ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر کولر آبی

تعمیر کولر آبی به صورت تخصصی

تعمیر کولر آبی در وب سایت بدادم برس

 تعمیر کولر آبی و سرویس آن از خدمات پرطرفدار بدادم برس در زمینه تعمیر تاسیسات سرمایشی هستند که توسط سرویس کار کولر آبی ماهر انجام می شود. در این مطلب روند انجام سرویس کولر آبی و تعمیر کولر آبی شرح داده شده است. در صورتی که به تعمیرکار کولر آبی و یا سرویسکار کولر آبی نیاز دارید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا علاوه بر آشنایی با خدمات ما از هزینه سرویس کولر آبی و قیمت تعمیر کولر آبی با خبر شوید.

در سرویس کولر آبی سرویسکار کولر آبی به محل شما اعزام می شود و تمام اقداماتی که برای سرویس کولر آبی لازم است را انجام می دهد. در این حین اگر قطعه ای از کولر نیاز به تعمیر داشته باشد، آنوقت تعمیرکار کولر آبی اقدام به تعمیر کولر آبی می کند.

سرویس کولر آبی و تعمیر کولر آبی توسط متخصصان ما در بدادم برس در کمترین زمان و با کمترین اجرت ممکن انجام می شود. چهت درخواست تعمیرکار کولر آبی تنها کافی است با ما تماس بگیرید.

 

تعمیر کولر آبی در سایت بدادم برس

در تعمیر کولر آبی چه خدماتی انجام می‌شود؟

در سرویس کولرهای آبی شامل مواردی از جمله تعویض پوشال کولر آبی، تخلیه آب کولر آبی، روغن کاری موتور کولر آبی، تعویض پروانه یا حلزونی کولر آبی، تعویض شفت کولر آبی و تعویض برزنت کولر آبی می شود. در این قسمت به اقداماتی که در سرویس کولر آبی انجام می شودمی پردازیم و برخی از مهم ترین آن ها را آورده ایم:

 • روغن‌کاری موتور کولر آبی

روغن‌کاری موتور کولر آبی و روغن‌کاری یاتاقان‌ها از مهم‌ترین کارهای است که در زمان سرویس کولر آبی باید انجام شود. روغن کاری موتور کولر آبی باعث افزایش طول عمر آن می‌شود و سلامت کارایی آن را افزایش می‌دهد.

برای این کار در ابتدا باید کولر را از برق بکشید. سپس پوشال ها و محفظه ها را بردارید و بعد از آن به روغن کاری یاتاقان و موتور کولر بپردازید. دقت داشته باشید که برای روغن کاری هیچ‌گاه نباید موتور کولر را باز کنید. چرا که باز کردن آن دردسر های زیادی به دنبال دارد.

روغن کاری موتور کولر آبی یکی از مهم ترین کارهایی است که باید برای سرویس کردن آن انجام داد. بهتر است در فواصل منظم به کولر سر بزنید و این کار را برای آن انجام دهید.

 • تعویض شفت کولر آبی

شفت کولر آبی محور پروانه کولر است و نیازی نیست در هر دفعه از سرویس کردن کولر این قطعه را عوض کرد. زمانی نیاز می شود که شفت کولر را تعویض کرد که این قطعه دچار آسیب شده باشد.

 • تعویض برزنت کولر آبی

تعویض برزنت کولر آبی یکی از اقداماتی است که توسط سرویس کار کولر آبی انجام می شود. همانطور که می‌دانید، برزنت کولر یک پارچه ضخیم است که دهانه کولر را به دریچه داخل خانه وصل می کند و باد خنک را از داخل کولر به داخل خانه منتقل می‌کند. بنابراین زمانی هوای کاملا به داخل خانه وارد می‌شود که برزنت بدون هیچ سوراخ و پارگی باشد. بنابراین بهتر است در هنگام سرویس کردن برزنت کولر را چک کنید و در صورت پارگی، آن را تعویض نمایید.

 • تعویض پروانه و یا حلزونی کولر آبی

تاب برداشتن، مشکل عمده پروانه یا همان حلزونی کولرهای آبی است. معمولا در این مواقع چاره‌ای به‌جز تعویض پروانه کولر نیست و معمولا تاب برداشتن آن‌ها راه‌حلی ندارد. توجه داشته باشید زمانی که حلزونی کولر مشکل داشته باشد، باد آن مثل قبل نخواهد بود.

 • رفع پوسیدگی و شوره کولر آبی

از آنجا که کولر آبی روزانه حجم زیادی آب مصرف می‌کند و به خاطر وجود املاح زیادی که داخل آب شهری وجود دارد، باعث می‌شود بعد از گذشت مدتی بدنه و دیواره‌های کولر رسوب و شوره بزند. یکی از راه‌هایی که برای بهتر خنک کردن کولر آبی وجود دارد، رفع شوره‌ها از داخل بدنه و قطعات کولر آبی است. برای این کار باید پوشال و دریچه‌ها را باز کنید، بدنه کولر را کاملاً تمیز بشویید تا هوا به خوبی در داخل کولر رد و بدل شود.

 • برطرف کردن نشتی کولر آبی

از آنجایی که کف کولر آبی معمولا پر از آب است،  به‌دلیل املاح زیاد آب شهری کف کولر آبی معمولا دچار پوسیدگی می‌شود. پس در اکثر مواقع کف کولر دچار نشتی می‌شود و برای رفع مشکل باید کفی کولر تعویض شود و یا ترمیم گردد.

 • تعویض پوشال‌های کولر آبی

پوشال‌ها ممکن است به 3 دلیل دچار مشکل شوند:

الف) پوشال‌های پریشان و یا دارای حفره ممکن است قطرات آب را دچار سرگردانی و یا سقوط بی‌واسطه کنند و مکش هوا این قطرات را به سمت یاتاقان و تسمه هدایت می‌کند. در این حالت یاتاقان دچار زنگ‌زدگی و یا گیرپاچ می‌شود که به حلزونی کولر آسیب می‌رساند. قطرات از طریق تسمه نیز به سمت دینام پرتاب می‌شوند که موجب سوختگی دینام می‌شود.

ب) پوشال‌ها در مدت زمان طولانی و به‌دلیل سنگینی ایجاد شده از طریق قطرات آب، دچار افتادگی می‌شوند. در این حالت تیغه‌های نگهدارنده پوشال از درها جدا شده و پوشال به ناودانی انتهای درها می‌چسبد.

ج) پوشال‌ها به‌دلیل جذب املاح آب در مدت زمان طولانی بوی نامطبوع و گرفتگی ایجاد می‌کنند.

 • تنظیم پولی موتور

هنگام تعمیر کولر آبی، نصب پولی را طوری باید طوری انجام شود که پولی موتور در راستای بلور قرار گیرد. این امر هم به عمر تسمه و هم به عمر موتور اضافه خواهد کرد و به سیستم یاتاقان بندی بلور فشار نامنظم کمتری وارد می‌کند.

سرویس و تعمیر کولر آبی هر دو نیاز به تخصص دارد. سرویس کولر آبی می تواند از سرویس کولر آبی جلوگیری کند و با اینکه هزینه تعمیر کولر آبی را تا حد زیادی کاهش دهد.

 

مراحل سرویس و تعمیر کولر آبی

هزینه تعمیر کولر آبی و سرویس آن چقدر است؟

قیمت سرویس کولر آبی به 2 پارامتر اجرت و قطعات مصرفی بستگی دارد. معمولا سرویس کولر آبی که اکثر مردم انجام می دهند، تعویض پوشال و روغن کاری موتور است که هزینه زیادی نخواهد داشت. گاهی پیش می آید که سرویس کولر آبی باید به صورت کامل انجلم شود، که هزینه بیشتری نسبت به سرویس جزئی کولر آبی برای مشتریان دارد. همچنین زمانی بیشتری از سرویس کار کولر آبی می گیرد و زحمتی بیشتری دارد.

محلی که کولر آبی شما نصب شده، می تواند در هزینه سرویس کولر آبی نقش داشته باشد. گاهی کولر های آبی در مکان هایی قرار دارند که سرویس و تعمیر کولر آبی برای تعمیرکار با سختی همراه استو در این موارد هزینه سرویس و تعمیر کولر آبی بیشتر می شود.
قیمت تعمیر کولر آبی کاملا مربوط به قطعه خراب و یا تعمیر آن می‌باشد. در حالت کلی اجرت تعمیر کولر آبی از 100،000 تومان آغاز شده و تا 350،000 تومان و بسته به مشکل کولر متغیر می‌باشد.

یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در قیمت سرویس کولر آبی و تعمیر کولر آبی، رفت و آمد کارشناسان است.

تعمیرکار کولر آبی بدادم برس چه خدماتی به شما ارائه می‌کند؟

تعمیرکار کولر آبی بدادم برس یا هر تعمیرکار سیار کولر آبی که برای سرویس کولر آبی به محل شما اعزام می شود، ابتدا وضعیت کولر آبی را بررسی می کند اگر نیاز به تعمیر کولر آبی داشت، برای آن اقدام می کند و به تعمیر قطعات می پردازد. اقداماتی که در تعمیر کولر آبی توسط تعمیرکار کولر آبی انجام می شود را می توان این گونه نام برد:

 • تعمیر پروانه کولر آبی
 • رفع پوسیدگی کولر آبی
 • رفع نشتی کولر آبی
 • تعمیر و نگهداری کولر آبی
 • دمونتاژ کولر آبی
 • تعمیر حلزونی کولر آبی
 • و …

روغن کاری موتور کولر آبی، تعویض شفت کولر (در صورت نیاز)، تعویض برزنت (در صورت نیاز)، تعویض پروانه و یا حلزونی (در صورت نیاز)، رفع پوسیدگی‌ها کف و درب‌ها، برطرف کردن نشتی (در صورت نیاز)، تعویض پوشال‌ها، جرم‌گیری درب‌ها، روغن کاری یاتاقان، نصب کولر آبی، نصب پولی موتور و تعویض تسمه (در صورت نیاز)،  تنظیم شناور، تعویض شلنگ آب و فلکه خدماتی است که تعمیرکار بدادم برس در زمان سرویس به شما ارائه می‌کند.

مجموعه بدادم برس تعمیر کار کولر آبی که به محل شما اعزام می‌شود را، با دقت و ریزبینی انتخاب می‌کند. از این رو از تبحر تعمیرکار کولر آبی ما و همچنین ارائه خدمات مطلوب تردید نداشته باشید

 

چه نکاتی در تعمیر و نگهداری کولر آبی اهمیت دارد؟

١- درپوش‌ها را از محل مخصوص گرفته و به طور عمودی به طرف بالا بکشید تا قسمت تحتانی آن از بدنه جدا گردد. سپس درب را به طرف خارج کشیده و آن را بیرون بیاورید.

۲- دریچه اطمینان آب را که در مرکز کف کولر (تشتک پایین) تعبیه شده با دقت باز نموده و تشتک پائین را کاملا با شیلنگ آب بشویید.

۳- یکی دیگر از نکات مهم در تعمیر و نگهداری کولر آبی این است که هر سال پس از شستن کولر و خشک شدن آن ابتدا کفی، پایه‌ها و محل نصب شناور را با سمباده تراشیده، ضد زنگ بزنید و سپس آن را رنگ نمایید تا عمر مفید آن افزایش یابد.

۴- پمپ آب را باز کرده و ضمن سرویس و روغن کاری، آن را در محل استقرار با دقت نصب نمایید. حتما در هنگام باز کردن پمپ از محل اصلی آن دقت نمایید تا بتوانید دوباره آن را ببندید.

۵- با پر کردن تشتک تحتانی از آب و روشن نمودن پمپ آب اطمینان حاصل نمایید که مسیر آب در شلنگ و سه راهه و آب پخش کن‌ها باز است و به هیچ عنوان نشتی آب ندارد.

۶- ناودان‌های مستقر در درپوش‌ها را تمیز کنید تا منافذ آن‌ها برای ورود و خروج هوا باز شود.

۷- موتور فن را باز نموده و آن را سرویس و روغن کاری نمایید.

۸- چنانچه محور موتور به طور محوری لقی دارد می‌توانید با استفاده از واشر مخصوص لقى آن را بگیرید. البته لقی کم اشکالی ندارد.

۹- یاتاقان‌ها را باید روغن کاری شود.

۱۰- هر دو سال یک‌بار پوشال‌ها را تعویض نمایید. تعویض بموقع پوشال‌ها مانع از تولید قارچ و در نتیجه رشد میکروب و باکتری‌ها می‌شود.

۱۱- در موقع تعویض پوشال باید ابتدا آن را خیس و در محل مخصوص خود قرار داده سپس شبکه سیمی مخصوص را روی آن قرار دهید.

۱۲- شکم پوشال را بگیرید تا آب روی تسمه و واتر پمپ نریزد.

۱۳- دو یا سه هفته یک بار آب تشتک کولر را خالی نموده تا از لجن‌گیری آن جلوگیری به عمل آمده و از زنگ زدگی زودرس آن پیشگیری نمایید.

۱۴- شناور را طوری تنظیم نمایید که آبی از تشتک یا دریچه اطمینان سرازیر نشود.

۱۵- دقت نمایید که پولی سر موتور و سر فن در یک امتداد باشند.

۱۶- چنانچه محور فن لقی محوری افقی داشت لقى آن گرفته شود.

۱۷- چنانچه محور فن لقی شعاعی (عمودی) داشت یاتاقان‌ها را تعویض نمایید.

۱۸۔ چنانچه محور موتور دوحالته لقی شعاعی (عمودی) داشت آن را به تعمیرگاه ببرید تا یاتاقان آن تعویض گردد.

۱۹- قبل از راه اندازی موتور دو حالته ابتدا پارچه ای بزرگ را خیس نموده جلو کولر بگیرید تا ذرات زنگ زده شده کانال و فن و ذرات گرد و خاک گرفته شود.

۲۰- برای تهویه مطبوع بهتر، واتر پمپ را به مدت ۱۰ دقیقه روشن نمایید تا پوشال ها کاملا خیس شوند سپس موتور دو حالته (دور تند) را روشن نمایید.

۲۱- با پایان گرفتن فصل گرما آب تشتک کولر را خالی و روی آن برزنت مخصوص بکشید تا از گرد و خاک و باد و باران مصون بماند.

۲۲- در فصولی که از کولر استفاده نمی‌شود دریچه‌های کولر را خوب ببندید.

۲۳- با پایان گرفتن فصل گرما لوله رابط شیر فلکه و محفظه کولر را از شیر فلکه باز نموده و آب داخل آن را تخلیه نمایید تا از ایجاد رسوب و غیره جلوگیری شود.

 • تعمیر کولر آبی شبانه روزی بدادم برس در صورتی که نور کافی برای انجام کار وجود داشته باشد و مزاحمتی برای همسایگان ایجاد نکند، تا ساعت 12 بامداد میسر است.

 

تعمیر کولر آبی و سرویس کولر آبی در سراسر تهران

26705349                26705389

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>