ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر چیلر در اسرع وقت

چیلر چیست و چه کاری انجام می دهد | انواع چیلر کدامند؟

چیلر چیست؟ انواع چیلر کدام هستند و هر کدام برای چه اموری استفاده می شوند؟ این سوالها ممکن است به ذهن هر مخاطبی برسد و برای آشنایی بیشتر با این مقوله، دنبال اطلاعات تکمیلی باشد. در این مقاله سعی کرده ایم که به موضوع چیلرها و کاربردهای آنها بپردازیم. با توجه به استقبالی که مصرف کنندگان از انواع چیلرها داشته اند، بدست آوردن اطلاعات دقیق، ضروری به نظر می رسد.

با ارائه این مقاله سعی کرده ایم که شما را با چیلر و کارایی آن آشنا کنیم اما لازم است اشاره کنیم که موضوع مورد توجه دیگری که در مورد انواع چیلرها وجود دارد، بحث تعمیر چیلر است که باید توسط تعمیرکاران حرفه ای به انجام برسد.باید اشاره کنیم که بدادم برس با در اختیار داشتن تعمیرکاران چیلر حرفه ای، می تواند در زمینه تعمیر انواع چیلر، به شما کمک کند و در اسرع وقت و کمترین هزینه هر گونه تعمیری که لازم باشد را ارائه دهد، ضمن اینکه خدمات ارائه شده را گارانتی نیز خواهد کرد.

برای تعمیر انواع چیلر با کمترین هزینه و در سریعترین زمان ممکن، با بدادم برس تماس بگیرید.

 

چیلر چیست؟

به سیستمی که از طریق سیکل تبرید جذبی یا سیکل تبرید تراکمی باعث می شود گرما از مایع آب جریان یافته در مبدل حرارتی گرفته شود، دستگاه سردکن یا چیلر می گویند. آب سرد شده در داخل چیلر برای خنک کردن و تهویه مطبوع در تجهیزاتی مانند فن کوئل و هواسازها مورد استفاده قرار می گیرد. حرارت گرفته شده از آب برای بالا بردن بازدهی در بخش گرمایشی استفاده می شود و یا در محیط دفع می شود.

چیلرها بیشتر در خنک سازی در تابستان یا تهویه مطبوع هوا در پروژه های ادارای، صنعتی، تفریحی، فرهنگی، مسکونی و… کاربرد دارند. دمای آب سرد تولید شده توسط چیلر که برای تهویه مطبوع استفاده می شود بالای صفر درجه است. چیلر دمای آبی را که برای مصارف صنعتی و سرمایش و خنک سازی هوا استفاده می شود، معمولا به زیر صفر درجه می رساند.

کاربرد چیلر

همانطور که توضیح دادیم عملکرد دستگاه چیلر به این صورت است که آب را برای سرمایش و خنک سازی هوا در بخش های صنعتی یا ساختمانی سرد می کند. آب سرد تولید شده توسط چیلر با استفاده از یک پمپ و سیستم لوله کشی به واحدهای توزیع هوای سرد مانند هواسازها و فن کوئل هایی که در ساختمان قرار داده شده است، فرستاده می شود و یا به عنوان خنک کننده یک دستگاه صنعتی کاربرد دارد.

لوله هایی که وظیفه انتقال آب سرد را به عهده دارند عایق می کنند تا در مسیر رسیدن به واحدهای توزیع کننده هوای سرد، سرمای خود را از دست ندهند. مداری که آب سرد کولر در آن جریان دارد، یک مدار بسته می باشد. چیلرها را می توانید دد پشت بام، تراس یا حیاط نصب کنید. این دستگاه برای ساختمان هایی که مساحت آن ها بیشتر از 150 متر است، کاربرد دارد. دمای گرمایش و سرمایش هر اتاق را می توان به طور مجزا تنظیم کرد. مصرف برق چیلرها از مصرف برق کولرهای گازی کمتر است.

انواع چیلر

در ادامه معرفی مختصری از انواع چیلر ارائه می گردد:

1- چیلرهای تراکمی

در چیلرهای تراکمی کمپرسور ابتدا با استفاده از انرژی برق باعث متراکم شدن گاز می شود. سپس گاز به کندانسور وارد پیدا می کند و پس از خنک شدن تبدیل به مایع می شود. اپراتور این مایع را به قسمت های مورد نظر انتقال می دهد. مایع پس از گرفتن گرما و حرارت محیط دوباره به بخار تبدیل می شود. گاز تبخیری دوباره به کمپرسور راه می یابد و مجدد متراکم شدن تکرار می شود.

این فرآیند مدام اتفاق می افتد و گرمای محیط از طریق گاز مایع گرفته شده و دمای مطلوبی در فضای خانه به وجود می آید. چبلرهای تراکمی دارای قابلیت کنترل سیستم با دستگاه الکترونیکی هستند. در محیط های بسته نیز می توان از آن ها استفاده کرد.‌ با کاهش مصرف برق نسبت به کولر گازی در هزینه ها صرفه جویی می کنند. در تمام مناطق آب و هوایی می توان از چیلر تراکمی استفاده کرد. دارای راندمان بالایی هستند و می توان آن ها را طوری تنظیم کرد که فقط بخشی از ظرفیتشان استفاده شود.

تعمیر انواع چیلر

 

2- چیلرهای جذبی

در چیلرهای جذبی به جای انرژی برق از انرژی حرارت مانند شعله مستقیم، بخار یا آب گرم استفاده می شود. محلول لیتیوم برماید نیز به منظور افزایش راندمان کار کاربرد دارد. این محلول غلیظ در بخش جذب کننده بخار آب را دریافت می کند و در بخش مولد حرارتی تبدیل به بخار می نماید. بخار به سمت کندانسور انتقال می یابد و در آنجا دوباره به حالت مایع در می آید. مایع برای اینکه دوباره به بخار تبدیل شود گرمای محیط را جذب می کند و با تبدیل شدن به بخار دوباره در بخش جذب کننده به لیتیوم بروماید جذب می شود.‌

جذب گرمای محیط توسط آب چیلر باعث خنک سازی هوا می شود و دمای محیط را کاهش می دهد. در چیلرهای جذبی خبری از سروصدای زیاد نیست زیرا این چیلرها فاقد کمپرسور هستند. چیلرهای جذبی به جای کمپرسور دارای مولد حرارتی می باشند. برای کار کردن نیازی به برق و تجهیزات اضطراری برق ندارند. به خاطر استفاده از انرژی حرارتی در هزینه ها صرفه جویی می کنند.‌

تعمیر انواع چیلر

3- چیلرهای خانگی

 چیلرهای خانگی مینی چیلرهای آپارتمانی کوچکی از نوع تراکمی هستند که در حیاط، تراس یا پشت بام ساختمان های مسکونی نصب می شوند. وظیفه کولر خانگی تولید آب سرد و پمپاژ کردن آن به سمت لوله ها و کویل های دستگاه توزیع کننده مانند فن کوئل می باشد. داخل هر فن کوئل یک فن و یک کوئل از جنس مس وجود دارد. فن باعث می شود که هوا از روی کوئل سرد شده به سمت فضای داخلی خانه دمیده و پرتاپ شود.

در نتیجه هوای سرد وارد شده به جریان هوای خانه باعث کاهش دمای هوای در فصل تابستان می شود. مینی چیلر خانگی علاوه بر سرمایش در گرمایش محیط هم استفاده می شود بنابراین در تمام طول سال کاربرد دارد. در صورت استفاده از چیلر خانگی دیگر نیازی به دستگاه های دیگر سرمایشی و گرمایشی ندارید. در تمام شرایط آب و هوایی می توان از این چیلر خانگی استفاده کرد و نیازی به تجهیزاتی مثل موتور خانه، هواساز یا برج خنک کننده ندارد.

تعمیر چیلرهای خانگی

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>