ما را در شبکه های اجتماعی

چرا شعله اجاق گاز روشن نمی ماند؟

علت روشن نماندن شعله اجاق گاز

روشن نماندن شعله اجاق گاز شاید برای شما هم پیش آمده باشد و هنگام روشن کردن اجاق گاز مشاهده کنید که بلافاصله بعد از اینکه دست خود را از روی ولوم اجاق گاز بر می دارید اجاق گاز خاموش شده و روش نمی ماند. در این مقاله قصد داریم به بررسی  علت روشن نماندن شعله اجاق گاز بپردازیم.

اگر بعد از مطالعه این مطلب، باز هم احساس کردید که نیاز به اعزام تعمیرکار بجهت تعمیر اجاق گاز تان و یا انجام هر گونه تعمیرات در زمینه اجاق گاز دارید، حتما با بدادم برس تماس بگیرید تا در اسرع وقت و با کمترین هزینه تعمیر اجاق گاز تان به انجام برسد.

آیا اجاق گاز تان مدام خاموش می شود و نیاز به تعمیر اجاق گاز دارید ؟ با بدادم برس تماس بگیرید.

چرا شعله اجاق گاز روشن نمی ماند؟

اگر شعله اجاق گاز تان روشن نمی ماند و دلیل را نمی دانید، نکات زیر می تواند به شما کمک کند. روشن نماندن شعله گاز با وجود بودن گاز دلایل مختلفی دارد که در این مقاله قصد داریم به این موضوع بپردازیم.

دلایل اصلی روشن نماندن شعله اجاق گاز شامل جابجایی الکترود جرقه زدن و شعله کثیف می باشد.  برای رفع مشکل نیاز به تعمیرکار نیست و خودتان می توانید به راحتی این مشکل را رفع کنید.

سعی کنید همیشه گاز را تمیز نگه دارید.

زمانی که تمام شعله های گاز روشن کرده اید اما یکی از شعله ها روشن نمی شود علت آن چیست؟ خوب به نحوه سوختن شعله ها نگاه کنید. اگر شعله ها به جای رنگ آبی به رنگ زرد می سوزد، یعنی چرب یا تیکه های غذا بر روی شعله ها گیر کرده است و باعث انسداد جریان گاز شده است.

بنابراین همیشه سعی کنید مواد غذایی باقی مانده بر روی گاز را بردارید.

ترموکوپل اجاق گاز را بررسی کنید.

ترموکوپل وظیفه جریان الکتریکی را بر عهده دارد و جز یکی از قطعه های اصلی  اجاق گاز محسوب می شود.

پس در صورتی که یکی از شعله های اجاق گاز به خوبی کار نمی کند ممکن است ترموکوپل جریان گاز را برای شعله قطع کرده باشد و از روشن نماندن شعله جلوگیری می کند.

برای فهمیدن این مشکل بهتر است پیچ گاز را کمی نگه دارید و سپس رها کنید. اگر شعله ها روشن نماندن این یعنی ترموکوبل اجاق گاز شما دچار مشکل شده و نیاز است تعمیر شود.

خراب شدن ولوم گاز

در صورتی که ولوم گاز را می پیچانید و شعله را زیاد می کنید اما بعد از چند ثانیه شعله کم و یا حتی خاموش می شود، خرابی پیچ را نشان می دهد. در صورت خراب شدن ولوم گاز ممکن است شعله گاز زیاد شده یا کم و یا خاموش شود. در این مواقع این موضوع هیچ ربطی به خاموش شدن شعله گاز ندارد.

شماره تماس برای تعمیر بخاری گازی
.

مطالب پیشنهادی

انتشار در شبکه های اجتماعی:

یک پاسخ

  1. سلام. من گاز رومیزی اخوان دارم/بعد از گذشت 2 سال و البته با نگهداری و نظافت متاسفانه در بیشتر اوقات شعله کوچیک بعد از روشن شدن یهو خاموش میشه و این کار هر دفعه پیش میاد.
    البته قابل ذکره که فندکش هم مشکل داره ولی من معمولا صفحه گاز رو با آب جوش می شستم. آیا این امکان وجود داره که به خاطره ریختن آب مکرر روی گاز مشکل در ترموکوپل رخ داده باشه.
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سایر مطالب :

نقاشی ساختمان در شمال
تزئینات ساختمان

نقاشی ساختمان در شمال

نقاشی ساختمان در شمال شامل چه مواردی می باشد؟ نقاشی ساختمان در شمال می‌تواند شامل موارد زیر باشد: نقاشی دیوارهای خارجی ساختمان: این نوع نقاشی‌ها

بیشتر بدانید>>
محوطه سازی در شمال
بازسازی ساختمان

محوطه سازی در شمال

محوطه سازی حیاط شامل چه می باشد؟ محوطه سازی حیاط شامل انجام فعالیت‌های مختلفی است که هدف آن تغییر و بهبود ظاهر و استفاده از

بیشتر بدانید>>
طراحی کف حیاط ویلا در سال 1402
بازسازی ساختمان

طراحی کف حیاط ویلا

طراحی کف حیاط ویلا شامل چه می باشد؟ طراحی کف حیاط ویلا شامل عناصر زیر می‌باشد؟؟ با ما همراه باشید. طراحی کف حیاط ویلا شامل:

بیشتر بدانید>>