصویری در محل انجام شود، حتما با بدادم برس تماس بگیرید تا در اسرع وقت تعمیر آیفون تصویری شما انجام پذیرد.

 

آیا آیفون تصویری تان درب را باز نمی کند ؟ برای تعمیر آیفون تصویری با بدادم برس تماس بگیرید.

 

 

علت باز نکردن آیفون تصویری چیست؟

عنوان های زیر دلایلی هستند که نشان می دهد، چرا آیفون تصویری درب را باز نمی کند.

 

ضعیف شدن مانیتور آیفون تصویری

اگر آیفون تصویری شما درب را باز نمی کند، می تواند نشانه ضعیف شدن مانیتور آیفون تصویری باشد. مانیتور آیفون تصویری به مدت طولانی کار کند با گذشت زمان ضعیف می شود. ممکن است فقط مانیتور یکی از واحدها ضعیف شده باشد و طبقات دیگر مشکلی نداشته باشند. برای برطرف کردن این مشکل باید مانیتور ضعیف توسط تکنسین مجرب تعویض شود.

قطع شدن سیم دربازکن

برای اطمینان از قطع نبودن مدار دربازکن باید آن را چک کنید. هنگامی که درب ورودی ساختمان به دفعات زیاد باز و بسته شود سیم پشت درب ممکن است قطع شود. درصورت قطعی، اتصال برق قسمت معیوب را اصلاح کنید تا مشکل باز نکردن آیفون تصویری شما حل شود.

سوختن آیفون تصویری

در مدار داخلی آیفون‌ های تصویری از بوبین برای کشیدن قطعه‌ای که در را باز می‌ کند، استفاده می‌ شود. سیم پیچ بوبین میدان مغناطیسی ایجاد می‌ کند و به آسانی  قطعه فلزی را به درون خود می کشد و این اتفاق باعث باز شدن در می شود. اگر این سیم پیچ بسوزد دیگر میدان مغناطیسی ایجاد نخواهد شد.

 خرابی درب و لنگر زیاد از حد

اگر در ورودی ساختمان شما هنگام باز کردن خیلی سفت باشد و اصطلاحا گیر داشته باشد بر روی عملکرد آیفون تصویری شما تاثیر منفی می گذارد. وقتی محل اتصال  زبانه قفل و گیره نگه‌دارنده بیش از حد سفت باشند، زنجیر نمی تواند زبانه قفل را از داخل گیره نگه‌دارنده آزاد سازد. برای رفع این مشکل باید در را رگلاژ و تابگیری کنید.

سوختن یا خرابی برد اصلی پنل جلوی در ورودی

با سوختن یا بروز مشکل در برد پنل اصلی آیفون‌ های تصویری که جلوی در نصب می شوند، در عملکرد سیستم در باز کن اختلال زیادی به وجود می آید. زیرا رله اصلی در باز کن در برد پنل اصلی قرار گرفته است. این مشکل توسط کارشناس تشخیص داده می شود.

اشکال در سیم کشی ساختمان

یکی از دلایل باز نکردن آیفون تصویری وجود مشکل در سیم کشی ساختمان می باشد. اگر سیم کشی ساختمان در یک یا چند قسمت دچار قطعی یا آسیب دیدگی باشد آیفون تصویری از کار می افتد و بنابراین نمی تواند در را باز کند. حتی گاهی سیم کشی ساختمان قطعی یا آسیب دیدگی ندارد ولی آیفون باز نمی کند. دلیل این مشکل فرسودگی سیم کشی و افت ولتاژ است. با افت ولتاژ در باز کن به درستی کار نمی کند. برای فهمیدن این مشکل نیاز به بررسی کارشناس وجود دارد.

سوختن منبع  تغذیه

یکی از علت های باز نکردن آیفون تصویری سوختن منبع تغذیه است. در آیفون تصویری به جز منبع تغذیه، آیفون با مانیتور نیز تغذیه می شود مگر در مواقعی که مانیتور روشن نباشد. هر گاه زنگ واحد را زدید ولی تصویری موجود نبود و ارتباط صوتی برقرار شد قفل عمل نمی کند. زیرا منبع تغذیه قطع شده است.

قطع بودن منبع تغذیه همیشه نشان دهنده سوختن آن نیست، بعضی وقت ها فیوز داخلی سوخته و همین باعث قطع شدن منیع تغذیه می شود. قطع شدن برق ترانس بنا هم یکی دیگر از دلایل قطعی منبع تغذیه است. اگر پنل آیفون از ترانس دور باشد، افت فشار رخ می دهد. همین امر باعث می شود که تغذیه کافی به آیفون نرسیده و در باز نشود.

شماره تماس برای تعمیرات تاسیسات منزل 

شماره تماس برای تعمیرات تاسیسات منزل 
.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>