ما را در شبکه های اجتماعی

تمیز نشستن ماشین لباسشویی

تمیز نشستن ماشین لباسشویی | چرا ماشین لباسشویی تمیز نمیشوره ؟

تمیز نشستن ماشین لباسشویی و لک داشتن لباس ها بعد از شست وشو، نشان دهنده آن است که ماشین لباسشویی با مشکلی مواجه شده است. لک شدن لباس ها در ماشین لباسشویی ، سفیدک زدن لباس در لباسشویی و باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی از جمله مشکلاتی هستند که در ارتباط با تمیز نشستن ماشین لباسشویی به میان می آیند.

ما در این مطلب علت سفیدک زدن لباس در ماشین لباسشویی، علت باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی و دلایل تمیز نشستن ماشین لباسشویی را بیان کرده ایم اما اگر ماشین لباسشویی تان با مشکل جدی روبرو است، برای تعمیر ماشین لباسشویی با ما تماس بگیرید.

اگر برای تعمیر ماشین لباسشویی خودتان به تعمیرکار حرفه ای با کمترین هزینه نیاز دارید، با بدادم برس تماس بگیرید.

چرا ماشین لباسشویی تمیز نمیشوید ؟

اگر می خواهید بدانید که چرا ماشین لباسشویی تمیز نمیشورد ؟ چرا لباس ها بعد از شست و شو سفیدک می زنند ؟ و اینکه چرا پودر در ماشین لباسشویی باقی می ماند؟ تا انتهای این مطلب با علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی همراه بدادم برس باشید.

 • پر بودن زیاد از حد مخزن لباسشویی

همه ماشین لباسشویی ها سنسوری دارند که از پرشدن بیش از حد آب درون مخزن جلوگیری می‌ کند. اگر حجم لباس ها درون مخزن زیاد باشد، لباس ها نمی توانند به راحتی حرکت کنند. بنابراین آب کافی برای تمیز کردن لباس ها وجود ندارد.

برای برطرف کردن این مشکل باید به حدی لباس داخل مخزن لباسشویی قرار دهید که به اندازه یک دست فضا برای پرشدن آب وجود داشته باشد. چون این امکان وجود ندارد که هر بار لباس ها را وزن کنید.

 • اشتباه بودن تنظیمات شستشوی ماشین لباسشویی

اگر تنظیمات لباسشویی به درستی انجام نگیرد، لباس ها تمیز شسته نمی شوند. برای تنظیمات درست به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه کنید. در روی اکثر لباس ها برچسبی وجود دارد که در آن زمان و دمای مناسب برای شستشو نوشته شده است.

بعضی لباس ها را باید با آب سرد و برخی دیگر را با آب گرم شست. بهترین دمای برای آب 40 درجه است. اگر کثیفی لباس ها خیلی زیاد باشد، برای اینکه بهتر تمیز شوند دمای آب را به 60 درجه برسانید. البته این دما برای همه نوع پارچه مناسب نیست.

 • استفاده از مواد شوینده نامناسب

 مواد شوینده ای که استفاده می کنید باید متناسب با ماشین لباسشویی باشد. هیچ وقت نباید از پودر شوینده معمولی استفاده کنید زیرا فقط کف فراوان تولید می کند و کمکی به تمیز شدن لباس ها نمی کند.

کف زیاد گاهی باعث نشت آب به بیرون لباسشویی می شود. بهترین پودر برای استفاده در لباسشویی پودرهای آنزیم داری هستند که کف کمی تولید می‌کنند.

 • کثیف بودن مخزن داخلی ماشین لباسشویی

تمیز بودن خود دستگاه لباسشویی هم در تمیز شدن لباس ها نقش دارد. به مرور زمان کثیفی، روغن، جرم و رسوب در مخزن داخلی لباسشویی جمع می شود. این کثیفی ها هنگام شستشو به  لباس ها انتقال می یابد. هر از چند گاهی با یک چراغ قوه مخزن را مورد بررسی قرار دهید و بو بکشید.

اگر بوی نامطبوعی حس کردید نشان دهنده کثیفی مخزن است و نیاز به سرویس دوره ای می باشد. یک روش دیگر برای فهمیدن کثیفی مخزن این است که با استفاده از یک دستمال کاغذی دیواره مخزن را پاک کنید، اگر دستمال کاغذی کثیف شد، باید مخزن را تمیز کنید.

 • خراب بودن المنت ماشین لباسشویی

در تمام ماشین‌ های لباسشویی یک المنت برای گرم کردن آب نصب گردیده است. اگر المنت خراب شده باشد آب گرم نخواهد شد و پایین بودن دمای آب مانع از تمیز شدن لباس ها می شود.

وقتی تنظیمات دما را به خوبی انجام داده اید و دمای آب همچنان پایین بود، نشان دهنده خراب شدن المنت است. برای رفع این مشکل از تکنسین‌ ها بخواهید که المنت لباسشویی را تعویض کنند.

 • گرفتگی محفظه الیاف در ماشین لباسشویی هایی که درب آن ها از بالا باز می شود

در بعضی از لباسشویی ها محفظه مخصوصی وجود دارد که پرزها و الیاف لباس ها جمع می کند. اگر این محفظه دچار انسداد شود و یا خراب شده باشد، الیاف و پرزها به لباس می چسبد. این پرزها حتی با شستشوی مجدد هم از روی لباس ها کنده نمی شود.

برای رفع این مشکل ماشین لباسشویی را بررسی کنید و محفظه را خارج کنید و با آب و صابون کاملا بشویید.

 • لکه هایی که به سختی پاک می شود

ماشین لباسشویی ها به بهترین نحو رنگ و بوی عرق، گرد و خاک را از روی لباس ها تمیز می کنند. اما بعضی لکه ها با پودر لباسشویی تمیز نمی شوند و حتما باید از محلول های مخصوص لکه بر برای ازبین بردن آن ها استفاده کرد.

به عنوان مثال لکه های خون، گریس از لکه های سرسختی هستند که هنگام شستن آن‌ ها هم زمان بیشتر و هم دمای بیشتری باید تنظیم شود.

 • عدم حرکت یا چرخش ماشین لباسشویی

لباس ها داخل لباسشویی باید به خوبی روهم ساییده شود و چرخش کافی صورت گیرد. اگر محفظه ماشین لباسشویی به خوبی نچرخد، لباس ها تمیز نخواهند شد. هنگامی که مشاهده کردید لباس ها به درستی داخل لباسشویی نمی چرخند با شرکت های تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید و  کمک بخواهید.

علت لک شدن لباس در ماشین لباسشویی چیست؟

 1. اگر پودر یا مایع لباسشویی بیش از حد نیاز داخل لباسشویی ریخته شود، در زمان مشخص لباسشویی نمی تواند به درستی آبکشی کند و  پودر شوینده روی لباس ها به صورت لک باقی می ماند.
 2. اگر مخزن لباسشویی تمیز نباشد املاح و مواد معدنی و همچنین شوینده هایی که در دیواره ها جمع شدن به صورت لک روی لباس ها پدیدار می شود. مخزن لباسشویی را هر ماه به خوبی تمیز کنید.
 3. آب در برخی مناطق اصطلاحا آب سختی است. یعنی املاح زیادی دارد و این املاح به صورت لک روی لباس ها رسوب می کنند. برای رفع این مشکل از مایع لباسشویی استفاده کنید زیرا بیشتر از پودرها در مقابل سختی آب مقاوم هستند.
 4. هرگز لباسشویی را خیلی از لباس پر نکنید. زیرا در این حالت فضای کافی برای حرکت آب و مواد شوینده وجود ندارد. پودر شوینده و کثیفی ها دوباره به صورت لک روی لباس بر می گردند.
 5. همیشه محفظه ای را که پودر و نرم کننده می ریزید شستشو دهید. سعی کنید از نرم کننده کمتری استفاده کنید و به هیچ عنوان مستقیما نرم کننده را روی لباس ها نریزید، زیرا استفاده بیش از حد از نرم کننده باعث ایجاد لک روی لباس ها می شود.

علت سفیدک زدن لباس در لباسشویی چیست ؟

 • آسیب دیدن واتر پمپ و عدم تخلیه آب

اگر پمپ تخلیه آب لباسشویی دچار مشکل شده باشد، آب تخلیه نمی‌ شود. عدم تخلیه آب باعث کاهش فشار آب شده و عمل آب کشی لباس ها به درستی انجام نمی شود و مواد شوینده به صورت سفیدک روی لباس ها باقی می ماند‌.

 • استفاده زیاد از نرم کننده

در ماشین لباسشویی های که اتوماتیک نیستند نباید از نرم کننده استفاده کرد‌. نرم کننده به درستی با آب مخلوط نشده و لکه سفید روی آن به وجود می آورد. همواره در همه لباسشویی ها چه اتوماتیک و چه غیر اتوماتیک سعی کنید از نرم کننده کمی استفاده کنید.

 • حل نشدن پودر لباسشویی در ماشین

پودر لباسشویی اگر به درستی در آب حل و آبکشی نشود به صورت سفیدک روی لباس باقی خواهد ماند. در تابستان معمولا از آب سرد برای شستن لباس ها استفاده می شود. آب سرد حلال خوبی برای پودر نیست. قبل از ریختن پودر درمخزن آن را با دو لیوان آب داغ کاملا حل کنید. البته بهتر است از مایع لباسشویی برای لباس های تیره استفاده کنید.

 • وجود دستمال کاغذی در جیب لباس ها

قبل از قرار دادن لباس ها در محفظه لباسشویی، با دقت جیب های آن را بگردید. گاهی اوقات وجود دستمال کاغذی داخل جیب لباس ها، باعث به وجود آمدن لکه های سفید روی لباس های مشکی می شود. برای پاک کردن لکه های دستمال کاغذی باید لباس مدتی در آب باقی بمانند.

 • کثیف بودن مخزن لباسشویی

 کثیفی که به دلیل سختی آب داخل مخزن به وجود آمده اند، باید هر چند وقت یکبار تمیز شوند. در صورت کثیفی مخزن آلودگی ها به صورت سفیدک روی لباس باقی می مانند.

علت باقی ماندن پودر در ماشین لباسشویی

 • زیاد بودن پودر مصرفی

عده ای معتقدند هر چه پودر بیشتری استفاده کنند، لباس ها تمیزتر شسته می شوند. اما این تفکر اشتباه است. لباسشویی ها جدید برای صرفه جویی در مصرف، آب کمتری برای آبکشی لباس ها استفاده می کنند. مقدار زیاد پودر به صورت سفیدک روی لباس ها باقی می ماند.

 • ریختن پودر در قسمتی که نرم کننده ریخته می شود

همه لباسشویی ها دارای سه جای مخصوص برای ریختن پودر، مایع و نرم کننده هستند. اگر به اشتباه در قسمتی که نرم کننده ریخته می شود، پودر بریزید، در لحظات پایانی شستشو به طور اتوماتیک پودر به جای نرم کننده به لباس ها اضافه می شود. بنابراین سفیدک پودر روی لباس ها باقی می ماند.

 • خراب شدن یقه شور لباسشویی

یقه شور یک بخش پلاستیکی است که در آبکش لباسشویی جاسازی شده و خرابی آن موجب باقی ماندن پودر لباسشویی روی لباس ها می شود.

 • استفاده از پودر لباسشویی نا مناسب

هرگز گول ارزانی پودر لباسشویی را نخورید. استفاده از پودر با کیفیت نقش مهمی در تمیزی بیشتر لباس ها دارد. همچنین این پودرهای نامرغوب به دلیل حل نشدن در آب روی لباس ها باقی می ماند.

 • کثیف بودن مخزن لباسشویی

این مشکل شایع ترین دلیل ماندن پودر روی لباس است. ماهیانه اقدام به تمیزی مخزن و پاک کردن جرم و رسوب و کثیفی آن کنید. از داخل جیب لباس ها دستمال کاغذی ها را خارج سازید.

 • خراب شدن شیر آب جاپودری

در ماشین لباسشویی های  پیشرفته در قسمت چاپودری شیر آبی تعبیه شده که با برق کار می کند. پودر لباسشویی در این قسمت با آب کاملا مخلوط شده و سپس وارد مخزن لباسشویی می شود. خراب شدن این شیر مانع از حل شدن پودر در آب شده و پودر روی لباس ها به صورت سفیدک باقی می ماند.

 • خراب شدن موتور لباسشویی

عملکرد ناقص موتور لباسشویی یکی دیگر از دلایل سفیدک زدن پودر روی لباس ها می باشد. وظیفه موتور چرخاندن مخزن، شستشو و آبکشی می باشد. خرابی موتور باعث ایجاد اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی شده و پودر کامل حل نخواهد شد و روی لباس ها باقی خواهد ماند.

موارد گفته شده می توان تا حد زیادی مشکل تمیز نشستن ماشین لباسشویی را برایتان حل کند. اگر مشکل تان با هیچ یک از موارد بالا مطابقت نداشت، برای تعمیر ماشین لباسشویی تان از یک متخصص کمک بگیرید. تعمیرکاران ما در تمام ساعات روز و در تمام منطق تهران آماده خدمت رسانی به شما هستند.

برای درخواست تعمیرکار ماشین لباسشویی با ایاب و ذهاب رایگان و گارانتی کیفیت خدمات با ما تماس بگیرید 

26705349            26705389

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>