ما را در شبکه های اجتماعی

تعمیر خاموش شدن پکیج

خاموش شدن پکیج | چرا پکیج خاموش می شود ؟

انواع پکیج ها

بر اساس احتراق و سوختشان به دو دسته قسمت تقسیم می شوند:

سوخت اختیاری: پکیج های نوع (بی) نیز گفته می شود ماده حاصل از سوخت را به صورت اختیاری از طریق دودکش به خارج از ساختمان و محل سکونت هدایت می کند.این نوع پکیج ها به دلیل استاندارد های اجرا و نصب معمولاً ارزان قیمت ترند و اگر استفاده شوند باید استانداردهای آنها رعایت شود.

برای مثال یکی از این محدودیت ها این است که در دودکش این نوع پکیج نباید بیشتر از دو زانو استفاده شود. لوله دودکش باید حداقل چهار الی چهار و نیم متر فاعل داشته باشد و در انتهای دودکش حتماً باید از کلاهک اچ استفاده شود تا اشیا و قطرات آب در دودکش نریزند و از آسیب رسیدن به دستگاه خودداری شود.

دسته بندی دیگر پکیج ها، همان پکیج های فن دار هستند که مواد حاصل از احتراق را توسط فن داخلی خارج می کنند. این نوع پکیج ها در نصب محدودیت خاصی ندارند و دارای محفظه احتراق بسته هستند. در نتیجه هیچ گونه تداخلی با هوای داخل منازل ایجاد نمی کنند. اگر در این پکیج ها از لوله های دوجداره استفاده کنید، اکسیژن مصرفی از خارج از محل زندگی شما تامین می شود و نیز دود خارج شده از دستگاه بیرون محل زندگی شما دفع می شود.از لحاظ ایمنی این پکیج ها درصد مرگ و میر ناشی از گاز گرفتگی را به صفر می رساند و تقریباً ایمن ترین پکیج های بازار هستند.

خاموش شدن پکیج به دلایل مختلفی اتفاق می افتد. در این مطلب دلایل خاموش شدن پکیج را آورده ایم. اگر برایتان سوال است که چرا پکیج خاموش می شود ؟ با ما همراه باشید. ما در این مطلب خاموش شدن آن را در دو حالت بررسی کرده ایم. یعنی خاموش شدن پکیج در حالت زمستانه و خاموش شدن پکیج در حالت تابستانه.همچنین در مقاله جداگانه ای به موضوع تقسیم بندی پکیج ها و انواع آن پرداخته ایم.

دلایل خاموش شدن برای پکیج ها با برند های مختلف نوشته شده است و می توانید علت خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور،علت خاموش شدن پکیج ایساتیس، علت خاموش شدن پکیج گلدیران و دلیل خاموش شدن پکیج بوتان را بخوانید. خاموش روشن شدن پکیج یکی دیگر از مشکلاتی است که در دسته خاموش شدن پکیج قرار می گیرد. در نهایت توضیح داده ایم که اگر پکیج خاموش شد چکار کنید. 

اگر تعمیرکار پکیج نیستید و به تعمیر پکیج نیاز دارید، توصیه ما به شما این است که برای تعمیر پکیج خودتان دست به کار نشوید و این کار را به فردی که در تعمیر پکیج تجربه و تخصص دارد بسپازید. تعمیرکاران پکیج بدادم برس در سراسر تهران آماده خدمت رسانی به شما عزیزان هستند. برای تعمیر پکیج و سرویس پکیج می توانید از تعمیرکاران ما کمک بگیرید.

آیا پکیج شما هم ناگهانی خاموش می شود و نیاز به تعمیر دارد ؟ برای تعمیر پکیج با ما تماس بگیرید.

علت خاموش شدن پکیج در حالت زمستانه

گاهی اوقات دارندگان پکیج‌ با مراکز تعمیرات پکیج تماس می گیرند و مشکل خود را چنین عنوان می کنند که وقتی کلید زمستانه پکیج را میچرخانیم روشن و بلافاصله خاموش می شود. این اتفاق برای پکیج چند دلیل دارد.

اولین علت خاموش شدن پکیج در حالت زمستانه پایین بودن درجه گرمایشی و خراب بودن کلید تنظیم دما است. اگر کلید گردان که در روی پکیج قرار گرفته در درجه پایین تنظیم شده باشد آب رادیاتورها گرم نمی شود. همواره پکیج را روی دمای 80 درجه سلسیوس تنظیم کنید.

 • خرابی ترموستات

ترموستات خراب به اشتباه دمای بالای محیط را به پکیج اعلام می کند و فرمان روشن شدن مشعل توسط پکیج صادر نخواهد شد.

 • خراب شدن NTC مدار گرمایشی

NTC معیوب به برد دمای بالای آب را گزارش می دهد و فرمان خاموش شدن مشعل توسط برد صادر می شود.

 • گردش نامناسب آب در مدار گرمایشی پکیج

اگر آب در مدار گرمایشی به هر دلیلی جریان مناسبی نداشته باشد، به سرعت گرم می شود. در این حالت مدار گرمایش پکیج توسط NTC خاموش می شود در حالی که رادیاتور ها هنوز گرم نشده است.

چند دلیل برای گردش نامناسب آب در مدار گرمایشی پکیج وجود دارد:

خرابی پمپ که باعث سرعت افزایش دمای آب می شود. در این حالت که هنوز رادیاتورها گرم نشده اند به یکباره مشعل پکیج خاموش می شود. پکیج در حالت تابستانه می تواند آب مصرفی را به خوبی گرم کند. وقتی پکیج درحالت زمستانه قرار می گیرد خاموش می شود.

مسدود شدن صافی برنجی مدار گرمایشی و رسوب گرفتن مبدل حرارتی. این امر باعث زیاد شدن فشار آب می شود. با کم شدن دبی آب، دما با سرعت زیادی افزایش پیدا کرده و باعث خاموش شدن مشعل پکیج می شود. برای رفع این مشکل اتصالات، سر شلنگ ها و صافی برگشت برنجی را تمیز کنید.

شیر سه راهه موتوری معیوب باشد. اگر شیر سه راهه در حالت آبگرم مصرفی در پکیج دو مبدله گیر کند باز هم دمای آب با سرعت بالا رفته و مشعل پکیج بلافاصله خاموش می شود. در صورتی که سوپاپ بای پاس باز باشد باعث چرخش آب در پکیج شده و با چرخیدن آب گرم در مدار گرمایشی پکیج خاموش می شود. شیر رفت و برگشت مدار گرمایشی در روی کلکتور تقسیم انشعابات و یا زیر پکیج قرار گرفته است. این شیر حتما باید باز باشد. درصورت نیم باز بودن این شیر، مشعل پکیج خاموش می شود.

برای عیب یابی دقیق تر و تعمیر پکیجی که ناگهانی خاموش می شود از سرویسکار پکیج بدادم برس کمک بگیرید. ما تعمیرکار پکیج برای عیب یابی دقیق و تعمیرات پکیج به محل شما اعزام می کنیم.

یکی از دلایلی که باعث خاموش شدن پکیج می شود، جوش آورده پکیج است. درباره جوش آورده پکیج و علائم آن بیشتر بخوانید

دلیل خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور

 از آن جا که افراد زیادی از پکیج ایران رادیاتور استفاده می کنند، لازم دانستیم درباره این مشکل رایج پکیج و دلیل خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور، صحبت کنیم.

در سیستم پکیج ایران رادیاتور یک سری کد خطا وجود دارد که قبل از خاموش شدن مشعل نمایش داده می شوند. در پکیج ایران رادیاتور انالوگ کدهای خطا با چشمک زدن چراغ ال ای دی موجود در بدنه دستگاه نشان داده می شود و در پکیج ایران رادیاتور دیجیتال با حروف انگلیسی E نمایش داده شده است.

در بعضی موارد، با خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور ، هیچ کد خطایی نمایش داده نمی شود. در این حالت دلایلی را که در ادامه ذکر می کنیم دلیل خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور هستند.

تنظیم بودن فشار دستگاه یکی از مهمترین عوامل روشن شدن پکیج می باشد. اگر فشار از حد مجاز کمتر باشد پکیج روشن نمی شود. فشار سنج موجود در دستگاه را چک کنید و مطمئن شوید که فشار بین 2 تا 5/1 باشد. اگر فشار تنظیم نبود شیر پرکن پکیج را باز کنید تا جایی که فشار تنظیم شود. سپس پکیج را روشن کنید.

وظیفه شناسایی شعله و روشنی مشعل در پکیج به عهده یون تشخیص شعله است. یون شعله باید تمیز و با جرقه زن نیم سانتی متر فاصله داشته باشد. در غیر اینصورت یون را با سمباده تمیز و فاصله آن را با جرقه زن تنظیم کنید.

اگر سنسور NTC پکیج خراب باشد باید تعویضش کنید. زیرا سنسور وظیفه دارد که از بالا رفتن بیش از حد دمای مدار گرمایشی جلوگیری کند و باخرابی آن پکیج دیگر روشن نمی شود.

پمپ سیرکوتولار در پکیج وظیفه گردش آب در مدار گرمایشی را برعهده دارد. اگر این پمپ خراب شود پکیج خاموش می شود. برای رفع این مشکل پمپ سیرکوتولار پکیج را بررسی کنید و از گردش آب مطمئن شوید.

یکی از حسگرهای مهم در پکیج فلومتر می باشد. این حسگر در مسیر آب ورودی قرار گرفته و با حس جریان آب فرمان را به برد میرساند. برد نیز باعث روشن شدن پکیج می شود. فلومتر معیوب دیگر قادر به انتقال فرمان به برد نیست. بنابراین پکیج روشن نمی شود.

هنگامی که پکیج چند دقیقه بعد از روشن شدن خاموش شود، مشخص می شود که مبدل ثانویه دچار رسوب شده و پکیج باید رسوب زدایی شود.

خراب بودن پرشر سوئیچ هوا و مسدود بودن مسیر دودکش هم دو عاملی هستند که از روشن شدن پکیج جلوگیری می کنند. برای رفع این مشکل بعد از جدا کردن دودکش از پکیج، سوئیچ هوا را دوشلنگه کنید. اگر همچنان مشکل حل نشد در نهایت ونتوری فن پکیج نیاز به تمیز شدن دارد.

اگر تمام دلایلی را که برای خاموش شدن پکیج ذکر کردیم مورد بررسی قرار دادید و مشکلی پیدا نشد، خرابی برد می تواند دلیل خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور باشد و باید تعویض شود. تشخیص دلیل اصلی خاموش شدن پکیج ایران رادیاتور یک کار تخصصی است و نیاز به تجربه دارد. برای این کار از متخصصان تعمیر پکیج کمک بگیرید.

 

علت خاموش شدن پکیج ایساتیس

چند دلیل برای خاموش شدن پکیج ایستاتیس وجود دارد.

یک علت خاموش شدن پکیج ایساتیس وجود رسوب در پکیج است. در این حالت با رسوب زدایی پکیج مشکل حل می شود و با منظم شدن گردش آب و فشار دستگاه پکیج دیگر خاموش نخواهد شد.

با بررسی ورود برق و گاز به دستگاه پکیج مطمئن شوید که سیستم قطع نیست. زیرا پکیج برای جرقه زدن و آغاز به کار به برق نیاز دارد و مشتعل شدن شعله پکیج نیز به گاز احتیاج دارد.

برای برطرف کردن هوا در رادیاتور و مدار گرمایشی، شیر هواگیری بالای رادیاتور را باز کنید.
زیاد بودن هوا در مدار گرمایش از چرخش منظم آب جلوگیری کرده و باعث اختلال کار پکیج و در نتیجه خاموشی آن می شود.

پکیج با وجود گرفتگی در دودکش و عدم خروج دود به طور خودکار خاموش می شود. دودکش را چک کنید و در صورت گرفتگی آن را باز کنید.

با فشار کم پکیج حسگر فلومتر قادر به تشخیص جریان آب برای روشن شدن پکیج نیست. در چنین حالتی برد فرمان روشن کردن دستگاه را صادر نمی کند. با تنظیم فشار این مشکل رفع خواهد شد.

سنسور NTC چک کننده میزان دمای آب سیستم می باشد. با بالا رفتن دمای آب در رادیاتورها و مدار گرمایش، سنسور NTC فرمان خاموش شدن دستگاه را به برد می رساند. در صورت خراب شدن سنسور پکیج خاموش می شود.

اگر برد دستگاه پکیج خراب باشد فرمان های اشتباه به دیگر قطعات صادر می کند و باعث خاموش شدن پکیج می شود. در صورت نیاز برد را تعمیر یا تعویض کنید.

اگر ارتفاع شعله از حد طبیعی بیشتر شود پکیج خاموش خواهد شد.

سوپاپ بای پاس از بازگشت آب به مبدا جلوگیری می کند. در صورت نیمه باز بودن و خرابی سوپاپ، آب گرم به سمت مبدا رفته و سنسور تشخیص دما باعث خاموش شدن پکیج می شود.

پکیج ایساتیس هم مانند دیگر پکیج ها کد خطا دارد. کد های خطا قبل از اینکه پکیج خاموش شود در صفحه نمایش دیده می شوند.

 

خاموش شدن پکیج گلدیران

دلایل خاموش شدن پکیج گلدیران را بررسی کرده تا به کمک آن راه تعمیر پکیج گلدیران را بیابید. اما در صورتی که تخصص لازم را ندارید برای تعمیر پکیج پلدیران اقدام نکنید و از یک تعمیرکار پکیج کمک بپیرید.

فشار آب نباید کمتر از 2 باشد. با کاهش فشار آب پکیج خاموش می شود. وجود نشتی در لوله کشی های پکیج، خرابی شیر اطمینان، سرعت پایین جریان آب در مدار، علت های کاهش فشار آب پکیج هستند.

با وجود نشتی در لوله های پکیج، آب موجود در دستگاه کاهش می یابد. دستگاه پکیج را با دقت چک کنید و در صورت نشتی، آن را برطرف کنید.

در صورت خراب بودن شیر اطمینان حتی با وجود بالا نبودن فشار آب پکیج، شیر اطمینان باز می شود و آب پکیج کاهش می یابد. با کاهش آب پکیج خاموش می شود.

کاهش سرعت جریان آب در پکیج چند دلیل مهم دارد که در باره هر دلیل مختصری توضیح میدهیم.

وجود سختی در آب موجب تشکیل رسوب در پکیج می شود. همه پکیج ها هر چند وقت یکبار نیاز به رسوب زدایی دارند. عدم چرخش مناسب آب نیز باعث خاموشی پکیج می شود.

اگر در مدار گرمایشی هوا وجود داشته باشد، رادیاتورها و شوفاژهای سرد از روشن شدن پکیج ممانعت می کند. با هوا گیری پکیج این مشکل را حل کنید.

خراب شدن پمپ هم مانع از جریان درست آب در مدار گرمایشی می شود. پمپ سرکولاتوری باعث حرکت آب در مبدل پکیج شده و آن را در سیستم حرکت می دهد. در صورت خرابی پمپ با تعویض آن مشکل خاموشی پکیج را برطرف کنید.

عدم تشکیل شعله نیز یکی دیگر از علت های خاموشی پکیج است. تشکیل نشدن شعله گاهی به خاطر قطعی یا کمبود فشار گاز می باشد. با بررسی ورودی گاز و میزان فشار گاز اقدام به برطرف کردن این مشکل کرده و شعله پکیج را روشن کنید.

خراب شدن الکترود یون مانع از این می شود که تشخیص روشن شدن شعله به برد اعلام شود. به همین دلیل پکیج بلافاصله پس از روشن شدن خاموش می شود.

دودی که پس از احتراق در شعله پکیج ایجاد شده باید از دودکش خارج شود. در صورت گرفتگی دودکش پکیج به طور خودکار خاموش می شود.

سنسور NTC با بالا رفتن دمای آب باعث می شود که فرمان خاموشی دستگاه توسط برد صادر شود. با خراب شدن سنسور پکیج به درستی کار نمی کند و خاموش می شود.

تمام پیام های ارسالی از قطعات پکیج به وسیله برد مدیریت می شود. در واقع مهمترین قسمت همه پکیج ها و علت خاموشی پکیج گلدیران نیز خرابی برد می باشد. با تعویض برد خراب این مشکل را حل کنید.

 

خاموش شدن پکیج بوتان

سه دلیل اولیه برای خاموش شدن پکیج بوتان قطع بودن گاز ورودی به پکیج، قطعی برق، سوختگی برد می باشد. عوامل دیگری نیز هستند که باعث خاموش شدن پکیج بوتان می شوند. که در ادامه به آنها می پردازیم :

 • کاهش آب مدار گرمایشی به دلیل نشتی.
 • گرفتگی مدار گرمایشی هوا به دلیل جنس بد رادیاتور.
 • خراب شدن پمپ سیرکولاتور.
 • خراب شدن الکترود یون شعله و عدم تشخیص ایجاد شعله در پکیج.
 • تنظیم نبودن میزان فاصله الکترود یون شعله با مشعل.
 • کمبود فشار گاز ساختمان یا دستگاه پکیج.
 • تخلیه نشدن دود حاصل از احتراق گاز به دلیل گرفتگی دودکش.
 • وجود اختلال یا خرابی در برد دستگاه پکیج.
 • نا مناسب بودن میزان هوای ورودی به دستگاه و تامین نشدن هوای مورد نیاز پکیج.
 • جوش آوردن پکیج به دلیل بالا رفتن شدید دمای آب.
 • خراب شدن سنسور NTC و عدم بررسی دمای آب.
 • ایراد پیدا کردن پرشر سوئیچ دود.
 • سوختن فن پکیج و باقی ماندن دود در مسیر مدار گرمایشی.
 • تنظیم نبودن فاصلهء جرقه زن و گرفتگی منافذ خروج هوا.

خاموش روشن شدن پکیج ناشی از چیست؟

در مواقعی که پکیج به طور متوالی خاموش و روشن می شود باید دلایل این مشکل را پیدا کرد. اختلال حرکت جریان آب در پکیج ممکن است یکی از دلایل باشد. گرفتگی لوله های گرمایشی رادیاتورها یکی دیگر از دلایل است. خرابی پمپ سیرکوتولار نیز موجب اختلال در عملکرد پکیج می شود.

ضعیف شدن پمپ هم باعث خاموش روشن شدن پکیج شده به صورتی که پمپ دیگر توان جابه جایی و هدایت آب در پکیج را ندارد. خرابی الکترود یون پکیج و عدم تشخیص شعله هم دلیل دیگر خاموش روشن شدن پکیج می باشد. کمبود فشار گاز ساختمان و درست کار نکردن شعله هم پکیج را خاموش می کند.

با وجود گرفتگی در دود کش پکیج و خارج نشدن دود، پکیج به طور اتوماتیک خاموش می شود. سوختن فن پکیج هم عامل دیگری است که باید اصلاح شود. با افزایش شدید دمای آب و جوش آوردن پکیج یکباره خاموش می شود. خراب شدن سنسور NTC و برد اصلی دستگاه هم از عوامل اصلی خاموش و روشن شدن پکیج هستند.

 

اگر پکیج خاموش شد چه کنیم ؟

شاید برایتان سوال پیش بیاید که اگر پکیج خاموش شد چه کنیم ؟ حال که درباره علت  های خاموش شدن انواع پکیج صحبت کردیم، لازم است این موضوع را بررسی کنیم که اگر پکیج خاموش شد چه کار کنیم ؟ اگر پکیج ناگهانی خاموش شود، نشان دهنده آن است که به تعمیرات نیاز دارد. برای تعمیر پکیج از تعمیرکار پکیج کمک بگیرید. اما لیستی ترتیب داده ایم که در زمان خاموش شدن پکیج می توانید انجام دهید.

 • وقتی پکیج خاموش شد، چک کردن فشار آب اولین کاری است که باید انجام دهید. فشار باید 1/5 باشد‌.
 • مرحله بعدی چک کردن کد خطاست. کد خطا در پکیج آنالوگ توسط چراغ چشمک زن نشان داده شده و در پکیج دیجیتال روی نمایشگر قرار دارد.
 • گاهی اوقات افت فشار گاز باعث خاموش شدگی پکیج می شود. با زیاد کردن فشار گاز این مشکل را برطرف کنید.
 • اگر رادیاتورها گرم ولی آب مصرفی سرد باشد، ممکن است علتش سوختن شیر موتوری یا خراب شدن فلومتر باشد.
 • وجود رسوب در مبدل ثانویه باعث سرد و گرم شدن آب گرم مصرفی در حمام می شود. با رسوب زدایی مبدل این مشکل حل خواهد شد.
 • در تمام مراحل عیب یابی پکیج مهم ترین بخش بررسی کد خطا است.
 • بهتر است عیب یابی پکیج را به تعمیرکار پکیج بسپارید تا به درستی مشکل پکیج شناسایی و تعمیر شود.

در صورتی که پکیج تان به درستی کار نمی کند و نیاز به تعمیر پکیج دارید با ما تماس بگیرید. خدمات ما در حوزه تعمیر پکیج به صورت 24 ساعته و در سراسر تهران ارائه می شود. 

شماره تماس برای تعمیر پکیج
.

 

صفحه رسمی اینستاگرام بدادم برس را دنبال کنید

اینستاگرام بدادم برس
.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>