ما را در شبکه های اجتماعی

چرا ماشین لباسشویی روشن نمیشود

علت روشن نشدن ماشین لباسشویی | راه های بر طرف کردن آن

یکی از دغدغه های این روزهای هر خانم خانه داری، درست کار نکردن وسایلی است که برای انجام امور روزانه، به آنها نیاز دارد.مثلا فرض کنید یک خانم خانه دار، یک روز تصمیم به شستن لباسها بگیرد. لباس ها را داخل ماشین لباسشویی میریزد.مواد شوینده میریزد.چرخه شستشو را انتخاب می کند، سوئیچ را تکان می دهد اما هیچ اتفاقی نمی افتد و ماشین لباسشویی کار نمیکند. قطعا این سوال تلخ در ذهن او شکل میگیرد که چرا ماشین لباسشویی روشن نمیشود ؟ حتما دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است باعث بروز این مشکل ( روشن نشدن ماشین لباسشویی ) شده باشد. ما به شما توصیه میکنیم پیش از تماس با مراکز خدمات تعمیر در منزل، یا خدمات تعمیر تاسیسات و مراکزی از این قبیل، ابتدا این مقاله را مطالعه کنید، احتمالا پاسخ سوال خود را خواهید گرفت و علت روشن نشدن ماشین لباسشویی و آموزش رفع ایراد آن را خواهید آموخت.

به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز دارید ؟ برای تعمیر ماشین لباسشویی به صفحه خدمات ما سر بزنید.

مهمترین علتهای روشن نشدن ماشین لباسشویی

در جواب این سوال، برخی از مهم ترین و پر تکرار ترین دلایل را اشاره خواهیم کرد:

قطع بودن برق ماشین لباسشویی

شاید یکی از ابتدایی ترین موضوعاتی که در پاسخ به این سوال که چرا ماشین لباسشویی روشن نمیشود  باید بررسی کنید این است که آیا جریان برق لباسشویی وصل است یا نه. ولتاژ خروجی دستگاه را با مولتی متر تست کنید. اگر جریان برق برقرار نبود، ممکن است برق خانگی شما قطع شده باشد.

خراب شدن کلید سوئیچ درب ماشین لباسشویی

طراحی لباسشویی‌ها به این شکل است که اگر درب آن‌ها باز باشد، دستگاه روشن نمی‌ شود. سوئیچ پلاستیکی در زیر دری لباسشویی تعبیه شده است. برای فعال شدن سوئیچ حتما باید درب را کاملا ببنیدید. وجود هر گونه مشکل در سوئیچ باعث روشن نشدن ماشین لباسشویی میشود. برای حل این مشکل سوئیچ معیوب را تعویض کنید.

خراب شدن موتور ماشین لباسشویی

چرخش دیگ ماشین لباسشویی بر عهده موتور دستگاه است. اگر از موتور صدای وزوز شنیده شود اما چرخشی صورت نگیرد، مشکلی برای موتور پیش آمده است. هنگامی که موتور دچار نقص فنی باشد به شدت گرم شده و در نهایت خاموش می‌ شود. برای حل این مشکل از تکنسین‌ ها کمک بگیرید.

خراب شدن تایمر و سوئیچ استارت ماشین لباسشویی

در بعضی از ماشین های لباسشویی که درب آن ها از بالا باز می شود، سوئیچ استارت قسمتی از تایمر محسوب می شود و با زدن دکمه تایمر، سوئیچ استارت هم فعال می شود. اگر سوئیچ استارت دچار ایراد شود برق به دستگاه نمی رسد و لباسشویی روشن نخواهد شد.

خراب شدن ولوم تایمر ماشین لباسشویی

یکی دیگر از پاسخ های احتمالی علت روشن نشدن ماشین لباسشویی ، ممکن است این مورد باشد که در ماشین لباسشویی‌ هایی که سوئیچ استارت قسمتی از تایمر است، اگر ولوم تایمر خراب شده باشد، سوئیچ استارت را فعال نمی کند. بنابراین ماشین لباسشویی روشن نمی شود. برای حل این مشکل باید تایمر هرز شده را تعویض کنید.

خراب شدن برد کنترل اصلی ماشین لباسشویی

در لباسشویی های کنترل الکترونیکی، اجزای دستگاه توسط برد کنترل اصلی اداره می شود. معیوب شدن برد کنترل اصلی باعث می شود که ولتاژ لازم به موتور و دیگر قسمت های لباسشویی نرسیده و روشن نشدن ماشین لباسشویی را بدنبال داشته باشد. بررسی و تعمیر برد کنترل اصلی باید توسط یک فرد متخصص انجام شود.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>