ما را در شبکه های اجتماعی

صدای ماشین لباسشویی

صدای ماشین لباسشویی | چرا ماشین لباسشویی صدا می دهد؟

 

صدای ماشین لباسشویی نشان دهنده آن است که کارکرد مماشین لباسشویی شما با مشکل مواجه شده است. بسته به این که چه صدایی از ماشین لباسشویی شنیده می شود، این مشکلات متفادت است که باید برای برطرف کردن آن ها از تعمیرکار متخصص برای تعمیر ماشین لباسشویی کمک بگیرید.

صدای تق تق ماشین لباسشویی ، صدای لگن ماشین لباسشویی، صدای جیر جیر ماشین لباسشویی و صدای پمپ آب ماشین لباسشویی از انواع صدای ماشین لباسشویی است که ممکن است به گوشتان رسیده باشد و باید به این موضوع فکر کنید که چرا ماشین لباسشویی صدا می دهد؟ برای اطلاع از علت صدای ماشین لباسشویی تا انتهای این مطلب با ما همراه آن باشید.

تعمیرکاران متخصص بدادم برس در کلیه مناطق تهران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. تنها کافی است با ما تماس بگیرید.

4 دلیل صدای تق تق ماشین لباسشویی

وقتی صدای تق تق ماشین لباسشویی به گوش می رسد نشان دهنده چیست ؟ چرا ماشین لباسشویی تق تق  می کند ؟ در این قسمت 4 مورد از دلایل صدای تق تق ماشین لباسشویی را آورده ایم.

1- شنیدای صدای تق تق از ماشین لباسشویی ممکن است به دلیل وجود اشیایی باشد که فراموش کرده‌اید از جیب لباس‌ ها خارج کنید. پول سکه ای، فنر سوتین، گیره مو، سوزن قفلی، انگشتر و جوراب… هنگام چرخش لباس‌ ها از جیب خارج شده و به سمت درام و فیلتر لباسشویی می‌ روند و در آنجا گیر می کنند.

وقتی ماشین لباسشویی شروع به کار می‌کند با چرخش درام این اشیا شروع به ایجاد صدای تق تق در ماشین لباسشویی می کنند‌. در چنین مواقعی باید حفره‌های درام ماشین لباسشویی را پس از خاموش شدن مورد بررسی قرار دهید. سپس در صورت مشاهده اشیا یا جورابی که به گریس آغشته شده، باید هر چع سریع تر آن ها را از درام خارج کنید تا صدای تق تق لباسشویی برطرف شود.

2- در ماشین لباسشویی هایی که درب آن ها از بالا باز می شود، تسمه ای به نام تسمه کاهش حرکت دیگ وجود دارد که حرکت دیگ لباسشویی را کنترل می کند. اگر این تسمه مثل سابق حالت ارتجاعی نداشته و دچار آسیب شده باشد، هنگام حرکت ضرباتی را به دیگ وارد می کند که این ضربات صدای تق تق می‌دهند. برای حل این مشکل باید تسمه حرکت را تعویض کنید.

3- شل شدن واشر یا درام بیرونی یکی دیگر از دلایل ایجاد صدای تق تق لباسشویی در هنگام چرخش است. یک گیره واشرها را ثابت نگه می دارد و در صورتی که از جای خود خارج شده باشند واشر یا درام بیرون شل می‌شود.‌ برای سفت کردن واشرها با خرید گیره واشرها را در جای خود ثابت کنید و از صدای تق تق لباسشویی راحت شوید.

4- اگر فقط در هنگام تخلیه آب ماشین لباسشویی صدای تق تق به گوشتان رسید، ممکن است جسمی در موتور تخلیه گیر کرده باشد. برای خارج کردن آن باید تعمیرکار به طور کامل قسمت تخلیه لباسشویی را باز کرده و آن را خارج کند.

علت صدای لگن ماشین لباسشویی

لگن ماشین لباسشویی ممکن است توسط اشیا فلزی و تیزی که در جیب لباس‌ جا مانده آسیب ببیند و با نشت آب از لگن به داخل دستگاه، قطعات دیگر را نیز دچار مشکل کند. همچنین با توجه نکردن به ظرفیت لباسشویی و قرار دادن لباس های زیاد داخل ماشین لباسشویی، هنگام شستشو لگن از جای خود خارج شده و در زمان چرخیدن صداهای غیر متعارفی از خود تولید می‌ کند.

گاهی اوقات هم در زمان اسباب کشی و حمل و نقل اهرم های کنار دیگ از جای خود خارج می شوند و تنظیمات لگن به هم میریزد و هنگام شستشوی لباس ها صدای اضافی می دهد. هرگز به طور خودسرانه اقدام به تعمیر یا تعویض لگن لباسشویی نکنید. چرا که لگن اصلی ترین و مهم ترین قطعه لباسشویی بعد از موتور است و در صورت تعمیرات غلط ممکن است ماشین لباسشویی به طور کامل آسیب ببینند و هزینه های سنگینی در بر داشته باشد.

بنابراین برای تعمیر لگن از تکنسین های با تجربه کمک بگیرید.

علت صدای جیر جیر ماشین لباسشویی

1- صدای جیر جیر لباسشویی گاهی ناشی از این است حجم لباس ها از ظرفیت دیگ لباسشویی بیشتر است. در این حالت دیگ ماشین لباسشویی به دلیل سنگینی لباس ها به سختی می چرخد و باعث ایجاد سر و صدای لباسشویی می شود. برای رفع این مشکل حجم لباس ها باید به اندازه ای باشد که به اندازه یک دست فضای آزاد وجود داشته باشد.

2- گاهی اوقات علت صدای زیاد ماشین لباسشویی به خاطر تراز نبودن و عدم تعادل لباسشویی باشد‌. سطحی که لباسشویی در آنجا قرار داده می شود ممکن است ناهموار باشد، به همین دلیل بار درونی دستگاه به صورت یکنواخت توزیع نخواهد شد و صدای جیرجیر به گوش می رسد. برای حل این مشکل باید پایه های لباسشویی را تنظیم کنید.

3- علت صدا دادن ماشین لباسشویی به صورت جیرجیر در بعضی موارد دلیل خارجی است. اگر لاستیک دور درب لباسشویی از جای خود خارج شده باشد با درام درگیر می شود و صدا می دهد. وارد شدن اشیا به داخل لاستیک درب نیز عامل ایجاد صدای جیرجیر است. برای حل این مشکل لاستیک درب را چک کنید و آن را در جای اصلی خود قرار دهید و در صورت نیاز می توانید لاستیک را تعویض کنید.

4- پوسیده شدن، ترک برداشتن و شل شدن تسمه های لباسشویی یکی دیگر از دلایل شنیدن صدای جیر جیر لباسشویی است. پس از این که از خرابی تسمه ها مطمئن شدید باید آن ها را تعویض کنید.

5- وظیفه کمک فنرها در لباسشویی این است که لغزش و حرکت شدید دیگ به بدنه لباسشویی منتقل نشود‌. ایجاد مشکل در کمک فنرها باعث صدا دادن ماشین لباسشویی می شود و برای خلاص شدن از صدای جیر جیر کمک فنرها را تعویض نمایید.

6- برای روان تر شدن حرکت دیگ لباسشویی قطعه ای به نام بلبرینگ تعبیه شده است. در صورت خراب شدن بلبرینگ سر و صداهای زیادی از لباسشویی به گوش می رسد‌ زیرا لگن دیگر به راحتی نمی چرخد. هر چه زودتر بلبرینگ را تعویض کنید تا از شر صدای جیرجیر لباسشویی خلاص شوید.

7- اگر موتور لباسشویی دچار نقص فنی شده باشد، سر و صدای ماشین لباسشویی زیاد می شود. تعمیر موتور و تشخیص علت خرابی آن به عهده متخصص تعمیر کار است. هرگز خودتان اقدام به تعمیر موتور لباسشویی نکنید.

8- اگر هنگامی که داخل لباسشویی در حال پر شدن آب است، صدای جیر جیر می شنوید باید شیر ورودی آب را چک کنید زیرا ممکن است صدای ماشین لباسشویی به دلیل انسداد شیر ورودی آب به دلیل ته نشین شدن املاح باشد.

9- اگر صدای جیر جیر لباسشویی زمان تخلیه آب خیلی زیاد می شود، نشان دهنده این است که پمپ تخلیه آب دچار مشکل شده است. گرفتگی پمپ تخلیه ممکن به دلیل انباشته شدن املاح و یا گرفتگی آن با لنگه جوراب باشد. هر چه سریعتر پمپ تخلیه آب را باز کنید و انسداد آن را برطرف کنید. زیرا ممکن است لوله های تخلیه آب لباسشویی بترکد و هزینه تعمیر را چند برابر کند.

علت صدای پمپ آب ماشین لباسشویی

وظیفه پمپ تخلیه در ماشین لباسشویی پمپ آب به داخل دیگ هنگام شستن لباس‌ ها  و تخلیه آب هنگام آب کشی آن هاست. گاهی اوقات این پمپ توسط تسمه یا موتور ماشین لباسشویی کار می کند و گاهی خودش موتور جدا گانه دارد. اگر در پمپ تخلیه چیزی گیر کرده باشد، هنگام تخلیه آب، صداهای اضافی به گوش می رسد.

برای حل این مشکل پمپ تخلیه را مورد بررسی قرار دهید. درپوش پمپ را بردارید و آب اضافی داخل آن را خالی کنید. اگر در پمپ تخلیه آب، سکه یا اشیا دیگری دیدید آن‌ ها را خارج کنید. سپس فیلتر پمپ را باز کرده و آن را نیز تمیز کنید. ببینید آیا پروانه موتور به درستی می چرخد یا نه؟  در صورتی که با انجام این اقدامات هنوز سر و صدای ماشین لباسشویی قطع نشد پمپ باید تعویض شود.

برای حل مشکل صدای ماشین لباسشویی با تعمیرکاران ما تماس بگیرید. تعمیرات ماشیت لباسشویی با پیگیری تخصصی پس از خدمت رسانی

26705349                    26705389 

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

یک پاسخ

  1. سلام ببخشید لباسشویی ال جی یه هفته هست موقع شستشو صوت میده انگار دگمه هاش فشار میدی همون صدای کلیدهای لباسشویی رو پشت سرهم میده
    ممنون میشم راهنماییم کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>