ما را در شبکه های اجتماعی

علت آب دادن پکیج

آب دادن پکیج ، جزو آن دسته از مشکلات استفاده از پکیج است که بسیاری از افراد، با آن دست به گریبان هستند. علتهای آب دادن پکیج ها میتواند متفاوت باشد که با بروز این مشکل، باید به سراغ حل آن یا تعمیر پکیج توسط یک تعمیرکار پکیج برویم.

اگر بعد از مطالعه دقیق این متن، باز هم مشکل شما حل نشد و همچنان نیاز به تعیمر پکیج خودتان و حضور یک تعمیرکار حرفه ای داشتید، میتوانید با بدادم برس تماس بگیرید.

برای تعمیر پکیج خود، با بدادم برس تماس بگیرید تا در اسرع وقت تعمیر آب دادن پکیج شما انجام شود.

دلایل آب دادن پکیج چیست ؟

آب دادن پکبج یکی از مواردی است که برای مشتریان بسیار اتفاق می افتد. و اینکه ” چرا پکیج آب میدهد ؟ ” سوالی است که همیشه از طرف شما هموطنان از سرویسکار پکیج پرسیده می شود. به همین دلیل مهم ترین دلایل آب دادن پکیج را به طور کاملا کاربردی برای شما در این مطلب ارائه خواهیم داد.

 

8 علت اصلی آب دادن پکیج عبارت است از:

نشتی آب از محل شیر پرکن دستگاه

چنانچه شیر پرکن دستگاه خراب باشد، باعث بالا رفتن فشار داخلی پکیج می شود در نتیجه از پشت مهره ورودی نشتی آب مشاهده می شود. و یا بدلیل بالا رفتن فشار زیر شیر پرکن ترک خورده و نشتی آب در این محل به بیرون دستگاه پکیج دیده می شود.
دقت کنید در صورت ترک خوردن شیر پرکن پکیج حتما باید تعویض شود اما اگر از پشت شر پرکن نشتی آب یا همان آبریزی پکیج دیده شد واشر آب بندی آن خراب است و با تعویض این واشر مشکل حل شود.

 

عدم آب بندی صحیح اتصالات پکیج

مهم ترین دلیل اینکه پکیج آب میدهد عدم آببندی صحیح اتصالات آن می باشد. حتما در هنگام نصب پکیج کار را به سرویسکار ماهر واگذار کنید چرا که در هنگام نصب پکیج باید علاوه بر شیلنگ های پیسواری که به خود پکیج نصب می‌شوند اتصالات دیگر را هم در قسمت زیر دستگاه به دقت و با کیفیت مناسبی متصل کنند و همه اتصالات را عایق بندی کنند تا بعد از نصب دچار نشتی آب نشود.
البته آب دادن پکیج گاها به دلیل بالا رفتن دمای آب و یا پوسیدگی در مدت زمان زیاد کارکرد هم اتفاق می افتد.

 

آبریزی پکیج از ناحیه پمپ پکیج

یکی دیگر از دلایل مهم در آب دادن پکیج، نشتی پمپ و لوله های دستگاه می باشد، که بیشتر به دلیل فرسوده بودن پمپ و لوله های آن رخ می دهد. پمپ سیرکولاتور وظیفه گردش آب در مسیر مدار گرمایش و گرم کردن رادیاتورها را برعهده دارد. این پمپ ها قابلیت کارکرد بالایی دارند ولی بعد از چند سال یا می سوزند و یا ضعیف شدن می شوند.

گاهی مواقع با خراب شدن این پمپ ها ، نشتی آب از اطراف پمپ دیده می شود که باز هم با افت فشار پکیج همراه خواهد بود. در بسیاری از مواقع در صورتیکه خرابی پمپ باعث افت فشار و نشتی آب پکیج باشد می توان اقدام به تعمیر برخی از قسمت های پمپ کرد اما در برخی از مواقع جهت رفع آبریزی پکیج سرویسکار پکیج تنها راه تعمیر پکیج را تعویض پمپ اعلام می کند.

 

خراب شدن شیر تخلیه یا شیر اطمینان پکیج

شیر تخلیه فشار یا همان شیر اطمینان برای این منظور بر روی پکیج نصب شده است تا در مواقعی که پکیج بالاتر از میزان فشار تنظیم شده در حال کار باشد، آب اضافی را آزاد کند. حال اگر فشار پکیج بیش از میزان تنظیم شده قرار بگیرد، شیر تخلیه فشار میزان آب اضافی را برای جلوگیری از انفجار از دستگاه خارج می کند.

چنانچه شیر تخلیه دچارفرسودگی و یا پوسیده شود آن هم باعث نشتی آب می شود در نتیجه از طرف سرویسکار پکیج خراب اعلام می شود و از بزرگترین نشانه های خرابی این شیر می توان به افت فشار دستگاه پکیج هم اشاره نمود.

 

پوسیدگی لوله و اتصالات درون دستگاه

همانطور که میدانید در درون پکیج معمولا انتقال آب و یا حرکت آب در مدارهای مختلف برای عملیات های مختلف از بین لوله ها و اتصالات متعددی که طراحی شده است انجام می شود. در نتیجه فشار و دمای زیادی روی مجموعه اتصالات وجود دارد از آنجاییکه جنس این لوله ها اغلب برنجی است و به این راحتی دچار نشتی و خرابی نمی شوند. می توان گفت که عمده ترین دلیل نشتی از زیر پکیج یا همان آبریزی پکیج خراب شدن اورینگ ها و یا واشرها در بین این اتصالات بر اثر حرارت و فشارزیاد می باشد.

البته دلیل دیگر آن نیز ضربه خوردن و یا رسوب گرفتن آب دراین لوله ها می باشد که خود موجب ترک خوردگی در بین لوله ها می شود که باعث نشتی در دستگاه می گردد. در این حالت برای تعمیر پکیج باید لوله ای که دچار نشتی شده شناسایی و اقدام به تعویض آن به قطعه مشابه بکنید.

 

زنگ زدگی، ترک خوردگی و یا سوراخ شدن مبدل پکیج

یکی از دلایل دیگر نشتی آب پکیج پوسیدگی و زنگ زدگی مبدل می باشد، که در اینصورت تنها راه حل آن تعویض آن قسمت است. از آنجاییکه مبدل یکی از مهم ترین بخش های یک پکیج می باشد نمی توان با تعمیر کردن آن باعث از بین رفتن نشتی آب شد چرا که بعد از یک مدت کوتاهی دوباره نشتی آب از همان محل اتفاق می افتد.

 

پوسیدگی قطعات داخلی پکیج

با توجه به این که پکیج دستگاهی است که دائما در ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و مهم تر از همه با توجه به وجود سختی آب، املاح موجود در آب، پوسیدگی قطعات داخلی پکیج امری اجتناب ناپذیر است. که نتیجه این پوسیدگی می تواند یکی از دلایل آب دادن پکیج باشد.

 

بیشتر بدانید :

دلایل جوش آوردن پکیج چیست؟

 

خرابی دیافراگم در منبع انبساط پکیج

براساس قواعد ترمودینامیک می دانیم که با افزایش دما، حجم آب نیز افزایش پیدا می کند و از طرفی دیافراگم منبع انبساط فرمان می دهد و افزایش انبساط دستگاه، کنترل می شود. حال اگر به هر دلیلی دیافراگرم منبع انبساط دچار نقص شود و فرمان درست نفرستد، حجم آب اضافی در پکیج به بیرون نشت خواهد کرد. در نتیجه  یکی دیگر از علت های آب دادن پکیج را می توان خرابی دیافراگم در منبع انبساط دانست.

در انتها لازم به ذکر است که چکه کردن آب از هر قسمت از پکیج را نباید نادیده گرفت و همانطور که در بالا ذکر شد، به تعویق انداختن تعمییر پکیج می تواند سبب بروز خسارات بالاتری برای شما خواهد شد.

 

نصب،سرویس و تعمیر پکیج در مجموعه بدادم برس. خدمات 24 ساعته با گارانتی و اجرت کم در سراسر تهران با ایاب و ذهاب رایگان

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>