ما را در شبکه های اجتماعی

کار نکردن تایمر ماشین لباسشویی

خرابی تایمر ماشین لباسشویی | کار نکردن تایمر ماشین لباسشویی

کار نکردن تایمر ماشین لباسشویی مشکلی است که برای برخی کاربران پیش آمده و به دنبال پاسخ این سوال هستند که چرا تایمر ماشین لباسشویی کار نمی کند؟ با ما همراه باشید تا با هم بررسی کنیم که چرا تایمر ماشین لباسشویی کار نمی کند و برای تعمیر خرابی تایمر لباسشویی چه باید کرد؟

اگر برای تعمیر ماشین لباسشویی خودتان به تعمیرکار حرفه ای با کمترین هزینه نیاز دارید، با بدادم برس تماس بگیرید.

چرا تایمر ماشین لباسشویی کار نمی کند ؟

برای شروع، قطعاتی که بیشتر اوقات باعث کار نکردن تایمر ماشین لباسشویی می شوند را لیست کرده ایم. می توانید از طریق این لیست متوجه شوید که کدام قطعه ی ماشین لباسشویی تان نیاز به تعویض دارد.

سوئیچ در ماشین لباسشویی

سوئیچ در، در ماشین لباسشویی های سطلی یک وسیله امنیتی است که از کار کردن موتور، هنگاهی که در ماشین لباسشویی باز است، جلوگیری می کند. این سوئیچ معمولا در زیر درپوش قرار دارد و داری یک پین است که به درپوش چسبیده است و وقتی در بسته است کلید را فعال می کند.

سوئیچ در برای مدار موتور و تایمر ماشین لباسشویی برق فراهم می کند. مطمئن شوید که سوئیچ از لحاظ مکانیکی سالم بوده و اهرم ها و فعال کننده ها صدمه ندیده اند. اگر سوئیچ فعال باشد اما برق به تایمر نرسد، پس ایراد از سوئیچ است. دستگاه را از برق کشیده و سیم ها را از سوئیچ جدا کنید. سپس با یک مولتی متر از عدم قطعی آن اطمینان حاصل کنید. به شدت توصیه می کنیم که سوئیچ در را از مدار حذف نکنید زیرا این قطعه از خطرات جدی جلوگیری می کند.

تایمر و موتور تایمر

تایمر طراحی شده است تا کلیه عمل های ماشین لباسشویی را کنترل کند. تایمر یک سری اتصالات برقی دارد که توسط یک قطعه بادامکی به کار می افتند. این قطعه بادامکی توسط موتور تایمر کار می کند. اگر تایمر ماشین لباسشویی تان پیشروی نکند، تایمر یا موتور تایمر ایراد دارد. می توانید تایمر را با مولتی متر چک کنید.

اما برای اطلاع از درستی پایانه ها به شماتیک الکتریکی آن نیاز دارید. همچنین باید موتور تایمر را با مولتی متر چک کنید. در بیشتر مدل های ماشین لباسشویی، موتور تایمر به تنهایی موجود نیست. برای انجام این تعمیرات برق دستگاه را قطع کنید.

عیب یابی ماشین لباسشویی

کنترل سطح آب

کنترل سطح آب در ماشین لباسشویی   ها، جریان آب ورودی به دستگاه را برای ایجاد سطح مناسبی از آب، قطع و وصل کرده و همچنین برق موتور تایمر را هنگامی که آب به سطح مناسبی رسید، وصل می کند. اگر ماشین لباسشویی شما آبگیری کرد اما تایمر آن کار نکرد، ممکن است کلید سطح سنج آب معیوب باشد.

وقتی شیر آب ورودی بسته می شود، می توانید کلید سطح سنج آب را با مولتی متر چک کنید. برق دستگاه را قطع کنید و سیم های مربوطه را جدا کنید. از درست بودن جایگاه سیم ها با کمک شماتیک الکتریکی دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

دکمه تایمر

 دکمه تایمر به شفت تایمر چسبیده است و همزمان با پیشروی تایمر در سیکل شستشو، می چرخد. دکمه تایمر ممکن است به عنوان استارت سیکل استفاده شود به این صورت که با کشیدن آن کلیدی در تایمر را فعال کند. دکمه تایمر معمولا پلاستیکی است که در قسمت اتصال به شفت تایمر با یک قطعه فلزی مستحکم شده است.

ممکن است در صورت فرسودگی، این دکمه هرز شده و همراه با شفت تایمر نچرخد. این موضوع تنظیم تایمر در سیکل شستشوی مورد نظر را مشکل می کند و همچنین باعث می شود شماره گیر در طول سیکل همراه با شفت تایمر نچرخد. قبل از تعویض دکمه تایمر یا شمارنده، ابتدا باید برق دستگاه را قطع کنید تا سهوا آن را روشن نکنید.

اکثر دکمه های تایمر، شمارنده جداگانه ای دارند که هنگامی که دکمه را می چرخانید با آن درگیر شده و کشیده می شود. برای جدا کردن دکمه باید آن را در خلاف جهت حرکت عقربه های ساعت بچرخانید. در بعضی مدل ها ابتدا باید کلاهکی را بردارید تا به یک گیره نگاه دارنده برسید و دکمه را از شمارنده جدا کنید.

همچین در برخی دیگر، باید به پشت بدنه تایمر دسترسی پیدا کنید که شفت نگه دارنده را جدا کنید که نقش امینی برای تایمر را دارد. همیشه مطمئن شوید که هر گونه گیره فلزی نگه دارنده را از روی شفت برداشته اید.

پمپ تخلیه

پمپ تخلیه در یک ماشین لباسشویی نقش تخلیه آب را از دیگ در پایان سیکل شستشو دارد. اگر پمپ تخلیه کار خود را انجام ندهد، ماشین لباسشویی   متوجه خالی شدن دیگ نشده و به مرحله بعد نمی رود. اگر ماشین لباسشویی بعد از شستشو و قبل از آبکشی متوقف شد، بررسی کنید که پمپ درست کار می کند. برخی مدل هایی که کنترل الکترونیکی دارند، در این حالت پیام خطا می دهند. اگر ماشین لباسشویی شما در این حالت پیام خطا داد، به لیست خطاهای معمول رجوع کرده و علت را پیدا کنید.

شیر آب ورودی

شیر آب ورودی برای تامین آب سرد و گرم در زمان آبگیری دستگاه به کار می رود. این شیر حداقل دو مارپیچ کهربایی دارد که در زمان لازم شیر را باز می کنند. اگر ماشین لباسشویی   بعد از انجام شستشو به مرحله بعدی نرفت، ممکن است ایراد از شیر آب ورودی باشد. ابتدا مطمئن شوید که شیلنگ های آب ورودی پیچ خوردگی و انسداد ندارند و فیلترهای شیر آب تمیز هستند.

سپس مارپیچ کهربایی را با مولتی متر چک کنید. برای این کار برق دستگاه را قطع کنید. اگر هر کدام از مارپیچ های کهربایی مدار باز بودند، شیر آب را عوض کنید. در غیر این صورت ولتاژ مارپیچ های کهربایی را در زمان آبگیری بررسی کنید. این کار باید توسط افراد با صلاحیت انجام شود. اگر ولتاژی یافت نشد، باید اجزای مدار مخصوص آبگیری از جمله تایمر، کلید سطح سنج آب، کلید انتخابگر و کلید در را چک کنید.

در صورت نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی در سراسر تهران با ما تماس بگیرید. اعزام تعمیرکار به محل تنها با یک تماس

26705349              26705389

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>