ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر نچرخیدن ماشین لباسشویی

دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی و تعمیر آن

منظور از نچرخیدن ماشین لباسشویی این است که وقتی لباسها داخل لباسشویی هستند، فرایند چرخیدن دیگ ماشین لباسشویی به مشکل میخورد و عملا با نچرخیدن ماشین لباسشویی، کار شستشوی لباسشویی با اختلال مواجه میشود. در این مقاله سعی کرده ایم که مهمترین دلایل بوجود آمدن این اشکال را اشاره کنیم تا با دانستن آنها، اگر با این مشکل روبرو شدید، قبل از تماس با مرکز خدمات تعمیر لوازم خانگی ، خودتان وارد عمل شوید و برخی مشکلات که قابل حل هستند را مرتفع کنید.

البته لازم به توضیح است، همانطور که خودتان در ادامه متوجه خواهید شد، معمولا بر طرف کردن مشکلاتی که منجر به نچرخیدن ماشین لباسشویی میشوند، باید توسط تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی انجام شودتا خیال شما از هر نظر راحت باشد که کار تعمیر لباسشویی، به حرفه ای ترین شکل ممکن انجام پذیرفته است.

مجموعه بدادم برس، با تیمی مجرب که متشکل از تعمیرکاران حرفه ای ماشین لباسشویی است، به شما اطمینان میدهد که با اعزام تعمیرکاران خود به محل شما، در اسرع وقت و با کمترین هزینه، کار تعمیر ماشین لباسشویی شما را به انجام برساند و خدمات ارائه شده ی خود را گارانتی نماید.

برای تعمیر ماشین لباسشویی خود در محل توسط تعمیرکار ماهر، با بدادم برس تماس بگیرید.

دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی

همانطور که در مقدمه مطلب هم اشاره کردیم، در ادامه با مهمترین دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی آشنا خواهید شد:

 • خراب شدن قفل درب ماشین لباسشویی

یکی از دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی خراب شدت قفل درب می‌باشد.‌ تا وقتی درب ماشین لباسشویی به خوبی قفل نشود، دستگاه شروع به کار نخواهد کرد. زیرا ممکن است در حین چرخش لباسشویی درب باز شود. برای برطرف کردن این مشکل حتما باید خرابی قفل درب را تعمیر کنید تا به خوبی بسته شود و دیگ شروع به چرخش کند.

 •  خراب شدن چفت درب ماشین لباسشویی

از دیگر دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی بروز مشکل در قسمت چفت درب آن است. چفت درب نیز مانند قفل حتما باید بسته باشد تا لباسشویی شروع به چرخیدن کند. با عیب یابی و بررسی چفت درب الکترونیکی یا مکانیکی در ماشین‌ لباسشویی و برطرف کردن آن، مشکل نچرخیدن آن حل خواهد شد.

 • معیوب بودن برد کنترلی ماشین لباسشویی

برد کنترلی قطعه ای است که وظیفه دارد نیروی موتور را تامین کند. با خراب شدن برد دیگر موتور لباسشویی قادر به کار کردن نیست.بنابراین دیگ لباسشویی نیز شروع به چرخش نخواهد کرد. برای حل این مشکل از تعمیرکاران مجرب کمک بخواهید.

 • خراب شدن سیم پیچ استاتور و رتور ماشین لباسشویی

خراب شدن سیم پیچ استاتور و آسیب دیدن آهنربای رتور موجب می‌ شود که لباسشویی شروع به چرخش نکند. عملکرد رتور و استاتور به این صورت است که با هم درگیر می شوند و با ایجاد یک میدان مغناطیسی پر قدرت باعث شروع حرکت دیگ می شوند. در صورت بروز هر خرابی در این قطعات به دیگ لباسشویی اجازه چرخش داده نمی شود. برای حل این مشکل باید تعمیر رتور و استاتور را به تعمیرکاران با تجربه شرکت بدادم برس بسپارید.‌

 • خرابی کوپلینگ ماشین لباسشویی

خراب شدن کوپلینگ ماشین لباسشویی یکی دیگر از دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی به شمار می رود. قطعه کوپلینگ موظف است که موتور دستگاه را به سیستم منتقل کننده نیرو متصل کند. با خرابی این قطعه نیرویی به موتور وارد نمی شود که باعث شروع چرخش دیگ شود. با تعویض قطعه معیوب با یک قطعه سالم مشکل نچرخیدن ماشین لباسشویی حل خواهد شد. گاهی اوقات نیز هنگامی که وزن لباس‌ های داخل دیگ از طرفیت لباسشویی بیشتر باشد، به موتور نیرویی منتقل نمی شود که باعث شروع به کار ماشین لباسشویی شود.

 • خراب شدن کلاچ ماشین لباسشویی

کلاچ ماشین لباسشویی قطعه ای است که باعث اتصال گردونه چرخنده با موتور انتقال نیرو می شود. تا وقتی که کلاچ وظیفه خود را به درستی انجام می دهد، مشکلی در چرخش لباسشویی وجود نخواهد داشت ولی هنگامی که کلاچ دچار ساییدگی شده یا خراب شده باشد، باعث نچرخیدن ماشین لباسشویی خواهد شد.

 • خراب شدن کیت باند کلاچ ماشین لباسشویی

کیت باند کلاچ یکی از قطعاتی است که به چرخش دیگ لباسشویی سرعت می دهد. وقتی کیت باند خراب شود چرخیدن ماشین لباسشویی دچار اختلال می شود. برای برطرف کردن این مشکل از یک تعمیرکار بخواهید که کیت باند کلاچ معیوب را با یک کیت باند سالم تعویض کند‌.

 • بروز ایراد در سبد محرک ماشین لباسشویی

خراب شدن سبد محرک یکی دیگر از علل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می باشد. محل قرارگیری سبد محرک بین سیستم انتقال نیرو و گردونه داخلی است. برای برطرف کردن این مشکل اول گردونه را مورد بررسی قرار دهید و در صورت نبود ایراد به سراغ چک کردن سیستم انتقال نیرو بروید. اگر هیچ یک از این قطعات مشکلی نداشتند باید با تعویض سبد محرک مشکل نچرخیدن لباسشویی را حل کنید.

 • ساییدگی بیرینگ ماشین لباسشویی

بیرینگ ماشین لباسشویی از قطعه‌های باارزش و گران در دستگاه لباسشویی است که محل قرار گیری آن در داخل گردونه خارجی است. این قطعه وظیفه دارد که با کمک به گردونه داخلی باعث راحت و نرم کار کردن گردونه شود.

 • خراب شدن تسمه ماشین لباسشویی

تسمه لباسشویی باعث چرخیدن طبلک می شود و اگر دچار پارگی، پوسیدگی، شل شدگی و… شود باعث نچرخیدن ماشین لباسشویی می شود‌. برای برطرف کردن این مشکل تسمه معیوب را با یک تسمه سالم تعویض کنید.

 • خرابی چرخ تسمه ماشین لباسشویی

خراب شدن چرخ تسمه یکی از دلایل نچرخیدن ماشین لباسشویی محسوب می شود. بر روی چرخ تسمه، تسمه و طبلک چرخش و موتور قرار گرفته است. چرخ تسمه باعث راحت چرخید تسمه می شود. هنگامی که چرخ تسمه خراب یا ساییده شود، چرخش تسمه رو آن با مشکل مواجه می شود. با بروز ایراد در چرخش تسمه چرخش دیگ لباسشویی نیز مختل خواهد شد. برای حل این مشکل باید چرخ تسمه توسط تعمیرکار تعویض شود.

 • سوختن موتور ماشین لباسشویی

یکی از دلایل نادری که باعث نچرخیدن ماشین لباسشویی می شود، سوختن و خراب شدن موتور است. وقتی تمام مشکلات قبلی را که ذکر کردیم، مورد بررسی قرار دادید و از خراب نبودن آن ها مطمئن شدید به سراغ چک کردن موتور ماشین لباسشویی بروید. برای چک کردن این مشکل به صدای موتور دقت کنید، اگر غیر عادی بود، موتور دچار ایراد است. زمانی که موتور صدای غیر عادی نداشت ولی کار نمی کرد باز هم نیاز به تعمیر دارد.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>