ما را در شبکه های اجتماعی

علت لرزش ماشین لباسشویی

تعمیر لرزش ماشین لباسشویی | چرا ماشین لباسشویی میلرزد؟

علت لرزش ماشین لباسشویی ، موضوعی است که هر خانم خانه دار بعد از اینکه ماشین لباسشویی تکان های زیادی میخورد و در ادامه آن سر و صدای زیادی ایجاد میشود، بدنبال بهترین راهی برای تعمیر لرزش ماشین لباسشویی هستید. در این مقاله سعی کرده ایم که جدای از بیان علت لرزش ماشین لباسشویی ، به بیان راه حل تعمیر لرزش لباسشویی بپردازیم.

به عبارت دیگر وقتی شما علت ها را بدانید، می توان گفت راه تعمیر لرزش ماشین لباسشویی را نیز می دانید، اما توصیه می کنیم اگر متخصص نیستید برای تعمیر ماشین لباسشویی دست به کار نشوید و از یک تعمیرکار لباسشویی برای تعمیر لرزش ماسین لباسشویی کمک بگیرید.

برای تعمیر ماشین لباسشویی در منزل با بدادم برس تماس بگیرید.

علت لرزش ماشین لباسشویی چیست؟

چرا ماشین لباسشویی می لرزد؟ چگونه لرزش ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم؟ دلایل زیر ، مهمترین و عمده ترین علت لرزش و تکان خوردن ماشین لباسشویی به حساب می آیند :

تراز نبودن زمین

یکی از دلایل اصلی لرزش ماشین لباسشویی‌های بوش، سامسونگ و آبسال، تراز نبودن زمینی است که دستگاه لباسشویی را روی آن قرار می‌ دهید. بسیاری از افراد در هنگام پیدا کردن علت لرزش ماشین لباسشویی به این نکته توجهی ندارند.

برای کاهش لرزش لباسشویی، می‌ توانید آن را روی یک تخته بگذارید و یا از ابزار مهندسی استفاده کنید. هنگام نصب ماشین لباسشویی جدید فراموش نکنید که پیچ ترنسلیت را که پشت دستگاه قرار گرفته، باز کنید. این پیچ به منظور کاهش حرکت دیگ در زمان جا به جایی تعبیه می‌شود و اگر بعد از نصب باز نشود، باعث لرزش ماشین لباسشویی خواهد شد.

تراز نبودن پایه‌ های ماشین لباسشویی

 در زیر تمام ماشین لباسشویی‌ها چهار پایه وجود دارد که می‌توان با تنظیم ارتفاع آن‌ها لباسشویی را نسبت به سطح زمین، تراز نمود. پایه‌ ها مانند پیچ باز یا بسته می شوند. نحوه تراز کردن ماشین لباسشویی به این شکل است که ابتدا با چرخاندن پایه های جلویی ارتفاع آن ها را در اندازه مناسب تنظیم کنید و سپس قفل پایه ها را فعال کنید که حرکت نکند. اگر پایه های عقب نیز به تنظیم احتیاج داشت، آن ها را نیز تنظیم کنید تا لباسشویی کاملا با زمین تراز شود‌.

استفاده از پدهای ضد لرزش نیز کمک می‌کند تا دستگاه هنگام استفاده دچار لرزش نشود. در صورت شکستگی پایه ها با مراکز تعمیر لباسشویی تماس گرفته و از تعمیرکاران مجرب برای تعویض پایه ها کمک بگیرید.

حجم زیاد و عدم تعادل لباس‌ های داخل لباسشویی

لباس‌ های داخل دیگ لباسشویی را باید به صورت یکنواخت و متعادل قرار بدهید. اگر لباس‌ ها به خوبی بالانس نشوند در هنگام چرخش دیگ باعث ایجاد لرزش و تکان‌ های شدید می شوند.  فراموش نکنید حجم لباس ها باید به اندازه ظرفیت لباسشویی باشد. روی بدنه تمام لباسشویی ها از جمله لباسشویی سامسونگ و بوش و آبسال و همچین لباسشویی دوقلو مقدار ظرفیت با واحد کیلوگرم درج شده است.

سنگین شدن مقدار لباس‌ ها دستگاه را دچار عدم تعادل و لرزش می‌کند. البته این نکته را هم باید متذکر شویم که حجم خیلی کم لباس در دیگ لباسشویی نیز باعث به هم زدن عملکرد چرخش دیگ و ایجاد لرزش می‌شود. بنابراین بهترین حجم برای لباس‌ها همان مقداریست که روی آن درج شده است.

خراب شدن کمک فنرهای لباسشویی

به منظور جلوگیری از لرزش دیگ لباسشویی در زمان چرخیدن، کمک فنرهایی طراحی شده که از یک سمت به فریم پایه و از سمت دیگر به قسمت بیرون و زیرین دیگ وصل شده است. اگر کمک فنرهای لباسشویی خراب شده باشند، دیگ لباسشویی دچار لرزش می‌ شود.

برای تعویض کمک فنرهای معیوب باید از یک تعمیرکار متخصص بخواهید که پنل جلو یا عقب ماشین لباسشویی را باز کند. اگر فنرهای خراب سریع با فنرهای سالم جایگزین نشوند به اجزای دیگر دستگاه نیز آسیب وارد خواهد شد.

خراب شدن فنرهای دیگ لباسشویی

فنرهای دیگ به منظور ثابت نگه داشتن دیگ در حالت معلق داخل کابین لباسشویی مورد استفاده قرار گرفته‌ اند. این فنرها علاوه بر نگه داشتن دیگ وظیفه جذب لرزش‌ها و ارتعاشات دیگ را در زمان چرخیدن به عهده دارند. به مروز زمان و با استفاده مداوم از لباسشویی فنرهای دیگ کش می‌آیند و دیگر کارایی لازم را ندارند.

در چنین مواقعی باید با یک مرکز تعمیر ماشین لباسشویی تماس بگیرید تا در اسرع وقت یک تکنسین ماهر فنرهای خراب دیگ لباسشویی شما را با فنرهای جدید و مستحکم تعویض کند.

خراب شدن بلبرینگ‌ های لباسشویی

 دو عدد بلبرینگ داخلی و بیرونی در بخش انتهایی آبکش لباسشویی قرار گرفته است. بلبرینگ‌ ها داخل پوسته پلاستیکی هستند و پرس شده اند. شفت انتهای آبکش روی این بلبرینگ ها سوار شده تا در دورهای بالا به طور یکنواخت حرکت کنند. برای اینکه آب به بلبرینگ ها نفوذ پیدا نکند، آن‌ ها را داخل یک کاسه نمد قرار داده اند. به گذشت زمان و استفاده زیاد از لباسشویی، کاسه نمد دچار پوسیدگی و آسیب می‌ شود و آب به داخل آن نفوذ پیدا می‌ کند.

رسیدن آب به بلبرینگ ها باعث خرابی این قطعات شده و عملکرد آن ها را دچار مشکل می کند. با معیوب شدن بلبرینگ ها ماشین لباسشویی دچار لرزش و ساچمه های داخل آن صدای خرخر ایجاد می کنند. برای رفع این مشکل حتما باید تعمیرکار نمد و بلبرینگ ها را تعویض کند. در صورت اهمیت ندادن به این مشکل و به تعویق انداختن تعمیر ماشین لباسشویی، خسارات بیشتری به قسمت های دیگر نیز وارد خواهد شد.

خراب شدن آبکش و شفت سه نظام لباسشویی

وقتی که می‌خواهید لباس‌های کثیف را داخل لباسشویی قرار دهید، درواقع مخزن استوانه ای لباسشویی آبکشی است که در قسمت انتهای آن یک شفت سه نظام قرار گرفته که آب را داخل استوانه فلزی نگه می‌ دارد. شاخه های شفت سه نظامه با کمک پرچ یا پیچ به آبکش متصل شده اند. سنگین شدن بیش از حد ظرفیت لباسشویی باعث خراب شدن بلبرینگ ها و در نتیجه جمع شدن رسوبات در پشت آبکش می شود.

رسوبات و جرم های پشت آبکش منجر به شکستن و خرابی شفت و نظام های متصل به آبکش می شود. این اتفاق باعث شنیدن شدن صداهای ناهنجار از لباسشویی می شود.‌ برای تعمیرات و تعویض شفت سه نظام و بلبرینگ و نمد حتما از یک تعمیرکار زبده کمک بخواهید.

ترک خوردن یا شکستگی وزنه های بالانس لباسشویی

در قسمت بیرونی دیگ‌های تمام ماشین‌های لباسشویی وزنه هایی به پوسته پلاستیکی دیگ متصل شده اند تا باعث بالانس و تعادل دیگ باشند.‌ ایجاد هر گونه شکستگی یا ترک خوردگی در وزنه های بالانس موجب لرزش و سر و صدای زیاد در لباسشویی خواهد شد. بهتر است که هیچ گاه خودتان اقدام به تعمیر لباسشویی نکنید و برای تعویض وزنه های بالانس با یک تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

خراب شدن فلکه آبکش لباسشویی

آخرین علت لرزش ماشین لباسشویی ( که در این مقاله به آن میپردازیم) خرابی فلکه آبکش یا فولی می باشد. این قطعه از یک سمت به گرداننده موتور وصل شده و از سمت دیگر تسمه روی آن سوار شده است. فلکه آبکش سبب چرخش گرداننده موتور می شود. در صورتی که دلیل اصلی لرزش خرابی شیر فلکه باشد با تعوض این قطعه توسط تعمیرکار مشکل حل خواهد شد.‌

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

2 پاسخ

  1. با سلام و خسته نباشید از مطالب مفیدی ک در سایتتون قرار دادید
    علاوه بر موارد بالا یکی دیگر از دلایل لرزش گرفتگی فیلتر تخلیه آب ماشین لباسشویی ست.
    گرفتگی فیلتر باعث میشود آب بصورت کامل تخلیه نشود و در هنگام چرخش تعادل ماشین را بهم زده و لرزش ایجاد کند.
    ممنون از مطالب مفیدتون.

  2. ممنون از شما
    حتمااین مورد هم به دلایل لرزش ماشین لباسشویی اضافه میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>