ما را در شبکه های اجتماعی

دلایل خاموش شدن ماشین لباسشویی حین کار کردن

برای تعمیر خاموش شدن ماشین لباسشویی حین کار چه باید کرد؟

خاموش شدن ماشین لباسشویی حین کار کردن ، می تواند اتفاق بسیار آزاردهنده ای باشد. زیرا در حالی که لباسهای خیس و کف آلود، داخل ماشین لباسشویی مانده اند، کار شستشو متوقف شده و هیچ کاری پیش نمیرود.تعمیرکاران حرفه ای ماشین های لباسشویی ، دلایلی گوناگونی را برای این موضوع در نظر می گیرند که هر کدام از این دلایل می تواند به تنهایی این مسئله را پیش بیاورد و ممکن است.

اگر شما هم با مشکل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی مواجه هستید و می خواهید بدانید چرا ماشین لباسشویی حین کار خاموش می شود، این مطلب بدادم برس را از دست ندهید. در ادامه دلایل خاموش شدن ماشین لباسشویی حین کار کردن را اورده ایم.

اگر در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی تخصص ندارید . برای تعمیر خاموش شدن لباسشویی نیاز به تعمیرکار ماشین لباسشویی دارید، با بدادم برس تماس بگیرید تا نزدیک ترین تعمیرکار ماشین لباسشویی را به محل شما اعزام کنیم. تعمیرات ماشین لباسشویی بوش، اسنوا، سامسونگ، دوو، ال جی و دیگر برندهای ماشین لباسشویی در بدادم برس با بالاترین کیفیت و بهترین اجرت انجام می شود.

برای تعمیرات ماشین لباسشویی، در هر نقطه از تهران، می توانید با بدادم برس تماس حاصل نمایید.

 

چرا ماشین لباسشویی خاموش می شود؟

با مشورت گرفتن از تعمیرکاران حرفه ای ماشین لباسشویی، در ادامه مهمترین علل خاموش شدن ماشین لباسشویی حین کار کردن را، لیست کرده ایم که توصیه می کنیم با دقت و به ترتیب در صورت مواجه با مشکل توقف ماشین لباسشویی حین شستن لباسها، یک به یک این موارد را در نظر داشته باشید:

 

  • خراب شدن دوشاخه برق ماشین لباسشویی

 

برای همه کسانی که از ماشین لباسشویی برای شستن لباس ها استفاده می کنند، این سوال پیش می آید که چرا ماشین لباسشویی حین کار خاموش می شود؟ یکی از دلایل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین شستشوی لباس‌ ها، اتصال دو شاخه ی برق به خاطر نوسانات جریان الکتریکی و خراب شدن آن می‌باشد.

بعضی از افراد از محافظ الکتریکی برای ماشین لباسشویی خود استفاده می‌کنند. خراب شدن محافظ نیز می‌تواند باعث خاموش شدن ماشین لباسشویی شود. برای حل این مشکلات محافظ و دو شاخه برق را مورد بررسی قرار دهید و در صورت خراب بودن آن‌ ها را تعمیر یا تعویض کنید.

 

  • خراب شدن تایمر یا برد الکتریکی ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی‌ های قدیمی وظیفه ارسال فرمان شروع به کار لباسشویی به عهده قطعه ای به نام تایمر بود. اما در لباسشویی‌هایی جدید برد الکتریکی فرمان انجام کار را به تمام قطعات دستگاه صادر می کند. هرگاه قطعاتی مانند شیر برقی با المنت خراب شوند، به برد الکتریکی و تایمر آسیب می‌ رسد. خراب شدن برد الکتریکی و تایمر یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی حین کار می‌ باشد.

 

  • سوختن خازن پارازیت گیر ماشین لباسشویی

خازن پارازیت گیر معمولا به انتهای دو شاخه ی برق ماشین لباسشویی نصب می شود. گاهی اوقات به دلیل بار الکتریکی زیاد، این خازن می سوزد. سوختن خازن پارازیت گیر برق ورودی به لباسشویی را قطع می‌کند و باعث می شود که ماشین لباسشویی وسط کار خاموش شود. برای برطرف کردن این مشکل باید خازن پارازیت گیر سوخته را با یک خازن سالم تعویض کنید.

 

  • خراب شدن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی

هنگامی که میکروسوئیچ درب لباسشویی خراب شود و یا قفل درب باز بماند، چرخیدن دیگ لباسشویی متوقف می شود. زمانی که با توقف ماشین لباسشویی در حین کار مواجه شدید، در اولین اقدام باید با یک مولتی متر سوئیچ های درب را امتحان کنید و در صورت معیوب بودن آن ها را تعمیر یا تعویض کنید.

 

  • خراب شدن زبانه و موتور قفل درب لباسشویی

قفل درب موظف است که درب لباسشویی را در هنگام شستشو بسته نگه دارد.‌ سیستم ماشین‌های لباسشویی طوری طراحی شده که وقتی از بسته بودن درب مطمئن شود، می‌تواند شستشوی لباس‌ها را شروع کند. اگر چنانچه زبانه قفل به درستی کار نکند، احتمال توقف ماشین لباسشویی در وسط کار زیاد است. برای حل این مشکل باید قفل و زبانه درب را تعویض کنید.

 

  • از کار افتادن شیر ورودی یا شیر برقی ماشین لباسشویی

وقتی لباسشویی برای شروع شستشو لباس ها را خیس می کند، شیر ورودی است که باعث ورود آب به داخل دیگ لباسشویی می شود.‌ در صورت از کار افتادن شیر ورودی آب، لباسشویی در وسط کار متوقف می‌ شود. بعد از چک کردن شیر ورودی آب  و اطمینان از خرابی شیر، باید آن را با یک شیر ورودی سالم تعویض نمایید.

 

  • خراب شدن توپی و چرخ دنده های موتور تایمر لباسشویی

وقتی تایمر ماشین لباسشویی‌ های قدیمی در جهت مخالف چرخانده شود، عملکرد توپی آن دچار اختلال می‌شود و به همین دلیل تمام برنامه‌ های ماشین لباسشویی به هم می ریزد و فرمان شروع به کار قطعات دیگر صادر نمی‌شود. معیوب شدن توپی تایمر باعث توقف ماشین لباسشویی در حین کار خواهد شد.

برای حل این مشکل باید از یک تعمیرکار ماهر ماشین لباسشویی بخواهید که تایمر معیوب را تعویض کند. جنس چرخ‌ دنده های تایمر از پلاستیک است و به مرور زمان دچار ساییدگی می شود. ساییدگی چرخ دنده های تایمر نیز مانع از عملکرد صحیح این قطعه می شود. در نتیجه خراب شدن توپی یا چرخ دنده های تایمر می‌تواند یکی از دلایل توقف ماشین لباسشویی در حین کار باشد.

 

  • خراب شدن برد کنترل اصلی

یکی دیگر از دلایل خاموش شدن ماشین لباسشویی حین کار کردن، خراب شدن برد کنترل اصلی دستگاه می‌ باشد. البته خرابی برد جزء آخرین دلایل خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار است. در آخرین مرحله پس از بررسی دلایل قبلی به سراغ چک کردن برد اصلی آن بروید و در صورت خرابی آن را تعویض کنید.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>