ما را در شبکه های اجتماعی

تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

تعمیر تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی چگونه است؟

تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ، به این معنی است که در حین کار کردن، زمانی که احساس می کنیم کار شستشو به اتمام رسیده، آب داخل ماشین لباسشویی باقی می ماند که اصلا اتفاق خوش آیندی نیست و قطعا این موضوع نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی خواهد داشت.علت جمع شدن آب و عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم.

در نظر داشته باشید که ممکن است در این مقاله با جواب این سوال که چرا ماشین لباسشویی تخلیه نمی کند، آشنا شوید، اما حتما برای تعمیرات حرفه ای ماشین لباسشویی، نیاز است که کار را بدست تعمیرکاران حرفه ای لوازم خانگی بسپارید که ما بدادم برس را به شما پیشنهاد می کنیم تا با یک تماس ، مجرب ترین و بهترین تعمیرکاران ماشین لباسشویی به محل شما اعزام شوند و با کمترین هزینه، تعمیر ماشین لباسشویی شما را به اتمام برسانند و از همه مهمتر، خدمات ارائه شده را برای شما گارانتی کنند.

برای تعمیر هر مدل ماشین لباسشویی در هر نقطه از تهران و با کمترین هزینه، با بدادم برس تماس بگیرید.

 

دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

در ادامه، مهمترین و پر تکرار ترین دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی را عنوان می کنیم:

  • گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

یکی از دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ، مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه است. طراحی پمپ لباسشویی به شکلی است که که در چند زمان آب داخلی دستگاه را خالی کند. فیلتر پمپ نیز به منظور جلوگیری از ورود اشیایی مانند زیپ، سکه، سنجاق، دکمه و کرک‌ها به داخل پمپ تعبیه شده است.

اگر این اشیا باعث مسدود شدن فیلتر پمپ شوند، دیگر پمپ قادر نیست آب داخل ماشین لباسشویی را تخلیه کند. برای رفع این مشکل باید فیلتر پمپ را باز کنید و سپس آن را به خوبی تمیز نمایید.

  • گرفتگی شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

همه ماشین‌ های لباسشویی یک شلنگ تخلیه دارند که به سیفون زیرین سینک ظرفشویی یا به لوله فاضلابی که در پشت ماشین لباسشویی قرار دارد، متصل می‌شود و از این طریق باعث تخلیه آب لباسشویی می‌شود. با وجود شلنگ تخلیه گاهی این سوال پیش می‌ آید که چرا آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی‌ شود؟ در پاسخ باید بگوییم که مسدود شدن سیفون یا مسیر فاضلاب باعث عدم تخلیه آب در ماشین لباسشویی می‌شود. برای رفع این مشکل باید گرفتگی سیفون و مسیر فاضلاب پشت لباسشویی را برطرف کرد.

  • خراب شدن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

همانگونه که در بخش‌های قبلی توضیح داده شد، پمپ تخلیه موظف است که آب داخلی ماشین لباسشویی را تخلیه نماید. در بعضی از مواقع، اشیایی مانند دکمه، زیپ و غیره از فیلتر پمپ عبور کرده و به داخل پمپ می‌روند. این اشیا باعث رسیدن آسیب به پمپ و شکستن پره‌ های آن می‌ شوند.

گاهی اوقات نیز با افزایش طول عمر لباسشویی کار کردن زیاد پمپ دچار فرسایش شده و به مرور از کار می‌افتد و در نتیجه با مشکل تخلیه نکردن ماشین لباسشویی روبرو خواهید شد. تنها راه حل در چنین مواقعی تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی توسط یک تعمیرکار محرب است.

  • گرفتگی مسیر خروجی آب در زیر دیگ ماشین لباسشویی

گاهی اوقات لنگه جوراب یا بخشی از یک لباس جدا شده و از لبه دیگ به سمت مجاری تخلیه رفته و باعث گرفتگی مسیر خروجی آب و تخلیه نشدن آب لباسشویی می شود. برای رفع انسداد مسیر خروجی آب دیگ حتما باید از یک تکنسین ماهر بخواهید تا این مشکل را رفع کند.

  • خراب شدن تایمر یا برد ماشین لباسشویی

یکی دیگر از دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی، خرابی برد یا تایمر ماشین لباسشویی می‌ باشد. شاید بپرسید این که ماشین لباسشویی آب را کامل تخلیه نمی کند، چه ربطی به خرابی برد دارد؟! تایمر در ماشین لباسشویی های قدیمی و برد در لباسشوی‌های جدید به عنوان مغز دستگاه عمل می کنند.

فرمان شروع به کار تمام قطعات باید از تایمر و برد صادر شود. هر گونه اختلال و ایرادی در این قطعه عملکرد تمام قسمت‌های دستگاه ماشین لباسشویی را مختل می‌ کند‌. برای حل این مشکل نیز با یک شرکت خدماتی تماس بگیرید، تا تعمیرکاران ماهر خود را برای تعویض برد و تایمر ماشین لباسشویی اعزام کنند.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>