ما را در شبکه های اجتماعی

باز نشدن درب ماشین لباسشویی

چرا درب ماشین لباسشویی باز نمی شود ؟

باز نشدن درب ماشین لباسشویی یکی از مشکلاتی است که برای ماشین لباسشویی ها به وجود می آید. اگر درب ماشین لباسشویی باز نمی شود باید دلیل باز نشدن درب ماشین لباسشویی را پیدا کرده و آن را برطرف کنید. باز نشدن درب ماشین لباسشویی دلایل مختلفی دارد که در این پست به دلیل قفل شدن درب ماشین لباسشویی و باز نشدن آن پرداخته ایم.

اگر برایتان سوال است که چرا درب ماشین لباسشویی باز نمیشود ، تا انتهای این پست با ما همراه باشید.

اگر برای تعمیر ماشین لباسشویی خودتان به تعمیرکار حرفه ای با کمترین هزینه نیاز دارید، با بدادم برس تماس بگیرید.

باز نشدن درب ماشین لباسشویی

خرابی ماشین لباسشویی در بسیاری از خانه ها ممکن است فاجعه محسوب شود. ما سعی کرده ایم در این مقاله شما را در تعمیر ماشین لباسشویی که درش باز نمی شود، یاری کنیم. با اینکه تعمیر ماشین لباسشویی ممکن است پیچیده به نظر برسد،اما از نظر بسیاری از مخاطبان ما کار ساده ای است.

برای شروع، قطعاتی که بیشتر اوقات باعث باز نشدن در ماشین لباسشویی می شود را لیست کرده ایم. می توانید از طریق این لیست متوجه شوید که کدام قطعه ی ماشین لباسشویی تان نیاز به تعویض دارد.

قفل در یا قفل داخلی

قفل در یا قفل داخلی، یک مکانیزم ایمنی ست که در ماشین لباسشویی های اتوماتیک یا سطلی از باز شدن در، هنگامی که ماشین در حال کار کردن است، جلوگیری می کند. این سیستم شامل یک دستگیره که به در محکم شده است و قفل در که در پشت پنل جلو قرار دارد، می باشد.

مکانیزم قفل تشکیل شده است از چند کلید و معمولا یک سیم پیچ برای قفل و باز کردن در و یا سیم پیچ موتور مومی. وقتی سیکل شستشو شروع می شود، کنترل دستگاه سیم پیچ قفل یا موتور مومی را فعال کرده تا مانع باز شدن در شود. در پایان سیکل، کنترل دستگاه قفل شدن در توسط سیم پیچ قفل یا موتور مومی را غیر فعال می کند. سیم پیچ موتور مومی معمولا بین 1 یا 2 دقیقه طول می کشد که فعال یا غیر فعال شود.

اگر بعد از اتمام سیکل در باز نشود، ممکن است سیستم قفل در معیوب باشد. بسیاری از ماشین لباسشویی ها مجهز به یک ضامن دستی هستند که در این مواقع می توانید مکانیزم قفل را غیر فعال کنید و در را باز کنید. ضامن مذکور معمولا در زیر قفل در و یا در بعضی دستگاه ها درون توزیع کننده شوینده قرار دارد.

در ماشین لباسشویی هایی که صفحه نمایش دیجیتالی دارند، علاوه بر باز نشدن در، یک پیام خطا نشان داده می شود. وقتی در را به صورت دستی باز کردید، می توانید به مجموعه قفل در درسترسی پیدا کرده و بررسی کنید. در ماشین لباسشویی های اتوماتیک، باید پنل جلو را بردارید تا به قفل دسترسی داشته باشید.

به دنبال نشانه هایی از داغ شدگی سیم پیچ قفل یا موتور مومی و یا اشکالات مکانیکی در سیستم قفل باشید. همچنین می توانید کلید های قفل و سیم پیچ را با مولتی متر چک کنید و اگر ایراد داشتند آن ها را تعویض کنید. بیشتر قفل های در به صورت کلی در بازار موجود هستند و نمی توانید تک تک اجزا را تعویض کنید.  قبل از هر گونه اقدام به تعمیر دستگاه را از برق بکشید. قبل از انجام تعمیرات برق دستگاه را قطع کنید و هرگز سیستم قفل در را از مدار خارج نکنید.

قلاب یا دستگیره در

نگه دارنده یا قلاب بخشی از مکانیزم ایمنی ماشین لباسشویی های اتوماتیک است. در ماشین لباسشویی های سطلی این قلاب برای فعال کردن کلید درپوش به کار می رود. در ماشین لباسشویی های اتوماتیک، قلاب در برای درگیر شدن با قفل به کار می رود.  اگر قلاب در صدمه ببیند، نمی تواند قفل در را فعال کند و یا  در ماشین لباسشویی های اتوماتی قادر نخواهد بود از قفل جدا شود.

قلاب در معمولا از پلاستیک سخت تشکیل شده است و امکان دارد در اثر استفاده بشکند. همچنین اگر زمانی که در قفل است سعی کنید آن را با اعمال نیرو باز کنید، این قلاب می شکند. این قلاب با دو پیچ به در متصل شده و به راحتی قابل تعویض است. اگر قلاب در فرسوده و یا کج شده بود، باید آن را تعویض کنید..

در ماشین لباسشویی های سطلی، قلاب در برای درگیر شدن با کلید درپوش از طریق یک سوراخ به هنگام بسته بودن درپوش طراحی شده است. اگر این قلاب آسیب دیده باشد، ممکن است با کلید درپوش درگیر نشود و یا در سوراخ گیر کند و مانع باز شدن درپوش شود. در صورت معیوب یا کج بودن قلاب، آن را تعویض کنید.

لولا و پین در پوش

در ماشین لباسشویی های سطلی استاندارد، دو لولا برای اتصال درپوش به بدنه وجود دارد. این لولاها ممکن است از جنس فلز یا پلاستیک باشند و در اثر مرور زمان فرسوده شوند. اگر در باز کردن درپوش ماشین لباسشویی  سطلی مشکل دارید، ممکن است لولاها ایراد داشته باشند. پین های لولاها را چک کنید و اگر صدمه دیده بودند آن ها را تعویض کنید.

ممکن است بخشی از لولا که به بدنه متصل است، از درون متصل باشد و مجبور باشید پنل بالا را بردارید تا به آن دسترسی داشته باشید. با این کار برخی مدارهای الکتریکی را خواهید دید در نتیجه باید قبل از هر اقدام برق دستگاه را قطع کنید.

با خواندن این مطلب و آشنایی با دلایل باز نشدن درب ماشین لباسشویی ممکن است بتوانید خودتان آن را برطرف کنید. در صورتی که در این زمینه تخصص لازم را ندارید می توانید برای تعمیر ماشین لباسشویی با ما تماس بگیرید. متخصصان ما در تمام ساعات روز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند.

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی با بدادم برس تنها با یک تماس 

26705349            26705389

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>